Dodano 22.11.2022

Spotkanie autorskie do wystawy fotografii Agnieszki i Katarzyny Laskus

Nasi uczniowie kl. 1A i 2B LSP uczestniczyli w spotkaniu autorskim zorganizowanym przy okazji wystawy fotografii Agnieszki Laskus i Katarzyny Laskus-Stwora „Woda i beton”.

Wystawa dwóch sióstr oparta została o dwa wzajemnie przeciwstawne byty, będące punktem wyjścia i głównym tematem fotograficznego dialogu artystek. Kontrasty uwidaczniające się w życiu autorek oraz odmienne postawy twórcze opisane są przez konkretne atrybuty. Woda oraz beton lub bardziej dosłownie ziemia to dwa żywioły, dwie z podstawowych składowych świata materialnego, które stoją w opozycji do siebie, jednocześnie się ze sobą splatając. To odległe elementy nierozerwalnie ze sobą powiązane i nieustannie obustronnie na siebie oddziałujące.

Dziękujemy za możliwość osobistego spotkania z artystkami! Wystawę można oglądać do 9 grudnia w OT Rondo. Opiekunami uczniów byli: P. Julita Rzeppka oraz P. Grzegorz Bożek.

Ceremonia pogrzebowa Pana Bogdana Jankowskiego

Szanowni Państwo, informujemy, że ceremonia pogrzebowa Pana Bogdana Jankowskiego rozpocznie się 17 listopada o godz. 11:20 w kaplicy na Starym Cmentarzu, skąd nastąpi wyprowadzenie do miejsca spoczynku o godzinie 11:50. Msza św. żałobna odprawiona zostanie 17 listopada o godz. 7:30 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Słupsku.

Przekazując tę bardzo smutną informację chcemy jednocześnie wspomnieć Pana Bogdana…

Pan Bogdan Jankowski urodził się 7 czerwca 1949 roku w Lęborku. W Lubuczewie pod Słupskiem mieszkał od roku 1957 do końca swojego życia. W Słupsku ukończył szkołę podstawową, a następnie II LO. Za sprawą ojca leśniczego próbował kontynuować tradycję rodzinną i podjął studia na leśnictwie, jednak zwyciężyły geny mamy nauczycielki i zdecydowanie większą część swego życia poświęcił pracy pedagogicznej. Ukończył Studium Nauczycielskie w Kołobrzegu, następnie historię sztuki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracował w słupskich szkołach podstawowych, liceach oraz jako nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Pedagogicznej (obecnie Akademii Pomorskiej) w Słupsku. Przerwą w pracy nauczycielskiej było stanowisko dyrektora Biura wystaw Artystycznych w Koszalinie oraz funkcja rzecznika prasowego prezydenta miasta Słupska. Chcąc zapewnić lepszy byt rodzinie, próbował również własnej działalności gospodarczej. Ostatnie dwadzieścia lat przepracował w szkolnictwie.

Był kochającym, oddanym i wyrozumiałym ojcem dla dwójki dzieci – Marty i Macieja oraz ukochanym dziadkiem czwórki wnucząt: dorosłego już Alexa, nastoletniej Nadii, małych Mii i Ali. Przez całe życie kochał muzykę. Pierwsza jego kolekcja to pokaźny zbiór płyt pocztówkowych. Pasja zbierania płyt towarzyszyła mu do końca – ostatnią płytę kupił w przeddzień śmierci. Pasjonował się również historią malarstwa i filmu, zgromadził pokaźne zbiory albumów i filmów.

Zebranie z rodzicami

Szanowni Państwo, przedstawiamy harmonogram wywiadówek, które odbędą się 17.11 (czwartek). Do zobaczenia.

Dodano 12.11.2022

Z głębokim żalem i wielkim smutkiem...

Z głębokim żalem i wielkim smutkiem zawiadamiamy, iż zmarł Pan Bogdan Jankowski. Nasz nauczyciel pracował w Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza od początku jego istnienia czyli od 1.09.2003 r.

Był niezwykle oddany szkole i uczniom, doczekał się wielu wychowanków. Jego uczniowie osiągali sukcesy w Olimpiadzie Artystycznej. Przez wiele lat prowadził w szkole Dyskusyjny Klub Filmowy. Posiadał ogromną wiedzę z historii sztuki.

Prywatnie uwielbiał muzykę i kino. Pracował z pasją, świetny dydaktyk, dobry i uśmiechnięty człowiek.

Informacje dotyczące pogrzebu przekażemy w nadchodzącym tygodniu.

Dodano 04.11.2022

Teatr STOP - warsztaty

Mamy dla Was bardzo ciekawą propozycję koszalińskiego Teatru STOP, który od ponad ćwierć wieku systematycznie realizuje i poszerza własny program edukacji teatralnej realizowanej w kraju. Tym razem przystępuje do jesiennych działań edukacyjnych w wybranych słupskich szkołach, m.in. w ZSI. Przed nami 4-dniowe warsztaty, które odbędą się 28-29 listopada (czas trwania ok. 4h dziennie) oraz 1-2 grudnia (cały dzień).

Opis warsztatów:

 • Dzień I - ćwiczenia dramowe mające na celu wzajemne poznanie. Bardzo istotny dzień od którego wiele zależy;
 • dzień II - wprowadzenie scenariusza i praca z tekstem: analiza, interpretacja, przydział ról, „pamięciówka” do opanowania po zajęciach - w domu;
 • dzień III - próba teatralna, inscenizacja scenariusza, wejście w rolę i budowanie postaci, praca zespołowa, przygotowanie całości, omówienie kostiumów, rekwizytów;
 • dzień IV - finał poprzedzony próbami łącznie z „generalką”.

Głównym celem warsztatów poprzez teatr i dramę jest nabywanie kompetencji komunikacyjnych uczniów, promocja zdrowia, twórczego rozwoju oraz życia bez używek.

Szczegółowe informacje i zapisy w gabinecie u Pani pedagog Marty Jasnoch-Brzeskiej (II p.) do 15 listopada. Ilość miejsc ograniczona! Zapraszamy!

Dodano 30.10.2022

Halloween i otrzęsiny klas pierwszych

Za nami świetna zabawa z okazji Halloween i otrzęsin klas pierwszych. W auli szkolnej rywalizowali ze sobą uczniowie klas pierwszych wykazując się talentem i kreatywnością. Młodzież zmierzyła się w kilku konkurencjach: Hokus Pokus Wierszokus- wierszowany czar, Piekielnie Smaczne Muffiny, Halloweenowe Karaoke, Quiz o horrorach, Miotła Czarownincy i Najlepsze przebrania. Zwyciężyła klasa 1ALSP, miejsce II zajęła kl. 1APLO, a trzecie- 1BLSP. Gratulujemy!

Na długich przerwach na korytarzu zorganizowany został także kiermasz ciast i przysmaków, z którego dochód przeznaczymy na stworzenie szkolnego radiowęzła. Ponadto jeszcze dziś… noc horrorów!

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Dodano 25.10.2022

Warsztaty ceramiczne

Nasza nauczycielka P. Klaudia Kania przeprowadziła warsztaty ceramiczne dla pracowników naszej szkoły (i ich pociech). Po krótkim wstępie teoretycznym dotyczącym podstaw ceramiki, przeszliśmy do lepienia. Kubki, miski, patery- to wszystko stworzyliśmy podczas zajęć.

Dziękujemy P. Klaudii za poświęcony czas i cenną wiedzę.

Dodano 24.10.2022

Wycieczka do Warszawy

Nasi uczniowie LSP, podczas dwudniowej wycieczki do Warszawy, odwiedzili targi wnętrzarskie (Warsaw Home & Contract - Biznesowe Targi Wnętrz), gdzie mieli okazję podpatrzeć najnowsze trendy oraz Akademię Sztuk Pięknych, po której Pani Dziekan oprowadziła naszą młodzież i przedstawiła, czym zajmuje się ta artystyczna uczelnia.

Wyjazd zaliczamy do bardzo udanych. To był intensywny czas - mnóstwo zwiedzania i pozytywnych wrażeń.

Dodano 21.10.2022

Halloween i otrzęsiny klas pierwszych

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,

połączone siły Pani Katarzyny Filipczak oraz Samorządu Uczniowskiego pragną zaprosić Was do zabawy 28.10.2022 r. (piątek) z okazji Halloween oraz otrzęsin klas pierwszych. Całą społeczność szkolną, czyli pracowników oraz uczniów zachęcamy do upiornych przebrań oraz do uwieczniania się na zdjęciach. Chętnych prosimy o przekazywanie fotek na szkolnego Facebooka.

Uczniowie klas pierwszych w godzinach 9:40-11:15 wezmą udział w otrzęsinach w auli szkolnej.

Na długich przerwach na korytarzu zorganizowany zostanie kiermasz ciast i przysmaków, z którego zebrane środki przeznaczymy na stworzenie szkolnego radiowęzła, który ma na celu umilać nam muzyką przerwy.

Przypominamy również, że wieczorem odbędzie się noc horrorów, czyli maraton filmowy w klimacie Halloween, do białego rana! Zgody można pobierać dzisiaj w sali 108 oraz u Pani Katarzyny Filipczak po weekendzie. Uwaga, ilość miejsc ograniczona!

Pozdrawiamy i zapraszamy do wspólnej zabawy!

Dodano 21.10.2022

Noc z horrorami

Z okazji Halloween organizujemy filmową noc z horrorami. Wydarzenie odbędzie się z piątku na sobotę (28/29.10) od ok. 18-tej do 6-tej rano. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgody można pobrać u P. Katarzyny Filipczak i P. Bartosza Chomicza.

Zapraszamy!!!

Dodano 20.10.2022

Telefon zaufania

Na terenie naszej szkoły znajdziecie plakaty oraz wizytówki dotyczące funkcjonowania telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111, który jest anonimowy i czynny przez całą dobę. Materiały nadesłała nam Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, której bardzo dziękujemy.

Przypominamy, że w najbliższym otoczeniu warto szukać zaufanych osób, z którymi można porozmawiać o wszystkim. Grono pedagogiczne, pedagog, psycholog także pozostają do Waszej dyspozycji.

Dodano 19.10.2022

Akcja czytelnicza

Młodzież z naszej szkoły, chcąc uczcić rok 2022, który został ogłoszony rokiem romantyzmu polskiego, czytała w auli szkolnej „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. To akcja czytelnicza związana z akcją Narodowe Czytanie org. przez Prezydenta RP. W naszej szkole wydarzenie koordynowała P. Justyna Witek.

Zapraszamy do galerii!

Dodano 18.10.2022

"Lot"- instalacja P. Pauliny Grosz

Nasza nauczycielka P. Paulina Grosz, która od tego roku szkolnego uczy rysunku i malarstwa w LSP, wzięła udział w jubileuszowej wystawie „8x1. Laureaci czterech edycji konkursu malarskiego im. W. Fangora”.

Pani Paulina, studiując malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, otrzymała nagrodę Grand Prix podczas drugiej edycji konkursu. Teraz nasza nauczycielka podczas wystawy prezentuje swoją najnowszą pracę pt. „Lot”, która jest instalacją malarską.

Wystawa „8x1” to osiem osobnych pokazów indywidualnych, przygotowanych przez laureatki i laureatów konkursu przy minimalnej ingerencji ze strony kuratorów. Celem ekspozycji jest prezentacja różnorodności postaw młodych twórczyń i twórców. Na wystawie można również zobaczyć prace Wojciecha Fangora- polskiego malarza, grafika, plakacisty i rzeźbiarza.

Wystawę można oglądać w Zbrojowni Sztuki w Gdańsku (Targ Węglowy 6) do 22.10.2022 r. Zapraszamy!

fot. Bartosz Żukowski

Dodano 18.10.2022

VIII Słupski Bieg Charytatywny na Rzecz Zwierząt - POBIEGNIJ! - POMOŻESZ! - podsumowanie

Za nami VIII Słupski Bieg Charytatywny na Rzecz Zwierząt- POBIEGNIJ!- POMOŻESZ! na rzecz czworonogów ze słupskiego schroniska.

Nasi uczniowie:

 • Agata Grędecka- 4 A LSP
 • Natalia Surma- 3 B LSP
 • Sofia Aleksandrowicz- 3 A LSP
 • Elisa Claudot- 2 TW
 • Amelia Szpudyk-2 TW
 • Amelia Wojtasiak- 1 B TW
 • Wanesa Jachna- 4 A TW
 • Agata Borzyszkowska- 4 A TW
 • Ola Dzięcielewska- 4 A TW
 • Paula Przybyła- 4 A TW
byli odpowiedzialni za obstawienie trasy biegu i dbanie o bezpieczeństwo. Ponadto nasza nauczycielka P. Ewa Tomaszewska przekazała na licytację gry planszowe!

Dziękujemy za Waszą bezinteresowność i chęć pomocy!

Dodano 17.10.2022

Dzień Edukacji Narodowej 2022

Dziś obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. To święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów i pracowników oświaty. To również doskonała okazja, by wszystkim tym osobom złożyć najlepsze życzenia- zdrowia, pomyślności, satysfakcji osobistych i zawodowych, sukcesów oraz uśmiechu.

W naszej szkole odbył się apel, podczas którego Nagrodą Dyrektora za wyróżniającą pracę w roku szkolnym 2021/2022 wyróżnieni zostali: P. Katarzyna Filipczak, P. Maria Lelakowska, P. Arkadiusz Herman, P. Magdalena Piniaha oraz P. Marta Malinowska.

Ponadto P. Jacek Gryczka, P. Dorota Grygorkiewicz, P. Aleksandra Jakimowicz oraz P. Weronika Jędrzejczak odebrali akt nadania w związku z uzyskaniem stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela kontraktowego.

Jednocześnie z dumą informujemy, że P. Maja Frąckowiak, P. Natalia Hendrych oraz P. Monika Skwarek otrzymały Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty!

Uczniowie kl. II-IV głosowali także na Nauczyciela Roku, którym została P. Katarzyna Filipczak!

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym nauczycielom.

Za organizację apelu w naszej szkole odpowiedzialna była P. Marta Jasnoch-Brzeska oraz P. Natalia Hendrych wraz z kl. III OPW. Dziękujemy za świetną zabawę!

Dodano 13.10.2022

Nasz mural w Słupskim Ośrodku Kultury

Nasi uczniowie kl. 2 B LSP- Natalia Trzebiatowska, Marysia Augustynowicz, Magda Grzegorzewicz, Marcin Szcześniak, Marcel Łazarek i Agata Bartczak oraz kl. 4 A LSP- Hania Świder, Zuza Głowińska i Agata Grędecka tworzyli mural, który powstał w jednej z sal w Słupskim Ośrodku Kultury przy ul. Banacha w Słupsku. Uczniowie posługiwali się szablonem, który montowany jest do ściany, a następnie nakłada się na niego farby. Efekty prac prezentujemy poniżej!

Ponadto nasza młodzież wzięła udział w grze miejskiej „Śladami słupskich murali” polegającej na lokalizowaniu murali w mieście.

Dodano 12.10.2022

Wyniki konkursu na plakat promujący naukę języków obcych

Znamy zwycięzców II edycji szkolnego konkursu na plakat promujący naukę języków obcych.

Oto wyniki:

 • I miejsce- Katarzyna Machała z kl. 1 A LSP
 • II miejsce- Oliwia Lewandowska z kl. 2 A PLO
 • III miejsce- Jakub Kuligowski z kl. 4 MLO

Uczniowie zwycięskich prac otrzymali drobne upominki. Serdecznie gratulujemy!

Dodano 06.10.2022

Spotkanie autorskie z P. Przemkiem Kacą

Nasza klasa 2 B LSP uczestniczyła w spotkaniu autorskim „Sny z betonu” z P. Przemkiem Kacą. Tematyka była bardzo ciekawa- hip hop, presja rówieśnicza, depresja, uzależnienia, zaburzenia emocjonalne, walka o swoje zdanie. Aktywni uczniowie otrzymali w nagrodę książkę. Opiekunką uczniów była P. Ewelina Walczak.

Bardzo dziękujemy za spotkanie!

Dodano 06.10.2022

Wycieczka do Gdańska

Nasi uczniowie klas IIA i IIB LSP uczestniczyli w wycieczce do Gdańska. Młodzież zwiedziła tam Muzeum Narodowe. Szczególną uwagę poświęciła obejrzeniu „Sądu ostatecznego” Hansa Memlinga (1467 – 1473). Otwarty tryptyk ukazuje wizję dnia sądu ostatecznego opisanego w Apokalipsie św. Jana. Zainteresowanie wzbudziły także wystawy stałe muzeum, zwłaszcza ceramiki i wystawa „Pobożni i cnotliwi dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki”. Po wizycie w Muzeum Narodowym uczniowie zwiedzili Nowy Targ oraz zabytkowe centrum Gdańska z dworem Artusa, pomnikiem i fontanną Neptuna. Uczniowie obejrzeli także wystawę fotografii pt. „Wyczulone”. Wystawa w galerii Zielona Brama jest prezentacją dzieł stworzonych przez artystki, dla których medium fotografii jest najczęstszym narzędziem sztuk. Następnie nasza młodzież odwiedziła katedrę NMP- największy ceglany kościół pobrzeża Bałtyku. Pośród wielu cennych dzieł sztuki znajdują się w nim m.in. gotyckie rzeźby, Madonna i Pieta z ok. 1420 roku. Ciekawostkę stanowi późnogotycki zegar astronomiczny konstrukcji Hansa Duringera.

Kierownikiem wycieczki był nauczyciel historii sztuki P. Bogdan Jankowski, zaś drugim opiekunem była wychowawczyni kl. II A LSP P. Dorota Grygorkiewicz. Szczególne podziękowania od uczniów i opiekunów otrzymał P. Robert Zając za bezpieczną jazdę i pomoc w organizacji wycieczki.

Dodano 05.10.2022

Światowy Dzień Uśmiechu

Zobaczcie jak w szkole obchodziliśmy „Światowy Dzień Uśmiechu”, podczas którego nasi wolontariusze zorganizowali fotobudkę i rozdawali cukierki.

Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, twórca słynnej uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Pierwsze obchody odbyły się 1 października 1999 r. w Stanach Zjednoczonych, w mieście Worcester.

Dodano 03.10.2022

Otwarcie wystawy Kajetana Wójcika

Mamy dla Was fotorelację z otwarcia wystawy Kajetana Wójcika. Przypominamy, że wystawa czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00 w Galerii P25 w Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku przy ul. Przemysłowej 25. Zapraszamy!

Dodano 03.10.2022

Zdjęcia klasowe

Zaczął się rok szkolny, zatem spółdzielnia uczniowska Plastusie rozpoczyna działania! Dziś młodzież robi zdjęcia klasowe uczniom naszej szkoły

Dodano 03.10.2022

XIX Zachodniopomorski Festiwal Nauki w Koszalinie

Nasza grupa Ucznia Zdolnego oraz wybrani uczniowie klas 4 A LSP, 3 TW oraz 3 A i B LSP uczestniczyli w XIX Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki na Politechnice Koszalińskiej. Młodzież bardzo aktywnie i z dużą dawką zaciekawienia uczestniczyła w następujących warsztatach:

 1. mózg na zakupach, czyli jak zrozumieć klienta i na tym zarobić (warsztaty aktywizujące z elementami rozwiązywania zadań logicznych),
 2. wyemituj swój kolor – pomieszaj RGB,
 3. „A Tour of Accents of the English-speaking world” (wycieczka po akcentach świata anglojęzycznego; wykład w języku angielskim),
 4. papierowe Google Maps (interaktywna prezentacja multimedialna),
 5. jabłko w prezencie, przygoda z opakowaniem (warsztaty),
 6. ocena jakości i świeżości jaj,
 7. wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości w procesach produkcji,
 8. bariery w komunikacji.

Poznaliśmy wnętrza Politechniki, mieliśmy również okazję porozmawiać z wykładowcami i studentami tejże uczelni, a co najważniejsze- mogliśmy praktycznie eksperymentować z eksponatami z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii, nauk społecznych czy matematyki.

Dzień zaliczamy do udanych. Nasza młodzież spisała się fantastycznie i wróciła z dawką inspiracji do działania.

Opiekunami grup były Panie Monika Skwarek oraz Maria Lelakowska.

Dodano 30.09.2022

Finisaż P. Klaudii Kani

Za nami finisaż wystawy P. Klaudii Kani. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i jednocześnie przypominamy, że już dziś otwarcie kolejnej wystawy w Galerii P25. Swoje prace zaprezentuje Kajetan Wójcik. Otwarcie wystawy już o godzinie 17:00 w budynku Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku.

Dodano 29.09.2022

Światowy Dzień Zwierząt

Już 4 października obchodzić będziemy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji nasi uczniowie klasy I B TW wraz z P. Magdaleną Piniahą organizują kiermasz. Świeżo wyciskane soki, ciasta, babeczki, sałatki - to wszystko będzie można kupić podczas akcji jednocześnie poprawiając los potrzebujących zwierząt, ponieważ zebrane środki przeznaczymy na cel charytatywny dla zwierzaków. Kiermasz odbędzie się 4.10 podczas długich przerw (o 11:15, 12:15 i 13:15) na szkolnym korytarzu na parterze.

Dodatkowo, aby urozmaicić ten dzień, naszym uczniom TW towarzyszyć będą ich pupile. Uczniowie będą opowiadać o ich charakterystyce i pielęgnacji.

Zapraszamy!!!

Dodano 27.09.2022

„180”

W ramach zapoczątkowanej w marcu serii „Obraz, słowo o… Antologia”, prezentującej twórców pracujących na styku literatury i sztuki wizualnej, w Kawiarni Artystycznej Antrakt w Słupsku prezentujemy nową pracę w tym sezonie. „180” to jedna ze stron art-booka pt. „Dziennik w czasie wojny” autorstwa Maryi Hoyin. Ukraińska artystka ze Lwowa fotograficznie zapisuje swoją codzienność w czasie wojny, każdego dnia robiąc trzy zdjęcia. Tworzy dziennik, którego nigdy nie pisała. Jest to swoisty autoportret, zdjęcie jednego posiłku w ciągu dnia i zdjęcie liczby - dnia wojny, którą artystka układa z rzeczy znalezionych na spacerze lub rzeczy domowych. Czynność kontynuuje do tego czasu, kiedy wojna się skończy i kiedy w jej kraju będzie POKÓJ.

Praca powstała podczas „Multimedialnego Ukraińskiego Pleneru w Ustce” organizowanego przez Bałtycką Galerię Sztuki Współczesnej.

biogram:

Mariya Hoyin (Ukraina) - ur. 1982, mieszka i pracuje we Lwowie. Ukończyła studia na Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk Pięknych (Wydział ceramiki). Od 2005 roku zajmuje się głównie fotografią analogową oraz cyfrową, performance. Interesuje ją głównie fotografia tkanki miejskiej oraz dokumentacja działań performance. W 2022 roku wzięła udział w programie rezydencyjnym BGSW w Centrum Aktywności Twórczej.

Dodano 27.09.2022

Wyniki głosowania na przewodniczącego SU

Za nami głosowanie na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Zwyciężyły ex aequo dwie uczennice: Anastazja Rusinowicz z klasy 4TW (na zdjęciu po lewej) oraz Natalia Surma z kl. 3BLSP (po prawej). Dziewczyny uzyskały równą ilość głosów, zatem będą razem pełnić funkcję przewodniczącej SU.

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Dodano 23.09.2022

Wystawa Kajetana Wójcika

Zapraszamy na kolejną wystawę w galerii P25, znajdującej się w budynku Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku. Tym razem swoje prace zaprezentuje Kajetan Wójcik. Otwarcie wystawy już w piątek, 30.09.2022 o godzinie 17:00.

Na piątkowym otwarciu po raz kolejny spotkamy się z absolwentem naszego plastyka. Kajetan Marcin Wójcik, znany również jako „Martin Gaeta” oraz „Kat WC” powróci do nas z retrospektywnym przekrojem swojej malarskiej działalności. Wystawa „Wolność jako słowo i jako idea – Podróż sentymentalna przez Pomorze Środkowe i Zachodnie” obejmuje prace olejne z lat 2018-2022, rozpoczynając od obrazów z lokalnymi motywami pejzażowymi, poprzez różnorodne, kulturowe ujęcia figur ciała i rozbudowane wielkoformatowe kompozycje, takie jak „Zdjęcie z krzyża”.

Kajetan Wójcik w tekście do wystawy:

„Selekcja prac ma na celu pokazanie proces rozwoju i tąpnięcia młodego artysty. Odnosi się do poszukiwania własnych problemów, ścieżki, ich rozwiązań. Tytułowa ‘wolność’ to nie tylko wolność twórcza - jest to też dialog z własnymi prawami i obowiązkami, znajdowanie swojego miejsca w świecie zewnętrznym jak i wewnętrznym. Prace poruszają temat ludzkości - ciała, ducha, umysłu. Szukają balansu między tym co zastane, tradycją, starością, a światem współczesnym - tak bardzo oderwanym od klasycznych rozwiązań jak i podmiotów. Zagadnieniem kluczowym jest tożsamość - coś, czego wielu z nas zatraca, kompromituje, schodzi na kompromisy. Poprzez swoje obrazy artysta pragnie dać widzowi czas i miejsce na kontemplację. Oferuje widzowi to, czego jemu samemu brakuje”.

Kajetan Wójcik

pochodzi z Pomorza, absolwent Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza w Słupsku. Studiuje na Akademii Sztuki w Szczecinie na Wydziale Malarstwa w pracowni Zbigniewa Rogalskiego.

Swoje prace tworzy w konwencji realistycznej, inspirując się technikami malarzy XIX wieku – takich jak Iwan Kramskoj, Soroll, John Singer Sargent, czy Anders Zorn. Obrazy tego szwedzkiego malarza zainspirowały artystę do zastosowania ograniczonej palety barw.

Wystawa będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00 do 28.10.2022 r.

Dodano 23.09.2022

Przywitanie pierwszaków

Nasi uczniowie klas pierwszych zostali przywitani przez Panią psycholog Kamilę Rudnik i otrzymali kilka cennych informacji na temat jej pracy oraz możliwości wsparcia na terenie szkoły. Każdy obecny uczeń otrzymał również list, w którym psycholog szkolny skierował kilka słów od siebie na początek roku szkolnego. Pierwszoklasiści: FAJNIE, ŻE Z NAMI JESTEŚCIE!

Osoby nieobecne podczas spotkania z psychologiem, proszone są o zgłaszanie się do gabinetu 204.

Dodano 23.09.2022

Rocznica śmierci patrona LSP

Kochani, nasi uczniowie LSP, chcąc uczcić 83. rocznicę śmierci patrona swojej szkoły- Stanisława Ignacego Witkiewicza, wybrali się do Muzeum Pomorza Środkowego i do galerii w Spichlerzu, gdzie obejrzeli wystawę prac tego artysty. Witkacy- malarz, rysownik i fotografik, dramaturg i powieściopisarz, filozof, teoretyk i krytyk sztuki; członek pierwszej polskiej grupy awangardowej Formiści; autor estetycznej teorii Czystej Formy; twórca Firmy Portretowej.

W Spichlerzu dołączył do nas także dr Hubert Bilewicz. Dziękujemy za obecność.

Dodano 22.09.2022

Nabór do grupy Ucznia Zdolnego

Jeśli chciałbyś/chciałabyś rozwinąć swoje pasje, zainteresowania, sam/sama zaistnieć, stworzyć coś dla siebie, dla innych, skorzystać z rozrywki, zabawy, czy poprowadzić własny warsztat, pokaz, a może doświadczenie zapraszamy do programu Ucznia Zdolnego działającego w naszej szkole! To TY decydujesz, jakie działania będzie podejmował zespół przez cały rok szkolny.

Koordynatorem grupy jest P. Monika Skwarek (sala 207), przy współpracy z P. Katarzyną Serafin oraz P. Natalią Zakrzewską.

Obowiązują zapisy do 30.09.2022 r.

Nie zwlekaj, zbliż się do wymarzonego celu. Dołącz do nas!

Dodano 21.09.2022

Finisaż wystawy Klaudii Kani

Drodzy, przypominamy, że prace ceramiczne P. Klaudii Kani można oglądać w Galerii P25 od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00 (Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza, ul. Przemysłowa 25 w Słupsku). Jednocześnie serdecznie zapraszamy na finisaż wystawy, podczas którego będzie możliwość osobistego spotkania z artystką. Finisaż odbędzie się już 28.09.2022 r. o godzinie 14:00. Do zobaczenia!

Dodano 21.09.2022

Sukces P. Klaudii Kani

Z dumą informujemy, że P. Klaudia Kania- nasza nauczycielka rzeźby i ceramiki artystycznej w Liceum Sztuk Plastycznych została jedną z laureatek 13. edycji Ogólnopolskiej Wystawy Najlepszych Dyplomów Akademii Sztuk Pięknych 2021 oraz została wyróżniona nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Promocja młodych talentów z całego kraju oraz wsparcie początkujących twórców w samodzielnym zaistnieniu na rynku sztuki- to główne cele organizowanej przez gdańską ASP wystawy „Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych”. Wydarzenie ma charakter konkursowy- biorą w nim udział wybrani absolwenci kierunków i specjalizacji: fotografia, grafika artystyczna, instalacje, malarstwo, intermedia, performance, rysunek, rzeźba, ceramika, szkło artystyczne, tkanina artystyczna wszystkich publicznych uczelni artystycznych.nWernisaż połączony był z uroczystym wręczeniem nagród.

- Cieszę się, że zostałam doceniona, to wyróżnienie to dla mnie ogromna przyjemność- mówi nasza nauczycielka LSP. Zdjęcia pracy artystki pt. „O studni” w galerii poniżej.

Gratulujemy!

Dodano 21.09.2022

Wystawa Patrycji Dzienisz i Mieszka Haładyna

Nasi uczniowie kl. IV LSP Patrycja Dzienisz i Mieszko Haładyn zapraszają na otwarcie swojej wystawy fotograficznej! Goście będą mieli okazję zobaczyć zdjęcia, które powstały we współpracy przy projekcie „Pomór. Ciemna jutrznia” grupy Materia Prima. Otwarcie wystawy odbędzie się już 25 września (niedziela) o godz. 17:00 w Kluboksięgarni Cepelin Books. Serdecznie zapraszamy!

Dodano 19.09.2022

Warsztaty w ramach konkursu "Witkacy pod strzechy"

W ramach konkursu „Witkacy pod strzechy” w warsztatach w naszej szkole przy ul. Przemysłowej udział wzięła młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marynarza Polskiego w Damnicy. Temat zajęć? Plakaty na podstawie motywów z obrazów i dramatów Witkacego. Młodzież wycinała szablony, a następnie tworzyła swój własny plakat. Odwiedził nas również wnuk Witkacego - Maciej Witkiewicz.

Wychowankowie ośrodka mieli także okazję zwiedzić szkołę przy ul. Przemysłowej. Warsztaty zakończyły się poczęstunkiem.

Specjalne podziękowania dla prowadzących warsztaty: P. Pauliny Grosz oraz P. Grzegorza Bożka oraz dla uczniów naszego plastyka:
z klasy 2B LSP: Marysi Augustynowicz, Wiktorii Depki-Prądzyńskiej, Kingi Kreft, Marcina Szcześniaka,
z klasy 3B LSP: Weroniki Tarnowskiej, Oliwii Lemańczyk.

Dodano 15.09.2022

Drzewko Marzeń

Ogród, własna klinika weterynaryjna, domek nad jeziorem, a może miłość i szczęście? Wasze marzenia są naprawdę piękne. Wszystkie z nich prezentujemy na Drzewku Marzeń, które stanęło w holu na parterze. Zachęcamy do zapoznania się!

Akcja z okazji Dnia Marzyciela została zorganizowana przez P. Martę Jasnoch-Brzeską - naszego pedagoga specjalnego.

Dodano 13.09.2022

II edycja szkolnego konkursu na plakat promujący naukę języków obcych

Drodzy Uczniowie,
w związku z przypadającym 26 września Międzynarodowym Dniem Języków Obcych zapraszamy do udziału w II edycji szkolnego konkursu na plakat promujący naukę języków obcych.

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów klas ponadpodstawowych z naszej szkoły.

Głównymi celami konkursu są:

 • rozbudzanie i pogłębianie zainteresowania nauką języków obcych,
 • propagowanie wychowania proeuropejskiego,
 • rozbudzanie otwartości na inne kultury.

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać plakat w formacie nie mniejszym niż A3 (technika dowolna). Prace należy składać u swoich nauczycieli języka obcego do 26.09.2022 r.

Posiedzenie komisji konkursowej i ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 29.09.2022 r.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

`

W imieniu zespołu nauczycieli języka niemieckiego: koordynator konkursu - Zofia Pstrągowska-Misiuk

Dodano 12.09.2022

Wystawa Klaudii Kani

Rok szkolny 2022/2023 w Galerii P25 otwieramy wystawą Klaudii Kani - absolwentki i nauczycielki w naszym Liceum Sztuk Plastycznych, gdzie prowadzi pracownię rzeźby i ceramiki, działającą od września jako specjalność artystyczna.

Technika ceramiki jest motywem wystawy jako część tego, czym zajmuje się w swojej działalności artystycznej Klaudia Kania. Możemy zobaczyć przekrój twórczości, drogę jaką artystka przebyła z materią ceramiki. Od początku – pierwszej pracy wykonanej na studiach, przez aneks, aż po ostatnie najnowsze obiekty – zrealizowane na plenerze w Orońsku i fragment tytułowej pracy dyplomowej „O studni”, za który autorka otrzymała nagrodę MKiDN za „Najlepszy Dyplom 2021”. W pracach Klaudii Kani da się „usłyszeć” wędrówki przez las i to, co w nim artystka znajduje. Sztuka jest tutaj wynikiem pierwotnej praktyki zbieractwa. Ceramiczne rzeźby zbliżają się do natury przekraczając granice pomiędzy wytworem przyrody a technicznym wytworem człowieka.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00 w Galerii P25 przy ul. Przemysłowej 25 w Słupsku.

Zapraszamy!

Dodano 12.09.2022

Dzień marzyciela

Kto z nas chociaż raz w życiu nie chodził z głową w chmurach? A może często zdarza się Wam myśleć o „niebieskich migdałach”? Wszyscy o czymś marzymy, dlatego też podzielmy się swoimi marzeniami z okazji Dnia Marzyciela, który obchodzić będziemy w szkole w dniach 8-9 września. Specjalne karteczki, na których będziecie mogli zapisać swoje marzenia otrzymacie od wychowawców.

Pamiętajcie, wszystkie marzenia są anonimowe i zostaną zaprezentowane na specjalnym drzewie marzeń, które zawiesimy na szkolnym korytarzu. Szczegółowych informacji udzielą wychowawcy klas.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Dodano 01.09.2022

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Rozpoczynamy rok szkolny 2022/2023! Naszą szkołę wypełnił gwar, rozmowy i wspomnienia z wakacji.

Mamy świetnych uczniów i super grono pedagogiczne- to będzie dobry rok. Życzymy Wam samych wysokich ocen, niegasnącego zapału do nauki i realizacji planów.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Witamy wszystkich uczniów, nauczycieli i całą społeczność szkolną po przerwie wakacyjnej. Czas na letni wypoczynek powoli dobiega końca. Dlatego chcielibyśmy zaprosić na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego, która tradycyjnie odbędzie się dnia 1 września, tym razem jednak na placu przed szkołą. Z pewnością tęsknicie do szkolnych murów, kolegów i koleżanek, a uczniowie klas pierwszych chętnie poznają zwyczaje ZSI i SMS.

Uroczystość będzie przebiegała w następującym porządku:
Godz. 9.00 – klasy: 2, 3 i 4 Technikum Weterynarii
                      2, 3 i 4 Liceum Sztuk Plastycznych

Godz. 10.00 – klasy: 2, 3, 4 Policyjne Liceum Ogólnokształcące
                      2, 3 Oddział Przygotowania Wojskowego
                      2, 3, 4 Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego
                      4 Medyczne Liceum Ogólnokształcące

Godz. 11.00 – klasy: 1 Liceum Sztuk Plastycznych
                      1 Technikum Weterynarii
                      1 Oddział Przygotowania Wojskowego
                      1 Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego
                      1 Policyjne Liceum Ogólnokształcące
                      6, 8 Szkoła Podstawowa SMS

Zapraszamy!