Rozpoczęcie roku szkolnego

Drodzy uczniowie! Zbiliża się koniec wakacji. Informujemy o rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2023/2024.
Do zobaczenia wkrótce!

Konsultacje przed egzaminami poprawkowymi

Drodzy Uczniowie,
konsultacje dla osób przygotowujących się do egzaminów poprawkowych odbywać się będą w dniach: 21.08.2023r. – 25.08.2023 r., w godzinach 10:00-12:00. Prosimy o wcześniejsze umawianie się z nauczycielami na konkretne terminy lub zgłoszenie chęci udziału w konsultacjach poprzez sekretariat. Uczniowie, którzy są chętni do udziału w konsultacjach w poniedziałek 21.08 proszeni są o przekazanie tej informacji do piątku do godziny 13.00!

Egzaminy poprawkowe - sierpień 2023

Koniec roku szkolnego

Koniec roku szkolnego 2022/2023!!!

Informujemy, że 23 czerwca (piątek) 2023 w naszej szkole odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Harmonogram:

Szkoła Mistrzostwa Sportowego - godzina 8.30 w sali 210 (aula):

  • Szkoła Podstawowa i Liceum

Zespół Szkół Informatycznych - godzina 10.00 na placu przed szkołą:

  • Liceum Sztuk Plastycznych,
  • Technikum Weterynarii,
  • Oddział Przygotowania Wojskowego,
  • Policyjne Liceum Ogólnokształcące.

Obowiązuje strój galowy.

Wyniki egzaminów wstępnych

Dodano 30.06.2023

Marcin Szcześniak nagrodzony w VIII Międzynarodowym Biennale Fotografii "Wehikuł czasu"

Marcin Szcześniak nagrodzony w VIII Międzynarodowym Biennale Fotografii /Wehikuł czasu za pracę "Symetria"

Prowadząca: Weronika Jędrzejczak

Dodano 28.06.2023

Plener malarski klas II w Poddąbiu

Prezentujemy wybrane prace plenerowe uczniów klas II!

Poza malarstwem realizowane było zadanie w grupach na działanie w przestrzeni publicznej nt. "Wyjęte z kontekstu". Uczniowie mieli do wyboru formy wypowiedzi artystycznej takie jak performance, happening, instalacja.

Tematy malarskie na interpretację pejzażu:

  1. ŚWIATŁO - CIEŃ
  2. Na tle nieba
  3. Multiplikacja

Jednocześnie ogłaszamy, że we wrześniu odbędzie się wystawa poplenerowa w Galerii P25, gdzie będzie można zobaczyć prace naszych uczniów na żywo.

Prowadzącymi plener byli p. Sergiusz Powałka i p. Paulina Grosz

Dodano 22.06.2023

Biwak klasy IA w Białym Borze

W dniach 14-16 czerwca uczniowie klasy IA Liceum Sztuk Plastycznych pod kuratelą wychowawczyni p. Eweliny Walczak oraz nauczycielki rzeźby p. Klaudii Kani uczestniczyli w biwaku szkolnym w Ośrodku Wczasowym „Camping” w Białym Borze.

Urokliwe miejsce, klimatyczne domki, bliskość jeziora oraz bogaty ekosystem przyrodniczy określiły charakter wypoczynku młodzieży.

Trzy dni obfitowały w moc atrakcji i wybuch emocji. Uczniowie zwiedzili miasteczko Biały Bór i okolice. Ciekawym punktem okazała się cerkiew z lat 90-tych ubiegłego stulecia projektu prof. Jerzego Nowosielskiego, która została uznana za perłę polskiej nowoczesnej architektury sakralnej.

Nie obyło się też bez szaleństwa wodnego, które w wykonaniu uczennic IA LSP wraz z podkładem muzycznym przypominało balet wodny. Wieczorne łowienie ryb na wędkę oraz ognisko do późnych godzin dało o sobie znać w postaci długiego snu dnia następnego. Uczestnicy biwaku rozegrali też partię meczów siatkówki na piasku oraz rywalizowali w wyścigach gokartów. Zagrali też w ping-ponga przy udziale rozemocjonowanej publiczności reszty klasy i opiekunek.

Wycieczka okazała się udanym wypadem, na co wskazywały smutne miny uczniów wyjeżdżających z ośrodka… Już snujemy nowe plany na przyszły rok szkolny, może jednak zwiedzimy inne piękne miejsca i zabytki…

Dodano 09.06.2023

Warsztaty plastyk

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku uczestniczyli w warsztatach artystycznych w Liceum Sztuk Plastycznych, prowadzonych przez Panią Katarzynę Filipczak, której asystowała nasza zdolna uczennica Sofia Aleksandrowicz.

Młodzi adepci sztuki z wielkim zapałem przystąpili do tworzenia swoich wspaniałych dzieł.

Oryginalne wzory, które stworzyli, uczniowie SP 3, na swoich kubeczkach, były efektem malowania sprayami na wodzie.

Zabawa była przednia!!! To był kreatywnie i przyjemnie spędzony czas!!!

Dodano 09.06.2023

Pokaz mody inspirowany tangiem argentyńskim

W niedzielę 04. 06 w ramach trzydniowego festiwalu tanga z ramienia Słupskiego Ośrodka Kultury, nasi uczniowie z I i II klas razem z prowadzącymi p. Julitą Rzeppką i p. Katarzyną Filipczak, zorganizowali na Słupskich Bulwarach pokaz mody inspirowany tangiem argetyńskim! Stroje zostały zaprojektowane i wykonane w duchu recyklingu, podczas którego uczniowie czerpali z wielu źródeł. Inicjatorką pomysłu była p. Anna Pietruszewska.

fot. Kazimierz Giejbo

Dodano 09.06.2023

AKT I - wystawa klas pierwszych w Galerii Teatru RONDO

Fotorelacja z wtorkowego otwarcia wystawy klas pierwszych AKT I w Galerii Teatru RONDO

Dziękujemy Słupskiemu Ośrodkowi Kultury, młodzieży i wszystkim obecnym za przemiłą atmosferę.

Młodzież prezentowała prace z pracowni fotografii p. Weroniki Jędrzejczak, rysunku i malarstwa p. Grzegorza Bożka i p. Pauliny Grosz oraz rzeźby p. Klaudii Kani.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy!

fot. Weronika Jędrzejczak

Dodano 09.06.2023

Wycieczka do gdańskich muzeów

Uczniowie ze specjalizacji Projektowanie wyrobów artystycznych wraz z p. Katarzyną Filipczak i p. Julitą Rzeppką wybrali się na wycieczkę do Gdańska.

Odwiedziliśmy wystawę Looking Though Objects, która skupia się na kobietach, współczesnych polskich projektantkach.

Udaliśmy się także do Muzeum Narodowego w Gdańsku, Oddział Sztuki Dawnej, by zobaczyć m.in. "Sąd Ostateczny" Hansa Memlinga oraz "Madonnę pod jodłami" Lucasa Cranacha.

Dodano 09.06.2023

Warsztaty sitodruku w BGSW

Uczniowie z klasy 2a i 2b brali udział w kilkudniowych warsztatach sitodruku, które prowadziła dla nas Sylwia Starkowska.

Młodzież zapoznawała się z techniką grafiki artystycznej, stworzyła własne projekty i wykonała własne grafiki nie tylko na papierze, ale także na torbach.

Dodano 09.06.2023

Egzaminy wstępne do LSP

55 kandydatów przystąpiło do egzaminu wstępnego w pierwszym terminie!

Młodzież po części pisemnej przystąpiła do egzaminu z rysunku, malarstwa oraz rzeźby.

Wyniki egzaminu już są dostępne na stronie szkoły.

Dodano 07.06.2023

Matematyka w historii

Matematyka nie jest taka straszna!!! Sukces uczennicy Amelii Mimiec!!!

W ten piątek uczennica naszej szkoły Amelia Mimiec z 2 klasy Liceum Sztuk Plastycznych reprezentowała naszą szkołę podczas ogólnopolskiego konkursu pt. "Matematyka w historii, historia w matematyce" organizowanego przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Bielsku Białej, Fundację "Matematyka dla wszystkich" oraz Bielsko-Bialski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Bielsku Białej.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie i przedstawienie wystąpienia obrazującego temat roku. Amelia przygotowała i zaprezentowała online, przed jury konkursowym, pracę pt. "Recepta dla Pitagorasa", a swoje wystąpienie wzbogaciła samodzielnie wykonaną animacją poklatkową. Uczennica w kategorii gamma uzyskała 34 na 48 możliwych punktów do zdobycia, za co serdecznie jej gratulujemy!!!

Konkurs był dużym wyzwaniem dla uczestników, oprócz wystąpienia publicznego, inspirował też do wykorzystania nowoczesnych metod pracy z uczniem. Uczestnictwo w nim wymagało ogromnego zaangażowania i wielu godzin pracy.

Opiekunem uczennicy była Pani Monika Skwarek.

Jeszcze raz duże brawa!!!

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Dodano 06.06.2023

Kobylnicka Garażówka

Kobylnicka Garażówka w tym roku odbyła się pod hasłem „Akcja-dekoracja zainspiruj się na wiosnę".

Podobno wiosna to czas na zmiany, a te najlepiej zacząć od wnętrza. Dlatego też ekipa z naszego Liceum Sztuk Plastycznych doradzała na imprezie w kwestii aranżacji i najnowszych trendów wnętrzarskich.

Swoim doświadczeniem dzieliły się pani Katarzyna Filipczak, Julita Rzeppka oraz nasza zdolna uczennica Amelia Ostapko.

Dodano 06.06.2023

Dzień dziecka

Dzień Dziecka w naszej szkole!!!

W tym wyjątkowym dniu nie mogło zabraknąć choćby odrobiny luzu. Nasi uczniowie tym razem mieli wyjątkowe lekcje, na których mogli pograć w ciekawe gry, pochwalić się talentami czy zainteresowaniami… Bez podręczników, zeszytów i tematów… tylko zabawa.

Dodatkową niespodziankę sprawiła Dyrekcja szkoły, na 4 lekcji niespodziewanie w każdej klasie pojawiła się Pani Dyrektor Monika Stępnik, która częstowała naszych uczniów lodami…

To był bardzo fajny dzień, czyli taki, jaki powinien być.

Dodano 11.05.2023

SALWA

W weekend majowy odbyła się VII edycja Słupskiej Akcji Lokalnego Wystrzału Artystycznego, czyli SALWA. Na tej imprezie swoje prace zaprezentowali uczniowie naszego plastyka ;) Można było podziwiać ich prace oraz kreatywne pomysły na przyozdobienie słupskich bulwarów :D

To była wspaniała zabawa i niezwykle miło spędzony czas!!!

Uczniom oraz ich opiekunom życzymy wielu twórczych inspiracji na kolejną SALWĘ!!!

Dodano 11.05.2023

Narodowy Program czytelnictwa

Miło nam poinformować, że wniosek złożony przez Liceum Sztuk Plastycznych przeszedł pomyślnie procedurę weryfikacyjną i tym samym uzyskaliśmy rządowe wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.” dotyczącego wspierania w latach 2021 – 2025 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych do bibliotek szkolnych oraz realizację działań promujących czytelnictwo (m.in. zakup nagród dla uczniów biorących udział w akcjach promujących czytelnictwo). Kwota rządowego wsparcia wynosi 3000 zł. i zostanie uzupełniona o wkład własny organu prowadzącego szkołę w wysokości 750 zł.

Niebawem rozpoczną się konsultacje dotyczące przyszłych zakupów i działań z uczniami, nauczycielami i rodzicami.

Co roku w naszej szkole odbywa się wiele akcji promujących czytelnictwo - kampanie, konkursy i projekty. Tym razem również nie zabraknie czytelniczych niespodzianek! Zapraszamy wszystkich do biblioteki szkolnej.

Dodano 09.05.2023

Warsztaty dla uczniów klas VIII

Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza zaprasza uczniów klas VIII szkół podstawowych na warsztaty przygotowawcze przed egzaminami z rysunku, malarstwa i rzeźby. Zajęcia będa odbywały się według podanego na plakacie harmonogramu. Dodatkowo, w każdy poniedziałek, będzie można skonsultować swoje teczki przed egzaminami, dowiedzieć się więcej o szkole oraz formie egzaminów.

Uczestników obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne - liczba uczniów biorących udział w warsztatach jest ograniczona.

Dodano 04.05.2023

Konkurs fotograficzny

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dwie z naszych uczennic LSP:
Małgorzata Miłakowska z klasy 4a LSP i Amelia Ostapko uczennica klasy 2a LSP zostały wyróżnione w konkursie fotograficznym "Słupski WODO-odlot" organizowanym przez Urząd Miejski w Słupsku.

Tematem konkursu była woda i ogromne znaczenie dla człowieka. Prace miały ukazywać wodę w ciekawych aranżacjach i formach artystycznych.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczennic, tym bardziej, że spośród wszystkich nadesłanych prac wyróżnienia otrzymało zaledwie pięć najlepszych prac!!!

Podczas oceniania fotografii komisja brała pod uwagę przede wszystkim „spójność z tematyką konkursu, a także oryginalność i atrakcyjność pracy ukazującej wodę w ciekawej formie”.

Obu uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Dodano 28.04.2023

Dyplomy

W dniu 26.04.2023 odbył się praktyczny egzamin dyplomowy klas czwartych ze specjalizacji aranżacji wnętrz wraz z aneksem z wybranego przedmiotu t.j. rysunek i malarstwo lub rzeźba.

Do egzaminu przystąpili:
Marta Mallek, Sara Myszka. Weronika Renka, Michał Sabadach, Oliwia Stojewska, Oliwia Walas, Oliwia Wojtanowska.

Wszyscy otrzymali oceny pozytywne, w tym dwie oceny celujące. Tematy z aranżacji wnętrz były różnorodne, m.in. Projekt mostu jako łącznika - Przekraczanie granic…, Projekt schronu.

W dniu 27.04 kolejni uczniowie przystąpili do obrony swoich dyplomów.

Obrona dyplomu, jak każdy egzamin, jest bardzo stresująca. Trzeba przyznać, że uczniowie klas czwartych LSP poradzili sobie ze stresem i zaprezentowali wspaniałe prace dyplomowe.
Swoje prace zaprezentowali: Zofia Basarab, Sylwia Dubińska, Patrycja Dzienisz, Mieszko Haładyn, Maja Kalinowska, Aniela Ostrowska, Klaudia Borys, Amelia Korth, Laura Kostrubiec i Julia Patok.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów i pełni zachwytu nad ich kreatywnością, pomysłowością i wrażliwością artystyczną.

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!!!

Dodano 24.04.2023

Nadanie sztandaru

Dla uczniów, nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły nadszedł dzień, który na zawsze zapisze się w historii naszej szkoły: Nadanie Sztandaru Zespołowi Szkół Informatycznych!!!
Rodzicami chrzestnymi i fundatorami naszego sztandaru byli Pani Marzena Łach i Pan Jarosław Stępnik. Grono pedagogiczne reprezentowała Pani Alicja Prokop, która miała zaszczyt przybić gwóźdź pamiątkowy. Przedstawicielką społeczności uczniowskiej była uczennica klasy IV Liceum Plastycznego Monika Surma. Gwóźdż honorowy wbiła również Pani Monika Stępnik, Dyrektorka Zespołu Szkół Informatycznych.
Uroczystość zaszczyciło wielu szacownych gości:
Pani Jolanta Jankowska-Żmich dyrektorka Wydziału Organizacji i Pragmatyki Zawodowej Nauczycieli, Kuratorium Oświaty w Gdańsku,
Pan Marek Goliński Zastępca Prezydenta Miasta Słupsk,
generał brygady Pan Roman Kopka Dowódca 7 Brygady Obrony Wybrzeża,
podpułkownik Przemysław Majewski Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Słupsku,
komendant Szkoły Policji w Słupsku Pan Piotr Cekała,
podinspektor Mariusz Mejer Komendant Miejski Policji w Słupsku
oraz przedstawicielka rodziców Pani Maria Aleksandrowicz.
Ogromną i bardzo miłą niespodzianką była obecność Pana Wiktora Sałaty, pierwszego Dyrektora ZSI.
Bardzo dziękujemy Państwu za przybycie i uświetnienie swoją obecnością tak ważną dla nas uroczystość!!!
Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialni byli Pan Tomasz Kossakowski, Pani Maja Frąckowiak, Pan Bartosz Pakuła, Pan Tomasz Dymek, Pani Justyna Witek, Pan Arkadiusz Herman.
Przepiękne zdjęcia w czasie całej uroczystości zrobiła Pani Weronika Jędrzejczak i uczniowie Liceum Plastycznego.
Cała społeczność szkolna jest wdzięczna za poświęcony czas oraz trud, który włożyli w przygotowania.
Dziękujemy Panu Zbigniewowi Maciąg, pod którego przewodnictwem grała w czasie całej imprezy Ustecka Orkiestra Dęta, zapewniając wspaniałą oprawę muzyczną!!!
Obsługą techniczną, przygotowaniem sceny i dbaniem o nagłośnienie zajęła się firma PIROEFEKT.pl dzięki uczniowi naszej szkoły Jakubowi Kuligowskiemu. :D
Jesteśmy wdzięczni!!!
W galerii przedstawiamy zdjęcia z tej wyjątkowej, wzniosłej i historycznej uroczystości!!!

Dzień Otwartej Szkoły 2023!

Dzień Otwartej Szkoły w Zespole Szkół Informatycznych, Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza i Szkole Mistrzostwa Sportowego w Słupsku!

Jeżeli w tym roku szkolnym kończysz naukę w szkole podstawowej i stoisz przed wyborem szkoły średniej, mamy dla Ciebie propozycję. Już 15 kwietnia 2023 r. dyrekcja, grono pedagogiczne oraz młodzież z ZSI, LSP i SMS w Słupsku zapraszają ósmoklasistów i ich rodziców do udziału w Dniu Otwartej Szkoły!

Zależy nam na udzieleniu wsparcia w dokonaniu najlepszego wyboru dotyczącego dalszego kierunku kształcenia uczniów.

Zapraszamy zatem do odwiedzenia nas w Zespole Szkół Informatycznych i Szkole Mistrzostwa Sportowego przy ul. Koszalińskiej 9 w Słupsku. Oferta, którą przygotowaliśmy na ten dzień jest bardzo szeroka:
Oddział Przygotowania Wojskowego: prezentacja umundurowania i sprzętu klas OPW - możliwość przymierzenia i zrobienia zdjęcia, rozkładanie i składanie karabinu, łączność z wykorzystaniem szkolnego sprzętu, tor strzelecki ASG, strzelanie w kamizelce, hełmie, okularach z różnych postaw strzeleckich, a przed szkołą podstawy survivalu;
Policyjne Liceum Ogólnokształcące: pokaz elementów - kajdankowanie, elementy obezwładniania, chwyty transportowe; pokaz umundurowania ucznia klasy policyjnej i prezentacja ochronnego sprzętu policyjnego, prezentacja multimedialna dotycząca nauki w PLO dla uczniów i rodziców;
Technikum Weterynarii: warsztaty z szycia chirurgicznego, ćwiczenia z mikroskopem, pokaz udzielania pierwszej pomocy psu po wypadku komunikacyjnym, prezentacja zakładania opatrunku lub gipsu na kończynę zwierzaka, zwiedzanie pracowni;
Szkoła Mistrzostwa Sportowego: tor przeszkód, test wiedzy piłkarskiej, pokaz filmu promującego naukę w SMS, konsultacje, podczas których trenerzy będą udzielać informacji o specyfice kierunku, poczęstunek ze zdrową żywnością.
Zwiedzanie naszej placówki połączone będzie ze szkolną grą terenową pt. „Podróż po ZSI i SMS”. Młodzież, po wejściu do budynku, otrzyma kartę z zagadkami. Odgadnięcie zagadek pokieruje zainteresowanych do określonych sal, w których będą czekały zadania do wykonania. Po wykonaniu zadania uczeń otrzyma pieczątkę. Uczniowie, którzy zbiorą co najmniej 10 pieczątek wezmą udział w losowaniu nagród.

Z kolei kandydatów zainteresowanych Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Przemysłowej 25, gdzie funkcjonują nowoczesne pracownie artystyczne. Tam czekać będą nauczyciele przedmiotów artystycznych. Oprócz zapoznania z możliwościami i wyposażeniem każdej z pracowni: fotograficznej, rysunku i malarstwa, rzeźby, aranżacji wnętrz oraz projektowania wyrobów artystycznych, uczniowie będą mieli również możliwość uczestniczenia w bardzo ciekawych zajęciach:

  • pracownia fotograficzna- „Portret - praca ze światłem”,
  • pracownia rzeźby- „Zwierzę do kieszeni”,
  • pracownia rysunku i malarstwa- „Praca z szablonem - martwa natura”,
  • pracownia projektowa- „Dom z klocków - zaprojektuj swoje cztery ściany”,
  • modelarnia- „Budowanie miniatur meblowych”.

Pamiętajcie, że na miejscu czeka na Was o wiele więcej atrakcji!

Nauczyciele oraz uczniowie z Zespołu Szkół Informatycznych, Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza i Szkoły Mistrzostwa Sportowego będą do dyspozycji od godziny 9:00 do 13:00. Z pewnością odpowiedzą na każde pytanie i rozwieją wszelkie wątpliwości.

Widzimy się już 15 kwietnia. Poznajmy się!

Dodano 14.04.2023

Akcja promocyjna radia RMF MAXX

Nasi uczniowie wzięli udział w akcji promocyjnej radia RMF MAXX, podczas której reporterka nagrała młodzież interpretującą hasła reklamowe. Do usłyszenia na antenie!

Dodano 14.04.2023

Finaliści!!!

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie następujących grup:
Regionalni, Dog_mind oraz Kanapa zostali finalistami tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Dodatkowo Regionalni zostali nominowani do najwyższej nagrody ogólnopolskiej- Złotego Wilka. Trzymamy za Was kciuki, finał już 21 kwietnia w Warszawie.

Opiekę mentorską nad grupami sprawowały Panie Monika Skwarek oraz Natalia Hendrych.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku podsumowującego działania grupy Regionalni.

Dodano 05.03.2023

Wesołych świąt!

W imieniu Dyrekcji, Osób Prowadzących Szkołę, Kadry pedagogicznej oraz Uczniów składamy wszystkim najlepsze świąteczne życzenia. Niech ten wyjątkowy czas będzie pełen ciepła i rodzinnej atmosfery.

Dodano 04.03.2023

Kiermasz sałatkowo-ciastowy

Grupa Kanapa działająca w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii po raz kolejny organizuje kiermasz. Tym razem będzie to kiermasz sałatkowo-ciastowy, a za zebrane środki upiększymy strefę relaksu na II piętrze.

Kiermasz odbędzie się we wtorek (4.04) na parterze podczas długich przerw. Do zobaczenia!

Dodano 31.03.2023

„Witkacy i ja”

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Agnieszka Gawęda, pod opieką art. P. Katarzyny Filipczak, zdobyła wyróżnienie w XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i Fotograficznym „Witkacy i ja”.

W Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku właśnie została otwarta wystawa prac laureatów tego konkursu.

Ideą wydarzenia jest popularyzacja twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz zachęcenie młodego pokolenia do poszukiwania inspiracji w dziełach artysty.

Konkurs ma rangę ogólnopolską i przeznaczony jest dla szkół podstawowych oraz średnich. Odrębną kategorię stanowią licea plastyczne. Od wielu lat przyciąga szczególnie uzdolnioną artystycznie młodzież.

W konkursie udział wzięło 41 szkół i placówek kulturalnych z różnych zakątków kraju. Wpłynęły 454 prace – 301 prac plastycznych i 153 fotografie.

Organizatorzy zapraszają wszystkich nagrodzonych wraz z opiekunami na galę podsumowującą konkurs, która odbędzie się 21 kwietnia 2023 r. o godz. 12.00 w Herbaciarni Richtera w Słupsku.

Wystawę pokonkursową można już oglądać w Herbaciarni i będzie czynna do 25 kwietnia 2023 roku.

Organizatorami konkursu są Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Słupsku oraz Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Słupska Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej.

Gratulujemy!

Dodano 30.03.2023

Dzień Świętego Patryka - wyniki konkursów

Niedawno świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka, w związku z którym zespół języka angielskiego przygotował dla uczniów szereg atrakcji i konkursów. Dziś przedstawiamy wyniki.

W konkursie na najlepszy wiersz w języku angielskim o języku angielskim wygrała klasa 6 Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego.

W konkursie na najbardziej zieloną klasę wygrała klasa 1A LSP, natomiast najbardziej „zielonym” uczniem został Szymon Piekarski z klasy 3TW.

Dziękujemy za wspólną zabawę i gratulujemy!

Dodano 30.03.2023

Szkolny etap Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Dziś odbył się I etap (szkolny) Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

Konkurs polegał na rozwiązaniu pisemnego testu (w języku polskim) sprawdzającego wiedzę krajoznawczą i realioznawczą o państwach niemieckiego obszaru językowego. Trzymamy za wszystkich kciuki!

Dodano 29.03.2023

Dzień bez plecaka

Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza wszystkich do zabawy w piątek 31 marca, kiedy to ogłaszamy Dzień bez plecaka! Idea jest taka, aby każdy przyniósł podręczniki, przybory, lunch w czym chce, z wyjątkiem plecaka. :) Zachęcamy do kreatywnego podejścia do tematu i dokumentowania najlepszych nie-plecaków na zdjęciach.

Dodano 28.03.2023

Debata na temat czytelnictwa

Reprezentanci naszych klas pierwszych wzięli udział w debacie na temat czytelnictwa. Rozpoczęliśmy od prelekcji o czytelnictwie w Polsce (stan na grudzień 2022) przeprowadzonej przez P. Ewelinę Walczak. Obejrzeliśmy też filmy sondażowe nt. czytania książek, by zaraz potem przejść do debaty uczniów. P. Ewelina zadawała pytania, np. Czy lubisz czytać szkolne lektury? Czy według Ciebie książka papierowa odejdzie do lamusa?, a nasza młodzież odpowiadała.

Podsumowaniem była ankieta dot. czytania książek przeprowadzona wśród uczniów.

Debata była ciekawa, emocjonująca, poznawcza. Miała na celu promowanie czytelnictwa oraz zaznajomienie uczniów z aktualnym stanem czytelnictwa w Polsce oraz skutkami obniżenia jego poziomu.

Dodano 28.03.2023

Konsultacje i warsztaty dla kandydatów do Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza

Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku organizuje warsztaty dla kandydatów do szkoły, które będą się odbywały w budynku przy ul. Przemysłowej 25. Prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły – obowiązują zapisy na dany dzień.

Rysunek i malarstwo: 10.05.2023 r., 11.05.2023 r., 15.05.2023 r., 16.05.2023 r., 18.05.2023 r., 23.05.2023 r. w godzinach 16:00 – 17:30.
Kompozycja rzeźbiarska: 24.05.2023 r. i 31.05.2023 r. w godzinach 16:00 – 17:30.
Konsultacja teczek: 8.05.2023 r., 17.05.2023 r. i 22.05.2023 r. w godzinach 16:00 – 17:30.

Dni i godziny konsultacji mogą ulec zmianie, o czym będziemy informować na stronie szkoły oraz profilu FB szkoły.

Dodano 27.03.2023

Oscary ZSI i SMS 2023

OSCARY ZSI i SMS 2023 rozdane!

Samorząd Uczniowski przeprowadził głosowanie wśród społeczności szkolnej, w którym uczniowie mogli wybrać nauczycieli przodujących w wielu przymiotach nauczycielskich, które pokazują, jak różni są nasi edukatorzy.

Ustaliliśmy 9 kategorii.

W kategorii Bratnia Dusza wygrała Pani Magdalena Piniaha.

W kategorii Diamentowa Piła wygrał Pan Arkadiusz Herman.

W kategorii Szwajcarski Zegarek wygrała Pani Paulina Grosz.

W kategorii Stand-uper wygrał Pan Tomasz Dymek.

W kategorii Pani Garsonka wygrała Pani Karolina Majcherska.

W kategorii Donośny Megafon wygrał Pan Hubert Bilewicz.

W kategorii Szarmancki Belfer wygrali ex-aequo Pan Bartosz Pakuła oraz Pan Stanisław Stefański.

W kategorii Miss lub Mister off topic wygrała Pani Natalia Hendrych.

W kategorii Gorący uśmiech wygrała Pani Maja Capar.

Drodzy nauczyciele, w imieniu całej społeczności szkolnej, serdecznie gratulujemy Wam wszystkich nominacji oraz tytułów.

Dodano 27.03.2023

Nocny Maraton Maturzysty

W ten weekend w auli szkolnej odbył się Nocny Maraton Maturzysty- edycja 2.

Podczas zajęć maturzyści bardzo sumiennie i z pełnym zaangażowaniem rozwiązywali zadania matematyczne, typowe dla matury w maju, szukali QR-kodów na terenie szkoły, a także uczestniczyli w warsztacie przygotowanym przez Panią pedagog Martę Jasnoch-Brzeską dotyczącym stresu i metod, jak sobie z nim radzić.

Jesteśmy dumni z Waszej pracy i cieszymy się ze świetnej zabawy, jaka towarzyszyła maratonowi! Spotkanie było też dobrą odskocznią od codziennego napięcia, które towarzyszy młodzieży podczas przygotowań do egzaminu.

Życzymy Wam samych sukcesów na zbliżającej się maturze!

Zespół nauczycieli matematyki

Dodano 24.03.2023

Strefa relaksu

Grupa Kanapa ze Zwolnionych z Teorii zaprojektowała strefę relaksu dla społeczności szkolnej. To taki gest od uczniów dla uczniów. Obecnie trwają prace, a już niedługo wielkie otwarcie. Mamy nadzieję, że będziecie dobrze czuć się w naszej strefie, gdzie na wygodnych kanapach, wśród pięknych kwiatów, odetchniecie od szkolnego ferworu popijając ciepłą herbatkę.

Drodzy uczniowie, pamiętajcie, że ma być to miejsce przyjazne i dbajcie o nie, żeby Wam służyło. Miłego relaksu podczas przerw, okienek czy czekania na konsultacje.

Dodano 24.03.2023

Wizyta na budowie

Nasza młodzież LSP ze specjalizacji aranżacja wnętrz zmierzyła się z wykonaniem projektów i nadzorem podczas wizyty na budowie przedszkola w Czarnej Dąbrówce. Ciekawe doświadczenie!

Dodano 24.03.2023

SPLOT- otwarcie wystawy

Wczoraj w Galerii P25 odbyło się otwarcie wystawy SPLOT- Weronika Teplicka oraz uczennice i uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza. Wystawa jest efektem warsztatów przeprowadzonych przez artystkę z naszymi uczniami. W warsztatach udział wzięli:
Sofia Aleksandrowicz
Małgorzata Breza
Wiktoria Breza
Amelia Drużba
Weronika Frelik
Antonina Gałecka
Agnieszka Gawęda
Hanna Gorczyn
Zuzanna Grabowska
Martyna Kotowicz
Maja Kwiatkowska
Kinga Krefft
Julia Nowak
Sofia Podolchuk
Dawid Studziński
Michalina Zborowska

Artystka podczas otwarcia wystawy opowiedziała o swoim pomyśle cięcia obrazów i rzeczy, które są nieakceptowalne i tworzenia z nich prac akceptowalnych. Wystawa czynna jest w dniach nauki szkolnej od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00. Zapraszamy! 

Dodano 22.03.2023

Makroregionalny przegląd rysunku, malarstwa i rzeźby

W dniach 16-17 marca, w Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu, odbył się Makroregionalny przegląd rysunku, malarstwa i rzeźby. Nasi reprezentanci: Julia Nowak, Alicja Wałaszewska i Tomasz Skawiński malowali martwą naturę, rzeźbili portret i rysowali głowę. Młodzi zmierzyli się z uczniami innych liceów plastycznych z makroregionu północno-zachodniego.

Poznań przywitał nas słońcem i energią potrzebną do wykonania prac. Poniżej prezentujemy prace naszych uczniów, a po tegorocznych obronach dyplomów, będzie można zobaczyć je w budynku szkoły przy ul. Przemysłowej.

Dodano 20.03.2023

Dzień Świętego Patryka

Szanowni wychowawcy, drodzy uczniowie,

zespół języka angielskiego ma ogromną przyjemność zaprosić Was do wspólnej zabawy z okazji obchodów patrona Irlandii, św. Patryka. W związku z tym 24.03 (piątek) zachęcamy wszystkich do wspólnego Patrykowego świętowania:

  • ubieramy się na zielono (kolor Irlandii)- znajdź swojego nauczyciela j. angielskiego i zdobądź „piąteczkę” z aktywności,
  • najbardziej „zielona” klasa zostanie nagrodzona,
  • ogłaszamy również konkurs na wiersz napisany w języku angielskim o języku angielskim. Prace można składać u nauczycieli języka angielskiego. Przewidziane są nagrody!

W tym dniu działać będzie również „Patrykowa” fotobudka, a w niej możliwość zrobienia sobie zdjęcia.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY!

Zespół języka angielskiego

Grafika: freepik.com

Dodano 20.03.2023

Wyzwanie kolorowej skarpetki

21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.

Dlatego też uczniowie klasy 3 TW wraz z wychowawczynią serdecznie zapraszają jutro całą społeczność do #skarpetkowego wyzwania. Załóżcie kolorowe skarpety, które są symbolem niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

Niech ten dzień będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa barwne i szczęśliwe. Nie zwlekaj, przyłącz się do akcji!

Dodano 17.03.2023

Wyniki konkursu "Bo Pomorze to nie tylko dobre miejsce na wakacje!"

Znamy wyniki konkursu „Bo Pomorze to nie tylko dobre miejsce na wakacje!” zorganizowanego przez grupę „Regionalni” i Starostę Powiatowego. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu plakatu promującego region pomorski, z uwzględnieniem jego walorów kulturowych, przyrodniczych, infrastruktury, sztuki lub kultury rodzimej. Z przyjemnością informujemy, że I miejsce zajęła Maja Chilińska, II miejsce Yaroslav Lykhoman, a III miejsce Dominik Grecko. Wyróżnienia zdobyli: Sara Nawoz-Wysocka, Franciszek Kalina, Leon Pypczyński i Yelyzaveta Lykhoman. Serdecznie gratulujemy!!!

Dodano 17.03.2023

Dzień Liczby Pi

Z okazji Dnia Liczby Pi w naszej szkole odbyły się dwie imprezy – sportowa i konkurs matematyczno-logiczny LOGICUS.
Nasi uczniowie po raz drugi wystartowali w szkolnym biegu na 3,14 km. Do zawodów zgłosiło się 9 drużyn. Młodzież rozgrzewała się do biegu pod okiem Pana Arka Hermana. Po zawziętej rywalizacji wyłoniliśmy tych najlepszych:
I miejsce zdobyła drużyna BURSMAN w składzie: Wiktor Boborycki 3 B LSP, Marcel Rojek 3 B LSP, Szymon Henich 3 OPW,
II miejsce zdobyła drużyna GEPARDY w składzie:  Łukasz Trebik 2 OPW, Hubert Wilk 2 OPW, Kamil Smyczkiewicz 2 OPW,
III miejsce zdobyła drużyna SKWARKI w składzie: Julia Hetmańska 3 TW, Gabrysia Ślifińska 3 TW, Julia Kalecińska 3 TW.
Zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami, medalami i upominkami. Pozostali uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowy dyplom z okazji Dnia Liczby Pi. Wszystkim serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok.
Chcąc uczcić ten dzień w naszej szkole odbył się również konkurs matematyczno-logiczny LOGICUS, w którym udział wzięło 9 zespołów złożonych z 3 zawodników reprezentujących poszczególne klasy.
Konkurs polegał na rozwiązaniu niebanalnych zadań matematyczno-logicznych, w których uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą matematyczną, ale też pomysłowością, kreatywnością i spostrzegawczością. Nieodzowny był refleks, ponieważ każdy zespół musiał jak najszybciej dostarczyć rozwiązanie do stolika sędziowskiego.
Po godzinnej rywalizacji wyłoniono laureatów:
I miejsce zajęła drużyna kl. 1A TW „Młodzi weterynarze” w składzie: Maja Włodarczyk, Joanna Buczkowska i Oliwia Czarnowska,
II miejsce zajęła drużyna kl. 3 TW „Skwarki” w składzie: Michalina Trześniak, Julia Lipińska i Zofia Nowak,
III miejsce zajęła drużyna kl. 1 OPW „Oddział specjalny” w składzie: Zofia Kaczmarek, Jakub Macurek i Marcel Jarząb.
Laureaci zostali uhonorowani dyplomami i medalami, a wszyscy uczestnicy słodkościami.
Z okazji Dnia Liczby Pi w naszej szkole nie zabrakło także dekoracji przypominających o tym wydarzeniu.
Serdeczne podziękowania dla Pana Arka za przygotowanie uczniów do biegu, dla Pana Piotra Gumiennego za zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu LOGICUS i wszystkich, którzy byli zaangażowani w organizację obchodów święta liczby Pi.
Dziękujemy za wspólną zabawę!
Zespół matematyczny

Dodano 16.03.2023

Dzień Regionalny w Pałacu w Damnicy

Nasza grupa Regionalni działająca w ramach Olimpiady Zwolnieni z teorii zorganizowała Dzień Regionalny w Pałacu w Damnicy. Uczestniczyli w nim zaproszeni goście oraz uczniowie ze szkół, z którymi podjęto współpracę.

Po zaprezentowaniu grupy przeszliśmy do realizacji zaplanowanych atrakcji. Nasza młodzież przygotowała m.in.: wykonywanie regionalnych laurek, monotypię, wianki, malowanie twarzy, mural czy pomorskie łamigłówki.

Ponadto można było wysłuchać wykładu kaszubskiego Pani Małgorzaty Leśniańskiej, a uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zagórzycy przeprowadzili warsztaty papieroplastyki. Wystąpiła również grupa „Damniczanki”.

W międzyczasie obejrzeliśmy wystawę kaszubską. Był też poczęstunek przygotowany przez m.in. Panie z koła gospodyń wiejskich.
Na zakończenie rozdaliśmy nagrody w konkursie „Bo Pomorze to nie tylko dobre miejsce na wakacje” i zaprosiliśmy wszystkich na ognisko z kiełbaskami.

Impreza odbyła się pod patronatem Starosty Powiatu Słupskiego. Celem grupy jest ukazanie walorów artystycznych i kulturowych naszego regionu pomorskiego.

Grupa składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc, wsparcie i tak otwarte serca. To był piękny dzień. Dziękujemy!

Dodano 16.03.2023

Studniówka

Mamy dla Was zdjęcia ze studniówki! Zachęcamy do obejrzenia!

Autorzy zdjęć:
Iga Treder 2A LSP
Marcin Szcześniak 2B LSP

Dodano 15.03.2023

Makroregionalny konkurs rysunku, malarstwa i rzeźby w Poznaniu

W dniach 16-17 marca, w Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu, odbędzie się Makroregionalny konkurs rysunku, malarstwa i rzeźby. Co roku, wytypowani przez nauczycieli, uczniowie przedostatnich klas Liceów Plastycznych biorą udział w konkursie plastycznym wykonując prace z zakresu rysunku, malarstwa i rzeźby. W tegorocznej edycji naszą szkołę reprezentują: Julia Nowak, Alicja Wałaszewska oraz Tomasz Skawiński- uczniowie klasy IV A. Opiekunami artystycznymi są: P. Klaudia Kania i P. Sergiusz Powałka.

Naszym reprezentantom życzymy powodzenia, a poniżej przedstawiamy prace tych uczniów, które będą prezentowane i oceniane przez profesorów Akademii Sztuk Pięknych z całej Polski.

Dodano 14.03.2023

"Matematyka fraszką, wierszem i limerykiem"

Z przyjemnością informujemy, że uczennica 2 klasy Liceum Sztuka Plastycznych Weronika Frelik zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Literackim „Matematyka fraszką, wierszem i limerykiem”. Praca Weroniki została nagrodzona spośród ponad 400 nadesłanych zgłoszeń.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie krótkiej formy literackiej związanej z matematyką, nauczaniem lub uczeniem się matematyki. Utwór miał zachęcać do uczenia się matematyki lub ułatwiać zapamiętanie pojęć, zasad, metod, procedur związanych z edukacją szkolną.

Wiersz napisany przez Weronikę:

Figur geometrycznych rodziny liczne,
szlachetne wzory matematyczne.
Równania, działania, ułamki i całki,
są podstawą rozwoju świata nauki.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki w Bielsku-Białej. Opiekunem uczennicy była Pani Monika Skwarek.

Dodano 14.03.2023

SPLOT- Weronika Teplicka oraz uczennice i uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza w Słupsku

Zapraszamy na otwarcie i wernisaż wystawy ‘SPLOT’ Weroniki Teplickiej oraz uczennic i uczniów Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza w Słupsku

  • Sofia Aleksandrowicz
  • Małgorzata Breza
  • Wiktoria Breza
  • Amelia Drużba
  • Weronika Frelik
  • Antonina Gałecka
  • Agnieszka Gawęda
  • Hanna Gorczyn
  • Zuzanna Grabowska
  • Martyna Kotowicz
  • Maja Kwiatkowska
  • Kinga Krefft
  • Julia Nowak
  • Sofia Podolchuk
  • Dawid Studziński
  • Michalina Zborowska

Czwartek, 23.03.2023, godzina 12:30
Galeria P25
Liceum Sztuk Plastycznych
im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku
ul. Przemysłowa 25
Słupsk
wystawa czynna w dniach nauki szkolnej od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00

W ubiegłym roku w dwóch ostatnich wystawach pod tytułem „Powtarzam się i „Nuda”, artystka dotknęła problemu znużenia i rutyny w codziennym życiu. Jako nieodłączne stany naszej egzystencji nuda i powtórzenie są dla niej jednak potencjałem i niekończącą się możliwością.

Kolejną wystawę „Splot” Weronika Teplicka przygotowuje w oparciu o współpracę z uczennicami i uczniami słupskiego plastyka. Realizuje tym samym ideę malarstwa partycypacyjnego. Uczestnicy warsztatów wykonują własny obraz bazując na namalowanych wcześniej przez artystkę obrazach do dalszego przekształcenia – pocięcia i wykonania splotu. Dla artystki nie są to wyłącznie warsztaty, ale postrzega taką formę bardziej jako spotkanie – pole do rozmowy, wymiany doświadczeń, zainteresowań, społecznego „otwarcia się”.

W „Splocie” odnajdujemy wypracowane w poprzednich realizacjach schematy, przełamywane jednak przez indywidualne decyzje i gesty jego uczestników. Na ile jest to jednak przełamanie schematu, pewnego założenia i zasady, a na ile powtarzanie pojawiających się nowych, indywidualnych decyzji i gestów? W rytmiczne układy monochromatycznych poziomów wplecione są uporządkowane, barwne układy pionów. Rozpoczyna dziać się i chaos, albo inaczej mówiąc – kompozycja dynamizuje się, a struktura użytego materiału nieśmiało się nawarstwia i wychodzi w przestrzeń poza płaszczyznę, budowanych na nowo obrazów.

Podczas spotkania artystka przytacza słowa nauczyciela rysunku z jej szkolnych czasów: „ilość może czynić jakość”. Wspólnie zastanawiamy się, jak te słowa możemy zrozumieć.

Ile więc odnajdujemy uporządkowania, a ile jest w tych obrazach pomieszania i chaosu? Ile ciszy i małomówności, a ile rozmowności i oczekiwanego „otwarcia się”?

Równocześnie Weronika Teplicka kontynuuje działanie, które sama nazywa „Opowieści o codzienności”. Od 2020 roku wykonuje fotografie siebie („selfie”) i wszystkiego przed sobą w miejscu, w którym aktualnie się znajduje. Przekładając malarskie doświadczenia na film i fotografię wykonuje patchworkowe kolaże, w obiektywny sposób opowiadające o codziennych i powtarzalnych, rutynowych aktywnościach. [Grzegorz Bożek, marzec 2023]

Weronika Teplicka
ukończyła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu – obecnym Uniwersytecie Artystycznym (dyplom w pracowni prof. Piotra C. Kowalskiego) w 2007 r., studiowała też w Accademia di Belle Arti w Neapolu. Zajmuje się malarstwem, instalacją, tworzy obiekty ze swoich nieudanych obrazów, odpadów, rodzinnych pamiątek itp. Od 3 lat realizuje projekt „Opowieści o codzienności” będący dokumentacją jej życia. Prace artystki znajdują się m.in. w Kolekcji Galerii Bielskiej BWA. Pracuje w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku na stanowisku kuratorki rezydencji artystycznych, realizuje cykl warsztatów dedykowanych kobietom „Spotkajmy się, porozmawiajmy, twórzmy”.

Dodano 08.03.2023

Dzień Kobiet 2023

Z okazji Dnia Kobiet życzymy Paniom wszystkiego najpiękniejszego! Zdrowia, szczęścia, miłości, realizacji planów i uśmiechu na co dzień.

Dodano 06.03.2023

Zmiana terminów

Drodzy ósmoklasiści,
nastąpiła zmiana terminów warsztatów, które prowadzi P. Julita Rzeppka. Zajęcia u P. Julity będą odbywać się w czwartki- 9.03, 16.03, 23.03 i 30.03 o godzinie 16:00. Miejsce pozostaje bez zmian- widzimy się w Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza przy ul. Przemysłowej 25 w Słupsku.

Dodano 06.03.2023

Nocny Maraton Maturzysty

Drodzy Maturzyści! Przychodzimy do Was z kolejną propozycją. Zapraszamy Was serdecznie na Nocny Maraton Maturzysty (II edycja). Zapisy trwają do 20.03.2023 r. poprzez formularz.

Zgodę na udział należy natomiast pobrać i dostarczyć do wybranego nauczyciela matematyki.

Czekamy na Was! Każda minuta jest cenna przed zbliżającym się egzaminem, a nauka połączona z zabawą to podwójna korzyść.

Dodano 03.03.2023

Bezpłatne warsztaty psychologiczne, prawne oraz ciałopozytywne

Drodzy uczniowie, przypominamy o bezpłatnych warsztatach, które zostaną przeprowadzone w ramach kampanii „Spójrz na siebie”. Do naszej szkoły przy ul. Przemysłowej przyjadą edukatorzy, psycholog i osoby specjalizujące się w prawach ucznia, które 10.03 (piątek) od 9:00 do 14:30 przeprowadzą 3-częściowe warsztaty.
Pierwsza część warsztatów - psychologiczna - będzie poświęcona dobrostanowi. Poznacie metody dbania o własne granice i zajmiecie się rozpoznawaniem dyskryminujących zachowań wokół siebie.
Druga część warsztatu - prawna - zajmie się tematyką statutu szkolnego. Dowiecie się co ma zawierać, z kim go konsultować oraz co zrobić, aby wszystkich chronił.
Trzecia część warsztatu - ciałopozytywna - to nauka trenowania akceptacji siebie i osób wokół nas oraz zwracanie uwagi na wagę odpowiednich słów.
Na zakończenie szkoła otrzyma raport z zebranych przemyśleń i wniosków.
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Uczniowie poniżej 18. roku życia muszą dostarczyć zgody rodzica do 8.03 (środa) do gabinetu psychologa. Wzór zgody znajdziecie tutaj:
http://www.zsi.slupsk.pl/files/zgoda_na_udzial_w_badaniu.pdf
Osoby pełnoletnie zgłaszają jedynie chęć udziału bezpośrednio u psychologa szkolnego lub przez e-dziennik- również do 8.03.
Zachęcamy Was do zapoznania się z kampanią „Spójrz na siebie”

Zaglądajcie też na ich media społecznościowe:
FB: https://www.facebook.com/spojrznasiebie
IG: https://www.instagram.com/spojrznasiebie/

Zachęcamy Was do udziału!

Fot. Organizator

Dodano 02.03.2023

Warsztaty z Weroniką Teplicką

Uczniowie naszego Plastyka spotkają się z artystką Weroniką Teplicką i wezmą udział w warsztatach malarskich z przetwarzania i recyklingu obrazów. Uczestnicy warsztatów wykonają prace z pociętych obrazów, namalowanych przez artystkę specjalnie do dalszego przekształcenia. Efekty warsztatów będzie można zobaczyć od 23 marca na najbliższej wystawie pod tytułem „Splot” w Galerii P25.

Weronika Teplicka- ukończyła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu – obecnym Uniwersytecie Artystycznym (dyplom w pracowni prof. Piotra C. Kowalskiego) w 2007 r., studiowała też w Accademia di Belle Arti w Neapolu. Zajmuje się malarstwem, instalacją, tworzy obiekty ze swoich nieudanych obrazów, odpadów, rodzinnych pamiątek itp. Od 3 lat realizuje projekt „Opowieści o codzienności” będący dokumentacją jej życia. Prace artystki znajdują się m.in. w Kolekcji Galerii Bielskiej BWA. Pracuje w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku na stanowisku kuratorki rezydencji artystycznych, realizuje cykl warsztatów dedykowanych kobietom „Spotkajmy się, porozmawiajmy, twórzmy”.

Dodano 02.03.2023

Rocznica urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza

Co roku odkrywany jest na nowo- jego życie, twórczość oraz sztuka. Z okazji 138. rocznicy urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza wysłuchaliśmy wykładu przygotowanego przez dr. Huberta Bilewicza. Prowadzący przeniósł nas w nieoczywiste, nieodkryte historie Witkacego.

Przypominamy, że przed nami jeszcze akcja, która rozpocznie się 3.03 o godzinie 18.00 i potrwa do 6.00 rano. Szczegóły wydarzenia:
• oglądanie filmów,
• makietowanie,
• malowanie,
• fotografowanie,
• quizy,
• nocne podchody (na terenie przed szkołą).

Opiekunowie: P. Katarzyna Filipczak, P. Weronika Jędrzejczak, P. Julita Rzeppka.
Galeria P25, ul. Przemysłowa 25 w Słupsku.

Niech tworzy się sztuka, która wg Witkacego jest zabawką, więc bawmy się!

Dodano 02.03.2023

Wyjazd do Poznania

Nasi uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych wybrali się do Poznania na targi meblowo-wnętrzarskie MEBLE POLSKA. Na miejscu młodzież miała okazję poznać najnowsze trendy mebli mieszkaniowych, stylizowanych, kuchennych czy ogrodowych. Wyjazd był też doskonałą okazją, by zwiedzić Muzeum Narodowe, a następnego dnia Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz. Udany wyjazd!

Opiekunami uczniów byli P. Katarzyna Filipczak, P. Anna Rajkowska oraz P. Robert Zając.

Dodano 28.02.2023

"Stop hejt"

W auli szkolnej mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Stop hejt”. Hejt to zjawisko społeczne o negatywnym wydźwięku mogące przybierać różne formy. To nie tylko słowa, ale także memy, zmodyfikowane nagrania czy zdjęcia, używanie prześmiewczych określeń czy piktogramów. Obecnie najbardziej popularnym sposobem rozpowszechniania hejtu jest sieć internetowa z uwagi na nieograniczony wręcz zasięg, jak i anonimowość hejterów, która, pamiętajmy, jest tylko pozorna!

W przedstawieniu wystąpili uczniowie klas I A LSP, I B LSP, I SMS, II OPW oraz III PLO, prezentację przygotowała klasa III PLO, a oprawę muzyczną klasa I A LSP. Opiekunką uczniów była P. Justyna Witek. Brawo!

Dodano 23.02.2023

Cytaty w QR zaklęte - relacja

Uczniowie klas IV C TW, III TW, IV A TW, IV A LSP, III A LSP, III PLO, III OPW, I A TW, II OPW, I PLO, I B LSP, I B TW, I SMS i I OPW brali udział w turnieju „Cytaty w QR zaklęte”, które były ukryte na terenie naszej szkoły. Zadaniem uczniów było odnalezienie cytatów oraz wskazanie autora i tytułu dzieła, z którego pochodzą. Świetna zabawa!

Dodano 23.02.2023

Otwarcie wystawy Pracowni Medalierstwa i Małych Form Rzeźbiarskich z ASP w Gdańsku

Za nami otwarcie wystawy Pracowni Medalierstwa i Małych Form Rzeźbiarskich z ASP w Gdańsku.

Wystawa została otwarta przez opiekunów gdańskiej pracowni - prof. Ludmiłę Ostrogórską i kuratora Marka Elsnera oraz studentki pracowni: Julię Sobierajską i Joannę Lis.

Wystawa poświęcona jest tradycyjnemu i współczesnemu medalierstwu oraz kameralnym formom rzeźbiarskim. Prezentujemy wybór prac 34 studentów, którzy przeszli edukację w tej pracowni.

Ekspozycja ukazuje prace studentów zarówno gdańskiej akademii, jak i studentów zagranicznych uczelni partnerskich.

Wystawa czynna jest w dniach nauki szkolnej od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00.

fot. Weronika Jędrzejczak, Marcin Szcześniak

Dodano 23.02.2023

Wycieczka do Warszawy i Orońska

Nasi uczniowie z kl. 2A, 2B, 3B i 4A wybrali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy i Orońska. Podczas wyjazdu zwiedziliśmy Muzeum Narodowe w Warszawie oraz Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Dzięki temu mogliśmy poznać główne ośrodki kulturalne sztuki dawnej i współczesnej.

Bardzo ważne jest doświadczanie przez uczniów dzieł sztuki na żywo oraz konfrontacja wiedzy nabytej na lekcjach. Niezwykle ciekawe jest także oglądanie oryginalnych dzieł sztuki i ich „żywej” materii mając w pamięci reprodukcje z podręczników czy internetu. Podczas wyjazdu poznaliśmy również aktualne światowe trendy w sztuce współczesnej oraz dzieła czołowego przedstawiciela rzeźby współczesnej- Anisha Kapoora.

Fot. Alicja Wałaszewska, Amelia Zgórska, Marcel Łazarek, Klaudia Kania

Dodano 22.02.2023

URODZINY STASIA - 138. rocznica urodzin S. I. Witkiewicza

Słupski Ośrodek Kultury, Muzeum Pomorza Środkowego i Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku zapraszają na:
URODZINY STASIA - 138. rocznica urodzin S. I. Witkiewicza

W programie:
24 lutego:

  • 15:30 - „Świętowanie w witkacowskim stylu. Bez spojlerów, ale zdradzimy kto, z kim, gdzie i dlaczego, a tort zrobicie sobie sami!" - zwiedzanie wystawy i słodki poczęstunek / Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Biały Spichlerz, ul. Szarych Szeregów 12, zapisy tel. 059 728 55 24, cena 10 zł
  • 17:30 - "Szkice portretów" - wernisaż prac Wojciecha Stefańca / sala Tango, Emcek
  • 18:00 - „Niebezpieczni dżentelmeni” – pokaz filmu, reż. Maciej Kawalski / kino Rejs, Emcek

Po filmie wspólnotowe świętowanie:

  • witkacowski tort z Mariaż Patisserie,
  • przygrywki na „góralską” nutę w wykonaniu Jagody Kosickiej i Macieja Banachowskiego, dyskusja po filmie z udziałem zaproszonych gości: Huberta Bilewicza, Beaty Zagodzińskiej, Bartosza Murawskiego, Bernadetty Żynis i Stanisława Miedziewskiego / bilety: 18, 15, 13 zł, rezerwacja w kinie Rejs, tel. 507 846 243/

Liceum Sztuk Plastycznych S.I. Witkiewicza:

  • 24 lutego 12:30 - Spotkanie z Witkacym - wykład doktora Huberta Bilewicza dla uczniów Liceum Sztuk Plastycznych S.I. Witkiewicza / Galeria P25 ul. Przemysłowa 25
  • 25 lutego 10:00 - „Przyjaciół portrety wzajemne. Witkacy i Józef Jan Głogowski” - wykład w ramach cyklu spotkań: Forum Sztuki i Artystów

Prowadzi: Anna Baruk-Bejda z Pracowni d.s. Kolekcji Witkacego /Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Biały Spichlerz, ul. Szarych Szeregów 12, wstęp bezpłatny 3-4 marca 2023 18:00-6:00 ”O, jakie dziwne formy może przybierać szaleństwo ludzi zdrowych!” - Nocowanie z Witkacym. Otwarte pracownie na działania ludzi zdrowych:

  • oglądanie filmów,
  • makietowanie,
  • malowanie,
  • fotografowanie,
  • quizy,
  • nocne podchody (na terenie przed szkołą).

Opiekunowie:
Katarzyna Filipczak, Weronika Jędrzejczak, Julita Rzeppka.
Galeria P25, ul. Przemysłowa 25 w Słupsku.

Dodano 22.02.2023

Cykl warsztatów plastycznych dla ósmoklasistów

Szanowni Państwo,
Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku rozpoczyna cykl warsztatów plastycznych dla ósmoklasistów uczęszczających na koła plastyczne w szkołach podstawowych.
Prowadzący koła plastyczne wraz z uczniami mogą wybrać zajęcia, w których chcieliby uczestniczyć. Szczegółowy harmonogram na marzec 2023 znajduje się poniżej.
Czas trwania warsztatów to 1,5 godziny zegarowej. Zajęcia odbywają się w pracowniach Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza przy ul. Przemysłowej 25 w Słupsku i są prowadzone przez profesjonalną kadrę Plastyka. Maksymalna liczba uczestników- 12 osób. Zgłoszenia przyjmujemy pod nr tel. 59 845 60 70 lub mailowo: sekretariat@zsi.slupsk.pl. Zgłaszając się prosimy o podanie:

  • wybranego terminu,
  • liczby chętnych osób,
  • wybranego tematu.

Spotkania są nie tylko kreatywną formą spędzania czasu, ale dzięki nim młodzież może także poszerzać swoje artystyczne horyzonty.

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji: Sergiusz Powałka - nr tel. 505 310 208.

Zapraszamy!

Harmonogram warsztatów dla kół plastycznych szkół podstawowych, marzec 2023

Poziomy:

  • Łatwy - adresowany do uczniów, którzy mają nieduże doświadczenie w rysowaniu i malowaniu
  • Średni - dla tych, co już sie na tym trochę znają
  • Zaawansowany - dla wprawnych amatorów gotowych do szaleństw

Rysunek: (Sergiusz Powałka, 6.03, 13.03, 20.03, 27.03, godz. 16:00)

  • Ł- martwa natura - konstrukcja martwej natury złożonej z 3 elementów A3
  • Ś - martwa natura - walorowe i światłocieniowe wariacje na temat oddania charakteru przedmiotów A3
  • Z - rysunek postaci - budowa anatomiczna i detal A3

Malarstwo: (Sergiusz Powałka, 6.03, 13.03, 20.03, 27.03, godz. 16:00)

  • Ł - martwa natura wykonana pastelami suchymi - wstęp do mieszania kolorów A3
  • Ś - martwa malarska z konkretnym kierunkiem światła- użycie kolorów podstawowych + biel A3
  • Z - białe na białym/czarne na czarnym - malarska interpretacja temperatury bieli lub czerni

Architektura wnętrz: (Julita Rzeppka, 3.03, 10.03, 17.03, 24.03, 31.03, godz. 13:00)

  • Ł - pan Tom buduje dom- architektoniczna koncepcja domu, nieszablonowe zaprojektowanie domu, np. dom bąblowiec, dom jajko, dom walizka itp.
  • Ś - archirównania- połączenie architektury z naturą
  • T - architektura efemeryczna- stworzenie wystawy, zbudowanie przestrzeni, która choć tymczasowa, pozostawia niezatarty ślad w pamięci tych, którzy są jej świadkami. Pobudzenie pięciu zmysłów

Rysunek i malarstwo (Grzegorz Bożek, 7.03, 14.03, 21.03, 28.03, godz. 16:30)

  • Średni
    • „Wariacje rysunkowo-malarskie na podstawie wybranych dzieł z historii sztuki”
    • zapoznanie się z podstawowymi narzędziami i technikami rysunkowymi i malarskimi;
    • zestawienia kolorystyczne;
    • doświadczenie indywidualnej ekspresji;
    • praca na różnych formatach;
    • spotkanie z wybranymi przykładami twórczości z historii sztuki i sztuki współczesnej;
  • Średni
    • „Kompozycja w rysunku i malarstwie na podstawie martwej natury”
    • zapoznanie się z podstawowymi zasadami komponowania obrazu;
    • realizacja pracy krok po kroku - szkic wstępny, kompozycja, konstrukcja, walor, światłocień;
    • barwa w martwej naturze;
    • praca w formacie A3;

Kompozycja malarska (Paulina Grosz, 2.03, 9.03, 16.03, 23.03, 30.03, godz. 13:30)

  • Ł - Wstęp do abstrakcji - interpretacja słów za pomocą linii i plamy
  • Ś - Konstrukcja i dekonstrukcja - martwa natura
  • T - Konstrukcja i dekonstrukcja - portret

Fotografia portretowa w studio: (Weronika Jędrzejczak, 7.03, 14.03, 21.03, 28.03, godz. 16:00)

  • Ł - praca ze światłem zastanym
  • Ś - ustawianie planu zdjęciowego wraz z różnymi sposobami oświetlenia twarzy

Projektowanie (Katarzyna Filipczak, 6.03, 13.03, 20.03, 27.03, godz. 15:00)

Adobe Photoshop:

  • Ł: wprowadzenie do programu, nauka podstawowych narzędzi (np. funkcje zaznaczania, zmiana koloru).
  • Ś: retuszowanie obrazu za pomocą narzędzi stempel, łatka.
  • Z: projektowanie okładki płyty, praca na mockupach

Ceramika: (Klaudia Kania, 6.03, 13.03, 20.03, 27.03, godz. 14:30)

W cyklu czterech spotkań zajmiemy się podstawami pracy z gliną ceramiczną tworząc obiekty artystyczne oraz użytkowe. Uczestnicy warsztatów poznają zasady pracy z materią gliny oraz przejdą przez proces szkliwienia stworzonych przez siebie prac.

  • Spotkanie I- lepienie prostych naczyń, np. kubek, miska, techniką budowania z płatów,
  • Spotkanie II- projektujemy pracę przestrzenną! Temat: fantastyczne zwierzęta. Uczestnicy wykonują rysunkowe projekty swojej pracy, który następnie wykonają w glinie.
  • Spotkanie III- spotkanie ze szkliwem. Uczestnicy poznają techniki szkliwienia i szkliwią wcześniej wykonane prace.
  • Spotkanie IV- ćwiczenie obserwacji i modelowania z natury. Na ostatnim spotkaniu uczestnicy doświadczą podstaw prac rzeźbiarskich- modelowania na bazie obserwacji z natury opartej na pracy z modelem.

Dodano 22.02.2023

Czytanie legend

Tym razem grupa Regionalni miała przyjemność gościć w Szkole Podstawowej nr 2 w Ustce. Na początku odbyło się czytanie dawnych legend związanych z naszym regionem pomorskim, a następnie uczestnicy warsztatu wspólnie przeszli do zadania artystycznego. Grupa bardzo aktywnie i z dużym zaciekawieniem uczestniczyła w zajęciach, za co serdecznie dziękujemy.

Cieszymy się, że razem możemy zadbać o naszą kulturę Pomorza, włączając przy tym również aspekt artystyczny.

Dodano 15.02.2023

Walentynki 2023

Z okazji Walentynek nasza szkoła została pięknie udekorowana, a w klasach rozdaliśmy kartki walentynkowe. Ponadto w auli szkolnej odbył się seans filmowy.

Zapraszamy do galerii!

Dodano 15.02.2023

Konkurs plastyczny

Drodzy, zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez grupę Regionalni działającą w ramach projektu społecznego Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii przy ZSI oraz Starostę Powiatowego.

Konkurs skierowany jest do uczniów w wieku 8-18 lat zamieszkujących tereny powiatu słupskiego. Termin nadsyłania prac mija 5 marca 2023 r.

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału!

Wszelkie szczegóły w regulaminie.

Zapraszamy!

Dodano 15.02.2023

Wystawa Pracowni Medalierstwa i Małych Form Rzeźbiarskich z ASP w Gdańsku

‘Wystawa Pracowni Medalierstwa i Małych Form Rzeźbiarskich ASP w Gdańsku’

otwarcie i wernisaż wystawy: środa, 22.02.2023, godzina 12:30

Galeria P25

Liceum Sztuk Plastycznych

im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku

ul. Przemysłowa 25

Słupsk

Wystawa czynna w dniach nauki szkolnej od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00

Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza w Słupsku zaprasza na otwarcie wystawy prac studentów i absolwentów Pracowni Medalierstwa i Małych Form Rzeźbiarskich z Kierunku Rzeźba na ASP w Gdańsku, prowadzonej przez prof. Ludmiłę Ostrogórską wraz z asystentem mgr. Markiem Elsnerem.

Na wystawie poświęconej tradycyjnemu i współczesnemu medalierstwu oraz kameralnym formom rzeźbiarskim, zaprezentujemy wybór prac studentów, którzy przeszli edukację w tej pracowni.

Ekspozycja ukazuje prace studentów zarówno gdańskiej akademii, jak i studentów zagranicznych uczelni partnerskich, którzy wybrali ww. kurs.

Jednocześnie przybliżając działania i metody pracy obecne na gdańskiej Akademii, uczniowie naszego plastyka wezmą udział w warsztatach rzeźbiarskich poprowadzonych przez osoby związane z pracownią, którą mamy przyjemność gościć.

Prowadzący pracownię:

  • prof. Ludmiła Ostrogórska
  • mgr Marek Elsner

Uczestnicy wystawy: Kacper Atłasik; Beata Bialik-Acharya; Sara Bilotta; Agata Bujnicka; Natalia Celej; Marcelina Dziedzic-Kujawska; Magdalena Gołaszewska; Marek Grygarčík; Natalia Gwiazdowska; Šárka Ištvánová; Alicja Kamieniczna; Blanka Kamińska; Zuzanna Lewińska; Katarzyna Lewkowicz; Joanna Lis; Sofia Llorente; Magdalena Mańko-Satora; Weronika Michalak; Aleksandra Michalska; Agata Polikowska; Amaia Prieto; Barbora Procházková; Jan Raczyński; Marzena Rymarska; Małgorzata Sarnecka; Adrianna Skibiak; Filip Skuras; Julia Sobierajska; Agnieszka Sokoll; Julia Sułecka; Anna Šupolíková; Edyta Szalewska; Justyna Szymusiak; Katarzyna Zblewska

Kurator wystawy:
mgr Marek Elsner

Dodano 14.02.2023

Nad morzem fajnie jest

Grupa „Regionalni” tegorocznej Olimpiady Zwolnieni z Teorii nie zwalnia tempa i tym razem odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w Damnicy. Serdecznie dziękujemy za możliwość działania oraz za pomoc, a młodzieży za zaangażowanie.

Dodano 10.02.2023

Prezentacja kuchni w biurze Spektrum Wnętrza

Nasze kl. II A i B LSP ze specjalizacji aranżacja wnętrz uczestniczyły w prezentacji kuchni w biurze Spektrum Wnętrza w Słupsku. Młodzież miała okazję zobaczyć próbki kuchennych materiałów- blatów i frontów, wyposażenie szafek kuchennych, inspirującą paletę kolorów, ergonomiczne kuchenne rozwiązania oraz najnowsze trendy.

Spektrum Wnętrza - dziękujemy!!!

Opiekunem uczniów była P. Julita Rzeppka.

Dodano 09.02.2023

"Obraz, słowo o... Antologia" - spotkanie z Bianką Rolando

W Kawiarni Artystycznej Antrakt w ~ 5 odsłonie serii „Obraz, słowo o... Antologia” spotkaliśmy się z artystką wizualną i poetką Bianką Rolando. Na naszym lightboxie zaprezentowaliśmy rysunek z serii „Delfin” i wiersz z tomu „Stelle” autorstwa zaproszonej poetki. Spotkanie przeprowadził nasz nauczyciel rysunku i malarstwa P. Grzegorz Bożek. Dziękujemy wszystkim za wizytę i zapraszamy na kolejne odsłony w Antrakcie oraz spotkania z ciekawymi twórcami i twórczyniami.

Dodano 08.02.2023

Otwarcie wystawy pt. "Linia, plama, kontrast"

Za nami otwarcie wystawy prac rysunkowych i malarskich uczniów i absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza w Słupsku pt. „Linia, plama, kontrast”. Wystawa jest retrospektywną ekspozycją działalności pracowni rysunku i malarstwa. Prace goszczące w murach „Herbaciarni” poruszają tematykę portretu, pejzażu martwej natury oraz abstrakcji.

Uczestnicy wystawy:

  • Joanna Laskowska
  • Kajetan Wójcik
  • Oliwia Grzegorczyk
  • Gabriela Siecińska
  • Wiktoria Depka Prądzyńska
  • Tomasz Skawiński
  • Weronika Renka
  • Agata Wandtke

Wystawa jest czynna do końca lutego. Prace można oglądać bezpłatnie.

Zapraszamy!

Dodano 08.02.2023

"Regionalni" w akcji

Grupa uczestników tegorocznej Olimpiady Zwolnieni z Teorii o nazwie „Regionalni”, pod kierunkiem Pani Moniki Skwarek, w ramach swoich działań zorganizowała spotkanie z Panem Piotrem Telegą z Akademii Bursztynu. Zajęcia w ramach współpracy odbyły się w Bibliotece Miejskiej w Ustce i uczestniczyła w nich młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce. Serdecznie dziękujemy bibliotece za wsparcie, a Panu Piotrowi za wartościowe zajęcia.

Dodatkowo grupa zaprasza również na swoje social media:

Tik tok/Instagram/Facebook/Youtube o nazwie REGIONALNI_

Dodano 01.02.2023

List gratulacyjny

Drodzy, jak już informowaliśmy, nasza uczennica Natalia Surma zasiada w Młodzieżowej Radzie Miasta Słupska. Do szkoły dotarł list gratulacyjny dla uczennicy od rzecznika rządu - Piotra Müllera. Poseł przekazał wyrazy uznania oraz złożył najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności w zdobywaniu dalszych sukcesów, a także realizacji wszystkich ambitnych planów.

Dodano 31.01.2023

Ferie dla ósmoklasistów

Za nami ferie dla ósmoklasistów w ZSI i LSP! Warsztaty malarskie, sokolnictwo, strzelanie do tarczy, techniki zakładania kajdanek, chwyty obezwładniające, zajęcia artystyczne, projektowanie robotów, projektowanie wymarzonego pokoju, warsztaty ceramiczne i modelowanie w programie 3D- nasza oferta była naprawdę szeroka! Dziękujemy wszystkim ósmoklasistom za obecność, a naszym uczniom i nauczycielom za zaangażowanie. Zapraszamy do galerii!

Dodano 31.01.2023

Wystawa prac rysunkowych i malarskich pt. "Linia, plama, kontrast"

Wystawa prac rysunkowych i malarskich uczniów i absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza w Słupsku pt. „Linia, plama, kontrast” jest retrospektywną ekspozycją działalności pracowni rysunku i malarstwa. Prace goszczące w murach „Herbaciarni” poruszają tematykę portretu, pejzażu martwej natury oraz abstrakcji. Różnorodność prezentowanych prac łączą najpowszechniejsze środki wyrazy artystycznego jakimi są linia, plama oraz kontrast. Te trzy podstawowe narzędzia oraz siła indywidualności każdego autora prac tworzy barwną mozaikę, w której każdy widz może znaleźć coś dla siebie, interpretować rysunek i malarstwo na swój indywidualny sposób.

Uczestnicy wystawy:

  • Joanna Laskowska
  • Kajetan Wójcik
  • Oliwia Grzegorczyk
  • Gabriela Siecińska
  • Wiktoria Depka Prądzyńska
  • Tomasz Skawiński
  • Weronika Renka
  • Agata Wandtke

Wernisaż wystawy odbędzie się we wtorek 7 lutego o godzinie 12:00 w Herbaciarni (Rynek Rybacki przy Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku). Wystawa będzie czynna do końca lutego. Wstęp bezpłatny.

Zapraszamy!

Dodano 13.01.2023

Natalia Surma w Młodzieżowej Radzie Miasta Słupska

W słupskim ratuszu odbyła się uroczystość zaprzysiężenia Radnych Młodzieżowej Rady Miasta Słupska V kadencji. Wśród 23 młodych radnych, którzy zostali wybrani w głosowaniu, znalazła się nasza uczennica Natalia Surma! Młodzież złożyła ślubowanie w sali sesyjnej ratusza.

Natalio, gratulujemy i życzymy wielu wspaniałych pomysłów i zrealizowanych projektów!

Dodano 12.01.2023

Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2023 - nowe informacje!

Po otrzymaniu pełnych danych znamy więcej informacji o Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023. Jak już wiecie, Technikum ZSI zajęło III miejsce w województwie pomorskim. Jesteśmy też najlepsi w Słupsku! Jako jedna z dwóch słupskich szkół, nasze Technikum znalazło się również w rankingu szkół olimpijskich 2023.

Ponadto w klasyfikacji liceów województwa pomorskiego znalazły się nasze Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza oraz Medyczne Liceum Ogólnokształcące. Brawo!

Pozycja w rankingu zależy od kilku czynników, przede wszystkim wyniku egzaminów maturalnych oraz sukcesów uczniów danej szkoły w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych, a także olimpiadach międzynarodowych. W przypadku techników uwzględnia się także wyniki egzaminów zawodowych, a w przypadku szkół dwujęzycznych – wynik z egzaminu z języka obcego na poziomie dwujęzycznym. Ranking jest tworzony przez trzy obiektywne grupy: dyrektorów Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, przewodniczących komitetów głównych olimpiad przedmiotowych i rektorów uczelni.

Tak znaczące sukcesy osiągamy dzięki pracy i konsekwencji. Cieszymy się, że nasze nieszablonowe myślenie i odwaga w podejmowanych decyzjach przekłada się na najwyższy poziom kształcenia.

Dodano 12.01.2023

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus z Matematyki

Mamy wyniki 35. edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus z matematyki. W naszej szkole startowało jedenastu odważnych matematyków w dwóch kategoriach wiekowych.

Najwięcej punktów - 64 - zdobyła Julia Nowak z klasy 4 A LSP. Drugie miejsce w szkole zajął Maciej Bogdziewicz z klasy 4 C TW z łączną liczbą punktów 60.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Dodano 10.01.2023

Maja Stanulis laureatką konkursu

Znamy wyniki konkursu fotograficznego i plastycznego „Bioróżnorodność i Georóżnorodność regionu Środkowego Pomorza” zorganizowanego przez Instytut Biologii i Nauk o Ziemi, Akademię Pomorską w Słupsku, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Projekt Aktywna Akademia.

Wyborem komisji laureatką konkursu w kategorii Praca plastyczna - Szkoła Ponadpodstawowa została nasza uczennica kl. I OPW Maja Stanulis.

W tym roku w konkursie udział wzięło ponad 80 osób. Jak mówią organizatorzy: „Wybór najlepszych prac był bardzo trudny, gdyż po mistrzowsku utrwaliliście na zdjęciach i obrazach piękno oraz różnorodność naszego regionu”.

Prace zostaną zaprezentowane szerszemu gronu odbiorców podczas planowanej wystawy w murach Akademii Pomorskiej.

Maju, gratulujemy!

Dodano 09.01.2023

Wystawa "Dyplomy na 6"

Drodzy, przed nami nowa wystawa. „Dyplomy na 6” to kolejna odsłona wystawy prac dyplomowych realizowanych przez absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku w roku szkolnym 2021/22.

Otwarcie odbędzie się 11.01.2023 r. o godzinie 12:00 w Galerii Teatru Rondo (ul. Niedziałkowskiego 5).

Bogatość ekspozycji wynika z różnorodności zainteresowań autorów zeszłorocznych dyplomów. Prace fotograficzne, malarskie, rysunkowe, rzeźbiarskie, projektowe oraz unikatowe wyroby przemysłowe osadzone są między dwoma biegunami: realnym i wyimaginowanym. Autorzy prac zapraszają nas na wspólną wędrówkę po sztuce, zachęcają do poznania swoich zainteresowań oraz prezentują aktualne kierunki poszukiwań i rozwoju sztuki w oparciu o aktualne wydarzenia artystyczne, bez pomijania tradycji.

Autorzy prac:

  • Julietta Demecka
  • Hanna Kapiszka
  • Magdalena Nowak
  • Gabriela Siecińska
  • Ariel Mohr
  • Michał Warmiński
  • Cezary Płusa
  • Mirra Fesun
  • Oliwia Grzegorczyk
  • Julia Niemczyk

Zapraszamy!!!

Dodano 09.01.2023

5. odsłona naszej wizualno-poetyckiej antologii

Po długiej przerwie, z nowym rokiem Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku oraz Kawiarnia Artystyczna Antrakt mają przyjemność zaprosić na kolejną, 5. już odsłonę naszej wizualno-poetyckiej antologii, tym razem z udziałem artystki wizualnej i poetki Bianki Rolando z Poznania. Widzimy się w Antrakcie w czwartek 11 stycznia 2023 r., godzina 17:00. Wstęp wolny. Premierowo zaprezentujemy pracę wyświetlaną na lightboxie w małej salce Antraktu i na żywo spotkamy się z artystką. Będziemy rozmawiać o obrazach i korzeniach poetyckich autorki „Modrzewiowych koron”. Nasze nieprzypadkowe spotkanie odbędzie się w przeddzień otwarcia wystawy Bianki Rolando w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, na którą warto zajrzeć. Po spotkaniu autorskim zapraszamy do rozmowy z gościem, a jeśli ktoś ma ochotę potańczyć- o 19:00 w Antrakcie można zostać na „Tango Środę”.

Dodano 03.01.2023

Połowinki klas 3

Uczniowie wszystkich klas 3: 3 PLO, 3 TW, 3 OPW, 3 LSP i 3 LOSMS wzięli udział w tradycyjnej imprezie wieńczącej półmetek nauki na tym poziomie edukacyjnym, czyli w połowinkach.

Uroczystość odbyła się w restauracji Felix w Słupsku. W organizację wydarzenia od wielu tygodni włączyli się zarówno rodzice, jak i uczniowie. Wszyscy zadbali o najmniejsze szczegóły imprezy- pyszne jedzenie, muzykę, wystrój i piękne kreacje. Młodzież bawiła się wyśmienicie, a różnorodność profili, na jakich uczy się na co dzień nie przeszkodziła w integracji. Jak sami mówią- szkoda, że tak krótko.. ;)

Dodano 22.12.2022

Jasełka

Dziś w naszej szkole świąteczna atmosfera! Przed nami Boże Narodzenie- czas uśmiechu i nadziei. W auli szkolnej mieliśmy przyjemność obejrzeć piękne Jasełka.

Zapraszamy do galerii!

Dodano 21.12.2022

Warsztaty cukiernicze

Świąteczne wypieki, które przypominają dzieła sztuki? Czemu nie! Do naszej szkoły zawitała Pani Ola z cukierni artystycznej Słodkie Babeczki, która w ramach warsztatów cukierniczych pomagała naszym artystycznym duszom z klasy 3ALSP stworzyć niezwykłe piernikowe domki. Z lukru i kolorowych mas powstały unikatowe i niepowtarzalne chatki. Precyzyjnej pracy towarzyszyły skupienie i dobra zabawa.

Dekorowanie pierników to piękna tradycja, która pozwala stworzyć wyjątkową atmosferę, a smaczne wypieki pięknie ozdobią świąteczne stoły.

Dodano 20.12.2022

Aktywna tablica

Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „AKTYWNA TABLICA”. W ramach udzielonego wsparcia finansowego zostały zakupione dla szkoły dwie tablice multimedialne.

Teraz mamy już sześć takich pomocy dydaktycznych. To nieocenione wsparcie zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Tablice umożliwiają odtwarzanie obrazu z komputera, ale możemy również po nich pisać (palcem lub odpowiednim pisakiem).

Dzięki nowym technologiom uczymy się jeszcze efektywniej. Cieszymy się, że kształcimy się w szkole podążającej za nowymi rozwiązaniami, bo takie monitory to wciąż rzadkość!

Dodano 19.12.2022

VII edycja Szkolnego Turnieju Savoir-vivre

Za nami VII edycja Szkolnego Turnieju Savoir-vivre pt. „Jedna szkoła – jedna rodzina”.

Jeszcze przed turniejem uczniowie wraz z wychowawcami mieli do wykonania dwa zadania:

Zadanie 1
Klasy I i II - Opracowanie kodeksu równego traktowania w formie plakatu/planszy;
klasy III i IV - Przygotowanie materiału na temat: „Czym jest dla mnie tolerancja?” – forma dowolna (jednak inna niż plakat) – film, reportaż, wywiad, relacja fotograficzna, manifest itp. (czas trwania nie dłuższy niż 3 min).

Zadanie 2
Wystrój sali – wszystkie klasy – przygotowanie w swoich salach gazetki oraz elementów dekoracyjnych, które będą nawiązywały do tematu tegorocznego turnieju.

A co podczas finału? Przeprowadzono test ze znajomości zasad savoir vivre w postaci quizzizu (udział w nim wzięły 2 osoby z każdej klasy) oraz tajemniczą konkurencję, która dotyczyła osób oddelegowanych do publiczności.

Była także dogrywka dla klas 3 PLO i 3 TW- odegranie scenki prawidłowego zachowania się w danym miejscu.

Za każdą konkurencję dana klasa mogła otrzymać od 0-5 pkt.

Wyniki przedstawiają się następująco:

  • I miejsce zajęła klasa 3 PLO
  • II miejsce należy do klasy 3 TW
  • III miejsce wywalczyła klasa 3 A LSP.

W trakcie finału turnieju wyświetlono również film pt. „Heda” w ramach 22. Międzynarodowego Festiwalu Watch Docs „Prawa człowieka w filmie”, do którego nasza szkoła przystąpiła w tym roku szkolnym.

Dodatkowo na I piętrze wyeksponowano przygotowane wcześniej materiały, które stanowią część kampanii informacyjnej.

Organizatorkami turnieju były Panie: Maja Frąckowiak, Monika Skwarek, Natalia Hendrych, zaś w jury zasiadły P. Natalia Hendrych i P. Maria Lelakowska.

Dodano 19.12.2022

Kaligrafia, pisanie gęsim piórem...

Nasza klasa 2B LSP pod okiem P. Sergiusza Powałki uczestniczyła w bardzo ciekawych zajęciach. Kaligrafia, pisanie gęsim piórem, projektowanie karty stylizowanej na stronę ze średniowiecznej kroniki - te ćwiczenia praktyczne bardzo nas zainteresowały! Były również ćwiczenia kaligraficzne z wykorzystaniem drewnianych patyczków i gęsich piór oraz różnych krojów pisma gotyckiego. Poznaliśmy także pracę skryby, wyposażenie skryptorium oraz pamiątki pisma ręcznego. Projektowaliśmy też stronę ze współczesnymi iluminacjami (rysunkowymi ozdobami) i literami ozdobnymi nawiązującymi do dawnych kronik.

Dodano 15.12.2022

Szkolny Festiwal Explory

Za nami Szkolny Festiwal Explory. Celem festiwalu jest rozbudzenie zainteresowań naukowych młodzieży, poszerzanie ich wiedzy oraz rozwijanie naukowych pasji. Założeniem konkursu jest wybranie i nagrodzenie najlepszych projektów naukowych, a także wspieranie ich autorów na dalszej drodze rozwoju. W konkursie wzięły udział następujące innowacje i prace badawcze:

Oliwia Lewandowska przedstawiła „Wizualizator przeciągów obrazowany przez przepływ powietrza gaszącej świeczki”- opiekun P. Alina Salnik;

Agata Grędecka opowiedziała „Jak fizyka pomaga ratować niemowlęta”- opiekun P. Olha Afanasieva. Obie uczennice przeszły do kolejnego etapu konkursu. Gratulujemy!

W jury festiwalu zasiadły Panie: Lidia Cymek i Magdalena Piniaha.

Dodano 14.12.2022

Wycieczka do Berlina

Nasze klasy 2ALSP, 4ATW oraz 4ALSP wybrały się na wycieczkę do Berlina. Oprócz Jarmarku Bożonarodzeniowego, który udało nam się odwiedzić, zobaczyliśmy też Reichstag, Bramę Brandenburską, Plac Paryski, Pomnik Żydów zamordowanych w czasie II wojny światowej, Aleję Unter den Linden, Wyspę Muzeów oraz Alexanderplatz z wieżą telewizyjną.

Pomimo niesprzyjającej aury było dużo śmiechu i pozytywnej energii.

Opiekunami naszych uczniów byli: P. Maria Lelakowska, P. Alina Salnik oraz P. Bartek Chomicz.

Dodano 14.12.2022

Olimpiada Artystyczna

Nasi uczniowie LSP wzięli udział w Olimpiadzie Artystycznej. Zmierzyli się z niełatwym testem wiedzy o sztuce. Trzymamy kciuki za wyniki!

Dodano 14.12.2022

Wycieczka do Berlina

Nasze klasy 2ALSP, 4ATW oraz 4ALSP wybrały się na wycieczkę do Berlina. Oprócz Jarmarku Bożonarodzeniowego, który udało nam się odwiedzić, zobaczyliśmy też Reichstag, Bramę Brandenburską, Plac Paryski, Pomnik Żydów zamordowanych w czasie II wojny światowej, Aleję Unter den Linden, Wyspę Muzeów oraz Alexanderplatz z wieżą telewizyjną.

Pomimo niesprzyjającej aury było dużo śmiechu i pozytywnej energii.

Opiekunami naszych uczniów byli: P. Maria Lelakowska, P. Alina Salnik oraz P. Bartek Chomicz.

Dodano 14.12.2022

Szlachetna paczka

W tym roku nasza szkoła wzięła udział w akcji Szlachetna Paczka. W zbiórkę zaangażowani byli nasi nauczyciele i uczniowie. Udało nam się zebrać wszystkie dary, które były wypisane na liście potrzebującej rodziny- mamy i 21-letniej córki z porażeniem mózgowym. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i otwarte serca.

Inicjatorem zrobienia paczki w naszej szkole była Pani Marta Jasnoch-Brzeska, a koordynatorkami zbiórki były Panie Marta Jasnoch-Brzeska oraz Maria Lelakowska.

Dodano 14.12.2022

W poszukiwaniu maturalnych inspiracji...

Poszukiwania maturalnych inspiracji z języka polskiego zaprowadziły uczniów z klas 4APLO oraz 4AMLO w ramach realizowanej innowacji na zajęcia edukacyjne do naszego niezwykłego Muzeum Pomorza Środkowego. Tegoroczni maturzyści wraz z klasą 3ALSP pod opieką Pani Mai Frąckowiak oraz Pani Marty Jasnoch-Brzeskiej uczestniczyli w nietuzinkowej lekcji muzealnej zatytułowanej „Witkacy nieoczywisty”. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się wiele o życiu i twórczości tego wszechstronnego artysty- malarza, rysownika, fotografa, dramatopisarza, powieściopisarza, filozofa, wreszcie teoretyka i krytyka sztuki. Oprócz dzieł Witkacego powstałych w ramach działania Jednoosobowej Firmy Portretowej S. I. Witkiewicz, z którą artysta jest najczęściej kojarzony, maturzyści poznali także jego pejzaże, rysunki, fotografie, czy nawet próby filmowe.

Dodano 14.12.2022

Konkurs "Zwierzęta w obiektywie"

Kochani, organizujemy konkurs fotograficzny pn. „Zwierzęta w obiektywie”. Zdjęcia w formie pliku jpg należy przesyłać do 30.01.2023 roku na adres zwierzetawobiektywie2023@wp.pl.

Prosimy o podpisanie pliku imieniem, nazwiskiem oraz klasą. Wykonujemy zdjęcie zwierzęcia, nie musi to być nasz pupil.

Najlepsze i najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone i zawisną w naszej szkole.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o zgłaszanie się do P. Magdy Piniaha.

Dodano 13.12.2022

Coraz bliżej święta - eko święta

Znamy wyniki XIX Powiatowego Konkursu Plastycznego „Coraz bliżej święta - eko święta” zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku.

Miło nam poinformować, że w kategorii wiekowej 16 lat i powyżej laureatem został nasz uczeń Wiktor Boborycki z kl. 3 B LSP (nauczyciel: P. Katarzyna Filipczak). Na konkurs wpłynęło 114 prac z 17 szkół i placówek.

Wczoraj (12 grudnia) w Lęborskim Centrum Kultury „Fregata” odbyło się podsumowanie konkursu.

Gratulacje dla Wiktora!!!

Dodano 13.12.2022

Świąteczny kiermasz

Nie masz pomysłu na świąteczny prezent? Znajdziesz go w Zespole Szkół Informatycznych! Prace plastyczne, podkładki pod kubki, ozdoby na choinkę, bransoletki, kartki świąteczne… To wszystko i wiele więcej czekać będzie na Was już 19 grudnia podczas świątecznego kiermaszu w ZSI. Jesteśmy do Waszej dyspozycji od 11:00 do 14:00 w holu na parterze (Słupsk, ul. Koszalińska 9). Zebrane podczas kiermaszu środki przekażemy na cel charytatywny.

Zapraszamy serdecznie!!!

Dodano 12.12.2022

Warsztaty z linorytu

Nasza klasa 2 B LSP uczestniczyła w warsztatach z linorytu (projekt ekslibris) w Białym Spichlerzu.

Młodzi poznali podstawowe techniki graficzne, w tym szczegółowo zapoznani zostali z techniką linorytu. Dowiedzieli się także, czym jest ekslibris. Następnie samodzielnie zaprojektowali znak własnościowy książki i wykonali go w linoleum za pomocą dłut. Zrobili także pierwsze odbitki swoich ekslibrisów na papierze.

Opiekunkami uczniów były Panie Weronika Jędrzejczak i Julita Rzeppka.

Dodano 08.12.2022

Profilaktyka jest ważna!

Uczniowie klasy 3 TW i 2 B LSP uczestniczyli w spotkaniu edukacyjno-profilaktycznym mającym na celu szerzenie profilaktyki przeciwnowotworowej i naukę badania piersi. Serdecznie dziękujemy Paniom: Dorocie Hrynkiewicz, Małgorzacie Rojewskiej oraz Urszuli Słowikowskiej, które podzieliły się swoim doświadczeniem i przekazały młodzieży ogrom wiedzy w tym temacie.

Podziękowania składamy również na ręce Pana Andrzeja Sapińskiego - Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku za współpracę przy organizacji warsztatów.

Nad całością natomiast czuwała Pani Monika Skwarek wraz z rodzicami uczniów kl. 3 TW.

Dodano 08.12.2022

Tworzenie ikon

Nasza kl. 2B LSP, podczas zajęć z P. Pauliną Grosz, tworzyła ikony. Uczniowie pisali ikony w ramach poznawania technik malarskich, tu akurat- to tempera żółtkowa. Młodzież kopiowała Mandylion autorstwa Anny Gełdon i uczyła się przenosić wzór ze szkicu na deskę za pomocą kalki i suchego pigmentu. Zajęcia mają charakter techniczno-warsztatowy, ale są także świetnym sposobem, aby się „malarsko” wyciszyć.

Dodano 06.12.2022

Uczniowie projektują

Nasze kl. 3A i 3B LSP biorą udział w bardzo ciekawym projekcie. W jego pierwszym etapie uczniowie będą mieli możliwość wykonać projekt łazienki w 70-metrowym mieszkaniu w stanie deweloperskim w budynku przy ul. Kniaziewicza w Słupsku. Aby wybrać płytki i armaturę młodzież udała się do jednego ze sklepów budowlanych. Drugim zadaniem będzie projekt kuchni otwartej na salon. Mamy nadzieję, ze jedna z naszych propozycji zostanie zrealizowana.

To świetne lekcje w praktyce! Zajęcia odbywają się w ramach specjalizacji Aranżacja wnętrz pod okiem P. Julity Rzeppki.

Dodano 06.12.2022

Andrzejki

Za nami Andrzejki, podczas których mieliśmy okazję powróżyć oraz wziąć udział w kiermaszu. Zebrane środki wesprą Szlachetną paczkę! Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do zbiórki!

Dodano 06.12.2022

Udział w spektaklu "Noc żywych ballad"

Nasi uczniowie ZSI wybrali się do Państwowego Teatru Lalki „Tęcza” na spektakl młodzieżowy „Noc żywych ballad” w reżyserii Aleksandry Skorupy. Przedstawienie podejmowało motyw samotności wśród młodych ludzi, dla którego tłem były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Uczniowie mieli okazję w niecodzienny sposób obcować z literaturą romantyczną. Interpretacja ballad odbyła się, jak przystało na cechy gatunku, w ponurej i mrocznej scenerii, co tylko podniosło emocje wśród widzów.

Przekaz spektaklu miał na celu ukazanie, dlaczego relacje z drugim człowiekiem są takie trudne, dlaczego w codziennym pędzie życiowym, w dobie rozwoju technologicznego zapominamy o bezpośrednich kontaktach „w realu”. Nietuzinkowe połączenie tradycji romantycznej ze współczesnym brzmieniem okazało się ciekawym pomysłem, o czym świadczy chociażby interesująca dyskusja, która odbyła się po spektaklu. Uczniowie mogli wyrazić swoje wrażenia i emocje dotyczące scenografii, samych ballad oraz ich współczesnej interpretacji.

Dodano 05.12.2022

Warsztaty Teatru Stop

Nasi uczniowie, po obejrzeniu spektaklu Dealer, uczestniczyli w 4-dniowych warsztatach Teatru Stop.

Opis warsztatów:

Dzień I- ćwiczenia dramowe mające na celu wzajemne poznanie. Bardzo istotny dzień od którego wiele zależy;

dzień II- wprowadzenie scenariusza i praca z tekstem: analiza, interpretacja, przydział ról, „pamięciówka” do opanowania po zajęciach - w domu;

dzień III- próba teatralna, inscenizacja scenariusza, wejście w rolę i budowanie postaci, praca zespołowa, przygotowanie całości, omówienie kostiumów, rekwizytów;

dzień IV- finał poprzedzony próbami łącznie z „generalką”.

Głównym celem warsztatów poprzez teatr i dramę jest nabywanie kompetencji komunikacyjnych uczniów, promocja zdrowia, twórczego rozwoju oraz życia bez używek. Podczas tych intensywnych ćwiczeń utworzyły się nowe znajomości szkolne, przełamaliśmy bariery, wychodziliśmy ze swojej strefy komfortu.

Zwieńczeniem warsztatów był autorski spektakl przedstawiony przez naszych uczniów w reż. Mirosława Glinieckiego pod okiem jego asystentki naszej uczennicy Hani Gorczyn. Szkolna opieka organizacyjna- P. Marta Jasnoch-Brzeska.

Ciekawe doświadczenie!

Dodano 05.12.2022

Wystawa pokonkursowa II Międzynarodowego Biennale "Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście."

Nasi uczniowie LSP zostali zakwalifikowani do wystawy pokonkursowej II Międzynarodowego Biennale „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…”. Wiktoria Depka-Prądzyńska (nauczyciel prowadzący Sergiusz Powałka), Zuzanna Jaszul (nauczyciel prowadzący Paulina Grosz), Kinga Kreft (nauczyciel prowadzący Sergiusz Powałka) oraz Natalia Surma (nauczyciel prowadzący Grzegorz Bożek)- prace tych uczniów można oglądać w Płockiej Galerii Sztuki.

Na prezentowaną wystawę składają się prace wykonane różnymi technikami. Umożliwia to ćwiczenie w poszczególnych dziedzinach, jak i wybór tej idealnej dla siebie. Mamy zatem malarstwo, grafikę warsztatową, rysunek i grafikę komputerową.

Wystawa ma na celu pokazanie nowych talentów oraz wielkiego wysiłku i pracy szkół artystycznych.

Gratulujemy uczniom i ich opiekunom!

Dodano 01.12.2022

Wizyta w Akademii Sztuk Pięknych

Nasze klasy czwarte z Liceum Sztuk Plastycznych odwiedziły Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Mieliśmy okazję zobaczyć Wydział Malarstwa, Wzornictwa, Architektury wnętrz, Grafiki, Rzeźby i Intermediów. Być może już niedługo zasilimy mury ASP jako studenci?

Wycieczkę zaliczamy do jak najbardziej udanych! Opiekunami naszych uczniów byli: P. Klaudia Kania, P. Katarzyna Filipczak i P. Sergiusz Powałka.

Dodano 30.11.2022

Warsztaty z cyjanotypii

Nasza nauczycielka fotografii P. Weronika Jędrzejczak przeprowadziła warsztaty z cyjanotypii dla uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie. W zajęciach brali udział uczniowie ze specjalizacji Technik Fotografii i Multimediów. Młodzież poznała pierwszych twórców tej techniki oraz realizowała swoje odbitki w pracowni fotograficznej.

Dodano 29.11.2022

Sukcesy Wiktora Boboryckiego

Dnia 13.11.2022 r. odbyły się zawody Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. Miło nam poinformować, że Grupa Ratownictwa Sportowego Słupskiego WOPR w sztafecie z Wiktorem Boboryckim - uczniem kl. 3 B LSP zajęła I miejsce! Ponadto 19.11.2922 r. Wiktor Boborycki zajął I miejsce w pływaniu kraulem i III miejsce w pływaniu na grzbiecie na zawodach podczas Lęborskiej Ligi Pływackiej. Gratulujemy!

Dodano 29.11.2022

Otwarcie wystawy poplenerowej Orońsko 2022

Za nami otwarcie wystawy poplenerowej Orońsko 2022 w Galerii P25.

Młodzież z obecnej klasy 4A i 4B pod opieką P. Klaudii Kani, w maju tego roku wzięła udział w plenerze w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Prezentujemy efekty tygodniowych warsztatów – ceramiczne rzeźby, kolaże na podstawie rzeźby Pawła Althamera „Ochse” oraz próby graficzne w technice linorytu.

Uczestnicy wystawy:

4A

  • Boschke Katarzyna
  • Chmielewska Katarzyna
  • Daniłkiewicz Patrycja
  • Drużba Amelia
  • Głowińska Zuzanna
  • Grędecka Agata
  • Nowak Julia
  • Piekarz Wiktoria
  • Pietrzak Amelia
  • Skawiński Tomasz
  • Świder Hanna
  • Wałaszewska Alicja

4B

  • Bajer Estera
  • Basarab Zofia
  • Dubińska Sylwia
  • Dzienisz Patrycja
  • Haładyn Mieszko
  • Kalinowska Maja
  • Korth Amelia
  • Kostrubiec Laura
  • Mallek Marta
  • Myszka Sara
  • Ostrowska Aniela
  • Patok Julia
  • Renka Weronika
  • Sabadach Michał
  • Stanisławska Zuzanna
  • Stojewska Wiktoria
  • Walas Oliwia
  • Wojtanowska Oliwia

Wystawa czynna jest w dniach nauki szkolnej od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00. Zapraszamy do odwiedzania!

Zdjęcia: P. Weronika Jędrzejczak

Dodano 28.11.2022

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Za nami Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Również i my po raz kolejny postanowiliśmy zaakcentować ten dzień w naszej szkole. Szkolny Klub Wolontariuszy i grupa Ucznia Zdolnego przygotowali szereg atrakcji. Pod opieką P. Marii Lelakowskiej i P. Moniki Skwarek mieliśmy okazję wyjść do mieszkańców naszego miasta, by życzyć im wszystkiego, co najlepsze wręczając przy tym balony i słodycze.

Ponadto w szkole zorganizowaliśmy dwa konkursy. W pierwszym z nich uczniowie typowali Miss lub Mistera Życzliwości- to najbardziej życzliwe, otwarte, tolerancyjne i empatyczne osoby w danej klasie. Sami zobaczcie, oto i oni! W drugim konkursie to nauczyciele wybierali najżyczliwszą klasę. I miejsce zdobyła klasa 2 B LSP – wychowawczyni P. Julita Rzeppka, II miejsce zajęła klasa 3 TW – wychowawczyni P. Monika Skwarek, a III miejsce należy do kl. 3 PLO – wychowawca P. Arkadiusz Herman. Serdecznie gratulujemy!

Nie mogło również zabraknąć skrzynki pocztowej, do której uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mogli wrzucać swoje pozdrowienia. Uczniowie własnoręcznie przygotowywali kartki na godzinach wychowawczych.

Tego dnia dominował kolor żółty. Nasze korytarze wypełnione były plakatami o życzliwości, które wykonali uczniowie wraz z wychowawcami klas.

Warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że naukowcy w tej kwestii nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję!

Dodano 28.11.2022

Mam prawo być inny

W naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Tego dnia klasy II LO SMS, III A LSP, III TW oraz IV TW wzięły udział w warsztatach na temat tolerancji. Zajęcia stały się świetną okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – m.in. kolegów czy koleżanek. Na początku wspólnie obejrzeliśmy prezentacje oraz krótki filmik, po czym przeszliśmy do ćwiczeń. Była gra pt. „Szybka randka”, której celem było zapoznanie się uczniów z różnych typów szkół. Zadanie okazało się trudnym wyzwaniem, jednak małymi krokami udało się, czym pokazaliśmy naszą otwartość na komunikację. Następnie przeszliśmy do szybkich ćwiczeń ruchowych „kto tak jak ja...”. Bawiliśmy się świetnie. Zwieńczeniem warsztatów było wspólne wykonanie plakatów na temat „Czym jest dla mnie tolerancja?”. Uczniowie stworzyli ciekawe dzieła, a praca zespołowa przebiegała w bardzo sympatycznej atmosferze.

Celebrujmy naszą różnorodność, uczmy się i poznawajmy nasze różnice, wykorzystujmy je, aby łączyć całą społeczność szkolną. Razem zastanówmy się nad naszymi postawami wobec innych, w tym też np. do osób z niepełnosprawnościami. Pamiętajcie, że tolerancja to absolutne minimum, celem najważniejszym jest akceptacja. Międzynarodowy Dzień Tolerancji został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 r. z inicjatywy UNESCO. Zajęcia w naszej szkole przeprowadziły Panie Natalia Hendrych i Monika Skwarek.

Dodano 22.11.2022

Plastusie w akcji

Nasza grupa uczniów Plastusie, działając w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii, kolejny raz odwiedziła niepełnosprawną młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marynarza Polskiego w Damnicy. Działalność grupy ma za zadanie wspomóc rozwój artystyczny i pobudzić kreatywność niepełnosprawnej młodzieży. Pragniemy pokazać, że sztuka może nas łączyć, a pracą manualną można się bawić i sprawiać radość innym.

Tym razem uczniowie kl. 2B LSP przeprowadzili warsztaty zdobienia paznokci.

Pozytywnych emocji było wiele. Spotkanie zaliczamy do bardzo udanych. Serdecznie dziękujemy za tak miłe przyjęcie!

Dodano 22.11.2022

Spotkanie autorskie do wystawy fotografii Agnieszki i Katarzyny Laskus

Nasi uczniowie kl. 1A i 2B LSP uczestniczyli w spotkaniu autorskim zorganizowanym przy okazji wystawy fotografii Agnieszki Laskus i Katarzyny Laskus-Stwora „Woda i beton”.

Wystawa dwóch sióstr oparta została o dwa wzajemnie przeciwstawne byty, będące punktem wyjścia i głównym tematem fotograficznego dialogu artystek. Kontrasty uwidaczniające się w życiu autorek oraz odmienne postawy twórcze opisane są przez konkretne atrybuty. Woda oraz beton lub bardziej dosłownie ziemia to dwa żywioły, dwie z podstawowych składowych świata materialnego, które stoją w opozycji do siebie, jednocześnie się ze sobą splatając. To odległe elementy nierozerwalnie ze sobą powiązane i nieustannie obustronnie na siebie oddziałujące.

Dziękujemy za możliwość osobistego spotkania z artystkami! Wystawę można oglądać do 9 grudnia w OT Rondo. Opiekunami uczniów byli: P. Julita Rzeppka oraz P. Grzegorz Bożek.

Ceremonia pogrzebowa Pana Bogdana Jankowskiego

Szanowni Państwo, informujemy, że ceremonia pogrzebowa Pana Bogdana Jankowskiego rozpocznie się 17 listopada o godz. 11:20 w kaplicy na Starym Cmentarzu, skąd nastąpi wyprowadzenie do miejsca spoczynku o godzinie 11:50. Msza św. żałobna odprawiona zostanie 17 listopada o godz. 7:30 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Słupsku.

Przekazując tę bardzo smutną informację chcemy jednocześnie wspomnieć Pana Bogdana…

Pan Bogdan Jankowski urodził się 7 czerwca 1949 roku w Lęborku. W Lubuczewie pod Słupskiem mieszkał od roku 1957 do końca swojego życia. W Słupsku ukończył szkołę podstawową, a następnie II LO. Za sprawą ojca leśniczego próbował kontynuować tradycję rodzinną i podjął studia na leśnictwie, jednak zwyciężyły geny mamy nauczycielki i zdecydowanie większą część swego życia poświęcił pracy pedagogicznej. Ukończył Studium Nauczycielskie w Kołobrzegu, następnie historię sztuki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracował w słupskich szkołach podstawowych, liceach oraz jako nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Pedagogicznej (obecnie Akademii Pomorskiej) w Słupsku. Przerwą w pracy nauczycielskiej było stanowisko dyrektora Biura wystaw Artystycznych w Koszalinie oraz funkcja rzecznika prasowego prezydenta miasta Słupska. Chcąc zapewnić lepszy byt rodzinie, próbował również własnej działalności gospodarczej. Ostatnie dwadzieścia lat przepracował w szkolnictwie.

Był kochającym, oddanym i wyrozumiałym ojcem dla dwójki dzieci – Marty i Macieja oraz ukochanym dziadkiem czwórki wnucząt: dorosłego już Alexa, nastoletniej Nadii, małych Mii i Ali. Przez całe życie kochał muzykę. Pierwsza jego kolekcja to pokaźny zbiór płyt pocztówkowych. Pasja zbierania płyt towarzyszyła mu do końca – ostatnią płytę kupił w przeddzień śmierci. Pasjonował się również historią malarstwa i filmu, zgromadził pokaźne zbiory albumów i filmów.

Zebranie z rodzicami

Szanowni Państwo, przedstawiamy harmonogram wywiadówek, które odbędą się 17.11 (czwartek). Do zobaczenia.

Dodano 12.11.2022

Z głębokim żalem i wielkim smutkiem...

Z głębokim żalem i wielkim smutkiem zawiadamiamy, iż zmarł Pan Bogdan Jankowski. Nasz nauczyciel pracował w Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza od początku jego istnienia czyli od 1.09.2003 r.

Był niezwykle oddany szkole i uczniom, doczekał się wielu wychowanków. Jego uczniowie osiągali sukcesy w Olimpiadzie Artystycznej. Przez wiele lat prowadził w szkole Dyskusyjny Klub Filmowy. Posiadał ogromną wiedzę z historii sztuki.

Prywatnie uwielbiał muzykę i kino. Pracował z pasją, świetny dydaktyk, dobry i uśmiechnięty człowiek.

Informacje dotyczące pogrzebu przekażemy w nadchodzącym tygodniu.

Dodano 04.11.2022

Teatr STOP - warsztaty

Mamy dla Was bardzo ciekawą propozycję koszalińskiego Teatru STOP, który od ponad ćwierć wieku systematycznie realizuje i poszerza własny program edukacji teatralnej realizowanej w kraju. Tym razem przystępuje do jesiennych działań edukacyjnych w wybranych słupskich szkołach, m.in. w ZSI. Przed nami 4-dniowe warsztaty, które odbędą się 28-29 listopada (czas trwania ok. 4h dziennie) oraz 1-2 grudnia (cały dzień).

Opis warsztatów:

  • Dzień I - ćwiczenia dramowe mające na celu wzajemne poznanie. Bardzo istotny dzień od którego wiele zależy;
  • dzień II - wprowadzenie scenariusza i praca z tekstem: analiza, interpretacja, przydział ról, „pamięciówka” do opanowania po zajęciach - w domu;
  • dzień III - próba teatralna, inscenizacja scenariusza, wejście w rolę i budowanie postaci, praca zespołowa, przygotowanie całości, omówienie kostiumów, rekwizytów;
  • dzień IV - finał poprzedzony próbami łącznie z „generalką”.

Głównym celem warsztatów poprzez teatr i dramę jest nabywanie kompetencji komunikacyjnych uczniów, promocja zdrowia, twórczego rozwoju oraz życia bez używek.

Szczegółowe informacje i zapisy w gabinecie u Pani pedagog Marty Jasnoch-Brzeskiej (II p.) do 15 listopada. Ilość miejsc ograniczona! Zapraszamy!

Dodano 30.10.2022

Halloween i otrzęsiny klas pierwszych

Za nami świetna zabawa z okazji Halloween i otrzęsin klas pierwszych. W auli szkolnej rywalizowali ze sobą uczniowie klas pierwszych wykazując się talentem i kreatywnością. Młodzież zmierzyła się w kilku konkurencjach: Hokus Pokus Wierszokus- wierszowany czar, Piekielnie Smaczne Muffiny, Halloweenowe Karaoke, Quiz o horrorach, Miotła Czarownincy i Najlepsze przebrania. Zwyciężyła klasa 1ALSP, miejsce II zajęła kl. 1APLO, a trzecie- 1BLSP. Gratulujemy!

Na długich przerwach na korytarzu zorganizowany został także kiermasz ciast i przysmaków, z którego dochód przeznaczymy na stworzenie szkolnego radiowęzła. Ponadto jeszcze dziś… noc horrorów!

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Dodano 25.10.2022

Warsztaty ceramiczne

Nasza nauczycielka P. Klaudia Kania przeprowadziła warsztaty ceramiczne dla pracowników naszej szkoły (i ich pociech). Po krótkim wstępie teoretycznym dotyczącym podstaw ceramiki, przeszliśmy do lepienia. Kubki, miski, patery- to wszystko stworzyliśmy podczas zajęć.

Dziękujemy P. Klaudii za poświęcony czas i cenną wiedzę.

Dodano 24.10.2022

Wycieczka do Warszawy

Nasi uczniowie LSP, podczas dwudniowej wycieczki do Warszawy, odwiedzili targi wnętrzarskie (Warsaw Home & Contract - Biznesowe Targi Wnętrz), gdzie mieli okazję podpatrzeć najnowsze trendy oraz Akademię Sztuk Pięknych, po której Pani Dziekan oprowadziła naszą młodzież i przedstawiła, czym zajmuje się ta artystyczna uczelnia.

Wyjazd zaliczamy do bardzo udanych. To był intensywny czas - mnóstwo zwiedzania i pozytywnych wrażeń.

Dodano 21.10.2022

Halloween i otrzęsiny klas pierwszych

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,

połączone siły Pani Katarzyny Filipczak oraz Samorządu Uczniowskiego pragną zaprosić Was do zabawy 28.10.2022 r. (piątek) z okazji Halloween oraz otrzęsin klas pierwszych. Całą społeczność szkolną, czyli pracowników oraz uczniów zachęcamy do upiornych przebrań oraz do uwieczniania się na zdjęciach. Chętnych prosimy o przekazywanie fotek na szkolnego Facebooka.

Uczniowie klas pierwszych w godzinach 9:40-11:15 wezmą udział w otrzęsinach w auli szkolnej.

Na długich przerwach na korytarzu zorganizowany zostanie kiermasz ciast i przysmaków, z którego zebrane środki przeznaczymy na stworzenie szkolnego radiowęzła, który ma na celu umilać nam muzyką przerwy.

Przypominamy również, że wieczorem odbędzie się noc horrorów, czyli maraton filmowy w klimacie Halloween, do białego rana! Zgody można pobierać dzisiaj w sali 108 oraz u Pani Katarzyny Filipczak po weekendzie. Uwaga, ilość miejsc ograniczona!

Pozdrawiamy i zapraszamy do wspólnej zabawy!

Dodano 21.10.2022

Noc z horrorami

Z okazji Halloween organizujemy filmową noc z horrorami. Wydarzenie odbędzie się z piątku na sobotę (28/29.10) od ok. 18-tej do 6-tej rano. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgody można pobrać u P. Katarzyny Filipczak i P. Bartosza Chomicza.

Zapraszamy!!!

Dodano 20.10.2022

Telefon zaufania

Na terenie naszej szkoły znajdziecie plakaty oraz wizytówki dotyczące funkcjonowania telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111, który jest anonimowy i czynny przez całą dobę. Materiały nadesłała nam Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, której bardzo dziękujemy.

Przypominamy, że w najbliższym otoczeniu warto szukać zaufanych osób, z którymi można porozmawiać o wszystkim. Grono pedagogiczne, pedagog, psycholog także pozostają do Waszej dyspozycji.

Dodano 19.10.2022

Akcja czytelnicza

Młodzież z naszej szkoły, chcąc uczcić rok 2022, który został ogłoszony rokiem romantyzmu polskiego, czytała w auli szkolnej „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. To akcja czytelnicza związana z akcją Narodowe Czytanie org. przez Prezydenta RP. W naszej szkole wydarzenie koordynowała P. Justyna Witek.

Zapraszamy do galerii!

Dodano 18.10.2022

"Lot"- instalacja P. Pauliny Grosz

Nasza nauczycielka P. Paulina Grosz, która od tego roku szkolnego uczy rysunku i malarstwa w LSP, wzięła udział w jubileuszowej wystawie „8x1. Laureaci czterech edycji konkursu malarskiego im. W. Fangora”.

Pani Paulina, studiując malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, otrzymała nagrodę Grand Prix podczas drugiej edycji konkursu. Teraz nasza nauczycielka podczas wystawy prezentuje swoją najnowszą pracę pt. „Lot”, która jest instalacją malarską.

Wystawa „8x1” to osiem osobnych pokazów indywidualnych, przygotowanych przez laureatki i laureatów konkursu przy minimalnej ingerencji ze strony kuratorów. Celem ekspozycji jest prezentacja różnorodności postaw młodych twórczyń i twórców. Na wystawie można również zobaczyć prace Wojciecha Fangora- polskiego malarza, grafika, plakacisty i rzeźbiarza.

Wystawę można oglądać w Zbrojowni Sztuki w Gdańsku (Targ Węglowy 6) do 22.10.2022 r. Zapraszamy!

fot. Bartosz Żukowski

Dodano 18.10.2022

VIII Słupski Bieg Charytatywny na Rzecz Zwierząt - POBIEGNIJ! - POMOŻESZ! - podsumowanie

Za nami VIII Słupski Bieg Charytatywny na Rzecz Zwierząt- POBIEGNIJ!- POMOŻESZ! na rzecz czworonogów ze słupskiego schroniska.

Nasi uczniowie:

  • Agata Grędecka- 4 A LSP
  • Natalia Surma- 3 B LSP
  • Sofia Aleksandrowicz- 3 A LSP
  • Elisa Claudot- 2 TW
  • Amelia Szpudyk-2 TW
  • Amelia Wojtasiak- 1 B TW
  • Wanesa Jachna- 4 A TW
  • Agata Borzyszkowska- 4 A TW
  • Ola Dzięcielewska- 4 A TW
  • Paula Przybyła- 4 A TW
byli odpowiedzialni za obstawienie trasy biegu i dbanie o bezpieczeństwo. Ponadto nasza nauczycielka P. Ewa Tomaszewska przekazała na licytację gry planszowe!

Dziękujemy za Waszą bezinteresowność i chęć pomocy!

Dodano 17.10.2022

Dzień Edukacji Narodowej 2022

Dziś obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. To święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów i pracowników oświaty. To również doskonała okazja, by wszystkim tym osobom złożyć najlepsze życzenia- zdrowia, pomyślności, satysfakcji osobistych i zawodowych, sukcesów oraz uśmiechu.

W naszej szkole odbył się apel, podczas którego Nagrodą Dyrektora za wyróżniającą pracę w roku szkolnym 2021/2022 wyróżnieni zostali: P. Katarzyna Filipczak, P. Maria Lelakowska, P. Arkadiusz Herman, P. Magdalena Piniaha oraz P. Marta Malinowska.

Ponadto P. Jacek Gryczka, P. Dorota Grygorkiewicz, P. Aleksandra Jakimowicz oraz P. Weronika Jędrzejczak odebrali akt nadania w związku z uzyskaniem stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela kontraktowego.

Jednocześnie z dumą informujemy, że P. Maja Frąckowiak, P. Natalia Hendrych oraz P. Monika Skwarek otrzymały Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty!

Uczniowie kl. II-IV głosowali także na Nauczyciela Roku, którym została P. Katarzyna Filipczak!

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym nauczycielom.

Za organizację apelu w naszej szkole odpowiedzialna była P. Marta Jasnoch-Brzeska oraz P. Natalia Hendrych wraz z kl. III OPW. Dziękujemy za świetną zabawę!

Dodano 13.10.2022

Nasz mural w Słupskim Ośrodku Kultury

Nasi uczniowie kl. 2 B LSP- Natalia Trzebiatowska, Marysia Augustynowicz, Magda Grzegorzewicz, Marcin Szcześniak, Marcel Łazarek i Agata Bartczak oraz kl. 4 A LSP- Hania Świder, Zuza Głowińska i Agata Grędecka tworzyli mural, który powstał w jednej z sal w Słupskim Ośrodku Kultury przy ul. Banacha w Słupsku. Uczniowie posługiwali się szablonem, który montowany jest do ściany, a następnie nakłada się na niego farby. Efekty prac prezentujemy poniżej!

Ponadto nasza młodzież wzięła udział w grze miejskiej „Śladami słupskich murali” polegającej na lokalizowaniu murali w mieście.

Dodano 12.10.2022

Wyniki konkursu na plakat promujący naukę języków obcych

Znamy zwycięzców II edycji szkolnego konkursu na plakat promujący naukę języków obcych.

Oto wyniki:

  • I miejsce- Katarzyna Machała z kl. 1 A LSP
  • II miejsce- Oliwia Lewandowska z kl. 2 A PLO
  • III miejsce- Jakub Kuligowski z kl. 4 MLO

Uczniowie zwycięskich prac otrzymali drobne upominki. Serdecznie gratulujemy!

Dodano 06.10.2022

Spotkanie autorskie z P. Przemkiem Kacą

Nasza klasa 2 B LSP uczestniczyła w spotkaniu autorskim „Sny z betonu” z P. Przemkiem Kacą. Tematyka była bardzo ciekawa- hip hop, presja rówieśnicza, depresja, uzależnienia, zaburzenia emocjonalne, walka o swoje zdanie. Aktywni uczniowie otrzymali w nagrodę książkę. Opiekunką uczniów była P. Ewelina Walczak.

Bardzo dziękujemy za spotkanie!

Dodano 06.10.2022

Wycieczka do Gdańska

Nasi uczniowie klas IIA i IIB LSP uczestniczyli w wycieczce do Gdańska. Młodzież zwiedziła tam Muzeum Narodowe. Szczególną uwagę poświęciła obejrzeniu „Sądu ostatecznego” Hansa Memlinga (1467 – 1473). Otwarty tryptyk ukazuje wizję dnia sądu ostatecznego opisanego w Apokalipsie św. Jana. Zainteresowanie wzbudziły także wystawy stałe muzeum, zwłaszcza ceramiki i wystawa „Pobożni i cnotliwi dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki”. Po wizycie w Muzeum Narodowym uczniowie zwiedzili Nowy Targ oraz zabytkowe centrum Gdańska z dworem Artusa, pomnikiem i fontanną Neptuna. Uczniowie obejrzeli także wystawę fotografii pt. „Wyczulone”. Wystawa w galerii Zielona Brama jest prezentacją dzieł stworzonych przez artystki, dla których medium fotografii jest najczęstszym narzędziem sztuk. Następnie nasza młodzież odwiedziła katedrę NMP- największy ceglany kościół pobrzeża Bałtyku. Pośród wielu cennych dzieł sztuki znajdują się w nim m.in. gotyckie rzeźby, Madonna i Pieta z ok. 1420 roku. Ciekawostkę stanowi późnogotycki zegar astronomiczny konstrukcji Hansa Duringera.

Kierownikiem wycieczki był nauczyciel historii sztuki P. Bogdan Jankowski, zaś drugim opiekunem była wychowawczyni kl. II A LSP P. Dorota Grygorkiewicz. Szczególne podziękowania od uczniów i opiekunów otrzymał P. Robert Zając za bezpieczną jazdę i pomoc w organizacji wycieczki.

Dodano 05.10.2022

Światowy Dzień Uśmiechu

Zobaczcie jak w szkole obchodziliśmy „Światowy Dzień Uśmiechu”, podczas którego nasi wolontariusze zorganizowali fotobudkę i rozdawali cukierki.

Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, twórca słynnej uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Pierwsze obchody odbyły się 1 października 1999 r. w Stanach Zjednoczonych, w mieście Worcester.

Dodano 03.10.2022

Otwarcie wystawy Kajetana Wójcika

Mamy dla Was fotorelację z otwarcia wystawy Kajetana Wójcika. Przypominamy, że wystawa czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00 w Galerii P25 w Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku przy ul. Przemysłowej 25. Zapraszamy!

Dodano 03.10.2022

Zdjęcia klasowe

Zaczął się rok szkolny, zatem spółdzielnia uczniowska Plastusie rozpoczyna działania! Dziś młodzież robi zdjęcia klasowe uczniom naszej szkoły

Dodano 03.10.2022

XIX Zachodniopomorski Festiwal Nauki w Koszalinie

Nasza grupa Ucznia Zdolnego oraz wybrani uczniowie klas 4 A LSP, 3 TW oraz 3 A i B LSP uczestniczyli w XIX Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki na Politechnice Koszalińskiej. Młodzież bardzo aktywnie i z dużą dawką zaciekawienia uczestniczyła w następujących warsztatach:

  1. mózg na zakupach, czyli jak zrozumieć klienta i na tym zarobić (warsztaty aktywizujące z elementami rozwiązywania zadań logicznych),
  2. wyemituj swój kolor – pomieszaj RGB,
  3. „A Tour of Accents of the English-speaking world” (wycieczka po akcentach świata anglojęzycznego; wykład w języku angielskim),
  4. papierowe Google Maps (interaktywna prezentacja multimedialna),
  5. jabłko w prezencie, przygoda z opakowaniem (warsztaty),
  6. ocena jakości i świeżości jaj,
  7. wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości w procesach produkcji,
  8. bariery w komunikacji.

Poznaliśmy wnętrza Politechniki, mieliśmy również okazję porozmawiać z wykładowcami i studentami tejże uczelni, a co najważniejsze- mogliśmy praktycznie eksperymentować z eksponatami z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii, nauk społecznych czy matematyki.

Dzień zaliczamy do udanych. Nasza młodzież spisała się fantastycznie i wróciła z dawką inspiracji do działania.

Opiekunami grup były Panie Monika Skwarek oraz Maria Lelakowska.

Dodano 30.09.2022

Finisaż P. Klaudii Kani

Za nami finisaż wystawy P. Klaudii Kani. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i jednocześnie przypominamy, że już dziś otwarcie kolejnej wystawy w Galerii P25. Swoje prace zaprezentuje Kajetan Wójcik. Otwarcie wystawy już o godzinie 17:00 w budynku Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku.

Dodano 29.09.2022

Światowy Dzień Zwierząt

Już 4 października obchodzić będziemy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji nasi uczniowie klasy I B TW wraz z P. Magdaleną Piniahą organizują kiermasz. Świeżo wyciskane soki, ciasta, babeczki, sałatki - to wszystko będzie można kupić podczas akcji jednocześnie poprawiając los potrzebujących zwierząt, ponieważ zebrane środki przeznaczymy na cel charytatywny dla zwierzaków. Kiermasz odbędzie się 4.10 podczas długich przerw (o 11:15, 12:15 i 13:15) na szkolnym korytarzu na parterze.

Dodatkowo, aby urozmaicić ten dzień, naszym uczniom TW towarzyszyć będą ich pupile. Uczniowie będą opowiadać o ich charakterystyce i pielęgnacji.

Zapraszamy!!!

Dodano 27.09.2022

„180”

W ramach zapoczątkowanej w marcu serii „Obraz, słowo o… Antologia”, prezentującej twórców pracujących na styku literatury i sztuki wizualnej, w Kawiarni Artystycznej Antrakt w Słupsku prezentujemy nową pracę w tym sezonie. „180” to jedna ze stron art-booka pt. „Dziennik w czasie wojny” autorstwa Maryi Hoyin. Ukraińska artystka ze Lwowa fotograficznie zapisuje swoją codzienność w czasie wojny, każdego dnia robiąc trzy zdjęcia. Tworzy dziennik, którego nigdy nie pisała. Jest to swoisty autoportret, zdjęcie jednego posiłku w ciągu dnia i zdjęcie liczby - dnia wojny, którą artystka układa z rzeczy znalezionych na spacerze lub rzeczy domowych. Czynność kontynuuje do tego czasu, kiedy wojna się skończy i kiedy w jej kraju będzie POKÓJ.

Praca powstała podczas „Multimedialnego Ukraińskiego Pleneru w Ustce” organizowanego przez Bałtycką Galerię Sztuki Współczesnej.

biogram:

Mariya Hoyin (Ukraina) - ur. 1982, mieszka i pracuje we Lwowie. Ukończyła studia na Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk Pięknych (Wydział ceramiki). Od 2005 roku zajmuje się głównie fotografią analogową oraz cyfrową, performance. Interesuje ją głównie fotografia tkanki miejskiej oraz dokumentacja działań performance. W 2022 roku wzięła udział w programie rezydencyjnym BGSW w Centrum Aktywności Twórczej.

Dodano 27.09.2022

Wyniki głosowania na przewodniczącego SU

Za nami głosowanie na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Zwyciężyły ex aequo dwie uczennice: Anastazja Rusinowicz z klasy 4TW (na zdjęciu po lewej) oraz Natalia Surma z kl. 3BLSP (po prawej). Dziewczyny uzyskały równą ilość głosów, zatem będą razem pełnić funkcję przewodniczącej SU.

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Dodano 23.09.2022

Wystawa Kajetana Wójcika

Zapraszamy na kolejną wystawę w galerii P25, znajdującej się w budynku Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku. Tym razem swoje prace zaprezentuje Kajetan Wójcik. Otwarcie wystawy już w piątek, 30.09.2022 o godzinie 17:00.

Na piątkowym otwarciu po raz kolejny spotkamy się z absolwentem naszego plastyka. Kajetan Marcin Wójcik, znany również jako „Martin Gaeta” oraz „Kat WC” powróci do nas z retrospektywnym przekrojem swojej malarskiej działalności. Wystawa „Wolność jako słowo i jako idea – Podróż sentymentalna przez Pomorze Środkowe i Zachodnie” obejmuje prace olejne z lat 2018-2022, rozpoczynając od obrazów z lokalnymi motywami pejzażowymi, poprzez różnorodne, kulturowe ujęcia figur ciała i rozbudowane wielkoformatowe kompozycje, takie jak „Zdjęcie z krzyża”.

Kajetan Wójcik w tekście do wystawy:

„Selekcja prac ma na celu pokazanie proces rozwoju i tąpnięcia młodego artysty. Odnosi się do poszukiwania własnych problemów, ścieżki, ich rozwiązań. Tytułowa ‘wolność’ to nie tylko wolność twórcza - jest to też dialog z własnymi prawami i obowiązkami, znajdowanie swojego miejsca w świecie zewnętrznym jak i wewnętrznym. Prace poruszają temat ludzkości - ciała, ducha, umysłu. Szukają balansu między tym co zastane, tradycją, starością, a światem współczesnym - tak bardzo oderwanym od klasycznych rozwiązań jak i podmiotów. Zagadnieniem kluczowym jest tożsamość - coś, czego wielu z nas zatraca, kompromituje, schodzi na kompromisy. Poprzez swoje obrazy artysta pragnie dać widzowi czas i miejsce na kontemplację. Oferuje widzowi to, czego jemu samemu brakuje”.

Kajetan Wójcik

pochodzi z Pomorza, absolwent Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza w Słupsku. Studiuje na Akademii Sztuki w Szczecinie na Wydziale Malarstwa w pracowni Zbigniewa Rogalskiego.

Swoje prace tworzy w konwencji realistycznej, inspirując się technikami malarzy XIX wieku – takich jak Iwan Kramskoj, Soroll, John Singer Sargent, czy Anders Zorn. Obrazy tego szwedzkiego malarza zainspirowały artystę do zastosowania ograniczonej palety barw.

Wystawa będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00 do 28.10.2022 r.

Dodano 23.09.2022

Przywitanie pierwszaków

Nasi uczniowie klas pierwszych zostali przywitani przez Panią psycholog Kamilę Rudnik i otrzymali kilka cennych informacji na temat jej pracy oraz możliwości wsparcia na terenie szkoły. Każdy obecny uczeń otrzymał również list, w którym psycholog szkolny skierował kilka słów od siebie na początek roku szkolnego. Pierwszoklasiści: FAJNIE, ŻE Z NAMI JESTEŚCIE!

Osoby nieobecne podczas spotkania z psychologiem, proszone są o zgłaszanie się do gabinetu 204.

Dodano 23.09.2022

Rocznica śmierci patrona LSP

Kochani, nasi uczniowie LSP, chcąc uczcić 83. rocznicę śmierci patrona swojej szkoły- Stanisława Ignacego Witkiewicza, wybrali się do Muzeum Pomorza Środkowego i do galerii w Spichlerzu, gdzie obejrzeli wystawę prac tego artysty. Witkacy- malarz, rysownik i fotografik, dramaturg i powieściopisarz, filozof, teoretyk i krytyk sztuki; członek pierwszej polskiej grupy awangardowej Formiści; autor estetycznej teorii Czystej Formy; twórca Firmy Portretowej.

W Spichlerzu dołączył do nas także dr Hubert Bilewicz. Dziękujemy za obecność.

Dodano 22.09.2022

Nabór do grupy Ucznia Zdolnego

Jeśli chciałbyś/chciałabyś rozwinąć swoje pasje, zainteresowania, sam/sama zaistnieć, stworzyć coś dla siebie, dla innych, skorzystać z rozrywki, zabawy, czy poprowadzić własny warsztat, pokaz, a może doświadczenie zapraszamy do programu Ucznia Zdolnego działającego w naszej szkole! To TY decydujesz, jakie działania będzie podejmował zespół przez cały rok szkolny.

Koordynatorem grupy jest P. Monika Skwarek (sala 207), przy współpracy z P. Katarzyną Serafin oraz P. Natalią Zakrzewską.

Obowiązują zapisy do 30.09.2022 r.

Nie zwlekaj, zbliż się do wymarzonego celu. Dołącz do nas!

Dodano 21.09.2022

Finisaż wystawy Klaudii Kani

Drodzy, przypominamy, że prace ceramiczne P. Klaudii Kani można oglądać w Galerii P25 od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00 (Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza, ul. Przemysłowa 25 w Słupsku). Jednocześnie serdecznie zapraszamy na finisaż wystawy, podczas którego będzie możliwość osobistego spotkania z artystką. Finisaż odbędzie się już 28.09.2022 r. o godzinie 14:00. Do zobaczenia!

Dodano 21.09.2022

Sukces P. Klaudii Kani

Z dumą informujemy, że P. Klaudia Kania- nasza nauczycielka rzeźby i ceramiki artystycznej w Liceum Sztuk Plastycznych została jedną z laureatek 13. edycji Ogólnopolskiej Wystawy Najlepszych Dyplomów Akademii Sztuk Pięknych 2021 oraz została wyróżniona nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Promocja młodych talentów z całego kraju oraz wsparcie początkujących twórców w samodzielnym zaistnieniu na rynku sztuki- to główne cele organizowanej przez gdańską ASP wystawy „Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych”. Wydarzenie ma charakter konkursowy- biorą w nim udział wybrani absolwenci kierunków i specjalizacji: fotografia, grafika artystyczna, instalacje, malarstwo, intermedia, performance, rysunek, rzeźba, ceramika, szkło artystyczne, tkanina artystyczna wszystkich publicznych uczelni artystycznych.nWernisaż połączony był z uroczystym wręczeniem nagród.

- Cieszę się, że zostałam doceniona, to wyróżnienie to dla mnie ogromna przyjemność- mówi nasza nauczycielka LSP. Zdjęcia pracy artystki pt. „O studni” w galerii poniżej.

Gratulujemy!

Dodano 21.09.2022

Wystawa Patrycji Dzienisz i Mieszka Haładyna

Nasi uczniowie kl. IV LSP Patrycja Dzienisz i Mieszko Haładyn zapraszają na otwarcie swojej wystawy fotograficznej! Goście będą mieli okazję zobaczyć zdjęcia, które powstały we współpracy przy projekcie „Pomór. Ciemna jutrznia” grupy Materia Prima. Otwarcie wystawy odbędzie się już 25 września (niedziela) o godz. 17:00 w Kluboksięgarni Cepelin Books. Serdecznie zapraszamy!

Dodano 19.09.2022

Warsztaty w ramach konkursu "Witkacy pod strzechy"

W ramach konkursu „Witkacy pod strzechy” w warsztatach w naszej szkole przy ul. Przemysłowej udział wzięła młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marynarza Polskiego w Damnicy. Temat zajęć? Plakaty na podstawie motywów z obrazów i dramatów Witkacego. Młodzież wycinała szablony, a następnie tworzyła swój własny plakat. Odwiedził nas również wnuk Witkacego - Maciej Witkiewicz.

Wychowankowie ośrodka mieli także okazję zwiedzić szkołę przy ul. Przemysłowej. Warsztaty zakończyły się poczęstunkiem.

Specjalne podziękowania dla prowadzących warsztaty: P. Pauliny Grosz oraz P. Grzegorza Bożka oraz dla uczniów naszego plastyka:
z klasy 2B LSP: Marysi Augustynowicz, Wiktorii Depki-Prądzyńskiej, Kingi Kreft, Marcina Szcześniaka,
z klasy 3B LSP: Weroniki Tarnowskiej, Oliwii Lemańczyk.

Dodano 15.09.2022

Drzewko Marzeń

Ogród, własna klinika weterynaryjna, domek nad jeziorem, a może miłość i szczęście? Wasze marzenia są naprawdę piękne. Wszystkie z nich prezentujemy na Drzewku Marzeń, które stanęło w holu na parterze. Zachęcamy do zapoznania się!

Akcja z okazji Dnia Marzyciela została zorganizowana przez P. Martę Jasnoch-Brzeską - naszego pedagoga specjalnego.

Dodano 13.09.2022

II edycja szkolnego konkursu na plakat promujący naukę języków obcych

Drodzy Uczniowie,
w związku z przypadającym 26 września Międzynarodowym Dniem Języków Obcych zapraszamy do udziału w II edycji szkolnego konkursu na plakat promujący naukę języków obcych.

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów klas ponadpodstawowych z naszej szkoły.

Głównymi celami konkursu są:

  • rozbudzanie i pogłębianie zainteresowania nauką języków obcych,
  • propagowanie wychowania proeuropejskiego,
  • rozbudzanie otwartości na inne kultury.

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać plakat w formacie nie mniejszym niż A3 (technika dowolna). Prace należy składać u swoich nauczycieli języka obcego do 26.09.2022 r.

Posiedzenie komisji konkursowej i ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 29.09.2022 r.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

`

W imieniu zespołu nauczycieli języka niemieckiego: koordynator konkursu - Zofia Pstrągowska-Misiuk

Dodano 12.09.2022

Wystawa Klaudii Kani

Rok szkolny 2022/2023 w Galerii P25 otwieramy wystawą Klaudii Kani - absolwentki i nauczycielki w naszym Liceum Sztuk Plastycznych, gdzie prowadzi pracownię rzeźby i ceramiki, działającą od września jako specjalność artystyczna.

Technika ceramiki jest motywem wystawy jako część tego, czym zajmuje się w swojej działalności artystycznej Klaudia Kania. Możemy zobaczyć przekrój twórczości, drogę jaką artystka przebyła z materią ceramiki. Od początku – pierwszej pracy wykonanej na studiach, przez aneks, aż po ostatnie najnowsze obiekty – zrealizowane na plenerze w Orońsku i fragment tytułowej pracy dyplomowej „O studni”, za który autorka otrzymała nagrodę MKiDN za „Najlepszy Dyplom 2021”. W pracach Klaudii Kani da się „usłyszeć” wędrówki przez las i to, co w nim artystka znajduje. Sztuka jest tutaj wynikiem pierwotnej praktyki zbieractwa. Ceramiczne rzeźby zbliżają się do natury przekraczając granice pomiędzy wytworem przyrody a technicznym wytworem człowieka.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00 w Galerii P25 przy ul. Przemysłowej 25 w Słupsku.

Zapraszamy!

Dodano 12.09.2022

Dzień marzyciela

Kto z nas chociaż raz w życiu nie chodził z głową w chmurach? A może często zdarza się Wam myśleć o „niebieskich migdałach”? Wszyscy o czymś marzymy, dlatego też podzielmy się swoimi marzeniami z okazji Dnia Marzyciela, który obchodzić będziemy w szkole w dniach 8-9 września. Specjalne karteczki, na których będziecie mogli zapisać swoje marzenia otrzymacie od wychowawców.

Pamiętajcie, wszystkie marzenia są anonimowe i zostaną zaprezentowane na specjalnym drzewie marzeń, które zawiesimy na szkolnym korytarzu. Szczegółowych informacji udzielą wychowawcy klas.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Dodano 01.09.2022

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Rozpoczynamy rok szkolny 2022/2023! Naszą szkołę wypełnił gwar, rozmowy i wspomnienia z wakacji.

Mamy świetnych uczniów i super grono pedagogiczne- to będzie dobry rok. Życzymy Wam samych wysokich ocen, niegasnącego zapału do nauki i realizacji planów.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Witamy wszystkich uczniów, nauczycieli i całą społeczność szkolną po przerwie wakacyjnej. Czas na letni wypoczynek powoli dobiega końca. Dlatego chcielibyśmy zaprosić na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego, która tradycyjnie odbędzie się dnia 1 września, tym razem jednak na placu przed szkołą. Z pewnością tęsknicie do szkolnych murów, kolegów i koleżanek, a uczniowie klas pierwszych chętnie poznają zwyczaje ZSI i SMS.

Uroczystość będzie przebiegała w następującym porządku:
Godz. 9.00 – klasy: 2, 3 i 4 Technikum Weterynarii
                      2, 3 i 4 Liceum Sztuk Plastycznych

Godz. 10.00 – klasy: 2, 3, 4 Policyjne Liceum Ogólnokształcące
                      2, 3 Oddział Przygotowania Wojskowego
                      2, 3, 4 Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego
                      4 Medyczne Liceum Ogólnokształcące

Godz. 11.00 – klasy: 1 Liceum Sztuk Plastycznych
                      1 Technikum Weterynarii
                      1 Oddział Przygotowania Wojskowego
                      1 Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego
                      1 Policyjne Liceum Ogólnokształcące
                      6, 8 Szkoła Podstawowa SMS

Zapraszamy!