Dodano 24.04.2020

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych!

Drodzy Absolwenci

To już formalnie koniec naszej wspólnej drogi. Spędziliśmy ze sobą szmat czasu. Kończy się pewien etap w Waszym życiu. To moment, w którym podsumowujemy lata nauki, zdobyte umiejętności i wiadomości, przyglądamy się temu co do tej pory osiągnęliśmy i zastanawiamy co dalej chcemy zrobić ze sobą i swoim życiem.

W murach tej szkoły zapisana jest cząstka Waszego życia. Mam nadzieję, że piękna, przyjemna, radosna. Szkoła to jednak nie tylko budynek, oceny i nauka, ale również ludzie, czyli my wszyscy. Przykro jest rozstawać się po wielu wspólnie spędzonych latach. Ale każdy etap w życiu człowieka zawsze ma swój kres i Wy też dotarliście do końca nauki w tej szkole. Taka kolej rzeczy. Nie zapominajcie jednak o sobie i o nas, którzy tu zostajemy.

Mam nadzieję, że te wspólnie przeżyte dni były czasem wartościowym dla Was, dla Waszego rozwoju intelektualnego, fizycznego i emocjonalnego. Że zostaną we wspomnieniach na długo i będą niewyczerpanym źródłem inspiracji i satysfakcji. Czas płynie nieubłaganie. Zanim człowiek się spostrzeże kończy kolejne dziesiątki lat. To co było kiedyś, zwłaszcza doświadczenia przeżyte w młodości, wspomina się zazwyczaj z sentymentem do późnej starości.

Przed Wami egzamin maturalny a dla absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych także egzamin dyplomowy. Tym razem to nie będzie maj, który od lat kojarzył się z egzaminami. Wiem, że wielu z Was towarzyszy niepokój, poczucie lęku i niepewności. Zadajecie pytania, na które jako nauczyciele nie znamy często odpowiedzi. To może działać demotywująco i zniechęcająco. Ale wierzcie, że sercem i myślą jesteśmy z Wami! I zrobimy wszystko, aby wesprzeć Was w tym trudnym czasie. Wspólnie przejdziemy przez to trudne doświadczenie.

Mimo wszystko patrzmy jednak z optymizmem w przyszłość. Przed Wami wiele szans, wiele możliwości i dróg rozwoju. Szukajcie, doświadczajcie, ale przede wszystkim wybierajcie mądrze. Jesteście wspaniałymi, mądrymi ludźmi, którzy z pewnością poradzą sobie z przeciwnościami losu, a zdobyte doświadczenia wykorzystają dla własnego rozwoju. Trzymam za Was kciuki i wierzę, że Wam się uda …

Kochani czeka na Was życie, nowe wyzwania i obowiązki. Przed Wami sukcesy, radości, wielkie ekscytacje, ale także trudności, przeciwności i porażki. Życzę Wam samych wartościowych dni, radości i satysfakcji z tego co robicie i będziecie robić w życiu. Życzę siły, otwartości, miłości do siebie, ludzi i świata. Bądźcie sobą, nie zapominając o innych!

Na „nową drogę życia” pragnę Wam zadedykować słowa z Dezyderaty:

przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy

o ile to możliwe bez wyrzekania się siebie bądź na dobrej stopie ze wszystkimi

wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie wysłuchaj też innych, nawet tępych i nieświadomych oni też mają swoją opowieść

unikaj głośnych i napastliwych są udręką ducha

niech twoje osiągnięcia zarówno jak plany będą dla ciebie źródłem radości

bądź ostrożny w interesach na świecie bowiem pełno oszustwa

bądź sobą, zwłaszcza nie udawaj uczucia ani też nie podchodź cynicznie do miłości bo ona jest wieczna jak trawa

przyjmij spokojnie co ci lata doradzą z wdziękiem wyrzekając się spraw młodości

jesteś dzieckiem wszechświata nie mniej niż drzewa i gwiazdy, masz prawo być tutaj

a więc żyj w zgodzie z bogiem czymkolwiek on ci się wydaje

w zgiełkliwym pomieszaniu życia zachowaj spokój ze swą duszą

przy całej swej złudności, znoju i rozwianych marzeniach jest to piękny świat…

z serdecznością Monika Stępnik Dyrektor ZSI i SMS w Słupsku

Dodano 23.04.2020

Światowy Dzień Książki w Plastyku

Dziś przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To co roku okazja do rozważań na temat kondycji czytelnictwa w Polsce. Sprawdziliśmy także co czyta nasza społeczność szkolna Plastyka.

W związku z dzisiejszym świętem zorganizowaliśmy akcję pod hasłem „Moja ulubiona książka - pochwal się swoją książką!”. Otrzymaliśmy od Was kochani wiele świetnych zdjęć ukazujących naszych uczniów, nauczycieli i pracowników z ulubionymi pozycjami literackimi. Możemy być spokojni - społeczność Plastyka czyta książki! I to na wielką skalę! Z pasją! Warto czytać, bo książki zmieniają nasz świat, dzięki nim możemy poznawać wyobraźnię innych autorów i podróżować - do woli.

A teraz kilka słów o dzisiejszym święcie. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich proklamowany został w 1995 roku na 28. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO. Historycznie, idea święta ma swój początek w Katalonii i sięga roku 1930. Data obchodów – 23 kwietnia – związana jest z rocznicą urodzin lub śmierci kilku wielkich pisarzy: Szekspira, Cervantesa, Druona, Nabokova. Tego dnia w Hiszpanii, każdy kupujący książkę dostaje w prezencie różę.

Poniżej odsyłamy do linku, pod którym można obejrzeć Wasze zdjęcia. Dziękujemy Wam za uczestnictwo w naszej akcji. Happening „Światowy Dzień Książki w Plastyku” przygotowali i koordynowali: Pani Agata Szczepaniak i Pan Daniel Stawski.

CZYTAJMY KSIĄŻKI! WARTO!

Zapraszamy do galerii

Dodano 22.04.2020

List gratulacyjny z Kancelarii Prezydenta RP dla uczennicy

Z przyjemnością informujemy, że Gabriela Siecińska, uczennica naszego Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, otrzymała list gratulacyjny z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Nasza Szanowna licealistka otrzymała dokument pochwalny za zdobycie nagrody w XXII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka.

Słowa uznania dla osiągnięcia Gabrieli zawarte w liście zostały skierowane przez Panią Emilię Błaszak, Dyrektor Biura Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nasza młoda i utalentowana artystka zdobyła Nagrodę w międzynarodowym konkursie, którego celem było szerzenie wiedzy historycznej o niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz, upamiętnianie ofiar i kultywowanie szacunku dla narodów, których udziałem była masowa zagłada, wyrażenie w formie plastycznej własnych refleksji, nawiązujących do słów Zofii Nałkowskiej: „Ludzie ludziom zgotowali ten los”. Naszą licealistkę do konkursu przygotował Pan Sergiusz Powałka, nauczyciel rysunku i malarstwa.

Organizatorem konkursu było Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach.

Serdecznie gratulujemy! Brawa!

Dodano 19.04.2020

Światowy Dzień Książki w Plastyku

Już 23 kwietnia (czwartek) przypada największe święto czytelników obchodzone na całym świecie – Światowy Dzień Książki. Obcowanie z książką to nie tylko czytanie, ale także ekscytująca i pełna niespodzianek przygoda, dostarczająca wiedzy oraz wiele satysfakcji. Czytanie książek rozwija wyobraźnię, wzbogaca język, uczy abstrakcyjnego myślenia, stymuluje rozwój. W naszej szkole staramy się aktywnie propagować idee czytelnictwa wśród młodzieży i promować model spędzania czasu wolnego z książką. Fajnie jest widzieć jak nasi uczniowie stają się aktywnymi uczestnikami kultury czytelniczej.

👉Kochani, w związku z nadchodzącym świętem zapraszamy Was do uczestnictwa w naszej akcji pod hasłem „Moja ulubiona książka - pochwal się swoją książką!”. Zabawa jest bardzo prosta: zróbcie zdjęcie ze sobą i ulubioną książką w rolach głównych, następnie fotkę wyślijcie nam w wiadomości prywatnej naszego szkolnego fanpage’u lub na adres mailowy: danielstaw3@wp.pl

👉W zabawie może uczestniczyć cała nasza szkolna społeczność: uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy, a także sympatycy szkoły.

❗️Termin nadsyłania zdjęć do 22 kwietnia (środa). Wasze zdjęcia opublikujemy w specjalnym poście na naszej stronce facebokowej.

Akcję koordynuje Pani Agata Szczepaniak i Pan Daniel Stawski.

Zapraszamy do uczestnictwa w akcji!

Dodano 18.04.2020

Uczniowie Plastyka promują matematykę za pomocą maseczek

Nowe restrykcje nakazujące zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, dla niektórych okazały się dobrą okazją na wyrażenie swojej osobowości – nasi kreatywni uczniowie w tej kwestii poszli krok dalej – postanowili promować swój ukochany przedmiot – matematykę. Młodzież stworzyła różnorodne wariacje „matematycznych maseczek” ochronnych, które ozdobiła matematycznymi symbolami, wzorami, liczbami i hasłami pełnymi uwielbienia na cześć królowej nauk.

Ten matematyczny happening uczniowie przeprowadzili pod hasłem „Chronię siebie i swoich bliskich, a w wolnym czasie nie rezygnuję z matematyki”. Akcję zainspirowała Pani Monika Skwarek, nasza sympatyczna i powszechnie lubiana przez społeczność szkolną nauczycielka matematyki.

Nasi uczniowie wraz z Panią Moniką wzięli sobie do serca zalecenia specjalistów i noszą maski, by dbać o bezpieczeństwo własne i otoczenia. A przy okazji w oryginalny sposób promują matematykę oraz wykazują kreatywne podejście do kwestii maseczek.

Niezmiennie, życzymy Wam Kochani z całego serducha zdróweczka!

Dbajcie o siebie i bliskich!

ZAPRASZAMY DO GALERII

Dodano 17.04.2020

AKCJA "Jak zostać w domu i nie zwariować"

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy i Sympatycy naszej szkoły zapraszamy Was do włączenia się w naszą akcję pod hasłem „Jak zostać w domu i nie zwariować”!

Czas domowej kwarantanny i ograniczenia spowodowane szalejącą pandemią - nie musi być straconym okresem i kojarzyć się z nudą, biernością oraz bezczynnością. Życie pokazuje, że w tym trudnym dla nas okresie potrafimy sobie świetnie radzić. Odkrywamy w sobie ukryte dotąd talenty, czytamy książki, oglądamy filmy i seriale, uczymy się języków obcych online, zwiedzamy wirtualne muzea i galeria, dbamy o aktywność fizyczną, czy też oddajemy się własnym pasjom. Możliwości jest bardzo dużo. Tak naprawdę wszystko zależy od naszej kreatywności, pozytywnej energii, wyobraźni i pomysłowości. Dlatego proponujemy Wam zabawę. Na czym ona polega?

👉W ramach akcji „Jak zostać w domu i nie zwariować” przesyłajcie nam Kochani Wasze zdjęcia przedstawiające jak pozytywnie i kreatywnie radzicie sobie z izolacją, co robicie, żeby „nie zwariować”. Chodzi o to, żeby zobaczyć pozytywny wymiar tego trudnego dla nas czasu. Może ktoś z Was odnalazł jakąś nową pasję, a może wrócił do czegoś, na co normalnie nie miał dotychczas czasu? Im bardziej kreatywnie i z polotem, tym lepiej! Dajcie czadu! Liczymy na Waszą pomysłowość❗️

👉Zdjęcia obrazujące hasło naszej akcji należy wysłać na adres mailowy: g.siupik@zsi.slupsk.pl do 30 kwietnia br. Wasze fotki opublikujmy w specjalnym poście na naszym szkolnym fanpage’u.

Koordynatorem akcji jest Pani Małgorzata Siupik-Winiszewska, nasza pedagog.

„Wszyscy zwariujemy, to pewne” – to krótkie zdanie z jakże dziś aktualnej „Dżumy” Alberta Camus niech pozostanie wyłącznie literacką, słowną konstrukcją.😉

Zachęcamy Was do włączenia się w naszą akcję!❗️🙂

Dodano 16.04.2020

Dądź jak Pani Małgorzata Siupik - Winiszewska!

W krótkim czasie zmieniło się nie tylko nasze życie prywatne, ale i zawodowe. Coraz więcej osób pracuje zdalnie, wielu przebywa na kwarantannie. Jak wykorzystać ten nagły przypływ, czasem przymusowego, wolnego czasu? Wiele osób wymienia nadrobienie zaległych lektur, obejrzenie filmów, które od dawna czekają na odpowiedni moment czy rozwijanie swoich pasji. Nie zapominajmy jednak o kwestiach podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Dobrym sposobem na nadrobienie zaległości są kursy online - przykładem takiego podejścia jest aktywność Pani Małgorzaty Siupik-Winiszewskiej, naszego pedagoga szkolnego, w obszarze rozwijania kompetencji i kwalifikacji zawodowych.

Pani Gosia bardzo ambitnie i w sposób imponujący podeszła do kwestii podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych, zdobywania nowej wiedzy i umiejętności, samodoskonalenia. W okresie szalejącej pandemii ma za sobą aktualnie już 3 szkolenia online. I na tym nie przestaje, bowiem zamierza uczestniczyć w kolejnych kursach i warsztatach online.

Szczególnie interesującym doświadczeniem dla Pani Gosi było szkolenie pt. "Nauczanie zdalne - wartościowe wsparcie czy konieczność?", które poprowadził Przemysław Staroń – polski nauczyciel i wykładowca, z wykształcenia psycholog, kulturoznawca, religioznawca i filozof. W 2018 został uhonorowany tytułem Nauczyciel Roku. Staroń to jeden z prekursorów wykorzystywania mediów społecznościowych w polskiej edukacji. Jeden z popularyzatorów edukacji filozoficznej w polskim systemie edukacji. Inicjator wielu inicjatyw edukacyjnych i akcji społecznych.

Szczerze podziwiamy postawę i aktywność Pani Gosi oraz życzymy kolejnych, arcyciekawych doświadczeń edukacyjnych, miejmy nadzieję, że już w realu.

Podnoszenie kwalifikacji i doskonalenie umiejętności to najlepsza inwestycja w siebie. Warto rozwijać się i żaden wirus, nawet w koronie, nie jest w stanie stać na przeszkodzie własnemu samodoskonaleniu się.

Zdróweczka Kochani!

Dodano 10.06.2020

Uczennice Plastyka laureatkami międzynarodowego konkursu

Z wielką radością informujemy, że nasze uczennice Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza zostały laureatkami XVIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne Spojrzenie”!!!

Prestiżową nagrodę w kategorii wiekowej 17-19 lat otrzymała Galina Jangol, natomiast wyróżnienie w kategorii wiekowej 14-16 lat zdobyła Alicja Wałaszewska. Nasze uzdolnione licealistki do konkursu przygotowała Pani Agata Szczepaniak, nauczycielka rysunku i malarstwa w naszym Plastyku.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu było hasło: „Ja w świecie tysiąca barw” – uczestnicy mieli za zadanie w sposób plastyczny zinterpretować świat realny, bądź świat wyobraźni, niepowtarzalny, pełen niezwykłych miejsc, bohaterów i ich przygód.

Celem konkursu była m.in. promocja talentu dzieci i młodzieży, zachęcanie młodych ludzi, pochodzących z różnych środowisk i kręgów kulturowych do twórczej refleksji nad otaczającym światem i dialogu o wspólnych wartościach, poszukiwanie nowych form i środków wyrazu artystycznego, wspieranie postaw twórczych dzieci i młodzieży.

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Inne Spojrzenie" organizowany jest od 2002 roku, dla dzieci i młodzieży przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. Na konkurs napływa co roku kilka tysięcy prac z całego świata, będących artystyczną realizacją tematu przewodniego.

Serdecznie gratulujemy uczennicom i Pani Agacie!

To spektakularny sukces! Wielkie brawa!

Dodano 25.05.2020

Uczniowie Plastyka laureatami ogólnopolskiego konkursu

ZZ przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie Plastyka zostali laureatami XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego: „Witkacy i ja”!

W kategorii prace plastyczne (licea plastyczne) I miejsce zajął Tomasz Pyt, za pracę pt. „Pamiątka z wakacji”, natomiast III miejsce zdobyła Milena Mrzygłocka, za pracę pt. „Autodestrukcjoportret”. Ponadto prestiżowe wyróżnienie powędrowało do Gabrieli Siecińskiej – nasza licealistka w ramach konkursu stworzyła pracę pt. „Graffiti pod Witkacym”. Tomka, Milenę i Gabrielę do konkursu przygotował Pan Sergiusz Powałka, nauczyciel rysunku i malarstwa w naszej szkole.

To nie koniec świetnych wiadomości, bowiem w kategorii prace fotograficzne (licea plastyczne) I miejsce zajął Michał Warmiński – nasz młody artysta został doceniony za cykl 3 foto – pt. „2077-mumia”. Michała do konkursu przygotowała Pani Weronika Jędrzejczak, nauczycielka fotografii w naszej szkole.

Na konkurs wpłynęło ogółem 536 prac z 45 szkół podstawowych, szkół średnich, liceów plastycznych i placówek kulturalnych w tym 351 prac plastycznych i 185 fotografii.

Organizatorem XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego: „Witkacy i ja” była Szkoła Podstawowa nr3 im. Janusza Korczaka w Słupsku oraz Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Celem konkursu jest popularyzacja twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz zachęcenie młodych ludzi do poszukiwania inspiracji polskiego malarza, fotografa, pisarza, dramaturga i filozofa.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i opiekunom! Świetny sukces!

Dodano 17.05.2020

Kolejny Słupski Niedźwiadek Szczęścia

Kolejny Słupski Niedźwiadek Szczęścia pojawił się w przestrzeni Słupska. Najnowszy, niezwykle kolorowy, kunsztownie wykonany miś, stanął przed siedzibą słupskiej firmy edukacyjnej Roboludek Joanna Król-Mazurkiewicz Centrum Innowacji w Edukacji i Matludek Joanna Król-Mazurkiewicz Centrum Innowacji w Edukacji przy ulicy Kołłątaja 32. Z przyjemnością informujemy, że autorem projektu jest Sandra Skurnóg, nasza utalentowana uczennica Liceum Sztuk Plastycznych, która stworzyła koncept projektowy misia według wskazówek i wizji artystycznej Pani Joanny Król-Mazurkiewicz i Pana Mariusza Mazurkiewicza (oboje Państwo prowadzą słupskiego Roboludka i Matludka).

Miś został nazwany RoboMatLudkowym Słupskim Niedźwiadkiem Szczęścia. Jest bardzo wyjątkowy i spełnia marzenia dzieci. Wystarczy tylko szepnąć mu je do uszka.

Cieszymy się bardzo na tę współpracę ! Roboludek to świetna firma edukacyjna wspierająca rozwój dzieci w zakresie matematyki, techniki, robotyki oraz kompetencji społecznych i językowych. Wdraża innowacyjne projekty edukacyjne w placówkach oświatowych propagując nowoczesne metody i formy nauczania.

Brawo Sandra! Brawo Roboludek!

Dodano 15.05.2020

Uczennice Plastyka w finale ogólnopolskiego konkursu

Z wielką radością informujemy, że uczennice naszej szkoły zakwalifikowały się do etapu finałowego ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawach Ucznia, którego organizatorem jest Fundacja na rzecz Praw Ucznia w Poznaniu. To spektakularny sukces!

Nasze dziewczyny znalazły się w wąskiej grupie 30 uczniów z całego kraju, która awansowała do ścisłego finału. Zmagania finałowe odbędą się pod koniec maja br. w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski naszą szkołę będą reprezentować: Maja Kalinowska (kl. 1 C Liceum Sztuk Plastycznych) i Sylwia Dubińska (kl. 1 B Liceum Sztuk Plastycznych).

Warto odnotować fakt, że Maja Kalinowska zakwalifikowała się do finału z najlepszym wynikiem w województwie pomorskim oraz najlepszym wynikiem ex æquo w kraju, wśród wszystkich 30 uczestników finału!

Nasze uzdolnione licealistki do konkursu przygotowuje Pan Andrzej Fijałkowski, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w naszej szkole.

Konkurs Wiedzy o Prawach Ucznia składa się z 3 etapów: szkolnego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego, a pula nagród finansowych wynosi 5 000 zł. Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy na temat praw ucznia wśród uczniów. Jego organizatorem jest Fundacja na rzecz Praw Ucznia w Poznaniu.

Rewelacyjny sukces! Serdecznie gratulujemy uczennicom i opiekunowi!

Dodano 07.04.2020

„MAM TALENT ONLINE” w ZSI i SMS

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy naszej szkoły, dnia 20 KWIETNIA br. odbędzie się mega wydarzenie pod nazwą „MAM TALENT ONLINE” W ZSI i SMS.

Jeśli tańczycie, śpiewacie, malujecie, uprawiacie sport, a może niesamowicie gotujecie, możecie podzielić się z nami swoim talentem. Konkurs jest otwarty dla całej naszej szkolnej społeczności!

Czekamy na Wasze filmy i zdjęcia, które należy przesłać nam na adres mailowy: mamtalent.witkacy@gmail.com do 17 KWIETNIA 2020 r❗️❗️❗️

Konkurs będzie podzielony na 5 kategorii:

➡️ sport,

➡️ taniec,

➡️ sztuki plastyczne (malarstwo, rzeźba, fotografia itp.),

➡️ muzyka (śpiew, hip-hop, gra na instrumentach itp.),

➡️ wyjątkowe hobby,

Czekają na Was atrakcyjne nagrody❗️ O zwycięstwie uczestników w danej kategorii będzie decydowała największa liczba pozytywnych reakcji – „lajków” na dany film lub zdjęcie. Nadesłane przez Was filmy i zdjęcia będą publikowane na szkolnym fanpage’ u – ZSI Słupsk.

Koordynatorem wydarzenia jest Pani Katarzyna Serafin, nauczycielka w naszym Plastyku.

Pytania i nurtujące Was problemy odnośnie Konkursu należy przesyłać na adres mailowy:

mamtalent.witkacy@gmail.com

Zapraszamy do świetnej zabawy! Takie wydarzenia tylko w ZSI i SMS!

Dodano 06.04.2020

„ZSI i SMS czytają z artystami!”

„ZSI i SMS czytają z artystami!” Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników literatury na wirtualne spotkanie z naszymi uczniami, nauczycielami, a przede wszystkim z zaproszonymi do współpracy genialnymi artystami. Przygoda z "Małym księciem" - bo to właśnie tytuł utworu, który wspólnie Wam przeczytamy, stanie się nie tylko sposobem na nudę, a również na rozwijanie wyobraźni i produktywne wykorzystanie czasu, który został nam dany przez ogólnonarodową kwarantannę!

Pierwsze pięć rozdziałów zaprezentują WAM:

ROZDZIAŁ I: Karolina Pera - nauczycielka języka polskiego w ZSI i SMS, pomysłodawczyni i koordynatorka akcji

ROZDZIAŁ II: Roksana Czapnik - uczennica II klasy Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego

ROZDZIAŁ III: Wanessa Reiter- uczennica II klasy Medycznego Liceum Ogólnokształcącego

ROZDZIAŁ IV: Aleks Mołdoch - uczeń I klasy Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego

ROZDZIAŁ V: Ilona Zaremba - Aktorka Teatru Lalki „Tęcza”, absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza - Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku

Do zobaczenia i usłyszenia już jutro (7 kwietnia) o godz. 18:00! Akcję „ZSI i SMS czytają z artystami!” będzie można obejrzeć na naszych szkolnych fanpage'ach ZSI Słupsk i Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku oraz na Kulturalny Słupsk.

Dodano 02.04.2020

Akcja „Plastyk Na Niebiesko”

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – na znak solidarności z osobami z autyzmem nasi uczniowie i nauczyciele zorganizowali akcję pod hasłem „Plastyk Na Niebiesko”.

W ramach akcji nasza społeczność szkolna założyła dziś niebieskie ubrania lub stosowała akcenty w tym kolorze. Młodzież działała w przestrzeni social mediów – zamieszczając „niebieskie zdjęcia” i rozpowszechniając w Internecie informacje na temat autyzmu.

W ten sposób nasza szkoła wyraziła wsparcie i solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem.

W Polsce także coraz więcej dzieci, młodzieży i dorosłych ma diagnozę zaburzeń spektrum autyzmu. Na co dzień bardzo często spotykają się z brakiem akceptacji, negatywnymi komentarzami, odrzuceniem. To ważne, żebyśmy w tym dniu pokazali, że jesteśmy otwarci na osoby z autyzmem. Niech poczują się wyjątkowo, wiedząc, że te nasze niebieskie akcenty w ubraniu są specjalnie dla nich.

Pamiętajcie Kochani, każdy może wyrazić swoją solidarność: oświetlić budynek na niebiesko, dodać niebieski kolor do ubrania, zorganizować akcję np. na Facebooku, a także wesprzeć finansowo organizacje działające na rzecz osób z autyzmem

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony w 2007 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy Kataru, by zwrócić uwagę na dyskryminację i izolację ludzi dotkniętych autyzmem i ich najbliżsi.

Dodano 27.03.2020

Akcja „Nasze zwierzaki nie przenoszą koronawirusa"

Nasi wspaniałomyślni uczniowie Plastyka zorganizowali świetną akcję online pod nazwą „Nasze zwierzaki nie przenoszą koronawirusaki! Stop mitom!”.

Akcją jest reakcją uczniów słupskiego Plastyka na nieprawdziwe informacje i fake newsy pojawiające się w przestrzeni Internetu, jakoby zwierzęta domowe przenoszą koronawirusa. W ramach akcji młodzież za pośrednictwem mediów społecznościowych sprzeciwia się takiej szkodliwej dezinformacji, zamieszczając zdjęcia na których można zobaczyć zwierzęta domowe uczniów oraz towarzyszące hasła: „Nie przenosimy koronawirusa!”, „Nie przenoszę COVID-19!”, „Ja nie zarażam!”, „Koronawirus? To nie ode mnie!”, „Nasze zwierzęta nie przenoszą koronawirusa!”, „Gruba też myje łapki!” oraz wiele innych. W inicjatywę uczniowie zaangażowali swoich nauczycieli, którzy również publikują zdjęcia czworonożnych pupili z hasłami uderzającymi w fake newsy.

Akcję wśród uczniów zainicjowała Agata Szczepaniak, nauczycielka rysunku i malarstwa w naszej szkole.

- W tych trudnych dniach troszczmy się nie tylko o swoich najbliższych, ale również czworonożnych członków naszych rodzin! Nie pozwólmy, by padły ofiarą dezinformacji i braku opieki. Nasze zwierzęta domowe nie przenoszą koronawirusa! Prosimy o zachowanie rozwagi. Nie należy popełniać tak ogromnego błędu, nie należy krzywdzić zwierząt, które bezwarunkowo nas kochają. Psy czy koty, nie ważne: to część rodziny. Zgodnie z wiedzą Światowej Organizacji Zdrowia i Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt nie ma obecnie dowodów, iż człowiek może się zarazić koronawirusem od zwierzęcia domowego. Z mitami i fake newsami trzeba walczyć, my to robimy za pomocą naszej akcji online. Zachęcamy do podobnego typu działań wszystkich miłośników i właścicieli zwierząt – mówi Pani Agata Szczepaniak.

Rewelacyjna inicjatywa! Brawa!

Dodano 26.04.2020

Zarządzenie Dyrektora i wytyczne dla uczniów

Poniżej w odsyłających linkach zamieszczamy zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkół Informatycznych oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku z dnia 25 marca 2020 r. w sprawie organizacji zajęć w szkole w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w roku szkolnym 2019/2020 oraz wytyczne dotyczące zdalnego nauczania dla uczniów:

Zarządzenie Dyrektora

Wytyczne dot. zdalnego nauczania dla uczniów