Rozpoczęła się turecka przygoda naszych nauczycieli

AKTUALNOŚCI » Rozpoczęła się turecka przygoda naszych nauczycieli

2019-10-24 18:06

W dniu dzisiejszym nasi kreatywni nauczyciele w składzie: Pani Natalia Zakrzewska oraz Panowie Bartosz Norek, Bartosz Pakuła i Arkadiusz Herman, wylecieli do egzotycznej Turcji, by tam wspólnie z nauczycielami z innych krajów europejskich, pracować nad szczegółowymi zagadnieniami dotyczącymi sposobów przeciwdziałania molestowaniu i przemocy w szkołach Unii Europejskiej.

Nasi Szanowni pedagodzy w kraju na styku dwóch kontynentów, będą realizować założenia i cele nowatorskiego i postępowego projektu Erasmus+ pod nazwą „Preventing harassment and violence in EU schools” (polski tytuł: „Przeciwdziałanie molestowaniu i przemocy w szkołach Unii Europejskiej”). Celem projektu jest m.in.: rozwój strategii zapobiegania przemocy, promowanie kultury tolerancji i wzajemnego zrozumienia, zapoznanie się ze sposobami radzenia sobie z problemem molestowania, przemocy, dyskryminacji na poziomie instytucji szkoły, stworzenie możliwości wzajemnego uczenia się i nauczania, rozwój komunikacji, umiejętności interpersonalnych i kulturowych itp. Krajem nadzorującym projekt jest szkoła w Hiszpanii.

Nasi nauczyciele będą mieli doskonałą okazję do wymiany doświadczeń z innymi osobami z partnerskich szkół, z krajów takich jak: Turcja, Hiszpania, Grecja, Rumunia, a także z Polski. Będą również opracowywać szczegółowy plan działań rozpisany na 2 lata (tyle trwa projekt) w zakresie tematyki projektu.

To nie wszystko Kochani! Wyjazd naszych sympatycznych pedagogów do Turcji nie jest tylko jednorazową przygodą i fascynującą podróżą edukacyjną z Erasmusem+ w tle, bowiem takich wojaży w ramach powyższego projektu będzie o wiele więcej – i wezmą w nim udział nie tylko inni nauczyciele z naszej szkoły, ale również nasi uczniowie! (tak!). Tak więc w marcu 2020 r. udamy się do Rumunii, następnie w październiku do Hiszpanii, w kolejnym roku - w lutym do Grecji. A finał naszych działań projektowych odbędzie się w naszym kraju w maju 2021 r.

Życzymy powodzenia naszym nauczycielom! Trzymajcie się Kochani! Pracujcie i bawcie się dobrze! O tureckich doświadczeniach naszych pedagogów będziemy informować na bieżąco.