Mural "Więzi Międzypokoleniowe"

AKTUALNOŚCI » Mural "Więzi Międzypokoleniowe"

2019-06-05 11:35

W dniu dzisiejszym w Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku odbyła się uroczystość prezentacji muralu pt. "Więzi Międzypokoleniowe", który wykonali nasi uczniowie Plastyka, według projektu opracowanego przez Stacha Czomber, naszego mega utalentowanego grafika. Sam Stachu nadzorował prace nad muralem i brał aktywny udział w jego powstawaniu.

Malowidło powstało we współpracy z Słupską Radą Seniorów (z którą mieliśmy okazję współpracować już wcześniej przy realizacji różnych projektów o charakterze kulturalnym). Jest swego rodzaju serdecznym podarunkiem od naszej szkolnej społeczności Plastyka dla Szanownych słupskich seniorów. Powstał też w ramach naszego autorskiego projektu pod nazwą "15 murali na 15-lecie Plastyka", w ramach którego tworzymy jubileuszowe murale w przestrzeni miejskiej Słupska i okolic. Malowidła powstają m.in. w szkołach, instytucjach, bibliotekach itp.

W realizacji muralu Stachowi pomagała nasza kreatywna młodzież z Plastyka, uczennice: Dominika Trocha, Wiktoria Czech oraz Oliwia Grzegorczyk (wszystkie licealistki są z klasy pierwszej). Warto odnotować ciekawostkę: Jordan Fiszka Borzyszkowski, nasz uczeń Plastyka oraz mała i sympatyczna Hania, córeczka naszej nauczycielki matematyki Pani Agnieszki Kałuży – Horbaczewskiej, użyczyli swoich twarzy, które zostały uwiecznione na muralu. Z kolei materiały niezbędne przy realizacji muralu zakupił słupski Ratusz.

Dziękujemy Wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie muralu! Pozdrawiamy wszystkie Seniorki i Seniorów oraz przedstawicieli słupskiego Ratusza, którzy byli zaangażowani w prace nad tym pięknym muralem.