Praca Marcela Łazarka zakwalifikowana do wystawy pokonkursowej 1 Triennale Sztuki Zaangażowanej Społecznie

Jest nam milo poinformować, że praca "Ogórek" Marcela Łazarka, wykonana w ramach koła malarstwa olejnego i technologii p. Pauliny Grosz, została zakwalifikowana do wystawy pokonkursowej 1 Triennale Sztuki Zaangażowanej Społecznie w LSP im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej.

Do konkursu zgłoszono ponad 450 prac z 27 szkół, a finalistów wybrało jury, w którego skład wchodzili wykładowcy z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Katowicach i we Wrocławiu.

Gratulujemy!

Nasi uczniowie na przeglądzie makroregionalnym w Bydgoszczy

Ekipa w składzie: Agata Bartczak, Wiktoria Depka Prądzyńska, Kinga Krefft i Marcel Łazarek z klasy IVB, 20 marca reprezentowała naszą szkołę w makroregionalnym konkursie rysunku, malarstwa i rzeźby w Bydgoszczy.

Makroregionalny konkurs plastyczny, potocznie zwany przeglądem, organizowany jest każdego roku w różnych miastach Polski pod koniec marca. Wytypowani uczniowie, zmagają się w sześciogodzinnych zawodach plastycznych.

Do wykonania mają jedno, wybrane przez siebie zadanie: rysunkowe studium postaci, malarskie studium martwej natury i rzeźbiarskie studium portretu. Nasi uczniowie, oprócz świetnie wykonanych prac zdobyli doświadczenie pracy w warunkach stresujących, w gronie znakomitych rówieśników, nawiązali nowe znajomość oraz otrzymali korekty od członków jury (profesorów różnych Akademii Sztuk Pięknych w Polsce) oceniających konkurs. Dodatkowym utrudnieniem na przeglądzie jest brak korekt ze strony nauczycieli, którzy musieli pozostać po drugiej stronie drzwi, niecierpliwie czekając na zakończenie konkursu.

Do przeglądu z nasza czwórką pracowali: pani Klaudia Kania i pan Sergiusz Powałka.

Przedstawimy Wam kilka zdjęć z ich pobytu w Bydgoszczy, a oryginały prac niebawem pojawią się na szkolnych korytarz w budynku przy ul. Przemysłowej.

Harmonogram warsztatów i przeglądu teczek dla kandydatów do LSP

Przypominamy, że ruszyliśmy z naszymi konsultacjami i warsztatami dla kandydatów do Liceum Sztuk Plastycznych!

Harmonogram warsztatów i przeglądu teczek dla kandydatów w marcu poniżej

Zapisy w sekretariacie szkoły, zapraszamy

59 845 60 70

sekretariat@zsi.slupsk.pl

Fotorelacja z otwarcia wystawy Monument. Pomnik

Pamiętamy o panu Michale

Wieloletni wykładowca Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku – dr Jerzy Michał Rosa – został patronem szkolnej Pracowni Rzeźby.

W uroczystości wzięła udział m.in. wdowa po panu Michale, Danuta Rosa. Artystę wspominały też Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska, wicedyrektor ZSI Maja Frąckowiak oraz Klaudia Kania, nauczycielka rzeźby w LSP, a jeszcze kilka lat temu uczennica pana Michała.

W ramach wydarzenia, w szkolnej Galerii P25 otwarta została wystawa „Monument. Pomnik”. Na kilkunastu zdjęciach zobaczyć można pomniki Jerzego Michała Rosy stojące w Toruniu i Darłowie. Fotografie wykonali uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych wraz z p. Darią Elwart-Leszczyńską. Zaprezentowany też został jego projekt pt. „Sztuczka”. Młodzież przygotowała również instalację „Przelot - podróż”.

Wystawę oglądać można do połowy marca w Galerii P25 przy ul. Przemysłowej 25

Dokumentacja fotograficzna: Julia Krawczyk, Amelia Zgórska, Jakub Rychel, Daria Dzitsevyvch, Oliwia Łuczak

MONUMENT. POMNIK. Uroczystość nadania Pracowni Rzeźby LSP imienia Jerzego Michała Rosy

zapraszamy na uroczystość nadania Pracowni Rzeźby LSP imienia Jerzego Michała Rosy, wieloletniego nauczyciela w Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku (ZSI).

czwartek13.02.2025, godzina 12:30
Galeria P25
Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku
ul. Przemysłowa 25

wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00

Uroczystości towarzyszyć będą prezentacje:

wystawa “MONUMENT. POMNIK” - wybrane pomniki zrealizowane przez artystę w obiektywie uczniów LSP w Słupsku; fotografie pod kierunkiem nauczycielki Darii Elwart

Prezentowane fotografie są formą poznania pomnikowych dzieł artysty, efektem obserwacji formy z różnych perspektyw - trzy monumenty, dzieła pomnikowe artysty. Monumenty stanowią trzy bardzo różne formy i koncepcje rzeźbiarskie przekazania idei pamięci.

Projekt „ SZTUCZKA” Jerzy Michał Rosa

poklatkowa wizualizacja fotograficzna warsztatowego procesu rozbierania gipsowej formy sztuczkowej. Gipsową formę sztuczkową artysta opracował w celu odlewów z lejnej masy ceramicznej. Wizualizacja prezentuje proces odejmowania kolejnych fragmentów sztuczki, do odsłonięcia, wyjęcia z formy negatywowej, małej formy rzeźbiarskiej z ceramicznej masy lejnej. Dokumentacja obrazuje sposób i ilość pracy warsztatowej rzeźbiarza dla osiągnięcia pożądanej formy. Uświadamia jej skomplikowanie, ale także fakt, że jest to tylko fragment bardzo pracochłonnego, długiego procesu. Proces robierania sztuczki jest przecież tylko jedną z wielu warsztatowych czynności przy realizacji projektu, procesu uzyskania formy w wybranym materiale.

dokumentacja i opracowanie: Danuta Rosa;

Instalacja „ PRZELOT- podróż”

Inspirację dla projektu stanowi spektakularna podróż ptaków wędrownych. Obserwacja i analiza cech charakterystycznych ptaków wędrownych pozwoliła podjąć uczniom, uczestnikom warsztatów próbę, na wyrażenie poprzez formę przestrzenną idei lotu, ideę wolności. Kompozycyjne połączenie poszczególnych form figur ptaków w jednej instalacji pozwoliło na zobrazowanie przelotu - podróży.

Warsztaty poprowadziła nauczyciel rzeźby mgr Klaudia Kania.
Warsztaty i instalacja pod kierunkiem nauczycielki rzeźby Klaudii Kani

BIOGRAM

Jerzy Michał Rosa
(29.09.1947- 17.07.2023)

Dyplom mgr sztuki w pracowni prof. Tadeusza Godziszewskiego WSP UMK Toruń dr sztuki, w zakresie dyscypliny artystycznej rzeźba, promotor prof. Franciszek Duszeńko, ASP Gdańsk specjalista pedagogiki artystycznej artysta rzeźbiarz autor wielu pomników, rzeźb kameralnych w tworzywie ceramicznym wieloletni nauczyciel akademicki(rozpoczął pracę dydaktyczną na macierzystej uczelni na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, po latach na UP dawniej AP w Słupsku) wieloletni nauczyciel rzeźby w LSP W Słupsku Jerzy Michał Rosa działał w wielu obszarach dyscypliny rzeźbiarskiej.

Prowadził działalność naukowo artystyczną. Realizował zarówno własną twórczość artystyczną jak i wiele projektów na zamówienie.

Jest twórcą pomników. Tworzył unikatowe kameralne formy rzeźbiarskie w ceramice.

Realizował znaczące rekonstrukcje i repliki rzeźbiarskie kamiennych obiektów zabytkowych.

Tworzył także rzeźby sakralne, rzeźbione w drewnie Stacje Drogi Krzyżowej, figury Chrystusa Ukrzyżowanego do wnętrz kościelnych. Projektował medale.

Jako specjalista pedagogiki artystycznej dzielił się swoją wiedzą prowadząc pracownie ze studentami, młodzieżą licealną, tematyczne warsztaty rzeźbiarskie i akcje artystyczne w duchu idei wspólnego działania, w tworzywie ceramicznym.

Jest twórcą monumentalnych realizacji rzeźbiarskich:

  • Pomnik Kolejarzy Ofiar Faszyzmu, brąz- kamień Toruń 1976 W pobliżu dworca kolejowego Toruń Miasto, na wzniesieniu nad bulwarem nad Wisłą, w pobliżu mostu kolejowego, przy placu 18 stycznia /wyzwolenie Torunia spod zaborów/
  • Pomnik W hołdzie pomordowanym Fort VII, brąz-kamień Toruń 1976
  • Pomnik Ludwika Rydygiera, brąz-kamień, Toruń 1978
  • Pomnik „Barbarka”, brąz-kamień, Toruń 1979
  • Pomnik św. Franciszka, beton, Darłowo 1995
  • Przed zachodnią fasadą gotyckiego kościoła.
  • Model gipsowy 1:1 figury Usteckiej Syrenki przeznaczonej do odlewu w brązie, 2010

W latach osiemdziesiątych artysta zainteresował się tworzywem ceramicznym i podjął realizację rzeźb w porcelanie. Zachwycił się materiałem ceramicznym jego żywiołem, spektakularnymi możliwościami użycia koloru w formie przestrzennej, możliwością realizacji rzeźb konstruowanych, ażurowych, lekkich, w tym szlachetnym materiale. Często wybierał tworzywo ceramiczne – porcelanę do realizacji idei swoich autorskich prac, fascynowało go to tworzywo, magia ziemi, powietrza i ognia. Stopniowo zaczął także, jako tworzywa rzeźbiarskiego, używać masy ceramicznej. Konstruował formy przestrzenne w glinie. Często pozostawiał kolor tworzywa, które nabiera podczas wypału w wysokiej temperaturze ostatecznej, trwałej barwy. Był związany z grupą wrocławskich ceramików. Wielokrotnie brał udział w Międzynarodowych wystawach i sympozjach „Porcelana inaczej” w Książu, Wrocławiu, w Monachium. Rzeźby kameralne prezentował na wielu wystawach zbiorowych krajowych i międzynarodowych.

Jego prace znajdują się w kolekcjach w kraju i za granicą.
BWA w Toruniu ( też wystawa indywidualna), Dreźnie, Wrocławiu, Słupsku, Szczecinie, w Książu, Monachium, w Egerze, w Gdańsku
BWA Wrocław ,Międzynarodowa wystawa „Porcelana inaczej”1986
V Biennale Ceramiki Polskiej w Książu k/Wałbrzycha 1987
BWA Wrocław ,Międzynarodowa wystawa „Porcelana inaczej”1988
BWA Słupsk ,”Barwy dźwięku” wystawa pokonkursowa 1988
Grand Prix w konkursie „Barwy dźwięku”, Słupsk 1988 nagroda wojewody słupskiego II Triennale rzeźby portretowej w Sopocie 1989
BWA Wrocław ,Międzynarodowa wystawa „Porcelana inaczej”1991
Polska Ceramika Artystyczna w Monachium1993
BWA Słupsk 1994
Kappen, ZPAP Słupsk 1995
BWA Wrocław, Międzynarodowa wystawa „Porcelana inaczej”1998
BWA Bielsko Biała 1999
Eger, Węgry 2005
Bańska Bystrzyca, Słowacja 2005

W dorobku artysty znajdują się także realizacje w zakresie opracowania dzieł rzeźbiarskich:

rekonstrukcje rzeźbiarskie:

  • rekonstrukcje rzeźbiarskie zniszczonych fragmentów kamiennego nagrobka księcia Ernesta Bogusława de Croy /1682/, w kościele św. Jacka Słupsku,1988
  • rekonstrukcje rzeźbiarskie figur Męstwa i Sprawiedliwości nagrobka Nataniela Schroedera/XVII w/, w kościele św. Jana w Gdańsku,1999
  • rekonstrukcje rzeźbiarskie stóp i dłoni Chrystusa kamiennej Piety/ XV w/ z kościoła p. w NPM w Gdańsku, 2001
  • rekonstrukcje rzeźbiarskie oryginalnych kamiennych detali/XVIw/ Zielona Brama w Gdańsku,2002
  • rekonstrukcja rzeźbiarska kamiennego kartusza herbowego Ferberów z portalu plebani kościoła p. w NPM, 2004

repliki rzeźbiarskie:

  • replika rzeźbiarska kominka XVII w z Domu Uphagena w Gdańsku,1998
  • eplika rzeźbiarska portretu Samuela Szelwiga /1715/ biust portretowy,
  • z pomnika epitafijnego z kościoła św. Trójcy w Gdańsku, 2007

Nagrody:

  • I nagroda w konkursie im. Stanisława Witkiewicza ,Słupsk 1987
  • II nagroda w konkursie na projekt pomnika Eugeniusza Kwiatkowskiego, Słupsk 1988
  • Grand Prix w konkursie „Barwy dźwięku”, Słupsk 1988 nagroda wojewody słupskiego Nagroda Rektora UP( dawniej AP) w Słupsku, 2002 i 2014
  • I nagroda w konkursie na pomnik Syrenki, Ustka 2009

oprac. Danuta Rosa

Projekt szkolnej elewacji z Jackiem Wielebskim

Nasza młodzież wraz z panią Julitą wzięła udział w wyjątkowych warsztatach pod przewodnictwem pana Jacka Wielebskiego, których celem było znalezienie inspiracji do projektu nowej elewacji szkoły przy ulicy Przemysłowej. W ramach zajęć uczniowie zwiedzili Słupsk, analizując otaczającą architekturę i detale, które mogą posłużyć jako źródło twórczych pomysłów.

Miasto, pełne unikalnych elementów, stanowi doskonałe tło do poszukiwań artystycznych. Podczas spaceru młodzież z uwagą przyglądała się zarówno nowoczesnym, jak i historycznym budowlom, starając się dostrzec, jak różne style, kolory i faktury mogą inspirować do stworzenia nowoczesnej, a jednocześnie wkomponowanej w tradycję elewacji.

Warsztaty to doskonała okazja do rozwijania kreatywności, a także do nauki, jak wykorzystywać przestrzeń miejską w sposób artystyczny i funkcjonalny. Uczniowie nie tylko pracują nad estetyką, ale także uczą się, jak projektować w kontekście rzeczywistym, uwzględniając potrzeby i charakter miejsca.

Jesteśmy pełni oczekiwań wobec dalszych efektów pracy uczestników warsztatów, którzy już teraz wnoszą do swoich projektów świeże pomysły i wizje.

Uczestnicy:

  • Anna Mirańska
  • Lena Mijewska
  • Aleksandra Turzyniecka
  • Maciej Żmuda-Trzebiatowski
  • Julita Bartczak
  • Katarzyna Machała
  • Zuzanna Ruchniak
  • Julia Barabasz
  • Aleksandra Olik
  • Maja Chilińska
  • Klaudia Padewska
  • Wiktoria Depka-Prądzyńska
  • Agata Bartczak
  • Kinga Krefft
  • Marcel Łazarek

Kolejny dzień projektowania ogrodu LSP!

Dziś odbyła się kolejna część warsztatów z projektowania ogrodu przy naszej szkole. Uczestnicy intensywnie pracowali nad stworzeniem wizji przestrzeni, która będzie zarówno funkcjonalna, jak i estetyczna. W wyniku dzisiejszych zajęć powstały inspirujące moodboardy, które pomagają uchwycić klimat, kolory i materiały, jakie będą dominować w przyszłym ogrodzie.

Projektanci zaprezentowali również wstępne układy mebli ogrodowych, które uwzględniają potrzeby różnych użytkowników przestrzeni – od miejsca do wypoczynku po funkcjonalne elementy edukacyjne. Każdy projekt zyskuje na różnorodności, a jednocześnie łączy wspólną ideę – stworzenie przestrzeni, która będzie sprzyjać nauce, relaksowi i integracji.

Cieszymy się, że uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem. Przed nami jeszcze wiele etapów, ale już teraz widzimy, jak wiele potencjału drzemie w tym projekcie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty, które przybliżą nas do finalnego projektu.

Antonina Nałęcz z III B wyróżniona w konkursie Matematyka w obiektywie

Tegoroczna edycja konkursu miała charakter międzynarodowy. Do półfinału zakwalifikowały się fotografie i grafiki z wielu krajów, m.in. Holandii, Niemiec, Francji, Luxemburga, Ukrainy, USA, Kanady.

tytuł pracy: "Łuk okręgu"

nauczycielem matematyki Antoniny jest pan Piotr Gumienny a opiekunem artystycznym była p. Daria Elwart-Leszczyńska

Zapraszamy na wystawę najlepszych dyplomów LSP 2024

To już piąta edycja wystawy "Dyplom na 6" prezentująca najlepsze prace dyplomowe uczniów Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza w Słupsku

Prezentowane, nagrodzone oceną celującą, prace dyplomowe uczniów klasy piątej z roku szkolnego 2023/24 realizowane były w specjalnościach aranżacji przestrzeni, wzornictwa artystycznego oraz fotografii.

Alicja Wałaszewska w cyklu prac fotograficznych zajęła się tematyką dorastania, świadomego pożegnania się z dotychczasowym życiem i śmiałym wkroczeniem w okres dojrzałości.

Agata Grędecka i Tomasz Skawiński w swoich pracach poruszyli tematykę konstrukcji odzieży. Agata zainspirowała sie naturą, Tomek zaś recyklingiem tkanin i nadaniu im nowego życia.

Amelia Drużba, Hanna Świder oraz Julia Nowak realizując dyplom z aranżacji przestrzeni, w projektach architektonicznych zwróciły uwagę na symbiozę natury z architekturą, sztuką oraz wypoczynkiem na łonie natury.

Całość ekspozycji zamykają prace rzeźbiarskie autorstwa Agaty Grędeckiej ściśle związane z życiem lasu oraz utrzymana w stylizacji tenebryzmu praca malarska Tomasza Skawińskiego.

Wernisaż wystawy odbędzie się 6 lutego w Galerii Ośrodka Teatralnego RONDO w Słupsku.

Zapraszamy!

Marcel Łazarek z III miejscem na Biennale "Figury ciała"!

Marcel Łazarek, uczeń klasy IVB otrzymał III miejsce w 6 Ogólnopolskim Biennale "Figury ciała" w Poznaniu w kategorii rysunek.

Praca zatytułowana "Tacki" była jedną z 397 prac które wpłynęły na konkurs, a jury składające sie z wykładowców Akademii Sztuk Pięknych przyznawało nagrody w kategoriach rysunki i malarstwa.. Oprócz Marcela,, naszą szkołę reprezentowali: Kinga Krefft, Agata Bartczak, Wiktora Depka Prądzyńska, Antonina Gałecka i Julia Barabasz, a młodzież do konkursu przygotowywali Grzegorz Bożek i Sergiusz Powałka.

Marcelowi i panu Sergiuszowi gratulujemy sukcesu!! A pracę laureata i pozostałych uczestniczek, przedstawiamy Wam w galerii

Fotorelacja z finisażu wystawy „Przepływ” Antoniego Walasa z koncertem zespołu Triandria

Nadmorskie sytuacje malarskie. Rusinowo, Rowy - to tytuł wystawy, jaką można zobaczyć w Herbaciarni w Spichlerzu Richtera.

19 obrazów olejnych powstało podczas plenerowych wyjazdów wiosną ubiegłego roku uczniów ówczesnych klas 2 i 4 Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku. Opiekunem artystycznym młodzieży był Pan Grzegorz Bożek.

Autorami prac są:

  • Błaszczyk Zuzanna
  • Breza Małgorzata
  • Brodzik Karolina
  • Gałecka Antonina
  • Grabowska Zuzanna
  • Halman Martyna
  • Konopacka Amelia
  • Kordulewska Julia
  • Kozłowski Filip
  • Osowska Aleksandra
  • Rut Magdalena
  • Surma Natalia
  • Wierzejska Julia
  • Zieman Maja

Wystawę w Herbaciarni oglądać można do 23 marca.

Zapraszamy!

Fotorelacja z finisażu wystawy „Przepływ” Antoniego Walasa z koncertem zespołu Triandria

Galeria P25
Liceum Sztuk Plastycznych
im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku
ul. Przemysłowa 25,

Zespół Triandria: Michał Mezger, Antoni Walas, Paweł Korneluk. Akustyczne trio gitarowe ze Słupska zawiązane w 2021 roku. Grupa inspirująca się muzyką ludową, kulturami Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Półwyspu Iberyjskiego i Bałkanów. Ich muzyka brzmi jak wspomnienie z podróży dookoła Śródziemnomorza, a obcość melodii staje się portalem do świata fantazji, metafizycznych wyobrażeń i romantyzowania na temat ludzkiej natury i uczuć.

Zespół jak dotąd dał kilkanaście lokalnych koncertów oraz wystąpił na takich wydarzeniach jak SIELAVA Folk Festival 2023, SALWA Festiwal 2022. W marcu 2024 roku wydali swoje pierwsze EP pt. "Między Trzema Ogniami" na którym znalazło się pięć utworów.

organizacja i fot. G. Bożek

Julita Rzeppka wzięła udział w projekcie edukacyjnym Izby Architektów RP

Warsztaty z Kształtowania Przestrzeni

Pani Julita Rzeppka wzięła udział w projekcie edukacyjnym Izby Architektów RP, zaprojektowanym z myślą o uczniach, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności w zakresie architektury i projektowania przestrzeni. W tym projekcie uczestniczyli uczniowie klas III ze specjalizacji projektowanie przestrzeni.

Program warsztatów podzielony jest na trzy etapy tematyczne, które obejmują łącznie pięć spotkań w każdym z nich. Każdy cykl skupia się na różnych aspektach kształtowania przestrzeni i pozwala uczestnikom na twórcze eksperymentowanie oraz zdobywanie praktycznych umiejętności.

Cykl A: „Ja i przestrzeń”

Pierwszy cykl warsztatów koncentruje się na relacji między człowiekiem a otaczającą go przestrzenią. Uczniowie uczą się, jak postrzegać przestrzeń w kontekście własnych potrzeb i emocji. Podczas zajęć poruszane są kwestie indywidualnego podejścia do przestrzeni oraz jej wpływu na naszą percepcję i samopoczucie. Uczestnicy eksperymentują z różnymi materiałami, formami i technikami, aby lepiej zrozumieć, jak przestrzeń może być tworzona w odpowiedzi na potrzeby jednostki.

Cele Programu:

  • Rozwijanie świadomości przestrzeni, w której się poruszamy i którą zamieszkujemy.
  • Rozwijanie zrozumienia technicznych i estetycznych aspektów przestrzeni zabudowanej.
  • Zapoznanie z rodzajami dokumentów planistycznych i projektowych.
  • Zwrócenie uwagi na regionalne tradycje architektoniczne i urbanistyczne, budowanie tożsamości kulturowej.
  • Kształcenie świadomości obowiązków, praw oraz ról odgrywanych przez twórców i użytkowników przestrzeni zabudowanej.
  • Zapoznanie ze słownictwem potrzebnym do dyskusji na temat cech i jakości budowli oraz przestrzeni zabudowanej oraz tego, jaki mają wpływ na życie mieszkańców.
  • Rozwijanie umiejętności krytycznego oraz analitycznego rozwiązywania problemów.
  • Propagowanie twórczego myślenia oraz kreatywności.
  • Promowanie świadomości społecznej oraz rozwoju osobistego.
  • Kształtowanie zdolności pracy indywidualnej, pracy w grupie, gospodarowania czasem, komunikacji oraz prezentacji zagadnień.

Z nadzieją czekamy na następny cykl

Zapraszamy na ferie w LSP!

Uwaga ósmoklasiści!

W ferie zapraszamy na warsztaty, które poprowadzą nasi nauczyciele! Będziecie mieli okazję zapoznać się z warsztatem rzeźby, fotografii, rysunku, modelowania 3D, malarstwa, projektowania wnętrz oraz grafiki komputerowej.

Harmonogram poniżej

Zapraszamy do zapisów

59 845 60 70

Razem tworzymy przestrzeń – warsztaty projektowania ogrodu LSP

Razem tworzymy przestrzeń – warsztaty projektowania przed szkołą!

Czy przestrzeń przed szkołą może stać się miejscem inspiracji, kreatywności i relaksu? Oczywiście, że tak! Właśnie nad tym będziemy pracować podczas wyjątkowych warsztatów projektowania przestrzeni ogrodu z Elizą Galek.

Pod czujnym okiem pani Elizy oraz uczniów z Liceum Plastycznego stworzymy wizję przestrzeni, która ożywi okolice szkoły i stanie się przyjaznym miejscem dla wszystkich – uczniów, nauczycieli, rodziców i gości.

Co będziemy robić?

Wspólnie opracujemy pomysły, jak wykorzystać otaczającą przestrzeń.

Pochylimy się nad tym, jak design może poprawiać codzienność i zachęcać do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Zrealizujemy projekt, który pokaże jak wielką moc ma współpraca i kreatywność.

Dlaczego warto?

Warsztaty to nie tylko nauka projektowania – to także okazja do budowania relacji, rozwijania wyobraźni i tworzenia czegoś, co zostanie z nami na lata. A kto wie – może zainspirujemy innych do działania.

Dołącz do nas lub wesprzyj projekt!

Twoja pomoc może sprawić, że nasze plany staną się rzeczywistością.

Poszukujemy wsparcia w postaci materiałów, roślin, farb i wszystkiego, co pomoże nam tchnąć życie w przestrzeń przed szkołą. Jeśli masz ochotę zaangażować się w działania lub wesprzeć naszą inicjatywę – odezwij się!

Razem możemy stworzyć coś naprawdę pięknego.

Konkurs na projekt przypinek rozstrzygnięty!

Niedawno ogłosiliśmy konkurs na "Przypinkę twojej szkoły", a dziś przedstawiamy zwycięzcę - Marcin Szcześniak otrzymał główną nagrodę za ciekawy i niebanalny projekt. Wkrótce ruszamy z produkcją! Każdy profil ma swoje oryginalne logo, więc liczymy że chętnie będziecie zdobić nimi swoje plecaki czy bluzy.

A Marcinowi gratulujemy!

Torby z logo naszej szkoły we współpracy z Bałtycką Galerią Sztuki Współczesnej i Sylwią Starkowską

Torby z logo naszej szkoły we współpracy z Bałtycką Galerią Sztuki Współczesnej i Sylwią Starkowską.

Warsztaty z sitodruku w BGSW w Słupsku to była wyjątkowa okazja, by uczennice: Julia Barabasz, Katarzyna Machała, Zuzanna Ruchniak, Maja Chilińska, Aleksadra Olik, Aurelia Polańska i Martyna Kotowicz z Liceum Plastycznego im. S.I.Witkiewicza mogły zgłębić tajniki tej fascynującej techniki graficznej. Podczas zajęć miały możliwość stworzenia odbitek loga swojego liceum, co nie tylko pozwoliło im na praktyczne zastosowanie teorii, ale także na twórcze wyrażenie swojej kreatywności.

Warsztaty odbyły się w profesjonalnej pracowni, wyposażonej w niezbędne narzędzia i materiały do sitodruku. Uczennice miały szansę na zapoznanie się z każdym etapem procesu – od przygotowania matrycy, przez nanoszenie farby, aż po finalne odbitki. Pani Sylwia Starkowska krok po kroku wyjaśniała techniczne aspekty sitodruku, zwracając uwagę na detale, które są kluczowe dla uzyskania wyraźnych i trwałych odbitek.

Praca miała nie tylko charakter edukacyjny, ale także symboliczny, gdzie poprzez grafikę artystyczną uczniowie mogli reprezentować szkołę.

Warsztaty stanowiły doskonałą okazję do rozwijania umiejętności praktycznych oraz zapoznania się z historią i możliwościami współczesnego sitodruku jako techniki artystycznej. Uczestnicy poza nauką samej technologii, zyskali również cenne doświadczenie pracy w grupie oraz zrozumienia procesu twórczego, który łączy rzemiosło i sztukę.

Dziękujemy za cudowny czas z Panią Sylwią :)))

Fotorelacja z otwarcia wystawy rysunków Antoniego Walasa "Przepływ" w Galerii P25

Wielkoformatowe, subtelne prace naszego absolwenta możecie oglądać do końca grudnia w budynku przy ul. Przemysłowej 25 Antoni Walas, ukończył Liceum Plastyczne w Słupsku w 2019 r, obronił tytuł magistra sztuki z malarstwa na ASP w Gdańsku w 2024 . Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią, muzyką i tatuowaniem. Głównym tematem jego malarstwa jest architektura modernistyczna, z której tworzy nierealne przestrzenie obrazujące zacieranie się pamięci i nostalgię. komentarz od autora: „Na wystawie zostanie przedstawiony cykl rysunkowy, którego część stanowiła aneks o tytule ,,Przepływ” do mojego dyplomu. Każda interpretacja tych prac jest dowolna. Dowiadując się, czego widzowie się w nich dopatrują, poznaję dogłębniej naturę ludzką. Najczęściej słyszę o motywach ze świata przyrody, części organizmu człowieka, niekiedy doszukiwane są w nich nawet manifesty polityczne. Przepływu informacji dostarcza mi również sam proces tworzenia, podczas którego za każdym razem uczę się nowych sposobów na zbudowanie jak najsilniejszej wizualnie kompozycji.

Technika, czarna kredka na papierze, pozwala mi uzyskać jak największą precyzję. Staram się by prace były tak starannie wykonane, by nie zdradzały sposobu ich wykonania. Wzoruję się na wcześniej przygotowanym projekcie, który zawiera dopracowaną kompozycję, lecz przenosząc go na duży format, pozwalam aby pojawiające się plamy dyktowały mi na bieżąco dalsze etapy pracy. Pomimo że tworzę formy nieprzedstawiające, dbam o poczucie realności tych form. Inspiruję się prawami optyki, które są wyjątkowo widoczne w fotografii makro, takie jak rozmycie krawędzi, płynne przechodzenie form w tło, zawieszenie obiektów w przestrzeni.”

Zdjęcia
Maja Jędrzejewska, Olha Kyselova, Anastasiia Bubenets

Zuzanna Majcherska z V A i Klaudia Kania uczestniczą plenerze w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

Zuzanna Majcherska z klasy V A wraz z panią Klaudią Kanią uczestniczą plenerze w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

V Ogólnopolski Plener Rzeźby Kamień - Drewno - Ceramika zorganizowany przez Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu trwa od 9.12 do 19.12.

Na plenerze przebywają uczniowie oraz opiekunowie z liceów plastycznych z Gdyni, Warszawy, Lublina, Opola, Częstochowy, Gliwic, Radomia, Zduńskiej Woli i Jarosławia. Uczniowie wykonują prace w kamieniu, drewnie lub ceramice, które na koniec pleneru zostaną poddane ocenie prowadzących.

Trzymamy kciuki za Zuzię

Wyróżnienie dla Liliany Smokowskiej w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Portret 2024

Liliana Smokowska zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Portret 2024 (edycja 19). Opiekunem artystycznym była pani Daria Elwart.

fotografika.edu.pl

Szkoła fotograficzna i artystyczna, która prowadzi kursy, warsztaty oraz roczną hybrydową szkołę fotografii. Uczelnia jest pomostem łączącym amatorów i hobbystów z najbardziej doświadczonymi artystami, którzy na codzień realizują projekty dla topowych marek i galerii, takich jak: Vogue, Adidas, Reserved, NIKE, ELLE i wielu innych. Dzięki temu połączeniu uczniowie mają pewność wiedzy, mogą poznać sposoby myślenia, techniki pracy i poddać się procesowi rozwoju pod okiem życzliwych mentorów.

Gratulujemy

Oto laureaci listopadowej Pracy Miesiąca

Maja Jędrzejewska 1 LSP
spec. fotografia,
Opiekun art. Daria Elwart-Leszczyńska
Fotografie powstały na zadany w pracowni temat ,,Portret bez twarzy''. Do stworzenia tego zestawu użyłam wcześniej przygotowanych fragmentów fotografii, przedstawiających części twarzy. Następnie poddawałam je procesowi deformacji np. gniecenia, porwania. Potem przykleiłam na ścianę. Całość sfotografowałam.

oraz

Marcel Łazarek IV B LSP
Projektowanie multimedialne
Tryptyk "Droga do domu"
Opiekun art. Katarzyna Filipczak

Naszymi wyjątkowymi wygranymi ze szkół podstawowych są:
w kategorii klas 1-3
Bruno Chomicz
Uczeń 1C.
Szkoła podstawowa nr 11 im Mikołaja Kopernika.
za pracę z wędrującymi dinozaurami
w kategorii klas 4-8
Sara Rauf, klasa 5, SP 5
Praca projektowa
Literka E
praca wykonana na zajęciach dodatkowych "Majsterkowo" pod opieką pani Justyny Seweryn
Litera E wykonana z tektury i róż z papieru toaletowego oraz taśmy LED
Serdecznie gratulujemy!

Agata Bartczak z wyróżnieniem honorowym w ogólnopolskim konkursie na okładkę i szatę graficzną „Szkoły Artystycznej”

Uczennica Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku Agata Bartczak zdobyła wyróżnienie honorowe w ogólnopolskim konkursie na Layout, Okładkę i Szatę Graficzną „Szkoły Artystycznej”.

Na konkurs wpłynęło 60 prac z 12 szkół z całego kraju. Uczniowie LSP przygotowali 4 projekty. Komisja konkursowa przyznała trzy nagrody oraz jedno wyróżnienie. To ostatnie trafiło do Agaty Bartczak. Nauczycielem prowadzącym naszej uczennicy była pani Paulina Grosz.

Więcej informacji o wynikach konkursu znajdziecie pod linkiem.

Jury wydawnictwa Centrum Edukacji Artystycznej doceniło projekt za "spójność, minimalizm, czytelność, doskonałe zestawienie barwne oraz jednolitość koncepcji".

Ogromnie gratulujemy Agacie i dziękujemy pani Zuzannie Leśniak za pomoc w realizacji.

Oto Najżyczliwsi Nauczyciele

Klaudia Kania, Tomasz Dymek i Dorota Chomczyk otrzymali Certyfikaty Najżyczliwszego Nauczyciela 2024 w ZSI i SMS. Tytuły i wyróżnienia otrzymali z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień.

Wyboru dokonali uczniowie naszych szkół podczas głosowania. Najwięcej głosów otrzymała pani Klaudia Kania, nauczycielka rzeźby i ceramiki artystycznej. Na drugim miejscu uplasował się pan Tomasz Dymek, nauczyciel m.in. historii, WOS i przygotowania wojskowego. Podium uzupełniła pani Dorota Chomczyk, psycholog.

Gratulujemy nauczycielom i dziękujemy uczniom za udział w głosowaniu.

Fotorelacja z otwarcia wystawy klas IV "Orońsko 2024"

Uczniowie zaprezentowali swoją ceramikę jak i prace wykonane w piaskowcu do tematu Autoportret.

Zapraszamy zobaczyć jak młodzież ciekawie podeszła do zadania, dlaczego w związku z tym powstała postać z bajki czy wieloryb, a rzeźby kamienne mają autorskie elementy dodane.

Poza pracami można obejrzeć fotograficzną dokumentację pobytu w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Prowadzącą plener była p. Klaudia Kania wraz z opiekunami p. Sergiuszem Powałką i p. Pauliną Grosz.

Uczestnicy wystawy:

Obecnie klasa 4A LSP:

  • Engel Maria
  • Gawęda Agnieszka
  • Goebel Klaudia
  • Jankowska Rozalia
  • Luzhniak Viktoriia
  • Mazurek Oliwia
  • Mimiec Amelia
  • Muchla Julia
  • Nowak Kinga
  • Osińska Julia
  • Ostapko Amelia
  • Podolchuk Sofiia
  • Polańska Jagoda
  • Sheptytska Kamila
  • Toczek Alicja
  • Treder Iga

Obecnie klasa 4B LSP:

  • Augustynowicz Maria
  • Bartczak Agata
  • Depka Prądzyńska Wiktoria
  • Frelik Weronika
  • Krefft Kinga
  • Łazarek Marcel
  • Okunowicz Nikola
  • Pytkowska Kalina
  • Rydzewska Hanna
  • Szcześniak Marcin
  • Trzebiatowska Natalia

Nasi uczniowie zakwalifikowani do wystawy pokonkursowej III Międzynarodowego Biennale „Pamiętajcie o ogrodach”

Jest nam miło poinformować, że troje naszych uczniów Oliwia Brzyska, Mateusz Nowosielski i Iga Treder zostali zakwalifikowani do wystawy pokonkursowej w kategorii malarstwo III Międzynarodowego Biennale „Pamiętajcie o ogrodach”

Jury w składzie prof. dr hab. Jan Maria Rylke (przewodniczący), prof. dr hab. Tomasz Milanowski, prof. ASP dr hab. Sylwester Piędziejewski, prof. AS dr hab. Daniel Rycharski, prof. dr hab. Axel Peter, wybrało 90 prac malarskich spośród 892 zgłoszeń w czterech kategoriach.

Opiekunem artystycznym była p. Paulina Grosz

Wystawa odbędzie się w Płockiej Galerii Sztuki 29 listopada

Gratulujemy

Inwentaryzacja kolorystyczna Witkacego w MPŚ w Słupsku

'Inwentaryzacja kolorystyczna Witkacego' - malarska analiza na podstawie kolorystyki stosowanej przez Stanisława Ignacego Witkiewicza w portretach i innych dziełach z kolekcji Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Biały Spichlerz, Muzeum Pomorza Środkowego, Słupsk, X 2024

dokumentacja ekspozycji towarzyszącej uroczystości przekazania portretu Janiny Turowskiej z 1930 roku autorstwa Witkacego do kolekcji Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Kiwanis Klub Słupia i ZST Drzewniak.

Pomysł i realizacja: nauczyciel rysunku i malarstwa Grzegorz Bożek.

Uczestnicy warsztatów i autorzy prac: Margarita Shabelnyk, Amelia Kisiel, Roksana Lass, Natalia Szydłowska, Kornelia Poleszak

Zuzanna Kuźmińska-Śledzik, Kalina Urbańska, Danusia Adamczak, Julia Krawczyk, Katarzyna Adamów, Anastasia Bubenets, Olga Kisielova, Lilina Kapusz, Grzegorz Bożek

aranżacja prac: Margarita Shabelnyk, Amelia Kisiel, Agnieszka Piksa, Grzegorz Bożek

inspiracja: seria działań 'Ivano-Franivsk', Wojciech Gilewicz

specjalne podziękowania dla Katarzyny Maciejewskiej, Agnieszki Piksa

Z młodzieżą o zapobieganiu przemocy

Z młodzieżą o zapobieganiu przemocy

Jakie są rodzaje przemocy, jak ją rozpoznać, a przede wszystkim jak jej przeciwdziałać. O tym m.in. mówiła pani Lidia Makowska z inicjatywy Resql, która wspiera szkoły w rozwiązywaniu problemów przemocy rówieśniczej.

Edukatorka spotkała się z przedstawicielami młodzieży ze wszystkich naszych szkół. Mówiła o problemie przemocy szkolnej w różnych przejawach, zarówno fizycznych, werbalnych, jak i psychicznych.

Wizyta pani Lidii Makowskiej to dla szkoły nagroda za aktywność uczniów i nauczycieli, którzy na stronie Resql musieli oddać odpowiednio dużo głosów, pokonując inne szkoły w naszym regionie i w całym kraju.

Konkurs na pracę miesiąca dla szkół uczniów szkół podstawowych

W tym miesiącu ogłaszamy nowości związane z Pracą Miesiąca!

Zapraszamy nie tylko naszych uczniów, ale także szkoły podstawowe ze Słupska i okolic do wzięcia udziału w naszym cyklicznym konkursie.

Cykl ma na celu aktywizację młodzieży w sferze artystycznej, pokazanie talentu młodych ludzi i ich ciekawych realizacji plastycznych.

Wystarczy wysłać zdjęcie pracy wykonanej na zajęciach plastycznych lub samodzielnie w domu wraz ze zgodą na udział w konkursie do ostatniego dnia danego miesiąca.

Wygrana praca wraz z autorem zostanie opublikowana na stronach naszej szkoły do wygrania także nagrody w postaci ciekawych przyborów plastycznych.

Gorąco zachęcamy

witkacy@plastyk.slupsk.pl

Warsztaty projektowania czasopisma z Zuzanną Leśniak

Fotorelacja z wczorajszych warsztatów projektowania czasopisma pt. "Szkoła artystyczna" i wykładu na temat typografii

Podczas intensywnych zajęć mogliśmy zobaczyć ciekawe realizacje wydawnicze, zasady projektowania liter, kroju pisma, okładki czy poszczególnych stron wewnętrznych.

Następnie odbyła się część warsztatowa, gdzie uczniowie mogli wykorzystać nabytą wiedzę oraz inspiracje i pod okiem pani Zuzanny Leśniak i Pauliny Grosz stworzyć własny projekt czasopisma.

Dziękujemy Zuzannie Leśniak za przeprowadzenie ciekawych warsztatów, a młodzieży za obecność i podjęcie się niełatwego zadania

Z wizytą na targach designu Ptak Warsaw Expo i wystawie Józefa Chełmońskiego w Muzeum Narodowym w Warszawie

Klasy II i III specjalizacji projektowania z wizytą na targach designu Ptak Warsaw Expo i wystawie Józefa Chełmońskiego w Muzeum Narodowym w Warszawie

Wystawa obok Witkacego

Młodzież z Liceum Sztuk Plastycznych wraz z panią dyrektor Moniką Stępnik oraz nauczycielem panem Grzegorzem Bożkiem wzięła udział w uroczystości przekazania Portretu Janiny Turowskiej autorstwa Witkacego. Pastelowy portret z 1930 r. Muzeum Pomorza Środkowego sprezentowało Stowarzyszenie Kiwanis Klub Słupia.

Podczas uroczystości młodzież z LSP zaprezentowała ponad 20 prac inspirowanych słupską kolekcją Witkacego, a w szczególności kolorami, które można zobaczyć na jego portretach. O tym, jak wyglądała praca nad wystawą naszej młodzieży, opowiadał jej opiekun, pan Grzegorz Bożek.

Portrety trumienne na korytarzu Przemysłowej

Podążając śladami sarmackiej sztuki w Polsce i pracami malarskimi Leszka Sobockiego, klasa IV B wraz z nauczycielem rysunku i malarstwa p. Sergiuszem, przygotowali własne interpretacje tematu "portret trumienny".

Ikony dla kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Sławnie

W ramach tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Sławnie, pan Grzegorz Bożek wraz z młodzieżą Liceum Sztuk Plastycznych zrealizował obrazy oparte na bizantyjskich motywach ikonograficznych z Kaplicy Zamkowej w Lublinie. Wybrane motywy przedstawiają ikony Ducha Świętego, Chrystusa na Majestacie i Anioła.

14 października Grzegorz Bożek spotkał się z mieszkańcami Sławna, gdzie opowiadał o nauce w Liceum Sztuk Plastycznych i malarstwie ikonograficznym.

Specjalnie podziękowania za zaangażowanie klas 4B LSP, 3A LSP w realizację przedsięwzięcia

Fotorelacja z wernisażu wystawy malarstwa klas II "Rowy 24"

Uczniowie i uczennice zaprezentowali poplenerowe malarstwo olejne, które jest wynikiem tygodniowego pobytu nad morzem w czerwcu zeszłego roku. W Galerii P25 wiszą prace każdej osoby z 3A i 3B LSP biorącej udział w plenerze, warto zaznaczyć ze jest to ich pierwsze zetknięcie z tą techniką.

Zapraszamy do oglądania ekspozycji i sprawdzenia jak młodzież ciekawie zinterpretowała plenerowe tematy, jakimi były: Światło i Cień, rytmy natury i kamuflaż

Uczestnicy pleneru, obecnie uczniowie

klasa 3A LSP:

Julia Barabasz

Małgorzata Breza

Karolina Brodzik

Oliwia Brzyska

Michał Buksak

Maja Chilińska

Zuzanna Jaszul

Amelia Konopacka

Julia Kordulewska

Martyna Kotowicz

Karolina Kowalska

Dominika Kręciglowa

Katarzyna Machała

Maja Mielczarek

Oliwia Nowosielska

Aleksandra Olik

Klaudia Padewska

Aurelia Polańska

Zuzanna Ruchniak

Julia Sikora

Klasa3B LSP:

Weronika Borkowska

Viktoriia Bozhko

Michalina Cech

Magdalena Grzegorzewicz

Hanna Kleinszmidt

Joanna Kowal

Alicja Krawczonek

Julia Leończuk

Antonina Nałęcz

Mateusz Nowosielski

Julia Pozniak

Violetta Rus

Liliana Smokowska

Patrycja Warowna

Michalina Alex Zborowska

Illia Oborski

Plener prowadzili p. Grzegorz Bożek i p. Paulina Grosz

Fot. Bubenets Anastasiia oraz Kyselova Olha

Michalina Cech z 3B LSP zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Portret 2024

Michalina Cech z 3B LSP zdobyła wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim Portret 2024. Na konkurs wpłynęło ponad 12 tysięcy prac! Prace powstały w tym roku na specjalności Fotografia artystyczna pod opieką pani Darii Elwart i Magdaleny Machnickiej. Nagroda to voucher o wartości 900 zł (zniżka) na I semestr szkoły fotografii.

Gratulujemy

Wycieczka na wystawy Andy'ego Warhola i Fransa Halsa w Berlinie

W piątek uczniowie klas LSP razem z nauczycielami przedmiotów plastycznych Hubertem Bilewiczem, Klaudią Kanią i Pauliną Grosz odwiedzili galerie sztuki przy Kulturforum.

Najpierw oglądaliśmy wystawę Fransa Halsa - portrecisty z przełomu XVI i XVII w., po której płynnie przeszliśmy do stałych zbiorów sztuki dawnej w Gemäldegalerie, by zobaczyć obrazy takich malarzy jak Caravaggio, Botticelli czy Rafael. Po krótkiej przerwie i niemałej kolejce udało nam się zwiedzić wystawę Andy'ego Wahola: Velvet Rage and Beauty, która przedstawia całość dorobku twórczego artysty, ale jest też ciekawym celebrycko-portretowym dopełnieniem portretów społeczeństwa holenderskiego Halsa.

Dziękujemy panom Robertowi i Grzegorzowi za pomoc i towarzystwo, a uczniom za dokumentację wyjazdu.

Zagłosuj na PROJEKT NR 37, byśmy mogli zostać Mikołajami

„Czy Mikołaj Święty, rozdaje naprawdę prezenty? - grudniowy worek niespodzianek dla dzieci i dorosłych” – to nazwa projektu, który nasza szkoła zgłosiła do Słupskiego Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok. Mieszkańcy Słupska w każdym wieku już mogą zagłosować na nasz PROJEKT NR 37. Prosimy o Wasze głosy, byśmy my potem mogli pomóc innym.

Zaproponowane przez nas zadanie podzielone zostanie podzielone na dwa etapy.

Chcemy przygotować przedstawienie pt. „Czy Mikołaj Święty, rozdaje naprawdę prezenty?”, w którym udział wezmą uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych, Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Technikum Weterynaryjnego, Liceum Psychologicznego, Oddziału Przygotowania Wojskowego oraz Liceum Policyjnego. Na przedstawienie zaproszone zostaną dzieci z wszystkich przedszkoli miejskich z terenu miasta Słupska. Po spektaklu dzieci zostaną zaproszone do wspólnej Mikołajkowej Zabawy, podczas której odwiedzi je Święty Mikołaj i rozda słodkie upominki.

Chcemy także zorganizować koncert kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych, w którym wystąpią dzieci, młodzież oraz osoby dorosłych. Koncert odbędzie się w Towarzystwie Brata Alberta - Koło Słupskie, przy ulicy Bolesława Krzywoustego 6. Tego dnia przygotowana zostanie także wyjątkowa kolacja wigilijna, dla mężczyzn będących w kryzysie bezdomności, którzy zamieszkują w placówce.

Mieszkańcy Słupska mogą głosować na PROJEKT NR 37 do 20 października. Głosowanie odbywa się w formie elektronicznej poprzez stronę slupsk.konsultacjejst.pl.

Prosimy o Wasze głosy. Wspólnie możemy sprawić przedświąteczną radość zarówno przedszkolakom, jak i osobom w kryzysie bezdomności.

Gabriela Czernielewska i Maja Kwiatkowska wyróżnione w konkursie SOK

Gabriela Czernielewska i Maja Kwiatkowska wzięły udział w pokonkursowej wystawie fotograficznej Kultowe miejsca Słupska w Słupski Ośrodek Kultury.

Gabrysi gratulujemy wyróżnienia.

Witkacowskie warsztaty!

W ramach współpracy z OT Rondo podczas 27. Konkursu Witkacy pod strzechy pan Jarosław Rusiński, poznański artysta, który ukończył teorię sztuki i konserwatorstwo, poprowadził warsztaty wokół fotografii Witkacego.

Warsztaty składały z dwóch części

Część teoretyczna
Wprowadzenie do twórczości fotograficznej Witkacego (ciągle jeszcze powszechnie nie docenianej, kryjącej się w cieniu twórczości malarskiej i pisarskiej) w szerokim kontekście sztuki europejskiej pierwszych trzech dekad XX w. oraz polskim dorobku fotograficznym okresu międzywojennego. Wykład miał formę autorskiej prezentacji przedstawiającej i omawiającej wybrane prace Witkacego, polskich fotografów, oraz artystów światowych pierwszych dekad XX w.

Część praktyczna, warsztatowa
Odbyła się dyskusja o przykładach przedstawionych w prezentacji w kontekście własnych doświadczeń i zainteresowań uczestników. Próba praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy poprzez twórcze zastosowanie praktyk selfie, nie jako automatycznej rejestracji wszystkiego co się przydarza, ale jako narzędzia umożliwiającego interpretację, narzędzia pomocnego w poszukiwaniu nieoczywistych i ukrytych znaczeń świata, który nas otacza, oraz nas samych.

Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia

Fotorelacja z otwarcia poplenerowej wystawy ubiegłorocznych klas IV Rusinowo 24

Na plenerze uczniowie realizowali malarsko w technice olejnej zagadnienia oparte na twórczości znanych, polskich artystów, którzy podejmowali w swojej twórczości wątki pejzażu morskiego, jak również tych wychodzących poza tradycyjnie przyjęte pojęcie o malarstwie pejzażowym.

"Oraz w obrazie" i "Nad horyzontem" opierały się na zmultiplikowanych kompozycjach Tomasza Ciecierskiego. "Powidoki morza", "światło i cień" odwoływały się do Teorii widzenia Władysława Strzemińskiego. "Kamuflaż / mimikra / atrapy rzeczywistości", "działania z obrazem" zainspirowane zostały działaniami w przestrzeni publicznej Wojciecha Gilewicza.

Obok prac pojawiają się fotografie dokumentujące działania malarskie w przestrzeni Rusinowo, jak również sam pobyt plenerowy, łączący nie tylko ciężką pracę, ale i wolny czas.

Opiekunami pleneru byli Grzegorz Bożek i Paulina Grosz

Uczestnicy pleneru:

  • 5A LSP:
  • Aleksandrowicz Sofia
  • Bartczak Natalia
  • Czernielewska Gabriela
  • Guźniczak Hanna
  • Lisowska Katarzyna
  • Majcherska Zuzanna
  • Martyna Zuzanna
  • Nowaczewska Nicole
  • Pytkowska Julia Zuzanna
  • Wdówka Natalia
  • 5B LSP:
  • Błaszczyk Zuzanna
  • Boborycki Wiktor
  • Fordońska Agnieszka
  • Gałecka Antonina
  • Grabowska Zuzanna
  • Halman Martyna
  • Kozłowski Filip
  • Osowska Olga
  • Rojek Marceli
  • Rut Magdalena
  • Surma Natalia

Dziękujemy za obecność

Integracyjna gra miejska Pełna Kulturka

Klasa IV B LSP wzięła udział w integracyjnej grze miejskiej Pełna Kulturka, gdzie zajęła 6 miejsce na 14 drużyn z innych szkół ponadpodstawowych. Rozgrywka obejmowała 9 wyzwań w instytucjach kultury, które współtworzą grę.

Było bardzo ciekawie i słonecznie!

Fotorelacja z otwarcia wystawy Darii Elwart w słupskim ratuszu

Fotografie z cyklu "One moment" nawiązują do chwili zapatrzenia podczas wykonywania codziennych czynności, takich jak prasowanie czy gotowanie, w których autorka sama jest punktem odniesienia.

Zarówno artystka, jak i pani prezydent udzieliły mediom krótkiego wywiadu m. in. na temat prac, ale także wątku dydaktycznego.

Dziękujemy wszystkim, głównie młodzieży za tak liczne przybycie!

Zapraszamy do słupskiego ratusza na fotograficzną wystawę Darii Elwart "One moment"

Zapraszamy na wystawę "One moment" pani Darii Elwart, która od tego roku poprowadzi pracownię fotografii w naszym LSP

Ratusz w Słupsku, 16 września o godzinie 12:00

Wystawa potrwa do 29.09

Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

Pomalutku, acz nieubłaganie kończy się wakacyjny czas słońca, podróży, beztroskich poranków, wieczornych biesiad przy ognisku, zdobywania górskich szlaków i eksploracji morskich odmętów… Rok szkolny 2024/2025 czas zacząć! Zapraszamy, zatem, wszystkich uczniów ZSI i SMS dnia 2 września (poniedziałek) na plac przed szkołą, gdzie o godz. 9.00 odbędzie się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Szczególnie powitamy uczniów klas pierwszych, którzy zaczną swoją przygodę z wybranym profilem edukacyjnym. Mamy nadzieję, że wszyscy powrócą z nową energią, zapałem i uśmiechem na ustach. W końcu to tylko 10 miesięcy ;)