Dodano 07.11.2019

Pani Grażyna Linder na festiwalu naukowym w Portugalii

Z wielką radością informujemy, że Pani Grażyna Linder, nauczycielka fizyki w naszej szkole, reprezentowała Polskę na największym europejskim festiwalu dotyczącym nauczania przedmiotów przyrodniczych – Science on Stage 2019. Wydarzenie odbyło się w portugalskim Cascais.

Pani Grażynka w Portugalii przedstawiała swoje innowacyjne metody nauczania na temat zamiany edukacji biernej ucznia w czynną. Wystąpienie naszej nauczycielki zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte przez uczestników wydarzenia. Pani Linder reprezentowała nasz kraj wraz z 14-osobą polską delegacją składającą się z nauczycieli i pracowników naukowych z różnych szkół i ośrodków naukowych z Polski. Przewodniczącym polskiej delegacji był profesor Grzegorz Musiał z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W Cascais nasza nauczycielka brała też udział w targach, warsztatach, wykładach i prezentacjach festiwalowych, gdzie uczestnicy wydarzenia prezentowali najbardziej innowacyjne pomysły naukowe oraz wymieniali się praktykami nauczania.

Co dwa lata Festiwal Science on Stage gromadzi nauczycieli przedmiotów przyrodniczych z całej Europy. Zgodnie z zasadą „od nauczycieli dla nauczycieli” największy europejski festiwal dotyczący nauczania przedmiotów przyrodniczych ma na celu wymianę doświadczeń i jest świetną okazją do dzielenia się pomysłami i projektami. Każda edycja Science on Stage odbywa się w innym kraju i jest zwieńczeniem wydarzeń krajowych w krajach uczestniczących. W tym roku festiwal odbył się w Portugalii. Wzięło w nim udział około 450 nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych z blisko 40 krajów.

Tegoroczny festiwal objęty był patronatem Tibora Navracsicsa, członka Komisji Europejskiej, i był wspierany przez portugalskie Ministerstwo Edukacji.

Serdecznie gratulujemy Pani Grażynie Linder wyśmienitego wystąpienia naukowego w Portugalii i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły na tak prestiżowym i nobilitującym wydarzeniu. Duma nas rozpiera! Wielkie brawa!

Dodano 05.11.2019

Międzynarodowy projekt edukacyjny Plastyka

Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym opartym na międzynarodowej współpracy szkół partnerskich uczestniczących w nim. Jego głównym celem jest zwiększenie świadomości na temat zagrożeń katastrofami naturalnymi oraz przygotowanie społeczności szkolnej na wypadek ich wystąpienia.

W ramach projektu nauczyciele i uczniowie Plastyka podjęli współpracę ze szkołami partnerskimi z Włoch, Turcji, Portugalii i Rumunii, by wspólnie realizować jego cele i założenia. Projekt realizowany przez naszą szkołę odbywa się w ramach programu unijnego Erasmus+, który pozwala na tworzenie i realizację projektów, opartych na strategicznych partnerstwach szkół z obszaru Unii Europejskiej. Koncept nosi tytuł „Działania ratownicze w obszarze szkoły na wypadek klęsk żywiołowych”.

Celem projektu jest m.in. zwiększenie świadomości na temat działań ratowniczych i pierwszej pomocy w kontekście zagrożeń katastrofami naturalnymi, przeprowadzenie analiz ryzyka, opracowanie środków ostrożności w kwestii ratownictwa i pierwszej pomocy poprzez organizację szeregu szkoleń, warsztatów i zajęć praktycznych dla społeczności szkolnej, opracowanie planów działań awaryjnych i reagowania kryzysowego, podniesienie kompetencji uczestników projektu w zakresie języka obcego. Ponadto nasi nauczyciele i młodzież będą mieli okazję prezentować kulturę swojego kraju i poznawać tradycje i zwyczaje innych narodów podczas wykonywania zadań projektu i wspólnych spotkań. Koordynatorem projektu w Plastyku jest Pan Bartosz Chomicz (nauczyciel języka angielskiego) i Pani Aneta Łosińska (nauczycielka języka niemieckiego). Czas trwania projektu wynosi 24 miesiące. Cały projekt, łącznie z wyjazdami, finansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Całkowita suma przeznaczona na projekt wynosi blisko 165 tysięcy euro, z kolei grant przyznany naszej szkole w ramach programu wynosi ponad 31 tysięcy euro.

W celu realizacji założeń projektu nasi nauczyciele i młodzież wezmą m.in. udział w zagranicznych wyjazdach, w trakcie których, w szkołach partnerskich, będą odbywać się warsztaty, szkolenia i praktyki. Przedstawiciele naszej placówki udadzą się do Włoch, Turcji, Portugalii i Rumunii. Celem międzynarodowych spotkań będzie też wymiana doświadczeń między placówkami, omawianie zagadnień projektowych, obserwacja i analiza wypracowanych koncepcji w zakresie tematycznym projektu, przy równoczesnym promowaniu kultury, tradycji i języka krajów, z których pochodzą uczestnicy programu. Nad założeniami projektowymi nasi pedagodzy i uczniowie będą również pracować w naszej placówce.

Wielkie brawa! Rewelacyjny, przełomowy i nowatorski projekt!!!

Dodano 30.10.2019

Wielki sukces Pani Grażyny Linder

Z wielką radością informujemy, że Pani Grażyna Linder, nasza nauczycielka fizyki, zdobyła Nagrodę Specjalną (nagroda dla nauczycieli) w Krajowym Finale Konkursu Naukowego E(x)plory 2019!!!

Jury konkursu przyznało naszej Szanownej nauczycielce Nagrodę Specjalną za wybitne osiągnięcia w pracy z młodzieżą w ramach Konkursu Naukowego E(x)plory - Pani Grażyna m.in. w bieżącym roku przygotowała największą liczbę zespołów naukowych dopuszczonych do prezentacji w półfinałach Konkursu Naukowego E(x)plory w tzw. Re(x)ach. Przypomnijmy: aż trzy zespoły z naszej szkoły dotarły do Regionalnego Konkursu E(x)plory.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się na zakończenie wydarzenia Gdynia E(x)plory Week w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Konkurs Naukowy E(x)plory jest największym w Polsce wydarzeniem, które pozwala młodym naukowcom w wieku 13-20 lat tworzyć i rozwijać innowacyjne projekty, poszerzać swoją wiedzę i wymieniać się doświadczeniami z innymi młodymi naukowcami, także za granicą. Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory 2019 jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Organizatorem E(x)plory jest Fundacja Zaawansowanych Technologii, której celem jest promowanie i wspieranie badań, rozwoju technologicznego, przedsiębiorczości, a także transferu i wdrażania nowych technologii.

Serdecznie gratulujemy Pani Grażynie tak spektakularnego sukcesu!!! Wielkie brawa!!!

Dodano 28.10.2019

Galeria Małego Formatu nie zwalnia tempa...

Galeria Małego Formatu nie zwalnia tempa i wychodzi z kolejną propozycją artystyczną - tym razem wystawiając prace Kajetana Wójcika, naszego ucznia czwartej klasy. Warto zapoznać się z pracami naszego młodego artysty. Są prowokujące, niejednoznaczne, pozbawione chęci podążania za kanonami oraz nieustające w poszukiwaniach nowych granic wizualnej estetyki. Pełnie buntu i punkrockowej estetyki, bliskie nihilizmu, dadaistycznych idei, narracyjnej nonszalancji, świetnego odautorskiego dystansu i poczucia humoru artysty. Krwiste zjawisko, kulturalna bomba, która może wybuchnąć w każdej chwili, a nie eksponat w muzealnej gablocie. To osobliwa galeria, której szatę graficzną wyznaczają estetyczne i obyczajowe granice punkowej prowokacji. Choć nie dane nam będzie osobiście poznać, co artysta miał na myśli, to i tak będziemy się czuć jak na dobrym koncercie Ramonesów w nowojorskim CBGB w 1977 roku.

Dodano 28.10.2019

Wolontariat uczniów Plastyka

Dziś nasi szkolni wolontariusze spisali się na medal (zresztą jak zawsze), ofiarując swoją pomoc przy organizacji VII Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych pod honorowym patronatem Starosty Słupskiego Pana Pawła Lisowskiego. Na scenie w słupskiej filharmonii zaprezentowały się utalentowane osoby z niepełnosprawnościami z terenu Powiatu Słupskiego i miasta Słupsk oraz goście z Powiatu Cieszyńskiego. Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy pomóc przy organizacji tak rewelacyjnego, kulturalnego wydarzenia. Uczestniczyć w wyjątkowych prezentacjach kunsztu twórczego artystów ze Słupska, Rumska, Gardny Wielkiej, Kobylnicy, Potęgowa, Machowina, Damnicy, Machowinka, Lubuczewa, a także Drogomyśla.

Serdecznie dziękujemy organizatorom: Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie i Stowarzyszeniu "Zacisze" za zaproszenie, za to, że mieliśmy sposobność włączyć się w tak świetną imprezę i przede wszystkim w niej uczestniczyć. Ślicznie dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy naszym Wspaniałym Wolontariuszom: Dominice Romaniuk (kl. 1 B Liceum Plastycznego), Patrycji Dzienisz, Mieszkowi Haładynowi, Alicji Sperze (wszyscy kl. 1 C Liceum Plastycznego), Agnieszce Fordońskiej, Zuzannie Głowińskiej, Agacie Grędeckiej (kl. 1 A Liceum Plastycznego) za cudowną pomoc w organizacji wydarzenia. Z ramienia naszej szkoły wydarzenie koordynowała Pani Maria Lelakowska, opiekunka szkolnego wolontariatu.

Dodano 25.10.2019

Spotkanie z dr Hubertem Bilewiczem

W dniu dzisiejszym w auli szkolnej odbył się wykład, który poprowadził dr Hubert Bilewicz, historyk sztuki, nauczyciel akademicki i edukator. Związany na co dzień z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku. Nasz Szanowny Gość zajmuje się badawczo sztuką nowoczesną, w szczególności historią architektury i designu w XX wieku.

Tematem dzisiejszego artystycznego spotkania było tegoroczne Biennale Sztuki Współczesnej w Wenecji pod hasłem: "Obyś żył w ciekawych czasach". W wydarzeniu uczestniczyła młodzież naszego Plastyka. Uczniowie zapoznali się ze współczesną praktyką artystyczną i trendami sztuki współczesnej z najdalszych zakątków świata, także z akcentami sztuki polskiej na weneckim Biennale.

Serdecznie dziękujemy dr Bilewiczowi za wyśmienity, bardzo interesujący wykład! Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu.

Dodano 24.10.2019

Rozpoczęła się turecka przygoda naszych nauczycieli

W dniu dzisiejszym nasi kreatywni nauczyciele w składzie: Pani Natalia Zakrzewska oraz Panowie Bartosz Norek, Bartosz Pakuła i Arkadiusz Herman, wylecieli do egzotycznej Turcji, by tam wspólnie z nauczycielami z innych krajów europejskich, pracować nad szczegółowymi zagadnieniami dotyczącymi sposobów przeciwdziałania molestowaniu i przemocy w szkołach Unii Europejskiej.

Nasi Szanowni pedagodzy w kraju na styku dwóch kontynentów, będą realizować założenia i cele nowatorskiego i postępowego projektu Erasmus+ pod nazwą „Preventing harassment and violence in EU schools” (polski tytuł: „Przeciwdziałanie molestowaniu i przemocy w szkołach Unii Europejskiej”). Celem projektu jest m.in.: rozwój strategii zapobiegania przemocy, promowanie kultury tolerancji i wzajemnego zrozumienia, zapoznanie się ze sposobami radzenia sobie z problemem molestowania, przemocy, dyskryminacji na poziomie instytucji szkoły, stworzenie możliwości wzajemnego uczenia się i nauczania, rozwój komunikacji, umiejętności interpersonalnych i kulturowych itp. Krajem nadzorującym projekt jest szkoła w Hiszpanii.

Nasi nauczyciele będą mieli doskonałą okazję do wymiany doświadczeń z innymi osobami z partnerskich szkół, z krajów takich jak: Turcja, Hiszpania, Grecja, Rumunia, a także z Polski. Będą również opracowywać szczegółowy plan działań rozpisany na 2 lata (tyle trwa projekt) w zakresie tematyki projektu.

To nie wszystko Kochani! Wyjazd naszych sympatycznych pedagogów do Turcji nie jest tylko jednorazową przygodą i fascynującą podróżą edukacyjną z Erasmusem+ w tle, bowiem takich wojaży w ramach powyższego projektu będzie o wiele więcej – i wezmą w nim udział nie tylko inni nauczyciele z naszej szkoły, ale również nasi uczniowie! (tak!). Tak więc w marcu 2020 r. udamy się do Rumunii, następnie w październiku do Hiszpanii, w kolejnym roku - w lutym do Grecji. A finał naszych działań projektowych odbędzie się w naszym kraju w maju 2021 r.

Życzymy powodzenia naszym nauczycielom! Trzymajcie się Kochani! Pracujcie i bawcie się dobrze! O tureckich doświadczeniach naszych pedagogów będziemy informować na bieżąco.

Dodano 23.10.2019

Akcja „Weź NIEBIESKĄ LINIĘ na spacer”

W dniu dzisiejszym w naszym Plastyku odbyła się świetna, pobudzająca zmysły twórcze i kreatywność akcja „Weź NIEBIESKĄ LINIĘ na spacer” - inspirowana tzw. niebieską taśmą Edwarda Krasińskiego, światowej sławy polskiego artysty, przedstawiciela neoawangardy.

Nasi młodzi artyści nie uznają w sztuce granic, barier, ograniczeń i wszelakim przeszkodom mówią zdecydowane: „NIE!”. Dziś działali kreatywnie w przestrzeni, wykorzystując niebieską taśmę, którą oklejali praktycznie wszystko: szkolne ściany, podłogi, instalacje, obiekty, a nawet ludzi. Stali się animatorami niebieskiej linii, wymierzając przestrzeń przy pomocy enigmatycznej i budzącej powszechne zdumienie i zaciekawienie społeczności szkolnej niebieskiej taśmy. Czym jest owa „niebieska linia”? Czy to emocja, która, z jednej strony, trzyma ten świat, nie dając mu uciec, a z drugiej – podkreśla całą jego absurdalność, przesuwając sztuczne niebieskie granice? Jedno wiemy na pewno: dziś taśma pojawiła się na wszystkim i wszędzie z nią nasi plastycy docierali, oklejając wszystko, co widzieli. Jedna, wielka, surrealistyczna „niebieska droga”, zmierzająca w nieskończoność…Potęgująca dziwność istnienia – być może tak blisko nie zbliżyliśmy się jak dziś do ideałów naszego Patrona.

Akcję koordynowała Pani Ania Wojcieszek.

Dodano 22.10.2019

Sukces uczennic Plastyka!

Z przyjemnością informujemy, że prace fotograficzne naszych uczennic Liceum Plastycznego trafiły na wystawę pokonkursową VI Międzynarodowego Biennale Fotografii Szkół Plastycznych!!!

Decyzją międzynarodowego jury konkursu prace fotograficzne naszych uzdolnionych licealistek: Karoliny Kolosz (kl. II A LP), Julii Niemczyk (kl. II A LP) i Anny Pianowskiej (kl. II B LP) trafiły na prestiżową pokonkursową wystawę VI Międzynarodowego Biennale Fotografii Szkół Plastycznych.

Fotografie naszych młodych artystek można obejrzeć do 27 października br. w gdyńskiej Galerii Debiut. Uczennice do konkursu przygotował dr Jerzy Wierzbicki.

Do konkursu zgłoszono 578 prac z 29 szkół, w tym 3 szkoły i 37 prac z zagranicy. Tematem konkursu była autorska interpretacja hasła „My młodzi”.

Organizatorem VI Międzynarodowego Biennale Fotografii Szkół Plastycznych było Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie i Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni.

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom. Brawa dziewczyny!

Dodano 19.10.2019

Mural dla SP nr 9

Nasi uczniowie Plastyka stworzyli kolejny mural – tym razem malowidło ścienne powstało na ścianie budynku gospodarczego przy Szkole Podstawowej nr 9 w Słupsku.

Mural przedstawia – drzewo. Oprócz funkcji estetycznej ma też znaczenie symboliczne i uosabia wiedzę, energię i mądrość. W niedługim czasie w przestrzeni muralu pojawią się budki lęgowe dla ptaków, zrobione przez uczniów popularnej „Dziewiątki”.

Projekt muralu opracował nasz świetny grafik Stachu Czomber, a wykonali go nasi młodzi artyści pod czujnym okiem Stacha i Pani Gosi Siupik-Winiszewskiej (nasz pedagog szkolny).

W podziękowaniu za naszą pracę otrzymaliśmy miłe upominki, które wręczyła Pani Wicedyrektor SP 9 Jolanta Porada. Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy naszych Przyjaciół z „Dziewiątki”!

Powstały mural w SP 9 jest wynikiem świetnej współpracy pomiędzy naszymi szkołami. Jest też częścią naszego szeroko zakrojonego projektu - „15 murali na 15-lecie Plastyka”, który zakłada wykonanie przez młodzież naszego Plastyka artystycznych murali m.in. w szkołach i placówkach oświatowych, instytucjach kultury i pomocy społecznej, na ścianach budynków miejskich, a także w zaniedbanych miejskich przestrzeniach.

Świetna robota droga młodzieży!

Dodano 15.10.2019

Otrzęsiny klas pierwszych

W dniu dzisiejszym odbyło się rytualne przyjęcie uczniów klas pierwszych w poczet braci uczniowskiej. Starsi koledzy i koleżanki przygotowali szereg konkurencji, które potwierdzały ich gotowość do zabawy, ale również do współpracy. Przy dźwiękach muzyki i gorącym dopingu nasze pierwszaczki zdobywały kolejne punkty...

Dodano 14.10.2019

Dzień Edukacji Narodowej

Wierni tradycji - 14 października br. - obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku klasa II B Liceum Plastycznego pod opieką wychowawczyni, Pani Eweliny Walczak, przygotowała rewelacyjną uroczystość. Podczas uroczystej akademii nie zabrakło wyrazów wdzięczności i słów uznania dla trudnej pracy naszych pedagogów. Wydarzenie uświetniła część artystyczna przygotowana przez naszych licealistów.

Dyrektor naszej placówki Pani Monika Stępnik przekazała nauczycielom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Złożyła naszym pedagogom i wychowawcom serdeczne podziękowania za trud włożony w proces kształcenia, doceniając ich poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Nasi Kochani nauczyciele odebrali również zasłużone życzenia i podziękowania od uczniów, rodziców i dyrekcji.

Był to niezwykły dzień, pełen wrażeń i nieukrywanych wzruszeń, który na długo pozostanie wszystkim w pamięci. W przepięknie udekorowanej auli spotkali się pedagodzy, uczniowie i pozostali pracownicy szkoły, by wspólnie świętować.

Kochani nauczyciele to dzięki waszej ciężkiej pracy nasi uczniowie mogą czuć się w szkole bezpiecznie, rozwijać swoje pasje i umiejętności. To wy wskazujecie im drogowskazy w nauce, często pokazujecie im normy i zasady. Jesteście ostoją dla nich, ale i dla rodziców.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Oświaty składamy serdeczne podziękowania i słowa uznania za odpowiedzialną pracę na rzecz kształtowania umysłów i serc młodego pokolenia. Życzymy, aby wysiłek i trud, który Państwo wkładacie w rozwijanie umiejętności dzieci i młodzieży spotkał się z uznaniem przełożonych i wychowanków zachęcając do dalszej pracy. Życzymy również zdrowia i pomyślności w życiu osobistym oraz samych dobrych dni w całym roku szkolnym.

Dodano 11.10.2019

Projekt "Dziecko w domu" zawitał do Plastyka

W dniu dzisiejszym w auli szkolnej odbyło się spotkanie z Panią Mają Majchrzak, psychologiem ze Szkoły Rodzenia i Poradni Planowania Rodziny w Słupsku, na temat udziału chętnych uczniów z naszej szkoły w nowatorskim i niezwykle interesującym dla młodego człowieka projekcie edukacyjnym „Dziecko w Domu”.

Nasz Szanowny Gość w bardzo interesujący sposób przybliżył naszej młodzieży główne cele i założenia projektu "Dziecko w domu" – dzięki któremu uczniowie mogą doświadczyć wpływu wczesnego macierzyństwa lub ojcostwa na życie młodego człowieka (opieka nad niemowlęciem w przypadku nieplanowanej ciąży). Projekt ma też na celu uświadomienie ryzyka podejmowania nieprzemyślanych zachowań seksualnych oraz związanych z tym konsekwencji. Uczy obowiązkowości, kształtuje empatię i poczucie odpowiedzialności. Pozwala, przez krótki czas, zmierzyć się z prawdziwymi wyzwaniami dorosłego życia.

Pani Maja zaprezentowała naszym uczniom specjalne laleczki, symulatory niemowlęcia – dzięki nim nasi uczniowie mogli poczuć jak wygląda opieka nad prawdziwym dzieckiem. Są to niezwykle realne manekiny służące do nauki opieki nad niemowlakiem. Płaczą gdy są głodne, śmieją się gdy są szczęśliwe, mają czkawkę, oddychają jak prawdziwe niemowlaki. Wymagają niemal tyle samo opieki, co prawdziwe niemowlaki - trzeba je karmić, przewijać, kołysać, przytulać, przebierać - wszystko po to, by oddać realizm opieki nad dzieckiem. Lalka rozpoznaje tylko jednego opiekuna, który przez czas projektu, nosi na ręce specjalną opaskę z czujnikiem.

Projekt zakłada również opiekę nad symulatorami w domach uczniów w weekendy. Młodzież dostaje niezbędne akcesoria, takie jak buteleczka, pieluchy, nosidełko itp. Czytnik umieszczony w lalce rejestruje i zapisuje przebieg opieki. Jest on później dostępny w formie raportu.

Rewelacyjne spotkanie. Dziękujemy Pani Mai za świetną prezentację projektu i mamy nadzieję, że nasi uczniowie z wielką ochotą i zaangażowaniem przystąpią do tego interesującego programu.

Spotkanie zorganizowała Pani Małgorzata Siupik-Winiszewska, nasz pedagog szkolny.

Dodano 10.10.2019

Bioniczny projekt huby autorstwa uczennic Plastyka

Niezmierzone pokłady olbrzymiej kreatywności i siły artystycznego wyrazu tkwią w naszych uczniach. Śpieszymy z cudowną wiadomością:

Aleksandra Groblewska i Joanna Laskowska, uczennice 4 klasy naszego Plastyka, stworzyły nowatorski i bioniczny projekt huby – popularnego grzyba nadrzewnego. Swoją pracę nasze licealistki wykonały podczas VI Ogólnopolskiego Pleneru Projektowego, który odbył się w Skokach koło Poznania.

Projekt stworzony przez nasze kreatywne artystki został bardzo wysoko oceniony przez projektantów i wykładowców Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, którzy uczestniczyli w warsztatach plenerowych. Praca licealistek budziła powszechny zachwyt – chwalono ją za nowatorskie rozwiązanie realizacyjne w zakresie skojarzeń i przekazu treści. Projekt huby powstał jako jedno z wielu zadań dydaktycznych z zakresu projektowania, jakie musiały nasze uczennice zrealizować w ramach uczestnictwa w VI Ogólnopolskim Plenerze Projektowym.

Poza intensywną pracą na warsztatach projektowych nasze licealistki brały również udział w licznych wykładach z udziałem zaproszonych projektantów i wykładowców Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz dyskusjach poszerzających i uzupełniających dotychczasowe formy kształcenia.

Gratulujemy tak wybitnej kreatywności i budzącej podziw wyobraźni! Chapeau bas!

Dodano 03.10.2019

Galeria Pięciu Drzwi w Plastyku!

Warto przypomnieć, że przy naszym Plastyku funkcjonuje nie tylko Galeria Małego Formatu, ale również możemy pochwalić się kolejną świetną i budzącą powszechne zainteresowanie przestrzenią wystawienniczą - Galerią Pięciu Drzwi, którą opiekuje się Pan Sergiusz Powałka, nauczyciel rysunku i malarstwa w naszej szkole. W Galerii Pięciu drzwi można zobaczyć naprawdę rewelacyjne, zdradzające wielki talent, prace naszych młodych artystów. Galeria jest zlokalizowana, podobnie jak Galeria Małego Formatu, na 2 piętrze w holu w budynku naszej placówki.

Zachęcamy do zapoznania się z pracami!

Dodano 22.09.2019

Galeria Małego Formatu zaprasza!

Już jutro odbędzie się pierwsza wystawa w ramach nowopowstałej Galerii Małego Formatu funkcjonującej przy naszym Liceum Plastycznym. Ale zaraz....Czy wernisaż wystawy, aby na pewno się odbędzie? I kto w końcu miałby zaprezentować swoje prace? Tego do końca nie wiadomo…Bo któż wie, co drzemie w artystycznych umysłach naszych młodych Plastyków…Sami wręcz przyznają - tutaj śpieszymy z cytatem: „ZAPRASZAMY na wernisaż, który się NIE odbędzie. Dlaczego się nie odbędzie? Proszę Was...A kto w szkole ma na to czas?” Zrozum tu artystę?! My w każdym razie zaryzykujemy i stawimy się , bowiem wernisaż się NIE odbędzie, ale przynajmniej wiadomo kiedy! Logiczne? Mało! Ale i tak warto zarezerwować czas i udać się na 2 piętro w budynku naszego Plastyka, bowiem 23 września około godziny 12.00, Gościem Galerii Małego Formatu może okazać się ktoś wyjątkowy i nietuzinkowy. Zapraszamy!

Równie gorąco zapraszamy do polubienia strony Galerii Małego Formatu na facebooku