Land art - sztuka łączy pokolenia

AKTUALNOŚCI » Land art - sztuka łączy pokolenia

2017-10-23 12:44

Od 18 października w Szkole Podstawowej nr 8 w Słupsku można obejrzeć wystawę fotografii pt. „Land art – czyli sztuka ziemi”. Ekspozycja jest swego rodzaju podsumowaniem wspólnych warsztatów, w których udział wzięli słupscy uczniowie z popularnej „ósemki” oraz młodzież z Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza.
Wystawa fotografii w Szkole Podstawowej nr 8 w Słupsku tematycznie jest związana z tzw. land art – działalnością artystyczną, której obszarem działania jest przestrzeń ziemi, obszar środowiska naturalnego. Działania tego typu często są ingerencją w pejzaż, przekształceniem jego fragmentu, lub wykorzystaniem naturalnych procesów dla stworzenia działania o charakterze artystycznym.
- Nasza licealna młodzież wspólnie z uczniami szkoły podstawowej miała wielką przyjemność uczestniczyć w świetnej zabawie – na placu znajdującym się w pobliżu naszego liceum – wykorzystaliśmy jego przestrzeń jako arenę poczynań twórczych i artystycznych. Do dyspozycji mieliśmy „naturalne narzędzia” w postaci kamieni, gałęzi i przedmiotów znalezionych wokół placu. Wystarczyło uruchomić wyobraźnię i twórcze, pełne spontaniczności myślenie, a efekty przyszły same, które właśnie można obejrzeć na zdjęciach. Było to fascynujące doświadczenie – móc się przyglądać jak pracują mali artyści, ingerujący w najbliższe otoczenie człowieka. Serdecznie zapraszamy wszystkich na wystawę – mówi Pani Julita Rzeppka.