Media o nas

Linia, plama, kontrast

W słupskiej Herbaciarni odbył się wernisaż wystawy prac rysunkowych i malarskich uczniów i absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza w Słupsku. Więcej informacji artykule „Głosu Pomorza” , TV Słupsk, oraz na FB Miasta Słupska .

Akademia Jantara Ósmoklasisty

Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku wspólnie z CH Jantar realizuje projekt „Akademia Jantara Ósmoklasisty”. Akcja skierowana jest do uczniów klas ósmych, którzy chcą dobrze przygotować się do nadchodzącego egzaminu ósmoklasisty. Więcej informacji w artykule „Głosu Pomorza” , na FB Miasta Słupska oraz w TV Słupsk .

Wystawa ASP w P25

W Galerii P25 przy ulicy Przemysłowej 25 w Słupsku otwarto wystawę prac studentów i absolwentów Pracowni Medalierstwa i Małych Form Rzeźbiarskich z Kierunku Rzeźba na ASP w Gdańsku. Więcej informacji w artykule „Głosu Pomorza” .

Urodziny Witkacego

Z okazji 138. urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza nasze Liceum Sztuk Plastycznych przygotowało szereg atrakcji. Więcej informacji w materiale Radia Koszalin .

Warsztaty plastyczne dla ósmoklasistów

Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku rozpoczyna cykl warsztatów plastycznych dla ósmoklasistów uczęszczających na koła plastyczne w szkołach podstawowych. Więcej informacji w artykule „Głosu Pomorza” .

Otrzęsiny w ZSI i LSP

Uczniowie pierwszych klas w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku mają za sobą otrzęsiny. Musieli wykazać się talentem i kreatywnością. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza” .

Sztuka starannego pisania

Kaligrafia, czyli sztuka sztuka starannego i estetycznego pisania była jednym z tematów zajęć, w których uczestniczyła młodzież z Liceum Sztuk Plastycznych w Słupsku. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza” .

Ferie z ZSI i LSP- zapowiedź

Zespół Szkół Informatycznych i Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku zapraszają uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych do wspólnego spędzenia ferii Organizatorzy przygotowali szeroką ofertę i mnóstwo atrakcji. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza” i FB Słupska.

Wystawa „Dyplomy na 6”

Wystawa „Dyplomy na 6” to ekspozycja prac dyplomowych realizowanych przez absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku w roku szkolnym 2021/2022. Nie zabrakło prac malarskich, rysunkowych i rzeźbiarskich. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza”, FB Słupska, w Obserwatorze Słupskim, TV Kanał 6 oraz Radiu Gdańsk.

Młodzieżowa Rada Miasta Słupska

W słupskim Ratuszu uroczyście zaprzysiężono 23 uczniów słupskich szkół wybranych do Młodzieżowej Rady Miasta Słupska V kadencji. Wśród młodych radnych, którzy zostali wybrani w głosowaniu, znlazła się nasza uczennica Natalia Surma. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza” .

Wystawa prac Pani Klaudii Kani

W Galerii P25 Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza odbyła się wystawa prac P. Klaudii Kani. Nauczycielka zaprezentowała rzeźby i ceramikę. Więcej informacji w serwisie informacyjnym TV Słupsk.

Dzień Edukacji Narodowej

W piątek, 14 października, obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza”.

Konferencja prezydent Słupska

W nowym budynku Liceum Sztuk Plastycznych przy ul. Przemysłowej 25 odbyła się konferencja prezydent Słupska Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej. Podczas spotkania przybliżono historię LSP, a także zdradzono plany na przyszłość. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza”.

Otwarcie galerii

W naszym nowym budynku przy ul. Przemysłowej odbyła się uroczysta inauguracja Galerii P25. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza”.

Nowa specjalizacja w Liceum Sztuk Plastycznych

W LSP od września do wyboru będzie kolejna specjalizacja: ceramika artystyczna. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza” i Kanału 6.

Działalność Plastusiów

Kilkoro uczniów z naszego Liceum Sztuk Plastycznych tworzy grupę „Plastusie”, której zadaniem jest pomoc w rozwoju artystycznym niepełnosprawnej młodzieży. Więcej informacji o działalności Plastusiów w materiale dziennikarzy Kanału 6 i w Miejskim Portalu Edukacyjnym w Słupsku.

Dzień Otwartej Szkoły

W najbliższą sobotę, w ramach Dnia Otwartej Szkoły, zapraszamy uczniów klas ósmych szkół podstawowych do zapoznania się z ofertą Zespołu Szkół Informatycznych, Liceum Sztuk Plastycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Więcej informacji w materiale Głosu Pomorza.

Kolejne spotkanie w Antrakcie

W Kawiarni Artystycznej Antrakt zorganizowano kolejne spotkanie w ramach serii „Obraz, słowo, o... Antologia”. Tym razem gościem była Zuzanna Bartoszek, Więcej informacji w materiale Radia Koszalin i Kanału 6.

Sukces Katarzyny Boschke

Nasza uczennica Katarzyna Boschke z Liceum Sztuk Plastycznych zajęła II miejsce w kategorii „Szkoły ponadpodstawowe – proza”. Więcej informacji w materiale Kanału 6.

Ferie zimowe za nami

Za nami ferie zimowe, podczas których w ZSI i LSP odbywały się zajęcia dla ósmoklasistów przygotowane przez naszych uczniów i nauczycieli. Więcej informacji w materiale Kanału 6.

Ferie dla ósmoklasistów w ZSI i LSP

ZSI i LSP organizuje ferie dla ósmoklasistów. W programie m.in. ćwiczenia pod mikroskopem, ćwiczenia z zakładania kajdanek czy strzelanie do tarczy. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza”.

WYSTAWA GRZEGORZA BOŻKA, NAUCZYCIELA LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. S. I. WITKIEWICZA W SŁUPSKU

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku zaprasza na wystawę Grzegorza Bożka, nauczyciela w Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza. >Więcej na stronie Naszego Miasta – Słupsk.

Licealiści ze Słupska na warsztatach rysunku na ASP

Uczniowie Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku brali udział w warsztatach rysunkowych, które odbyły się na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Więcej na stronach Naszego Miasta - Słupsk oraz Portalpomorza.pl.

Plastycy nakręcili film

Uczniowie słupskiego "plastyka" stworzyli krótkometrażowy film animowany. Ich twórczość wspierała Moniką Kuczyniecka, wielokrotnie nagradzaną autorką filmów animowanych oraz teledysków, m.in. do utworów Czesława Mozila i Voo Voo. Więcej na stronach Gryf24, Zbliżeń oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk. Wywiad dla Radia Słupsk z Panią Julitą i uczniami naszego liceum plastycznego odnośnie współpracy z p. M. Kuczyniecką.

Warsztaty z drukarką 3D w słupskim plastyku

W Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku odbyły się bezpłatne warsztaty artystyczne w ramach "Fabryki Sztuki" - projektu zakładającego comiesięczne zajęcia warsztatowe dla młodzieży w pracowniach słupskiego plastyka. Cykl został otwarty warsztatami z bioniki z zastosowaniem drukarki 3D. W zajęciach uczestniczyło blisko stu gimnazjalistów z regionu. Więcej na stronach Naszego Miasta Słupsk, Głosu Pomorza, Kanału 6, Zbliżeń, Portalpomorza.pl, Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk oraz ponownie w papierowym wydaniu Naszego Miasta Słupsk.
Wywiad z Paniami: Marią Karpińską i Julitą Rzeppką dla Radio FaMa i Radia Słupsk na okoliczność cyklu warsztatów artystycznych - "Fabryka Sztuki".

Sukces ucznia ze Słupska w ogólnopolskim konkursie

Eryk Roman, uczeń klasy pierwszej Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, został laureatem XVII Ogólnopolskiego konkursu "Ja i Król Maciuś Pierwszy". Licealista za swoją pracę otrzymał drugą nagrodę. Więcej na stronach Naszego Miasta Słupsk, Gryf24, 10minut.tv oraz Portalpomorza.pl.

Słupszczanin uczestniczył w Ogólnopolskim Plenerze

Stanisław Czomber, uczeń trzeciej klasy Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, był uczestnikiem Ogólnopolskiego Pleneru Projektowego Interakcje. W wydarzeniu trwającym sześć dni uczestniczyło 30 najzdolniejszych uczniów z 14 szkół plastycznych z całej Polski. Więcej na stronie Głosu Pomorza, Gryf24, Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Ustczanka z nagrodą burmistrza za sukcesy w konkursach

Urszula Mokijewska, uczennica drugiej klasy Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, otrzymała Nagrodę Burmistrza Miasta Ustka za liczne sukcesy w plastycznych konkursach międzynarodowych, celujące wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie. Więcej na stronach Głosu Pomorza oraz Głosu Ustki.

Ilustrują baśnie

Uczniowie Liceum Plastycznego w Słupsku tworzą wyjątkowe ilustracje do zbioru baśni autorstwa Jolanty Nitkowskiej - Węglarz. Więcej na stronie Kanału 6.

Młodzież ze Słupska na warsztatach artystycznych w Orońsku

Kilkunastoosobowa grupa uczniów słupskiego Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza wraz z opiekunami uczestniczyła w tygodniowych warsztatach w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Więcej na stronach Zbliżeń, Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Słupszczanka uczestniczką Europejskiego Festiwalu Studentów

Magdalena Majewska, uczennica trzeciej klasy Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, aktywnie uczestniczyła w V Europejskim Festiwalu Studentów Rusycystów. Więcej na stronach Głosu Pomorza, Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Nauczycielka Liceum Plastycznego w Słupsku z doktoratem

Agnieszka Babińska, nauczycielka Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, uzyskała stopień doktora sztuki w dziedzinie Sztuk Filmowych. Więcej na stronach Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk oraz Głosu Pomorza.

Insta(la)lki na 70 lecie teatru Tęcza

Insta(la)lki to kolorowe instalacje inspirowane lalkami i teatrem lalek. W ciągu ostatnich tygodni przygotowywała je młodzież z dwóch słupskich liceów plastycznych: Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku pod opieką Julity Rzeppki oraz Państwowego Liceum Plastycznego w Słupsku pod opieką Katarzyny Tomasik. Więcej na stronie Głosu Pomorza.

Uczniowie plastyka tworzyli artystyczne plakaty

W Liceum Plastycznym imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku odbyły się warsztaty tworzenia artystycznego plakatu. Zajęcia warsztatowe poprowadził Wojciech Stefaniec, znany polski grafik i rysownik komiksowy, autor najlepszego polskiego komiksu 2013 roku. Więcej na stronie Głosu Pomorza, Kanału 6, Radia Fama, 10minut.tv i Miejskiego Portalu Edukacyjnego-Słupsk oraz w artykule Głosu Pomorza.

Uczennica ze Słupska z indeksem Akademii Sztuki w Szczecinie

Daria Elwart, uczennica III klasy Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego w Słupsku, wygrała indeks Akademii Sztuki w Szczecinie. Więcej na stronach Głosu Pomorza oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Nauka z drukarką

Od kilku dni Zespół Szkół Informatycznych posiada najnowocześniejszą w swojej klasie drukarkę 3D, która będzie służyć uczniom szkoły. Więcej na stronach Głosu Pomorza, Głosu Słupska oraz ponownie w artykule Głosu Pomorza.

Popiersie Witkacego stanęło w holu Liceum Plastycznego

W holu Liceum Plastycznego imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku eksponowane jest popiersie patrona szkoły. Więcej na stronach Głosu Pomorza, Zbliżeń oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

W plastyku planują produkcję mebli

Uczniowie i nauczyciele Liceum Plastycznego w Słupsku pracują nad realizacją projektu produkcji artystycznych mebli. Więcej w papierowym wydaniu Głosu Pomorza oraz na stronie Głosu Pomorza.

Uczniowie plastyka błysnęli talentem

Zdobyli nagrody i wyróżnienia na prestiżowych konkursach, na które wpłynęło w sumie 8 tysięcy prac z całego świata. Więcej w papierowym wydaniu Głosu Pomorza oraz na stronach Głosu Pomorza, Gryf24, Radio Fama, Portalpomorza.pl, Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk oraz ponownie w artykule Głosu Pomorza.

Wernisaż wystawy prac uczniów Liceum Plastycznego

Słupski Ośrodek Kultury i Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku zapraszają na otwarcie wystawy prac fotograficznych uczniów słupskiego plastyka. Wernisaż wystawy pt. "Moja wyobraźnia" odbędzie się 10 maja (wtorek) o godzinie 12.00 w Galerii O. T. Rondo przy ulicy Niedziałkowskiego 5. Więcej na stronach Gryf24, Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Wielki sukces słupskich uczennic Liceum Plastycznego

Uczennice Liceum Plastycznego imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku zdobyły najważniejsze miejsca w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym "Przedmiot Architektura Miasto". To wielki sukces słupskich licealistek. Więcej na stronach Gryf24, Zbliżeń, Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk oraz 10minut.tv. Wywiad dla Radio Fama laureatek konkursu.

Sukcesy słupskich uczniów w ogólnopolskich konkursach

Uczniowie Liceum Plastycznego imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku zajęli czołowe miejsca w ważnych ogólnopolskich konkursach plastycznych. Więcej na stronach Głosu Pomorza oraz Gryf24.

Przyjdź na festiwal filmów animowanych

Od 25 do 29 kwietnia w Liceum Plastycznym im. Witkacego w Słupsku będzie można zobaczyć wiele ciekawych filmów polskiej animacji. Więcej w papierowym wydaniu Głosu Pomorza, Głosu Słupska, Naszego Miasta Słupsk oraz na stronach Głosu Pomorza, Gryf24, 10minut.tv, Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk oraz ponownie w artykule Głosu Pomorza.

Uczennice Liceum Plastycznego zdobywają wysokie miejsca

Uczennice Liceum Plastycznego w Słupsku zajęły wysokie miejsca w wojewódzkim konkursie rysunkowym. Więcej na stronach Głosu Pomorza, 10minut.tv oraz Portalpomorza.pl.

Wernisaż wystawy prac uczniów liceum plastycznego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego i Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku zapraszają na wernisaż. Więcej na stronach Głosu Pomorza, Gryf24, Zbliżeń, Portalpomorza.pl oraz ponownie w artykule Gryf24.

Liceum Plastyczne w Słupsku ma już swojego patrona

Wczoraj odbyło się uroczyste nadanie imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza Liceum Plastycznemu przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku. Więcej na stronach Głosu Pomorza, Kanału 6, TV Słupsk (od 09:58 do 10:29 min.), Naszego Miasta Słupsk, Gryf24, 10minut.tv oraz Mimregion.pl. Dodatkowo Relacja Kanału 6 z Uroczystej Gali nadania im. St. I. Witkiewicza Liceum Plastycznemu w Słupsku.

Liceum Plastyczne w Słupsku będzie miało swojego patrona

23 marca odbędzie się uroczystość nadania imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza Liceum Plastycznemu przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku. Więcej w papierowym wydaniu Głosu Pomorza oraz na stronach Głosu Pomorza, 10minut.tv, Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Sukces uczennic słupskiego plastyka

Dwie uczennice Liceum Plastycznego w Słupsku odniosły sukces w konkursie "Niekontrolowany Obszar Wrażliwości". Więcej na stronach Głosu Pomorza, Gryf24, Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

?uczennica-ze-slupska-w-finale-olimpiady-jezyka-rosyjskiego,441">Uczennica ze Słupska w finale Olimpiady Języka Rosyjskiego

Magdalena Majewska, uczennica drugiej klasy Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zakwalifikowała się do centralnego etapu XLVII Olimpiady Języka Rosyjskiego. Finałowe zmagania odbędą się w kwietniu w Warszawie. Więcej na stronach Gryf24, 10minut.tv oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego Słupsk.

Sukces uczennicy ze Słupska w ogólnopolskim konkursie

Blanka Erbel, uczennica Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zajęła III miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Malarsko - Poetyckim "Siedem grzechów głównych". Więcej w papierowym wydaniu Głosu Pomorza, na stronach Głosu Pomorza, Gryf24, Portalpomorza.pl, 10minut.tv oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Nowy mural zdobi słupski plastyk

W Liceum Plastycznym przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku powstał mural przedstawiający Witkacego. Dzieło budzi ogólny zachwyt i zainteresowanie uczniów. Więcej w papierowym wydaniu Głosu Pomorza, Głosu Słupska na stronach Głosu Pomorza, Gryf24, Słupsk.pl oraz Portalpomorza.pl.

  • Plastyk współpracuje z teatrami

    Liceum Plastyczne w Słupsku podejmuje współpracę z teatrami. Po Zakopanem przyszedł czas na placówkę kultury w Słupsku. Więcej na stronach Głosu Pomorza, Polskiego Portalu Teatralnego, Dziennika Teatralnego, Teatr dla Was, Teatr.Pomorzekultury.pl, Gryf24, Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.