Uczennice Plastyka w finale ogólnopolskiego konkursu

AKTUALNOŚCI » Uczennice Plastyka w finale ogólnopolskiego konkursu

2020-04-07 12:34

Z wielką radością informujemy, że uczennice naszej szkoły zakwalifikowały się do etapu finałowego ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawach Ucznia, którego organizatorem jest Fundacja na rzecz Praw Ucznia w Poznaniu. To spektakularny sukces!

 Nasze dziewczyny znalazły się w wąskiej grupie 30 uczniów z całego kraju, która awansowała do ścisłego finału. Zmagania finałowe odbędą się pod koniec maja br. w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski naszą szkołę będą reprezentować: Maja Kalinowska (kl. 1 C Liceum Sztuk Plastycznych) i  Sylwia Dubińska (kl. 1 B Liceum Sztuk Plastycznych).

Warto odnotować fakt, że Maja Kalinowska zakwalifikowała się do finału z najlepszym wynikiem w województwie pomorskim oraz najlepszym wynikiem ex æquo w kraju, wśród wszystkich 30 uczestników finału!

Nasze uzdolnione licealistki do konkursu przygotowuje Pan Andrzej Fijałkowski, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w naszej szkole.

Konkurs Wiedzy o Prawach Ucznia składa się z 3 etapów: szkolnego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego, a pula nagród finansowych wynosi 5 000 zł. Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy na temat praw ucznia wśród uczniów. Jego organizatorem jest Fundacja na rzecz Praw Ucznia w Poznaniu.

Rewelacyjny sukces! Serdecznie gratulujemy uczennicom i opiekunowi!