Łódź Design Festival 2017

AKTUALNOŚCI » Łódź Design Festival 2017

2017-10-23 12:22

Uczniowie Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza aktywnie uczestniczyli w 11. edycji Łódź Design Festival – najważniejszym w Europie Środkowo – Wschodniej wydarzeniu związanym z projektowaniem o randze międzynarodowej. Tegoroczna edycja festiwalu odbyła się pod hasłem OD.NOWA.
Nasza młodzież miała okazję obejrzeć interesujące wystawy, uczestniczyć w wykładach, panelach dyskusyjnych i warsztatach skoncentrowanych wokół tematyki współczesnego wzornictwa w kontekście projektowania na nowo.
W Łodzi nasi licealiści podziwiali design w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, poprzez art i craft design, projektowanie graficzne i architekturę, aż po modę. Wzięli aktywny udział w panelach wykładowych oraz blokach tematycznych oscylujących wokół tematów architektury, nowej ekonomii, biznesu, przestrzeni miejskiej, badań rynku i trendów w projektowaniu. Uczniowie mogli obejrzeć też premierowo pokazywaną w Polsce, prosto z London Design Museum, wystawę „New Old - projektowanie dla nas w przyszłości”. Kuratorzy Helen Hamlyn i Jeremy Myerson zaprezentowali projekty takich twórców, jak Konstantin Grcic, Yves Béhar/Fuseproject, Future Facility, Special Projects, Ideo, Priestman Goode.
- Świetne przedsięwzięcie! Łódź Design Festival to nie tylko wystawy, to przede wszystkim miejsce kreatywnych spotkań i ożywionych dyskusji. Wydarzenie organizowane jest nie tylko z myślą o specjalistach z branży szeroko pojętego projektowania, ale dla każdego kto lubi twórczo spędzić czas, niezależnie od wieku czy profesji – mówi Pani Julita Rzeppka.