Światowy Dzień Książki w Plastyku

AKTUALNOŚCI » Światowy Dzień Książki w Plastyku

2020-04-23 09:57

Dziś przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To co roku okazja do rozważań na temat kondycji czytelnictwa w Polsce. Sprawdziliśmy także co czyta nasza społeczność szkolna Plastyka.

W związku z dzisiejszym świętem zorganizowaliśmy akcję pod hasłem „Moja ulubiona książka - pochwal się swoją książką!”. Otrzymaliśmy od Was kochani wiele świetnych zdjęć ukazujących naszych uczniów, nauczycieli i pracowników z ulubionymi pozycjami literackimi. Możemy być spokojni - społeczność Plastyka czyta książki! I to na wielką skalę! Z pasją! Warto czytać, bo książki zmieniają nasz świat, dzięki nim możemy poznawać wyobraźnię innych autorów i podróżować - do woli.

A teraz kilka słów o dzisiejszym święcie. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich proklamowany został w 1995 roku na 28. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO. Historycznie, idea święta ma swój początek w Katalonii i sięga roku 1930. Data obchodów – 23 kwietnia – związana jest z rocznicą urodzin lub śmierci kilku wielkich pisarzy: Szekspira, Cervantesa, Druona, Nabokova. Tego dnia w Hiszpanii, każdy kupujący książkę dostaje w prezencie różę.

Poniżej odsyłamy do linku, pod którym można obejrzeć Wasze zdjęcia. Dziękujemy Wam za uczestnictwo w naszej akcji. Happening „Światowy Dzień Książki w Plastyku” przygotowali i koordynowali: Pani Agata Szczepaniak i Pan Daniel Stawski.

CZYTAJMY KSIĄŻKI! WARTO!
ZAPRASZAMY DO GALERII