Sukces uczennic na ogólnopolskim biennale

AKTUALNOŚCI » Sukces uczennic na ogólnopolskim biennale

2017-09-26 09:58

Z przyjemnością informujemy, że uczennice klasy II Liceum Plastycznego – Joanna Laskowska i Zuzanna Tomińska zostały wyróżnione na XIII Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych. Na tegoroczne Biennale nadesłano ponad 500 prac z 26 szkół plastycznych z Polski. .
Celem konkursu była aktywizacja uczniów i pedagogów średnich szkół plastycznych. Konkurs miał umożliwić porównanie wyników pracy dydaktycznej, wymianę doświadczeń między nauczycielami oraz zachęcić do doskonalenia umiejętności artystycznych i zawodowych.
Joanna Laskowska została wyróżniona za pracę pt. „Pranie”, natomiast Zuzannę Tomińską wyróżniono za pracę pt. „Szalona firanka lecąca przez pokój”. Nasze utalentowane licealistki do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska.
Wystawa prac połączona z wręczeniem nagród odbędzie się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej przy placu Polonii 1 w Koszalinie w dniu 20 października 2017 r. o godz. 12.00.
Jury konkursowe obradowało w składzie: prof. Jerzy Ostrogórski (Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku), prof. dr hab. Ireneusz Domagała (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu), prof. dr hab. Witold Kaliński (Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi), prof. dr hab. Zbigniew Romańczuk (Akademia Sztuki w Szczecinie).
Organizatorami Ogólnopolskiego Biennale było Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie i Zespół Szkół Plastycznych im. Wł. Hasiora w Koszalinie.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!