Daria Achtelik

2015 Wzornictwo, Instytut Wzornictwa, Politechnika Koszalińska

2013-2015 Praktyka, biuro architektoniczne HS99

2013 II miejsce - animacja w ramach Europejskiego Festiwalu Filmowego " Integracja Ty i Ja", praca zbiorowa: Daria Achtelik,Karolina Matuszyńska

2011-2015 Architektura Wnętrz,Instytut Wzornictwa, Politechnika Koszalińska

2007-2011 Liceum Plastyczne, Słupsk

2010 Warsztaty, Akademia Orońska, Centrum Rzeźby Polskiej

2001-2007 Koło Form Artystycznych, Zespół Kształcenia i Wychowania, Koczała

PRACE:

  1. INSPIRACJA SZTUKĄ KONSTRUKTYWIZMU, cykl prac 200 sztuk, format A4
  2. MARTWA NATURA
  3. INDYWIDUALNE MIASTO, cykl prac 14 sztuk, format 10 x 260 cm
  4. MODUŁ KLUCZ, cykl prac 6 sztuk, format 95 x 135 cm
  5. UBIÓR, STRUKTURA
  6. UBIÓR, MODUŁ

Marcin Jakowczyk

Absolwent Liceum Plastycznego w Słupsku, Politechniki Koszalińskiej (licencjat w Instytucie Wzornictwa) i student (obrona pracy magisterskiej w 2016r) Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (Wydział Wzornictwa i architektury).

Link do strony zawierającej portfolio Marcina Jakowczyka

Anna Kowalczyk

Urodzona 24.12.1992 r. w Słupsku. Absolwentka Liceum Plastycznego przy ZSI w Słupsku na kierunku formy użytkowe- dekorowanie wnętrz. Obecnie studentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na wydziale Ceramiki i Szkła, specjalności Restauracji i Rekonstrukcji Ceramiki i Szkła. Swoje działania artystyczne skupia na eksperymentach z każdą nowo poznaną techniką. Studiując kierunek o charakterze naukowo-artystycznym, zajmuje się szerokim zakresem sztuki, m.in. konserwacją i restauracją dzieł sztuki, poznając dawne techniki oraz te współczesne, rysunkiem i malarstwem, witrażem, szkłem, drewnem, ceramicznym i szklanym detalem architektonicznym, także rzeźbą unikatową i użytkową. Interesuje się także rękodziełem jubilerskim, sztuką palnikową oraz pracami w drewnie. W tym roku pisze pracę licencjacką (dotyczącą witrażu) pod kierunkiem dr Marty Sienkiewicz.

Maria Magdalena Bartoszczuk

2009-2015 Politechnika Koszalińska wydział Wzornictwa - Licencjat

2011-2012 Erasmus, Uniwersytet Techniczny w Koszycach (Słowacja),

2006 -2009 Liceum Plastyczne w Słupsku

Olga Mayorowa

Nasza szanowna absolwentka tak o sobie mówi: "Nazywam się Olga Mayorova, z pochodzenia jestem Rosjanką. Od dziecka mieszkałam w Słupsku, gdzie uczęszczałam do szkół, tam też ukończyłam Liceum Plastyczne. Pozwoliło mi to kontynuować edukację w tym kierunku. Licencjat z wyróżnieniem ukończyłam na Politechnice Koszalińskiej (wzornictwo przemysłowe). Studia magisterskie zakończyłam w 2015r na Akademii Sztuki w Szczecinie (grafika projektowa). Obecnie przygotowuje się do dalszej edukacji.

Daniel Nowakowski

Absolwent Liceum Plastycznego ze specjalizacją Dekorowanie Wnętrz, oraz Instytutu Wzornictwa na Politechnice Koszalińskiej ze specjalizacją Projektowania Ubioru i Tkaniny. Studiował także sztuki piękne na Uniwersytecie w Granadzie (Scenografia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu mgr sztuki). Jest młodym i kreatywnym projektantem. Od najmłodszych lat wykształcał w sobie wrażliwość na sztukę i piękno, co spowodowało, że twórczość artystyczna stała się jego celem życiowym. Projektuje modę wieczorową jak i codzienną… Skórzaną odzież, obuwie, galanterię i biżuterię. Jego projekty charakteryzują się prostą i czystą formą wynikającą z badań i analiz. Swoją indywidualność osiągnął łącząc projektowanie ubioru z bioniką, czerpiąc inspiracje z natury. Tworząc kolekcje kieruje się estetyką i praktycznością użytkowania. Kolekcje Daniela Nowakowskiego wnoszą indywidualność, świeżość, zdyscyplinowaną drapieżność, tworząc kontrast względem klasycznej twórczości. Aktualnie projektuje głównie dla aktorów, tancerzy i teatrów, ale nadal tworzy kolekcje użytkowe.

Oliwia Poprawska

Urodzona 11.09.1991 r., absolwentka Liceum Plastycznego w Słupsku (2008 – 2011). Obecnie broni licencjat na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego w Koszalinie, jednocześnie odbywając staż w Agencji Kreatywnej –INHEODESIGN. Odpowiedzialna za wizualne kreowanie marki. Zajmuje się głównie grafiką wektorową.

Marta Zarzycka - Kawałko

Absolwentka Liceum Plastycznego w Słupsku w 2011 roku na specjalizacji techniki graficzne. Zdobyła wyższe wykształcenie (licencjat) na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Grafiki. Dyplom zrobiła w pracowni grafiki edytorskiej u dr. hab. Grzegorza Protasiuka. Temat pracy licencjackiej to: część artystyczna: Bjork / Biophilia / Posters, część pisemna: "Bjork. Twórczość, wizerunek i stylistyka w kontekście jej współpracy z przedstawicielami sztuki współczesnej." Jej pasją są: projektowanie graficzne, typografia, design i nowe technologie. Jak przyznaje studia graficzne zdecydowanie uwrażliwiły ją na wiele aspektów życia codziennego oraz otaczającego świata wizualnego. Przyznaje, że projektowanie wymaga otwartego umysłu, ciągłego szukania inspiracji i analogi między różnymi dziedzinami życia, sztuki i nauki, aby móc przekazać odbiorcy jasną treść. Od dwóch i pół roku jest dumną mamą Heleny. Pomimo wczesnego macierzyństwa dopięła swego i ukończyła pierwszy stopień studiów. Aktualnie pracuje w drukarni Grawipol w Słupsku na stanowisku grafik komputerowy.

Magdalena Rodziewicz

Urodzona 18.09.1991r., studentka ASP w Gdańsku na wydziale grafiki. Zajmuje się m.in. techniką linorytu, ale także illustracją, plakatami oraz grafiką użytkową.

Portfolio

Monika Miotk

Ukończyła Liceum Plastyczne z wyróżnieniem w 2015 roku. Jak przyznaje 4 lata spędzone w naszej szkole wspaniale przygotowały ją do obronienia tytułu dekoratora wnętrz. Nabyte doświadczenie sprawiło, że postanowiła otworzyć własną działalność związaną z zawodem. Obecnie jest właścicielką firmy dekoratorskiej "Dekoratornia" w Lęborku. Zajmuje się dekorowaniem sal weselnych, kościołów oraz innych imprez okolicznościowych. Ponadto przeprowadza metamorfozy wnętrz tworząc projekt i nadzorując jego realizację.

Link do strony internetowej Moniki Miotk