Sukces Sary Wencel w ogólnopolskim konkursie

AKTUALNOŚCI » Sukces Sary Wencel w ogólnopolskim konkursie

2017-03-02 11:56

Z przyjemnością informujemy, że Sara Wencel, uczennica klasy pierwszej Liceum Plastycznego zajęła I miejsce w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno - Plastycznym pt. „Matematyka – Lubię to!”. Nasza licealistka sięgnęła po najwyższy laur w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
Celem konkursu była popularyzacja matematyki, propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, rozbudzanie twórczej inwencji oraz kształtowanie samodzielnego i kreatywnego myślenia. Z kolei zadaniem uczestników konkursu było zilustrowanie dowolną techniką pracy plastycznej na temat „Matematyka -Lubię to!”.
Nasza podopieczna bardzo cieszy się z sukcesu. – To dla mnie spore zaskoczenie, a zarazem ogromne wyróżnienie. Sukces cieszy mnie bardzo i dodaje skrzydeł. Jestem po prostu szczęśliwa. Nagroda w tak ważnym konkursie z pewnością stanowi dla mnie motywację do dalszego działania i rozwoju artystycznego – mówi Sara. Licealistkę do konkursu przygotowała pani Agnieszka Kałuża - Horbaczewska, nauczyciel matematyki w naszym plastyku.
Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego „Matematyka -Lubię to!” było Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki z siedzibą w Bielsku-Białej. Konkurs odbywał się przy wsparciu merytorycznym Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Patroni honorowi konkursu: Dolnośląski Kurator Oświaty, Rektor Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego.
Serdecznie gratulujemy!!!