Dodano 09.09.2019

Uczeń zdolny, nie znaczy inny

Jeżeli chciałbyś/chciałabyś rozwinąć swoje pasje, zainteresowania, sam/sama zaistnieć, stworzyć coś dla siebie, dla szkoły, dla innych, skorzystać z rozrywki, zabawy, czy poprowadzić własny warsztat, pokaz, a może doświadczenie zapraszamy do udziału w Indywidualnym Programie Rozwijania Zdolności Kierunkowych działającym w naszej szkole. W naszym programie to Ty decydujesz jakie działania będzie podejmował cały zespół, bądź Ty sam/sama, indywidualnie też wybierasz opiekuna nauczyciela, który wskaże Ci drogę rozwoju swoich zainteresowań.

Działania w szkole koordynuje Pani Monika Skwarek – opiekun programu IPRZK sala 207, przy współpracy z Panią Katarzyną Serafin, sala 206.

Grupę zbieramy do końca września 2019!

Nie zwlekaj – zbliż się do wymarzonego celu !!!

Zapraszamy serdecznie!

Dodano 08.09.2019

Podziękowania dla Pani Sylwii Pakulskiej...

Społeczność szkolna Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku składa serdeczne podziękowania i cześć Pani Sylwii Pakulskiej - a także hołd pamięci dla tej Wspaniałej Kobiety, Człowieka i Artystki - niestety nieżyjącej już cudownej osoby o wielkim sercu, wrażliwości i empatii, wybitnej artystki fotograf, znanej w Polsce scenarzystki i autorki dialogów, której część wyposażenia pracowni fotograficznej trafiła do Pracowni Fotograficznej naszego Liceum Plastycznego. Ponadto bardzo duża część ogromnego księgozbioru Pani Pakulskiej została przekazana naszej bibliotece szkolnej.

Dzięki Pani Sylwii życzliwości i ofiarności nasza biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o wiele cennych pozycji, dając naszym uczniom większą możliwość wyboru odpowiedniej literatury. Bardzo sobie cenimy ten odruch serca. Przekazane woluminy zostaną zagospodarowane zgodnie z potrzebami biblioteki i na pewno ucieszą naszych czytelników. Z kolei przekazane wyposażenie pracowni fotograficznej będzie z pewnością służyć naszym młodym artystom przez wiele lat i niewątpliwie pomagać w rozwijaniu ich talentów, umiejętności artystycznych oraz potencjału twórczego.

Pani Sylwia Pakulska była znaną w naszym kraju scenarzystką i autorką dialogów. Z produkcjami filmowymi związała się już w latach 80., zaczynając od fotosów promujących poszczególne produkcje. Fotografia była jej wielkim hobby i zawodem – przez wiele lat prowadziła studio fotograficzne i filmowe „Fotoplastikon”, wykonując w nim portrety i akty w technice klasycznej i cyfrowej, ale także przygotowując zdjęcia i filmy okolicznościowe, fotoreportaże, teledyski oraz fotokasty, jak również prowadząc kursy scenariuszowe. Była profesjonalistką – dla Telewizji Polskiej pisała scenariusze do seriali fabularnych takich jak „Marzenia do spełnienia” (2001-2002), „Tak czy nie?” (2003), „Pogoda na piątek” (2006-2007), „Przystań” (2009) oraz cieszących się ogromną popularnością u widzów „Na Wspólnej” (2003-2018) i „Pierwsza miłość” (2004-2018). Zajmowała się również adaptacjami filmowymi, dialogami, opracowywaniem ekranowych koncepcji.

Pani Sylwia zmarła 14 grudnia 2018 r. w Słupsku, swym rodzinnym mieście. Miała 65 lat. Pielęgnując pamięć o naszej zmarłej donatorce społeczność szkolna Zespołu Szkół Informatycznych postanowiła w porozumieniu z najbliższymi osobami z otoczenia Pani Pakulskiej stworzyć wspólnym wysiłkiem mural upamiętniający zmarłą Artystkę. Malowidło powstanie w nieodległej przyszłości.

Z całego serca dziękujemy Pani Sylwii za przekazane nam dary, dobre serce i wsparcie...Na zawsze w naszej pamięci i naszych sercach zostanie pamięć o Pani…Dziękujemy!

Dodano 04.09.2019

Nowi nauczyciele dyplomowani w Plastyku

Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż Panie Maja Frąckowiak, Maria Lelakowska oraz Agnieszka Kałuża-Horbaczewska uzyskały akceptację Komisji Kwalifikacyjnej przy Kuratorium Oświaty w Gdańsku, uzyskując najwyższy stopień awansu zawodowego - nauczyciel dyplomowany.

Dodatkowym wyróżnieniem było wręczenie aktu awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego naszym Szanownym Paniom przez Panią Małgorzatę Bielang podczas uroczystości (która miała miejsce w Hali BHP Stoczni Gdańskiej) dla nauczycieli, którzy osiągnęli maksymalną liczbę punktów w trakcie postępowania kwalifikacyjnego.

Tytuł nauczyciela dyplomowanego jest ukoronowaniem długoletniej pracy pedagogicznej. Świadczy o bogatej wiedzy i umiejętnościach, które nie przychodzą łatwo, ale są wynikiem wielu starań, zaangażowania i ciągłego dążenia do rozwoju.

Gratulujemy naszym Paniom awansu, życzymy dalszej owocnej pracy, wielu sukcesów zawodowych, twórczych pomysłów edukacyjnych a przede wszystkim sił i wytrwałości w codziennym wspieraniu naszych szkolnych inicjatyw.