Wielki sukces Pana Marcina Kisielewskiego

AKTUALNOŚCI » Wielki sukces Pana Marcina Kisielewskiego

2018-10-14 15:25

Z wielką radością informujemy, że Pan Marcin Kisielewski, nauczyciel fizyki i informatyki w naszej szkole, będzie reprezentował Polskę (jako jeden z dwóch nauczycieli z całego kraju) na Science on Stage Berlin 2018. – Ten niemiecki festiwal nauki jest odpowiednikiem naszej polskiej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Nauki Przyrodnicze na Scenie, który odbywał się we wrześniu w Poznaniu.Naukowa impreza w Berlinie potrwa od 16 do 18 listopada.
W stolicy Niemiec nasz popularny i lubiany nauczyciel, wytrawny znawca kiszenia warzyw i owoców, zaprezentuje swoją dotychczasową pracę z uczniami w zakresie propagowania kiszenia oraz projekt, który przedstawił m.in. z naszymi uczniami w Poznaniu podczas polskiej edycji Science on Stage.
Zaproszenie Pana Kisielewskiego do Berlina jest nagrodą za rewelacyjne przygotowanie prezentacji przez międzyszkolny zespół (w tym naszego ucznia Michała Stępnika), pod kierunkiem naszego nauczyciela fizyki właśnie podczas poznańskiego festiwalu naukowego. Projekt koordynowany i nadzorowany przez Pana Marcina został bardzo wysoko oceniony, zbierając rewelacyjne recenzje i budząc powszechny zachwyt - tym samym stając się przepustką na berlińskie wydarzenie.
Warto odnotować fakt, że na polskim konkursie Science on Stage organizowanym przez UAM w Poznaniu, zaprezentowały się aż cztery zespoły z ZSI. Wszystkie nasze wystąpienia przed naukowym jury były bardzo interesujące i cieszyły się powodzeniem. Naszą szkołę w tegorocznej edycji reprezentowali uczniowie: Michał Stępnik, Dawid Pogorzalski, Oskar Szczepański, Szymon Zając i Artsem Shlapak. Młodzież do konkursu przygotowały Panie: Grażyna Linder i Ewa Tomaszewska oraz wspomniany wyżej Pan Kisielewski z międzyszkolnym teamem. Udział w tegorocznej edycji wzięło ponad 400 nauczycieli i ich uczniów szkół wszystkich poziomów nauczania, oraz dydaktycy i popularyzatorzy nauk przyrodniczych z wyższych uczelni z całej Polski.
Serdecznie gratulujemy sukcesu Panu Marcinowi oraz naszym uczniom i ich opiekunom za przygotowanie świetnych prezentacji!!!