Fotorelacja z otwarcia wystawy klas IV "Orońsko 2024"

Uczniowie zaprezentowali swoją ceramikę jak i prace wykonane w piaskowcu do tematu Autoportret.

Zapraszamy zobaczyć jak młodzież ciekawie podeszła do zadania, dlaczego w związku z tym powstała postać z bajki czy wieloryb, a rzeźby kamienne mają autorskie elementy dodane.

Poza pracami można obejrzeć fotograficzną dokumentację pobytu w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Prowadzącą plener była p. Klaudia Kania wraz z opiekunami p. Sergiuszem Powałką i p. Pauliną Grosz.

Uczestnicy wystawy:

Obecnie klasa 4A LSP:

  • Engel Maria
  • Gawęda Agnieszka
  • Goebel Klaudia
  • Jankowska Rozalia
  • Luzhniak Viktoriia
  • Mazurek Oliwia
  • Mimiec Amelia
  • Muchla Julia
  • Nowak Kinga
  • Osińska Julia
  • Ostapko Amelia
  • Podolchuk Sofiia
  • Polańska Jagoda
  • Sheptytska Kamila
  • Toczek Alicja
  • Treder Iga

Obecnie klasa 4B LSP:

  • Augustynowicz Maria
  • Bartczak Agata
  • Depka Prądzyńska Wiktoria
  • Frelik Weronika
  • Krefft Kinga
  • Łazarek Marcel
  • Okunowicz Nikola
  • Pytkowska Kalina
  • Rydzewska Hanna
  • Szcześniak Marcin
  • Trzebiatowska Natalia

Nasi uczniowie zakwalifikowani do wystawy pokonkursowej III Międzynarodowego Biennale „Pamiętajcie o ogrodach”

Jest nam miło poinformować, że troje naszych uczniów Oliwia Brzyska, Mateusz Nowosielski i Iga Treder zostali zakwalifikowani do wystawy pokonkursowej w kategorii malarstwo III Międzynarodowego Biennale „Pamiętajcie o ogrodach”

Jury w składzie prof. dr hab. Jan Maria Rylke (przewodniczący), prof. dr hab. Tomasz Milanowski, prof. ASP dr hab. Sylwester Piędziejewski, prof. AS dr hab. Daniel Rycharski, prof. dr hab. Axel Peter, wybrało 90 prac malarskich spośród 892 zgłoszeń w czterech kategoriach.

Opiekunem artystycznym była p. Paulina Grosz

Wystawa odbędzie się w Płockiej Galerii Sztuki 29 listopada

Gratulujemy

Inwentaryzacja kolorystyczna Witkacego w MPŚ w Słupsku

'Inwentaryzacja kolorystyczna Witkacego' - malarska analiza na podstawie kolorystyki stosowanej przez Stanisława Ignacego Witkiewicza w portretach i innych dziełach z kolekcji Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Biały Spichlerz, Muzeum Pomorza Środkowego, Słupsk, X 2024

dokumentacja ekspozycji towarzyszącej uroczystości przekazania portretu Janiny Turowskiej z 1930 roku autorstwa Witkacego do kolekcji Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Kiwanis Klub Słupia i ZST Drzewniak.

Pomysł i realizacja: nauczyciel rysunku i malarstwa Grzegorz Bożek.

Uczestnicy warsztatów i autorzy prac: Margarita Shabelnyk, Amelia Kisiel, Roksana Lass, Natalia Szydłowska, Kornelia Poleszak

Zuzanna Kuźmińska-Śledzik, Kalina Urbańska, Danusia Adamczak, Julia Krawczyk, Katarzyna Adamów, Anastasia Bubenets, Olga Kisielova, Lilina Kapusz, Grzegorz Bożek

aranżacja prac: Margarita Shabelnyk, Amelia Kisiel, Agnieszka Piksa, Grzegorz Bożek

inspiracja: seria działań 'Ivano-Franivsk', Wojciech Gilewicz

specjalne podziękowania dla Katarzyny Maciejewskiej, Agnieszki Piksa

Z młodzieżą o zapobieganiu przemocy

Z młodzieżą o zapobieganiu przemocy

Jakie są rodzaje przemocy, jak ją rozpoznać, a przede wszystkim jak jej przeciwdziałać. O tym m.in. mówiła pani Lidia Makowska z inicjatywy Resql, która wspiera szkoły w rozwiązywaniu problemów przemocy rówieśniczej.

Edukatorka spotkała się z przedstawicielami młodzieży ze wszystkich naszych szkół. Mówiła o problemie przemocy szkolnej w różnych przejawach, zarówno fizycznych, werbalnych, jak i psychicznych.

Wizyta pani Lidii Makowskiej to dla szkoły nagroda za aktywność uczniów i nauczycieli, którzy na stronie Resql musieli oddać odpowiednio dużo głosów, pokonując inne szkoły w naszym regionie i w całym kraju.

Konkurs na pracę miesiąca dla szkół uczniów szkół podstawowych

W tym miesiącu ogłaszamy nowości związane z Pracą Miesiąca!

Zapraszamy nie tylko naszych uczniów, ale także szkoły podstawowe ze Słupska i okolic do wzięcia udziału w naszym cyklicznym konkursie.

Cykl ma na celu aktywizację młodzieży w sferze artystycznej, pokazanie talentu młodych ludzi i ich ciekawych realizacji plastycznych.

Wystarczy wysłać zdjęcie pracy wykonanej na zajęciach plastycznych lub samodzielnie w domu wraz ze zgodą na udział w konkursie do ostatniego dnia danego miesiąca.

Wygrana praca wraz z autorem zostanie opublikowana na stronach naszej szkoły do wygrania także nagrody w postaci ciekawych przyborów plastycznych.

Gorąco zachęcamy

witkacy@plastyk.slupsk.pl

Warsztaty projektowania czasopisma z Zuzanną Leśniak

Fotorelacja z wczorajszych warsztatów projektowania czasopisma pt. "Szkoła artystyczna" i wykładu na temat typografii

Podczas intensywnych zajęć mogliśmy zobaczyć ciekawe realizacje wydawnicze, zasady projektowania liter, kroju pisma, okładki czy poszczególnych stron wewnętrznych.

Następnie odbyła się część warsztatowa, gdzie uczniowie mogli wykorzystać nabytą wiedzę oraz inspiracje i pod okiem pani Zuzanny Leśniak i Pauliny Grosz stworzyć własny projekt czasopisma.

Dziękujemy Zuzannie Leśniak za przeprowadzenie ciekawych warsztatów, a młodzieży za obecność i podjęcie się niełatwego zadania

Z wizytą na targach designu Ptak Warsaw Expo i wystawie Józefa Chełmońskiego w Muzeum Narodowym w Warszawie

Klasy II i III specjalizacji projektowania z wizytą na targach designu Ptak Warsaw Expo i wystawie Józefa Chełmońskiego w Muzeum Narodowym w Warszawie

Wystawa obok Witkacego

Młodzież z Liceum Sztuk Plastycznych wraz z panią dyrektor Moniką Stępnik oraz nauczycielem panem Grzegorzem Bożkiem wzięła udział w uroczystości przekazania Portretu Janiny Turowskiej autorstwa Witkacego. Pastelowy portret z 1930 r. Muzeum Pomorza Środkowego sprezentowało Stowarzyszenie Kiwanis Klub Słupia.

Podczas uroczystości młodzież z LSP zaprezentowała ponad 20 prac inspirowanych słupską kolekcją Witkacego, a w szczególności kolorami, które można zobaczyć na jego portretach. O tym, jak wyglądała praca nad wystawą naszej młodzieży, opowiadał jej opiekun, pan Grzegorz Bożek.

Portrety trumienne na korytarzu Przemysłowej

Podążając śladami sarmackiej sztuki w Polsce i pracami malarskimi Leszka Sobockiego, klasa IV B wraz z nauczycielem rysunku i malarstwa p. Sergiuszem, przygotowali własne interpretacje tematu "portret trumienny".

Ikony dla kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Sławnie

W ramach tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Sławnie, pan Grzegorz Bożek wraz z młodzieżą Liceum Sztuk Plastycznych zrealizował obrazy oparte na bizantyjskich motywach ikonograficznych z Kaplicy Zamkowej w Lublinie. Wybrane motywy przedstawiają ikony Ducha Świętego, Chrystusa na Majestacie i Anioła.

14 października Grzegorz Bożek spotkał się z mieszkańcami Sławna, gdzie opowiadał o nauce w Liceum Sztuk Plastycznych i malarstwie ikonograficznym.

Specjalnie podziękowania za zaangażowanie klas 4B LSP, 3A LSP w realizację przedsięwzięcia

Fotorelacja z wernisażu wystawy malarstwa klas II "Rowy 24"

Uczniowie i uczennice zaprezentowali poplenerowe malarstwo olejne, które jest wynikiem tygodniowego pobytu nad morzem w czerwcu zeszłego roku. W Galerii P25 wiszą prace każdej osoby z 3A i 3B LSP biorącej udział w plenerze, warto zaznaczyć ze jest to ich pierwsze zetknięcie z tą techniką.

Zapraszamy do oglądania ekspozycji i sprawdzenia jak młodzież ciekawie zinterpretowała plenerowe tematy, jakimi były: Światło i Cień, rytmy natury i kamuflaż

Uczestnicy pleneru, obecnie uczniowie

klasa 3A LSP:

Julia Barabasz

Małgorzata Breza

Karolina Brodzik

Oliwia Brzyska

Michał Buksak

Maja Chilińska

Zuzanna Jaszul

Amelia Konopacka

Julia Kordulewska

Martyna Kotowicz

Karolina Kowalska

Dominika Kręciglowa

Katarzyna Machała

Maja Mielczarek

Oliwia Nowosielska

Aleksandra Olik

Klaudia Padewska

Aurelia Polańska

Zuzanna Ruchniak

Julia Sikora

Klasa3B LSP:

Weronika Borkowska

Viktoriia Bozhko

Michalina Cech

Magdalena Grzegorzewicz

Hanna Kleinszmidt

Joanna Kowal

Alicja Krawczonek

Julia Leończuk

Antonina Nałęcz

Mateusz Nowosielski

Julia Pozniak

Violetta Rus

Liliana Smokowska

Patrycja Warowna

Michalina Alex Zborowska

Illia Oborski

Plener prowadzili p. Grzegorz Bożek i p. Paulina Grosz

Fot. Bubenets Anastasiia oraz Kyselova Olha

Michalina Cech z 3B LSP zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Portret 2024

Michalina Cech z 3B LSP zdobyła wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim Portret 2024. Na konkurs wpłynęło ponad 12 tysięcy prac! Prace powstały w tym roku na specjalności Fotografia artystyczna pod opieką pani Darii Elwart i Magdaleny Machnickiej. Nagroda to voucher o wartości 900 zł (zniżka) na I semestr szkoły fotografii.

Gratulujemy

Wycieczka na wystawy Andy'ego Warhola i Fransa Halsa w Berlinie

W piątek uczniowie klas LSP razem z nauczycielami przedmiotów plastycznych Hubertem Bilewiczem, Klaudią Kanią i Pauliną Grosz odwiedzili galerie sztuki przy Kulturforum.

Najpierw oglądaliśmy wystawę Fransa Halsa - portrecisty z przełomu XVI i XVII w., po której płynnie przeszliśmy do stałych zbiorów sztuki dawnej w Gemäldegalerie, by zobaczyć obrazy takich malarzy jak Caravaggio, Botticelli czy Rafael. Po krótkiej przerwie i niemałej kolejce udało nam się zwiedzić wystawę Andy'ego Wahola: Velvet Rage and Beauty, która przedstawia całość dorobku twórczego artysty, ale jest też ciekawym celebrycko-portretowym dopełnieniem portretów społeczeństwa holenderskiego Halsa.

Dziękujemy panom Robertowi i Grzegorzowi za pomoc i towarzystwo, a uczniom za dokumentację wyjazdu.

Zagłosuj na PROJEKT NR 37, byśmy mogli zostać Mikołajami

„Czy Mikołaj Święty, rozdaje naprawdę prezenty? - grudniowy worek niespodzianek dla dzieci i dorosłych” – to nazwa projektu, który nasza szkoła zgłosiła do Słupskiego Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok. Mieszkańcy Słupska w każdym wieku już mogą zagłosować na nasz PROJEKT NR 37. Prosimy o Wasze głosy, byśmy my potem mogli pomóc innym.

Zaproponowane przez nas zadanie podzielone zostanie podzielone na dwa etapy.

Chcemy przygotować przedstawienie pt. „Czy Mikołaj Święty, rozdaje naprawdę prezenty?”, w którym udział wezmą uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych, Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Technikum Weterynaryjnego, Liceum Psychologicznego, Oddziału Przygotowania Wojskowego oraz Liceum Policyjnego. Na przedstawienie zaproszone zostaną dzieci z wszystkich przedszkoli miejskich z terenu miasta Słupska. Po spektaklu dzieci zostaną zaproszone do wspólnej Mikołajkowej Zabawy, podczas której odwiedzi je Święty Mikołaj i rozda słodkie upominki.

Chcemy także zorganizować koncert kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych, w którym wystąpią dzieci, młodzież oraz osoby dorosłych. Koncert odbędzie się w Towarzystwie Brata Alberta - Koło Słupskie, przy ulicy Bolesława Krzywoustego 6. Tego dnia przygotowana zostanie także wyjątkowa kolacja wigilijna, dla mężczyzn będących w kryzysie bezdomności, którzy zamieszkują w placówce.

Mieszkańcy Słupska mogą głosować na PROJEKT NR 37 do 20 października. Głosowanie odbywa się w formie elektronicznej poprzez stronę slupsk.konsultacjejst.pl.

Prosimy o Wasze głosy. Wspólnie możemy sprawić przedświąteczną radość zarówno przedszkolakom, jak i osobom w kryzysie bezdomności.

Gabriela Czernielewska i Maja Kwiatkowska wyróżnione w konkursie SOK

Gabriela Czernielewska i Maja Kwiatkowska wzięły udział w pokonkursowej wystawie fotograficznej Kultowe miejsca Słupska w Słupski Ośrodek Kultury.

Gabrysi gratulujemy wyróżnienia.

Witkacowskie warsztaty!

W ramach współpracy z OT Rondo podczas 27. Konkursu Witkacy pod strzechy pan Jarosław Rusiński, poznański artysta, który ukończył teorię sztuki i konserwatorstwo, poprowadził warsztaty wokół fotografii Witkacego.

Warsztaty składały z dwóch części

Część teoretyczna
Wprowadzenie do twórczości fotograficznej Witkacego (ciągle jeszcze powszechnie nie docenianej, kryjącej się w cieniu twórczości malarskiej i pisarskiej) w szerokim kontekście sztuki europejskiej pierwszych trzech dekad XX w. oraz polskim dorobku fotograficznym okresu międzywojennego. Wykład miał formę autorskiej prezentacji przedstawiającej i omawiającej wybrane prace Witkacego, polskich fotografów, oraz artystów światowych pierwszych dekad XX w.

Część praktyczna, warsztatowa
Odbyła się dyskusja o przykładach przedstawionych w prezentacji w kontekście własnych doświadczeń i zainteresowań uczestników. Próba praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy poprzez twórcze zastosowanie praktyk selfie, nie jako automatycznej rejestracji wszystkiego co się przydarza, ale jako narzędzia umożliwiającego interpretację, narzędzia pomocnego w poszukiwaniu nieoczywistych i ukrytych znaczeń świata, który nas otacza, oraz nas samych.

Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia

Fotorelacja z otwarcia poplenerowej wystawy ubiegłorocznych klas IV Rusinowo 24

Na plenerze uczniowie realizowali malarsko w technice olejnej zagadnienia oparte na twórczości znanych, polskich artystów, którzy podejmowali w swojej twórczości wątki pejzażu morskiego, jak również tych wychodzących poza tradycyjnie przyjęte pojęcie o malarstwie pejzażowym.

"Oraz w obrazie" i "Nad horyzontem" opierały się na zmultiplikowanych kompozycjach Tomasza Ciecierskiego. "Powidoki morza", "światło i cień" odwoływały się do Teorii widzenia Władysława Strzemińskiego. "Kamuflaż / mimikra / atrapy rzeczywistości", "działania z obrazem" zainspirowane zostały działaniami w przestrzeni publicznej Wojciecha Gilewicza.

Obok prac pojawiają się fotografie dokumentujące działania malarskie w przestrzeni Rusinowo, jak również sam pobyt plenerowy, łączący nie tylko ciężką pracę, ale i wolny czas.

Opiekunami pleneru byli Grzegorz Bożek i Paulina Grosz

Uczestnicy pleneru:

  • 5A LSP:
  • Aleksandrowicz Sofia
  • Bartczak Natalia
  • Czernielewska Gabriela
  • Guźniczak Hanna
  • Lisowska Katarzyna
  • Majcherska Zuzanna
  • Martyna Zuzanna
  • Nowaczewska Nicole
  • Pytkowska Julia Zuzanna
  • Wdówka Natalia
  • 5B LSP:
  • Błaszczyk Zuzanna
  • Boborycki Wiktor
  • Fordońska Agnieszka
  • Gałecka Antonina
  • Grabowska Zuzanna
  • Halman Martyna
  • Kozłowski Filip
  • Osowska Olga
  • Rojek Marceli
  • Rut Magdalena
  • Surma Natalia

Dziękujemy za obecność

Integracyjna gra miejska Pełna Kulturka

Klasa IV B LSP wzięła udział w integracyjnej grze miejskiej Pełna Kulturka, gdzie zajęła 6 miejsce na 14 drużyn z innych szkół ponadpodstawowych. Rozgrywka obejmowała 9 wyzwań w instytucjach kultury, które współtworzą grę.

Było bardzo ciekawie i słonecznie!

Fotorelacja z otwarcia wystawy Darii Elwart w słupskim ratuszu

Fotografie z cyklu "One moment" nawiązują do chwili zapatrzenia podczas wykonywania codziennych czynności, takich jak prasowanie czy gotowanie, w których autorka sama jest punktem odniesienia.

Zarówno artystka, jak i pani prezydent udzieliły mediom krótkiego wywiadu m. in. na temat prac, ale także wątku dydaktycznego.

Dziękujemy wszystkim, głównie młodzieży za tak liczne przybycie!

Zapraszamy do słupskiego ratusza na fotograficzną wystawę Darii Elwart "One moment"

Zapraszamy na wystawę "One moment" pani Darii Elwart, która od tego roku poprowadzi pracownię fotografii w naszym LSP

Ratusz w Słupsku, 16 września o godzinie 12:00

Wystawa potrwa do 29.09

Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

Pomalutku, acz nieubłaganie kończy się wakacyjny czas słońca, podróży, beztroskich poranków, wieczornych biesiad przy ognisku, zdobywania górskich szlaków i eksploracji morskich odmętów… Rok szkolny 2024/2025 czas zacząć! Zapraszamy, zatem, wszystkich uczniów ZSI i SMS dnia 2 września (poniedziałek) na plac przed szkołą, gdzie o godz. 9.00 odbędzie się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Szczególnie powitamy uczniów klas pierwszych, którzy zaczną swoją przygodę z wybranym profilem edukacyjnym. Mamy nadzieję, że wszyscy powrócą z nową energią, zapałem i uśmiechem na ustach. W końcu to tylko 10 miesięcy ;)