Maraton Pisania Listów

AKTUALNOŚCI » Maraton Pisania Listów

Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza zaprasza w środę 7 grudnia do uczestnictwa w Maratonie Pisania Listów organizowanym przez Amnesty International z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia).
W naszym Plastyku będzie można pisać listy w obronie „więźniów sumienia”, czyli ludzi więzionych na całym świecie za walkę o przestrzeganie praw człowieka lub w obronie ludzi wobec których prawa człowieka są łamane. Akcja odbędzie się w najbliższą środę – 7 grudnia w budynku szkoły przy ul. Koszalińskiej 9. Listy będą pisane w sali 101 w godzinach od 8.00 do 14.00. Tego dnia w naszej placówce będzie można również obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą bohaterów i bohaterek tegorocznego Maratonu w sprawie których będą pisane listy.
- Zachęcamy Wszystkich do czynnego udziału w akcji. Jak możecie to zrobić? Przyjedźcie do nas 7 grudnia, weźcie długopis i kartkę papieru w dłoń i zacznijcie pisać prosto z serca. Wasze listy mogą zmienić czyjeś życie! – zachęca Małgorzata Siupik - Winiszewska, koordynator akcji w Liceum Plastycznym. - Najważniejszym celem Maratonu Pisania Listów jest realne wpływanie na losy osób, których prawa człowieka są łamane. Listy pisane przez ludzi w Polsce i na całym świecie są naprawdę skuteczne. Wiele osób biorących udział w Maratonie otrzymuje odpowiedź na swoje listy, a osoby, które dzięki tym listom zostały uwolnione przyznają, że dodawały im one otuchy i pocieszenia w ciężkich chwilach. Listy solidarności okazują się dużym wsparciem dla prześladowanych i więzionych. Im więcej osób zostanie zaproszonych do wspólnego pisania listów, tym większa szansa, że uda się poprawić los danego bohatera lub bohaterki i w ten sposób skutecznie walczyć o prawa człowieka.