Dodano 05.10.2022

Relacja z wystawy P. Klaudii Kani w Obserwatorze TV Słupsk.

Dodano 03.10.2022

Otwarcie wystawy Kajetana Wójcika

Mamy dla Was fotorelację z otwarcia wystawy Kajetana Wójcika. Przypominamy, że wystawa czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00 w Galerii P25 w Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku przy ul. Przemysłowej 25. Zapraszamy!

Dodano 30.09.2022

Finisaż P. Klaudii Kani

Za nami finisaż wystawy P. Klaudii Kani. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i jednocześnie przypominamy, że już dziś otwarcie kolejnej wystawy w Galerii P25. Swoje prace zaprezentuje Kajetan Wójcik. Otwarcie wystawy już o godzinie 17:00 w budynku Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku.

Dodano 29.09.2022

Konferencja Pani Prezydent Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej

Z ogromną przyjemnością informujemy, że cotygodniowa konferencja Pani Prezydent Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej tym razem odbyła się w naszym nowym budynku Liceum Sztuk Plastycznych przy ul. Przemysłowej 25. Pani Dyrektor Monika Stępnik mówiła o naszym nowym obiekcie i nowo powstałej Galerii, w której swoje prace będą mogli wystawiać zarówno uczniowie, jak i inne zainteresowane osoby.

 • Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców Słupska, by do nas zajrzały. Można zapoznać się z tym, co tutaj posiadamy, jak funkcjonujemy, jak wygląda nasza Galeria i jak wyglądają nasze pracownie plastyczne- mówiła Pani Dyrektor.

A my przypominamy, że już w ten piątek (3.06) o godz. 13:00 odbędzie się uroczyste otwarcie Galerii. Poznamy również logo tego miejsca rozstrzygając konkurs, na który prace przesyłali uczniowie szkół plastycznych z całej Polski.

Mieszkańców, rodziców i uczniów zapraszamy na otwarcie Galerii i zwiedzanie pracowni od godz. 17:00 do 19:00.

Dodano 23.09.2022

Wystawa Kajetana Wójcika

Zapraszamy na kolejną wystawę w galerii P25. Tym razem swoje prace zaprezentuje Kajetan Wójcik, znany również jako „Martin Gaeta” oraz „Kat WC” powróci do nas z retrospektywnym przekrojem swojej malarskiej działalności. Wystawa „Wolność jako słowo i jako idea – Podróż sentymentalna przez Pomorze Środkowe i Zachodnie” obejmuje prace olejne z lat 2018-2022, rozpoczynając od obrazów z lokalnymi motywami pejzażowymi, poprzez różnorodne, kulturowe ujęcia figur ciała i rozbudowane wielkoformatowe kompozycje, takie jak „Zdjęcie z krzyża”.

Kajetan Wójcik w tekście do wystawy:

„Selekcja prac ma na celu pokazanie proces rozwoju i tąpnięcia młodego artysty. Odnosi się do poszukiwania własnych problemów, ścieżki, ich rozwiązań. Tytułowa ‘wolność’ to nie tylko wolność twórcza - jest to też dialog z własnymi prawami i obowiązkami, znajdowanie swojego miejsca w świecie zewnętrznym jak i wewnętrznym. Prace poruszają temat ludzkości - ciała, ducha, umysłu. Szukają balansu między tym co zastane, tradycją, starością, a światem współczesnym - tak bardzo oderwanym od klasycznych rozwiązań jak i podmiotów. Zagadnieniem kluczowym jest tożsamość - coś, czego wielu z nas zatraca, kompromituje, schodzi na kompromisy. Poprzez swoje obrazy artysta pragnie dać widzowi czas i miejsce na kontemplację. Oferuje widzowi to, czego jemu samemu brakuje”.

Kajetan Wójcik

pochodzi z Pomorza, absolwent Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza w Słupsku. Studiuje na Akademii Sztuki w Szczecinie na Wydziale Malarstwa w pracowni Zbigniewa Rogalskiego.

Swoje prace tworzy w konwencji realistycznej, inspirując się technikami malarzy XIX wieku – takich jak Iwan Kramskoj, Soroll, John Singer Sargent, czy Anders Zorn. Obrazy tego szwedzkiego malarza zainspirowały artystę do zastosowania ograniczonej palety barw.

Otwarcie wystawy odbędzie się 30.09.2022 r. (piątek) o godzinie. 17:00. Wystawa będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00 do 28.10.2022 r.

Dodano 12.09.2022

Wystawa Klaudii Kani

Rok szkolny 2022/2023 w Galerii P25 otwieramy wystawą Klaudii Kani - absolwentki i nauczycielki w naszym Liceum Sztuk Plastycznych, gdzie prowadzi pracownię rzeźby i ceramiki, działającą od września jako specjalność artystyczna.

Technika ceramiki jest motywem wystawy jako część tego, czym zajmuje się w swojej działalności artystycznej Klaudia Kania. Możemy zobaczyć przekrój twórczości, drogę jaką artystka przebyła z materią ceramiki. Od początku – pierwszej pracy wykonanej na studiach, przez aneks, aż po ostatnie najnowsze obiekty – zrealizowane na plenerze w Orońsku i fragment tytułowej pracy dyplomowej „O studni”, za który autorka otrzymała nagrodę MKiDN za „Najlepszy Dyplom 2021”. W pracach Klaudii Kani da się „usłyszeć” wędrówki przez las i to, co w nim artystka znajduje. Sztuka jest tutaj wynikiem pierwotnej praktyki zbieractwa. Ceramiczne rzeźby zbliżają się do natury przekraczając granice pomiędzy wytworem przyrody a technicznym wytworem człowieka.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00 w Galerii P25 przy ul. Przemysłowej 25 w Słupsku.

Zapraszamy!

Rozstrzygnięcie konkursu projektowego na identyfikację wizualną galerii P25

Przedstawiamy prace, które nadesłano na konkurs projektowy na identyfikację wizualną galerii artystycznej P25 powstającej w nowej siedzibie Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów liceów plastycznych w Polsce (publicznych i niepublicznych) i dotyczył stworzenia identyfikacji wizualnej galerii artystycznej (logo, wizytówka, papier firmowy, koperta).

Uroczysta inauguracja galerii połączona była z otwarciem wszystkich pracowni w naszej nowej siedzibie (pracownia rysunku i malarstwa, fotograficzna, rzeźby, projektowania graficznego, projektowania wyrobów artystycznych i aranżacji wnętrz).

Cele konkursu:

 • popularyzacja projektowania graficznego jako samodzielnej dyscypliny sztuki;
 • rozwijanie umiejętności manualnych i technicznych uczniów w obszarze projektowania graficznego;
 • prezentacja różnych punktów widzenia danego zagadnienia projektowego;
 • prezentacja różnych rozwiązań formalnych problemu projektowego;
 • zainteresowanie młodzieży do opracowania profesjonalnego brandingu galerii;
 • współpraca między szkołami artystycznymi w Polsce;
 • szeroka promocja szkoły oraz galerii szkolnej.

W dniu 31 marca 2022 roku w budynku Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I Witkiewicza w Słupsku zebrała się komisja konkursowa, w celu wyłonienia zwycięzcy konkursu.

Komisja pod przewodnictwem dr Agaty Królak (Wydział Grafiki ASP w Gdańsku) składająca się z dyrektora szkoły- mgr Moniki Stępnik oraz nauczycieli przedmiotów artystycznych przyznała następujące nagrody:

GRAND PRIX:
Blanka Grzesik - Zamość, op. art. Michał Mazurkiewicz

Wyróżnienia:

 • Oskar Pańczyk - Zamość, op. art. Michał Mazurkiewicz
 • Magdalena Berdychowska - Nowy Wiśnicz, op. art. Marcin Urbańczyk

Dyrektor szkoły, Monika Stępnik, postanowiła przyznać nagrodę pozaregulaminową:
Aleksandra Reutowicz - Bydgoszcz, op. art. Franciszek Otto

Na konkurs wpłynęło 38 prac z 4 szkół plastycznych w Polsce. Komisja z zadowoleniem zauważa wysoki poziom artystyczny oraz różnorodność interpretacji tematu.

Prace zakwalifikowane na wystawę pokonkursową:

PLSP im J. Matejki w Nowym Wiśniczu:

 • Anna Maria Zawłocka - op. art. Marcin Urbańczyk
 • Weronika Piotrowicz - op. art. Marcin Urbańczyk
 • Agnieszka Kowalska - op. art. Marcin Urbańczyk
 • Martyna Fudala - op. art. Marcin Urbańczyk
 • Agnieszka Olesik - op. art. Marcin Urbańczyk
 • Wiktoria Tarasek - op. art. Marcin Urbańczyk
 • Sara Szeliga - op. art. Marcin Urbańczyk

ZSP im L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy:

 • Magdalena Kudeł - op. art. Aleksandra Bojarska

PLSP im. B. Morando w Zamościu:

 • Matylda Kowalczuk - op. art. Michał Mazurkiewicz
 • Milena Organista - op. art. Michał Mazurkiewicz
 • Karolina Krościenko - op. art. Michał Mazurkiewicz
 • Daria Żukowska - op. art. Mateusz Kitka

ZPPKP im. J. Cybisa w Opolu:

 • Aleksandra Taratuta - op. art. Maciej Markowicz
 • Kamila Żukiewicz - op. art. Maciej Markowicz
 • Kinga Milejska - op. art. Maciej Markowicz
 • Liliana Skibe - op. art. Maciej Markowicz
 • Maja Mejger - op. art. Maciej Markowicz
 • Maryna Tas - op. art. Maciej Markowicz
 • Martyna Willmann - op. art. Maciej Markowicz
 • Mateusz Mościcki - op. art. Maciej Markowicz
 • Milena Cyrys - op. art. Maciej Markowicz
 • Nikola Flis - op. art. Maciej Markowicz
 • Olaf Brzozowski - op. art. Maciej Markowicz
 • Wiktoria Simon - op. art. Maciej Markowicz
 • Wiktoria Sowa - op. art. Maciej Markowicz
 • Zuzanna Ślusarczyk - op. art. Maciej Markowicz

Laureatce gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział!

Dodano 03.06.2022

Inauguracja

3 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste otwarcie Galerii P25 mieszczącej się w nowym budynku Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza. Wydarzenie rozpoczęło się od przecięcia wstęgi przez Panią Marzenę Łach - Przedstawicielkę Organu Prowadzącego Szkołę oraz Panią Dyrektor Monikę Stępnik. Następnie Panie zaprosiły gości do Galerii P25. Uroczystość rozpoczęła przemową Pani Dyrektor, która opowiedziała o początkach szkoły, przypomniała pierwsze roczniki oraz wskazała, ilu szkoła ma już absolwentów. Pani Dyrektor podziękowała Organowi Prowadzącemu za stworzenie możliwości budowania tak wyjątkowej i nowoczesnej placówki, za zaangażowanie i nieustające wsparcie. Głos zabrała także Pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka- Prezydent Słupska, która podkreśliła, że kultura, sztuka i wiedza są filarami rozwoju i kształtowania się młodego człowieka. Pan Sergiusz Powałka, nauczyciel rysunku i malarstwa, a także opiekun artystyczny galerii omówił i podsumował Ogólnopolski Konkurs na identyfikację wizualną Galerii P25. Następnie goście zostali zaproszeni na koncert w ogrodzie. W części artystycznej wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Słupsku, pod opieką Pani Wicedyrektor Barbary Żydzianowskiej oraz Pana Piotra Macha. Publiczność miała także okazję obejrzeć jazzową aranżację taneczną naszej niezwykłej tancerki Julii Hetmańskiej. Na zakończenie zaśpiewała szkolna muza Pani Maria Lelakowska oraz dwie uzdolnione uczennice Gabriela Czernielewska i Maja Kwiatkowska. Po uroczystości goście zostali zaproszeni na tort, poczęstunek oraz zachęceni do obejrzenia nowego budynku szkoły i pracowni artystycznych. Od godziny 17:00 galerię oraz szkołę mogli także zwiedzać mieszkańcy Słupska.

Uroczysta inauguracja bez wątpienia otwiera nową kartę w historii naszej szkoły.