Europejski Konsensus Młodzieży

AKTUALNOŚCI » Europejski Konsensus Młodzieży

2017-09-26 09:44

Uczniowie Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza wzięli udział w Europejskim Konsensusie Młodzieży – szczycie dotyczącym praw i demokracji. Wydarzenie odbyło się w duńskim Aarhus.
Od 10 do 15 września 300 młodych ludzi z całej Europy zebrało się w Aarhus na szczycie dotyczącym praw i demokracji. W Danii przebywali również uczniowie Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza - Urszula Mokijewska, Karolina Małecka, Maria Walas, Klaudia Zakrzewska oraz Stanisław Czomber.
W ramach duńskiego wydarzenia nasi licealiści wzięli udział w kreatywnych warsztatach dotyczących filmu, fotografii, muzyki, tańca, teatru, zrównoważonego rozwoju, sztuki i designu. Wszystko to przy okazji badania i odkrywania swojego punktu widzenia na kulturalne i polityczne sprawy Europy.
Europejski Konsensus Młodzieży to przede wszystkim możliwość nawiązania trwałych kontaktów przy okazji debat o różnorodności kulturowej i demokracji w dzisiejszym zglobalizowanym świecie. Tematem przewodnim wydarzenia były dzieci i młodzież oraz ich prawa.
Duńska inicjatywa została zorganizowana przez Wydział Dzieci i Młodzieży Miasta Aarhus oraz Młodzieżową Radę Miejską Aarhus. Brawo!!!