Plener w Centrum Rzeźby Polskiej

AKTUALNOŚCI » Plener w Centrum Rzeźby Polskiej

2018-05-17 10:21

W Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbywał się plener naszej szkoły. Uczniowie z naszego Plastyka przez pięć dni korzystali z orońskich pracowni, uczestniczyli w warsztatach ceramicznych a także w zajęciach kreatywności twórczej i malarskich.

Młodzież udała się do Centrum Rzeźby Polskiej, gdzie miała możliwość poznać warsztat rzeźbiarski, metody, materiały i narzędzia rzeźbiarskie. W trakcie trwania pleneru odbywały się również zajęcia malarskie. Uczniowie poszukiwali tematów swoich prac w zakątkach orońskiego parku. W Orońsku licealiści mieli do dyspozycji różne pracownie, w których byli obecni eksperci z danej dziedziny, gotowi do pomocy naszym młodym artystom.
- Tegoroczny plener okazał się nadzwyczaj udanym przedsięwzięciem i jednym z ważniejszych elementów rozwoju naszych młodych artystów. W miłej atmosferze minęło nam 5 dni pracy. Nasi uczniowie mieli doskonałą okazję wyzwolić energię twórczą. Wpływ na to ma przede wszystkim magia miejsca, kontekst przestrzenny i zaplecze techniczne. Uczniowie powrócili pełni wrażeń, bogatsi w doświadczenia artystyczne oraz wiedzę, którą z pewnością wykorzystają w dalszej pracy twórczej – mówi Pan Bogdan Jankowski, nauczyciel w naszym Plastyku.