Ekipa Plastyka w sycylijskiej Modice

AKTUALNOŚCI » Ekipa Plastyka w sycylijskiej Modice

2019-12-11 15:20

Nasi nauczyciele – Pani Karolina Pera i Pan Bartosz Chomicz wraz z naszymi uczniami przebywają aktualnie we Włoszech, a dokładnie w sycylijskiej Modice, pięknym mieście, którego historyczne centrum zostało wpisane na Listę światowego dziedzictwa Unesco. Ekipa Plastyka udała się tam w ramach projektu edukacyjnego opartego na międzynarodowej współpracy szkół partnerskich uczestniczących w nim. Jego głównym celem jest zwiększenie świadomości na temat zagrożeń katastrofami naturalnymi oraz przygotowanie społeczności szkolnej na wypadek ich wystąpienia.

W Modice nasi kochani nauczyciele i młodzież wymieniają się doświadczeniami, omawiają zagadnienia projektowe, pracują nad koncepcjami w zakresie tematycznym projektu, a równocześnie promują naszą szkołę i oczywiście kulturę, tradycję i język naszego kraju.

Przy okazji reprezentacja Plastyka przesyła serdeczne pozdrowienia z Włoch dla naszej całej szkolnej społeczności. Dziękujemy ślicznie i równie gorąco Was też pozdrawiamy. Do zobaczenia wkrótce!