Dodano 25.01.2022

Konkurs projektowy na identyfikację wizualną galerii

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie projektowym na identyfikację wizualną galerii artystycznej powstającej w nowej siedzibie naszego LSP. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów liceów plastycznych w Polsce (publicznych i niepublicznych) i dotyczy stworzenia identyfikacji wizualnej galerii artystycznej (logo, wizytówka, papier firmowy, koperta).

Uroczysta inauguracja galerii połączona będzie z otwarciem wszystkich pracowni w naszej nowej siedzibie (pracownia rysunku i malarstwa, fotograficzna, rzeźby, projektowania graficznego, projektowania wyrobów artystycznych i aranżacji wnętrz).

Szczegółowe informacje dostępne są w regulaminie.

Dodano 14.01.2022

Otwarcie wystawy „Dyplomy na 6”

Wczoraj (13.01) odbyło się otwarcie wystawy „Dyplomy na 6”. Najlepsze prace dyplomowe absolwentek Liceum Sztuk Plastycznych można oglądać w galerii Teatru Rondo, do czego Was zachęcamy! Wystawa potrwa do końca stycznia.

Dodano 13.01.2022

"Dyplom '21"

Miło nam poinformować, że prace naszych absolwentek Liceum Sztuk Plastycznych: Angeliki Koteckiej, Sandry Skurnóg, Natalii Majcherskiej, Joanny Laskowskiej, Sandry Olejniuk, Wiktorii Machałek, Elizy Galek i Zuzanny Tomińskiej znalazły się w publikacji „Dyplom ‘21” w ramach XV Ogólnopolskiego Przeglądu Wyróżnionych Prac Dyplomowych Szkół Plastycznych makroregionu północno-zachodniego. „Dyplom ‘21” to wydawnictwo Zespołu Szkół Plastycznych w Bydgoszczy. Nasza szkoła otrzymała również podziękowanie za pomoc w organizacji przeglądu.

Opiekunowie art. naszych absolwentek to P. Katarzyna Serafin, P. Anna Wojcieszek i P. Weronika Jędrzejczak.

Dodano 11.01.2022

Stypendia Prezesa Rady Ministrów

Drodzy, jak już wiecie, nasi uczniowie, którzy decyzją Prezesa Rady Ministrów otrzymali stypendium na rok szkolny 2021/2022 to:

 • Julia Kułakowska – 4-letnie MLO
 • Dominika Pluto-Prądzyńska – 3-letnie MLO
 • Vanessa Barteczka – 4-letnie PLO
 • Wiktoria Szczęśniak – 3-letnie PLO
 • Jagoda Dudzińska – 5-letnie TZSI
 • Kacper Surma – 4-letnie TZSI
 • Julia Nowak – 5-letnie LSP
 • Julia Niemczyk – 4-letnie LSP
 • Wojciech Pawlina – 4-letnie LOMS
 • Jakub Romanowski – 3-letnie LOMS

Dziś Pani Dyrektor Monika Stępnik wręczyła naszym zdolniachom dyplomy oraz przekazała gratulacje i życzenia dalszej wzorowej nauki i wysokich osiągnięć.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy- zarówno uczniom, jak i nauczycielom, wychowawcom i rodzicom.

Dodano 05.01.2022

Sukces Wiktora Boboryckiego

Z przyjemnością informujemy, że nasz uczeń Wiktor Boborycki został nagrodzony w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Coraz bliżej święta - eko święta” w kategorii wiekowej 16 lat i powyżej. Na konkurs wpłynęło 85 prac z 13 placówek oświatowych z terenu powiatu lęborskiego. Wraz z Wiktorem nagrodzony został również nauczyciel prowadzący- P. Grzegorz Bożek. Brawo!

Dodano 04.01.2022

Dyplomy na 6

Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku i Słupski Ośrodek Kultury zapraszają na wernisaż wystawy prac dyplomowych uczniów LSP: Sandry Olejniuk, Sandry Skurnóg, Angeliki Koteckiej, Wiktorii Machałek i Elizy Galek. Ekspozycja „Dyplomy na 6” to najlepsze prace dyplomowe z fotografii, wzornictwa i aranżacji przestrzeni i aneksów z rysunku i malarstwa. Opiekunowie uczennic to: Anna Wojcieszek, Weronika Jędrzejczak, Katarzyna Serafin i Sergiusz Powałka.

Wystawa jest świetną okazją, by zapoznać się z najwyżej ocenionymi pracami dyplomowymi zeszłorocznych absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I Witkiewicza w Słupsku.

Wernisaż odbędzie się 13.01.2022 r. o godz. 13:00 w Galerii Teatru „Rondo”.

Zapraszamy!

Dodano 03.01.2022

Wielka zbiórka podsumowana!

Zakończyliśmy Wielką zbiórkę na rzecz hospicjum dla dzieci „Bursztynowa przystań” w Gdyni. Klasy, które zaangażowały się w akcję pomocy dla małych podopiecznych to: 2 A PLO, 2 LO SMS, 3 B MLO, 3 B LSP, 1 B TW, 1 A LSP, 3 B PLO, 3 C PLO, 2 A, B TW, 7 SP, 8 SP, 1 LO SMS, 3 C TW, 3 A PLO, 3 MLO i 5 SP. Po zebrane artykuły przyjechała do nas P. Ewa Kramek.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za wsparcie!

Dodano 17.12.2021

Wigilia w szkole

Dziś w szkole czas wigilii klasowych. Było dużo życzeń, uśmiechu, prezentów i tradycyjne wigilijne potrawy. Zapraszamy do fotogalerii!

Dodano 10.12.2021

Co wydarzyło się…?

„Co wydarzyło się w sztuce przed XX wiekiem?”. Z odpowiedzią na to pytanie zmierzyli się uczniowie klasy 1 OPW wykonując prace w technice kolażu.

Dodano 03.12.2021

Wszystko wokół Gwiazdki...

Ponieważ przedświąteczny czas uważany jest przez wielu z nas za jeden z najbardziej magicznych, postanowiliśmy zorganizować wystawę pt. „Alles rund um Weihnachten in DACHL- Ländern” („Wszystko wokół Gwiazdki w krajach niemieckiego obszaru językowego”).

W ramach naszej inicjatywy pragniemy zaprezentować prace plastyczne uczniów ZSI, LSP i SMS, by przedstawić interesujące informacje i ciekawostki związane z przedświątecznym czasem w krajach niemieckiego obszaru językowego. Serdecznie zachęcamy do udziału w wystawie! Prace zaprezentujemy na korytarzach naszej szkoły, by jeszcze bardziej wczuć się w zimowy, przedświąteczny klimat, a przy okazji dowiedzieć się czegoś nowego na temat tego wspaniałego czasu w krajach niemieckiego obszaru językowego.

Co zrobić?

Do 13 grudnia przygotować plakat (format min. A3, metoda dowolna) dotyczący, Waszym zdaniem, interesujących, mało spotykanych czy też zadziwiających informacji związanych z okresem przedświątecznym, zwyczajami etc. pochodzącymi/praktykowanymi w krajach niemieckiego obszaru językowego. Prace prosimy przynosić do P. Doroty Grygorkiewicz lub P. Jacka Gryczki- sala 206 lub pokój nauczycielski.

Będzie nam bardzo miło, jeśli w Waszych pracach zawrzecie choć część informacji czy ciekawostek w języku niemieckim!

Dodano 01.12.2021

O!znaki Pracy

Z przyjemnością informujemy, że praca P. Weroniki Jędrzejczak zakwalifikowała się do wystawy pokonkursowej „O!znaki Pracy”. Tegoroczny motyw przewodni konkursu dotyczył starych zawodów ukazanych w nowej rzeczywistości.

Jak pisze Organizator (Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy): „Każde z wybranych zdjęć jest osobną opowieścią o człowieku, który pracę wykonuje. Skupiony (na zadaniu), rozproszony (przez technologię), zajęty (sobą), oddany (innym). Indywidualnie lub w zespole. Na pierwszym lub na ostatnim planie. W trakcie, w drodze, po i pomiędzy. Odnajdujący własną rzeczywistość”.

Link do wszystkich prac. Warto zobaczyć.

Dodano 19.11.2021

Konkurs pn. „Najlepsza martwa natura”

Ogłaszamy konkurs malarski pn. „Najlepsza martwa natura”.

 1. Celem konkursu jest prezentacja indywidualności wypowiedzi malarskiej przez klasyczny temat, jakim jest martwa natura.
 2. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów klas LSP.
 3. Wymagania techniczne: format minimum 100 cm x 70 cm, dowolna technika malarska.
 4. Prace nie mogą być oprawione.
 5. Prace należy przynieść do wybranego nauczyciela rysunku i malarstwa.
 6. Praca musi być podpisana z przodu imieniem i nazwiskiem.
 7. Termin dostarczenia prac: 20 grudnia 2021 r.
 8. Głosowanie odbywa się tajnie, głosować może każdy z uczniów tylko raz.
 9. Karty do głosowania będą u nauczycieli rysunku i malarstwa.
 10. 21 grudnia prace będą wywieszone w szkole (ul. Przemysłowa) i głosować będzie można do dnia 17 stycznia 2022 r.
 11. Wyniki głosowania: 20 stycznia 2022 r.
 12. Nagroda: zestaw 9 farb akrylowych POLYCOLOR.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

Dodano 21.10.2021

Artystyczny wyjazd

Klasy 2A i 2B LSP, wraz z opiekunami- P. Agatą Szczepaniak, P. Grzegorzem Bożkiem i P. Michałem Rosą, wybrały się do Koszalina na wystawę „XV BIENNALE RYSUNKU I MALARSTWA KLAS MŁODSZYCH SZKÓŁ PLASTYCZNYCH”. Uczniowie obejrzeli zwycięskie i wyróżnione prace konkursowe. Następnie nasza młodzież udała się w okolice Politechniki Koszalińskiej, by tam zobaczyć „Płonące ptaki”- dzieło znanego polskiego rzeźbiarza Władysława Hasiora. Pan Michał Rosa opowiedział o artyście i historii powstania rzeźby.

Wyjazd zaliczamy do bardzo udanych!

Dodano 18.10.2021

Wystawa fotografii Kamili J. Gruss

Uczniowie specjalności Fotografia Artystyczna (klasa 4 LSP i 3B LSP) wraz z P. Weroniką Jędrzejczak uczestniczyli w wystawie fotografii Kamili J. Gruss w Galerii OT Rondo. Nasza młodzież miała również możliwość spotkania i rozmowy z autorką. Każdy mógł wybrać zdjęcie, które najbardziej go poruszyło i zapytać autorkę o kulisy powstawania danej pracy.

Dodano 12.10.2021

Sukces Mai Kalinowskiej

Nasza uczennica Maja Kalinowska zakwalifikowała się do wystawy pokonkursowej w VII Międzynarodowym Biennale Fotografii Szkół Plastycznych. Tegoroczne Biennale odbywa się pod hasłem „Bio-forma”. W konkursie udział wzięli uczniowie szkół plastycznych w wieku od 13 do 21 lat z całej Polski i Europy.

Cykl zdjęć Mai to „Piasek na wietrze”. To prace o poszukiwaniu form zbliżających człowieka do natury. Maja skupiła się na ulotnych formach tworzonych przez wiatr. Część zdjęć powstała podczas zajęć plenerowych w Ustce.

Dodano 07.10.2021

Dumni z Absolwentów- czekamy na Twoje zgłoszenie!

Wszystkie osoby, które zgłosiły się do nas w ramach cyklu „Dumni z Absolwentów”, zostały już przedstawione szerokiemu gronu. Zachęcamy, aby w dalszym ciągu nadsyłać zgłoszenia! Jeśli Ty również jesteś absolwentem naszej szkoły i chciałbyś/abyś się zaprezentować, napisz e-maila na adres e.dobosz(at)zsi.slupsk.pl. Prześlemy Ci formularz do wypełnienia (kilka pytań), a następnie zaprezentujemy Cię światu na naszym FB i stronie internetowej szkoły. Czekamy na Ciebie!

Dodano 06.10.2021

Sukces Natalii Wdówki

Mamy kwalifikację do wystawy pokonkursowej w XV Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych w Koszalinie!

W kategorii „Malarstwo” do wystawy zakwalifikowała się Natalia Wdówka z pracą „Martwa natura”. To wielki sukces. Nauczycielem prowadzącym Natalii jest P. Grzegorz Bożek.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 7 października w Koszalinie.

Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Współorganizatorem, odpowiedzialnym za przebieg konkursu, jest Zespół Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie.

Gratulujemy!

Dodano 04.10.2021

"Portrety"

W ramach Galerii Małego Formatu (II p.) można oglądać prace naszego ucznia z kl. 3A LSP Tomasza Skawińskiego. „Portrety” to zbiór prac rysunkowych, malarskich i mieszanych.

Dodano 04.10.2021

Dar serca

Kochani, jak już pewnie większość z Was zauważyła, przed wejściem do naszej szkoły pojawił się piękny pojemnik na nakrętki. To prezent, który otrzymaliśmy od firm:

 • Lasertechnika Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
 • TALEX
 • Zblewski Zakład Ślusarsko-Produkcyjny

Dzięki zbiórce nakrętek w dalszym ciągu będziemy wspierać leczenie Kubusia w ramach „Zakręconej akcji dla Kubusia”, która w naszej szkole trwa już od wielu lat. Pieczę nad akcją sprawuje opiekunka wolontariatu- P. Maria Lelakowska.

Dziękujemy za dar serca, a Was zachęcamy do zapełniania pojemnika.

Dodano 30.09.2021

Wyniki konkursu na plakat

Drodzy, mamy wyniki konkursu na plakat promujący naukę języków obcych. Komisja w składzie: P. Karolina Majcherska, P. Zofia Pstrągowska-Misiuk oraz P. Grzegorz Bożek ocenili Wasze prace następująco:

 1. miejsce- Ewa Hermanowska 3A TW
 2. miejsce- Julia Kułakowska 3A MLO
 3. miejsce- Magdalena Kuczyńska 2B TW

Jury przyznało również trzy wyróżnienia:

 • Dominika Kiedrowska 3A TW
 • Wiktor Piszczek 3A SMS
 • Hubert Zosiuk 3A SMS

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Nagrody za zajęcie I, II i III miejsca zostaną wręczone 7 października o godz. 11:15 w sali 104. Tego dnia zaprezentujemy Wam również zwycięskie prace.

Dodano 30.09.2021

Dzień chłopaka

Kochani Chłopcy, drodzy Mężczyźni, z okazji Waszego święta życzymy Wam wszystkiego najlepszego. Dużo radości, zdrowia, spełnienia marzeń, pomyślności i uśmiechu na co dzień!

Dodano 29.09.2021

Współpraca z Zespołem Szkół Plastycznych w Koszalinie

Nasi uczniowie z Liceum Sztuk Plastycznych rozpoczęli współpracę z Zespołem Szkół Plastycznych w Koszalinie. Na początek otrzymaliśmy 6-metrową tkaninę i naszym zadaniem było ją pomalować. Projekt zrealizowały dwie klasy w ramach przedmiotu Kampania reklamowa pod okiem P. Grzegorza Bożka. Praca zostanie zaprezentowana w ramach panoramicznego happeningu morskiego. Więcej szczegółów już wkrótce!

Dodano 09.09.2021

Koła zainteresowań

Drodzy, nie samą nauką człowiek żyje. Równie ważne jest rozwijanie pasji i zainteresowań. I tu wkraczamy my z propozycjami kół zainteresowań, spośród których każdy na pewno wybierze coś dla siebie! Wasze zgłoszenia przyjmować będą wychowawcy, ale możecie zgłaszać się również bezpośrednio do nauczycieli prowadzących dane koło. Zachęcamy do uczestnictwa!

Dodano 07.09.2021

Zebrania z rodzicami

Dodano 01.09.2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Kochani, rozpoczynamy rok szkolny 2021/2022! Mamy świetnych uczniów i super grono pedagogiczne- to będzie dobry rok. Życzymy Wam samych wysokich ocen, niegasnącego zapału do nauki i realizacji planów.

II termin egzaminów wstępnych do Liceum Sztuk Plastycznych

Drodzy Uczniowie,

przypominamy, że osoby, które nie uczestniczyły w I terminie egzaminów wstępnych do Liceum Sztuk Plastycznych, mogą podejść do egzaminu w II terminie 29.06.2021 r. o godz. 9:00.

Na egzamin wstępny należy przynieść ołówki, gumki, pędzle, linijkę, nożyczki i klej do papieru.

Czekamy na Was z niecierpliwością!

Egzamin wstępny do Liceum Sztuk Plastycznych

Już 12 czerwca zapraszamy ósmoklasistów na egzaminy wstępne do Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza przy ZSI w Słupsku.

Egzamin rozpocznie się o godz. 9:00 i będzie składał się z IV części:

I- rysunek

II- malarstwo

III- kompozycja

IV- sprawdzian pisemny z wiedzy ogólnej zw. ze sztuką.

Na egzamin wstępny należy przynieść ołówki, gumki, pędzle, linijkę, nożyczki i klej do papieru.

Kandydaci do LSP proszeni są również o wypełnienie podania do szkoły do 7 czerwca 2021 r. Podanie dostępne jest na stronie internetowej LSP (kliknij).

Wypełniony formularz należy przesłać do nas pocztą na adres:

Zespół Szkół Informatycznych

ul. Koszalińska 9

76-200 Słupsk

lub przynieść osobiście.

Formularz można także wypełnić i przesłać online (kliknij).

Czekamy na Was!!!

Konsultacje dla uczniów klas VIII

Drodzy Uczniowie, w tym roku szkolnym zakończyliśmy już konsultacje plastyczne dla ósmoklasistów, w których tak licznie uczestniczyliście. O kolejnych będziemy informować na bieżąco w przyszłym roku szkolnym.

Do zobaczenia!

Dodano 09.06.2021

Zabawa kolorem

Klasy 1A i 1B LSP na lekcji Podstawy projektowania tworzyły „marmurki”. Uczniowie kolorowymi sprayami pryskali na wodę, a następnie moczyli w niej kartki, dłonie, obudowy telefonów i liście.

Dziękujemy P. Katarzynie Serafin za kreatywną zabawę kolorem.

Dodano 09.06.2021

Zajęcia z Rysunku i malarstwa

Zajęcia z Rysunku i malarstwa na świeżym powietrzu? Dlaczego nie! Zapraszamy do naszej galerii.

Dodano 02.06.2021

"Polskie serce pękło. Katyń 1940"

Miło nam poinformować, że Weronika Tarnowska z kl. 1B LSP wzięła udział w konkursie „Polskie serce pękło. Katyń 1940”. Poniżej prezentujemy pracę uczennicy oraz podziękowania od pomysłodawcy konkursu - Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Elżbiety Witek.

Weroniko, wielkie gratulacje!

Dodano 19.05.2021

Wystawa ID_tentity

Już w ten piątek 21 maja odbędzie się wernisaż wystawy ID_tentity studentów Szkoły Filmowej w Łodzi. Wydarzenie będzie miało miejsce w Galerii OT Rondo w Słupsku o godz. 17.

Zdefiniowanie na nowo przestrzeni prywatnej jest dziś ważniejsze niż kiedykolwiek. Własne „cztery ściany” to zarówno symbol bezpieczeństwa oraz swobody, jak i odosobnienia, ukrywania się i dystansu wobec innych. Do wewnątrz skierowane zostały nie tylko nasze codzienne czynności, ale także myśli. W momencie kryzysu wybrzmiały na nowo pytania dotyczące własnej tożsamości. Perspektywa widzenia w wymiarze indywidualnym, ale także społecznym, zmieniła się również w świecie sztuki. Studenci Fotografii w Szkole Filmowej w Łodzi stworzyli wystawę prezentującą różne sposoby poszukiwania odpowiedzi na pytanie: Kim jestem? Niepewność, ból, fantazja, zabawa czy bunt to tylko niektóre z tematów opowieści wizualnych prezentowanych na wystawie ID_tentity.

Organizatorami wydarzenia są: Szkoła Filmowa w Łodzi, Słupski Ośrodek Kultury, Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

Opieka artystyczna: Hubert Humka

Współpraca: Julia Iarko, Natalia Godek, Weronika Jędrzejczak

Autorzy prezentowanych fotografii i prac multimedialnych:

 • Maciek Bernaś
 • Szymon Cyglicki
 • Estella Dandyk
 • Bartosz Fatek
 • Karolina Golis
 • Michalina Kacperak
 • Wioletta Kulas
 • Alicja Lesiów
 • Hanna Nawrot
 • Łukasz Pawłowski
 • Aleksandra Szajnecka

W trakcie wernisażu odbędzie się spotkanie autorskie z twórcami, na którym również nie może Was zabraknąć!

Dodano 12.05.2021

Wystawa ID_tentity

Nasze Liceum Sztuk Plastycznych jest jednym z organizatorów wystawy ID_TENTITY. Widzimy się już 21.05 o 17:00 w Galerii OT Rondo w Słupsku.

Link do wydarzenia.

Dodano 12.05.2021

Witkacy i ja

Mamy sukces w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i Fotograficznym „Witkacy i ja”! I to nie jeden.

W kategorii „Prace plastyczne - Licea Plastyczne” II miejsce zajął Michał Warmiński z pracą „Dychotomia dwoistości”. Opiekunem Michała jest P. Sergiusz Powałka.

W kategorii „Prace fotograficzne - Licea Plastyczne” wyróżnienie otrzymały Gabriela Siecińska z cyklem 5 zdjęć „Żona maszynisty” oraz Maja Kalinowska z cyklem zdjęć 1. „Mrok”, 2. „Huk”, 3. „Szum”, 4. „Wrzask”, 5. „Cisza”. Opiekunem artystycznym Gabrysi i Mai jest P. Grzegorz Bożek.

To ogromny sukces, ponieważ na konkurs wpłynęło aż 276 prac z 27 szkół podstawowych, średnich, liceów plastycznych i placówek kulturalnych z całej Polski!

Gratulujemy!

Dodano 05.05.2021

Obrona dyplomów klasy IV LSP

Za nami obrona dyplomów klasy IV LSP (spec. Fotografia artystyczna, Aranżacja wnętrz i Projektowanie wyrobów artystycznych).

Egzamin dyplomowy składający się z części praktycznej (prezentacja pracy i jej założeń ze specjalizacji oraz aneks) oraz teoretycznej (zagadnienia z historii sztuki) jest podsumowaniem całego cyklu kształcenia w Liceum Plastycznym. Realizacja pracy dyplomowej obejmuje ostatni rok nauki w naszej szkole. Uczniowie wraz z nauczycielami prowadzącymi specjalność artystyczną, omawiają tematy dyplomów i docelowo wybierają jeden do realizacji. Każda ze specjalizacji rządzi się swoimi prawami i wymogami formalnymi, stąd duża różnorodność finalnych prac. Egzamin dyplomowy jest zarówno ukoronowaniem całości pracy na przestrzeni 4 lat, jak i pierwszym, poważnym państwowym egzaminem nadającym tytuł zawodowy PLASTYK.

Prace oceniała komisja, w skład której weszli: P. Dyrektor Monika Stępnik oraz nasi nauczyciele: P. Anna Wojcieszek, P. Katarzyna Serafin, P. Weronika Jędrzejczak, P. Sergiusz Powałka i P. Grzegorz Bożek.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Dodano 24.04.2021

Dzień Otwartej Szkoły za nami!

Dzień Otwartej Szkoły za nami! Szkołę odwiedzili Goście zainteresowani nauką w naszej placówce. Kadra ZSI i SMS prezentowała szeroką ofertę i odpowiadała na pytania.

Poza osobistymi odwiedzinami, przyszli uczniowie mogli wziąć udział w spotkaniach online z naszymi nauczycielami, a także wejść do szkoły wirtualnymi drzwiami na stronie internetowej i zapoznać się z działaniami realizowanymi przez wszystkie nasze zespoły przedmiotowe:

 • Zaczytana edukacja polonistyczna
 • Matematyka wokół nas
 • Świat przedmiotów humanistycznych
 • Języki obce oknem na świat
 • Śladami przedmiotów przyrodniczych
 • Przedmioty zawodowe Technikum Weterynarii
 • Przedmioty zawodowe Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego
 • Świat oczami artystów
 • Sportowe osiągnięcia

Dziękujemy wszystkim za obecność!

Drodzy ósmoklasiści, spotykamy się u nas już we wrześniu?

Dodano 13.04.2021

Współpraca z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie

Z przyjemnością informujemy, że nasze Liceum Sztuk Plastycznych podpisało porozumienie o współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie! Co to dla nas oznacza? Będziemy mogli brać udział w dniach otwartych Uczelni, wykładach tematycznych, zajęciach artystycznych, wystawach, projektach i innych działaniach organizowanych przez Uczelnię.

A może ktoś z Was będzie kontynuował naukę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie? Czas pokaże.

Bardzo cieszymy się na tę współpracę. Wierzymy, że uatrakcyjni ona zajęcia oraz podniesie poziom wiedzy i umiejętności uczniów.

Dodano 12.04.2021

Wystawa Pana Grzegorza Bożka

Już 15 kwietnia w Baszcie Czarownic pojawi się wystawa naszego nauczyciela rysunku i malarstwa P. Grzegorza Bożka.

Wernisaż online odbędzie się 17 kwietnia o godzinie 18:00 na FB Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej.

Wystawa dostępna będzie aż do 30.06.2021r.

Link do wydarzenia na FB

Zapraszamy!!!

Zachęcamy również do obejrzenia zdjęć z przygotowań.

Dodano 08.04.2021

Przełożona wystawa ID_tentity

Ze względu na obowiązujące obostrzenia jesteśmy zmuszeni przełożyć zaplanowaną na 16 kwietnia wystawę „ID_tentity” na inny termin. Czekamy na otwarcie galerii sztuki.

O nowym terminie wystawy poinformujemy tak szybko, jak to możliwe.

Dodano 02.04.2021

Wystawa ID_tentity

Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza, Szkoła Filmowa w Łodzi oraz Słupski Ośrodek Kultury już 16 kwietnia zapraszają do przestrzeni Galerii OT Rondo w Słupsku na wystawę ID_tentity.

Studenci Fotografii w Szkole Filmowej w Łodzi stworzyli wystawę prezentującą różne sposoby poszukiwania odpowiedzi na pytanie: kim jestem? Niepewność, ból, fantazja, zabawa czy bunt to tylko niektóre z tematów opowieści wizualnych prezentowanych na wystawie ID_tentity.

Link do wydarzenia.

Dodano 18.06.2020

Zakończenie roku szkolnego. Ważne informacje!

Zakończenie roku szkolnego 26 czerwca 2020 r.

Ważne informacje

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

w związku z zakończeniem roku szkolnego prosimy o zapoznanie się z harmonogramem spotkań z uczniami (wręczenie świadectw) oraz z zaleceniami Ministra Zdrowia i GIS, które obowiązują w trakcie tych spotkań.

LINK DO HARMONOGRAMU

Dodano 17.06.2020

Food design w Plastyku

Żywność zaczęła inspirować naszych młodych plastyków. Nasi uczniowie uważają, że potrawy mają nie tylko zaspokoić głód, ale dostarczyć również przeżyć artystycznych. Młodzież postanowiła spojrzeć na jedzenie od innej strony i nadać mu dodatkowe funkcje. W efekcie powstały pierwsze, nieśmiałe próby projektowania jedzenia, niektóre inspirowane znanymi obrazami. Czyżby w szkole kształtował się nowy trend food designu? Będziemy bacznie przyglądać się postępom naszych uczniów na polu kulinarnej kreacji. Do akcji rozwijania umiejętności kulinarnych z elementami aranżacji potraw gorąco zachęca uczniów Pani Agata Szczepaniak.

Poznajcie historie niesfornych kanapek i nieokiełznanych omletów:

ZDJĘCIA
Dodano 16.06.2020

Odyseja Umysłu edycja 2019-2020 inna niż wszystkie dotąd

„W świecie, który właśnie pokazał, jak szybko może się zmieniać, coraz bardziej oczywiste jest, że celem edukacji powinno być wspomaganie młodych ludzi w rozwoju elastyczności kompetencyjnej oraz umiejętności budowania relacji pozwalających razem stawiać czoła zaskakującym problemom. Żeby odnajdywać sens w teraźniejszości i budować przyszłość na przekór przeszkodom, młodzież musi umieć marzyć, myśleć i tworzyć. To jest kwintesencja edukacji. To jest właśnie Odyseja Umysłu.”

W Odysei Umysłu droga liczy się bardziej niż cel. W sezonie niestety innym, niż wszystkie dotąd, przepracowanie tej prawdy z Odyseuszami – na poziomie rozumu i emocji – było ważniejsze niż kiedykolwiek przedtem. I stanowiło najistotniejsze zadanie każdego trenera. Ze względu na sytuację w kraju i różne ograniczenia tegoroczna drużyna nie mogła wystartować w eliminacjach ogólnopolskich w Gdańsku. Jednak pragnę zaznaczyć, że drużynę Odyseuszy w tym roku tworzył team żeński:

 1. Patrycja Krzemińska
 2. Julia Sołśnia
 3. Roksana Czapnik
 4. Miriam Żynda
 5. Julia Kułakowska
 6. Dominika Romaniuk
 7. Vanessa Barteczka

Opiekę trenerską sprawowały: Pani Monika Skwarek oraz Pani Ewa Tomaszewska. Natomiast problem nad którym pracowała drużyna to problem nr 4 pt. „Nisko zawieszona poprzeczka”.

Gratulujemy zaangażowania, pracy, która nie była łatwa oraz postępów na drodze rozwijania swojej kreatywności.