Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Pomalutku, acz nieubłaganie kończy się wakacyjny czas słońca, podróży, beztroskich poranków, wieczornych biesiad przy ognisku, zdobywania górskich szlaków i eksploracji morskich odmętów… Rok szkolny 2024/2025 czas zacząć! Zapraszamy, zatem, wszystkich uczniów ZSI i SMS dnia 2 września (poniedziałek) na plac przed szkołą, gdzie o godz. 9.00 odbędzie się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Szczególnie powitamy uczniów klas pierwszych, którzy zaczną swoją przygodę z wybranym profilem edukacyjnym. Mamy nadzieję, że wszyscy powrócą z nową energią, zapałem i uśmiechem na ustach. W końcu to tylko 10 miesięcy ;)
Fotorelacja z piątkowego otwarcia wystawy byłych i obecnych nauczycieli LSP "20ⁿ"
Fotorelacja z piątkowego otwarcia wystawy byłych i obecnych nauczycieli LSP "20ⁿ"
Uczestnicy i uczestniczki wystawy:
Agnieszka Babińska, Grzegorz Bożek, Daria Elwart, Katarzyna Filipczak, Małgorzata Hendrych-Lubińska, Weronika Jędrzejczak, Klaudia Kania, Maria Karpińska, Agnieszka Piasecka, Sergiusz Powałka, Michał Rosa, Edyta Szalewska oraz Anna Wojcieszek.
Wystawą nauczycieli zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024
Dziękujemy za obecność!
Fot. Daria Elwart
Uczniowie klas 2A i 2B LSP na plenerze malarskim w Rowach
Co to był za plener!
Uczniowie klas 2A i 2B LSP wraz ze swoimi nauczycielami byli na plenerze malarskim w Rowach.
Tak jak w ubiegłym roku klasy drugie po raz pierwszy, w ramach lekcji rysunku i malarstwa, zetknęły się z malarstwem olejnym.
Cztery dni pracy zaowocowały ciekawymi obrazami, które uczniowie mieli zrealizować na zadane przez nauczycieli tematy:
Jako zadanie dodatkowe na grupowe działanie w przestrzeni publicznej młodzież tworzyła w wybrakowanych miejscach wizualne "Protezy", nadając lub odbierając sens zastanej przestrzeni. Intensywnie spędzony czas zakończyliśmy wspólnym ogniskiem. Plener prowdzili nauczyciele rim. p. Grzegorz Bożek, Paulina Grosz oraz p. Klaudia Kania
Jeszcze raz dziękujemy Wam za fantastyczną energię
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i kilku wybranych prac naszych uczniów
Dokumentacja Hania Kleinszmidt
Otwarcie wystawy klas pierwszych AKT I 2.0 w Galerii OT Rondo
12 czerwca mieliśmy przyjemność otworzyć wystawę klas pierwszych AKT I 2.0
To już kolejna wystawa naszych pierwszoklasistów w Galerii OT Rondo po pierwszym roku edukacji w LSP.
Zapraszamy do oglądania wystawy wybranych przez nauczycieli oraz uczniów prac z pracowni projektowania przestrzeni, fotografii artystycznej, projektowania wyrobów artystycznych, ceramiki, rysunku i malarstwa.
Gratulujemy młodzieży pracowitej postawy twórczej
Pięć uczennic z pierwszej klasy naszego Liceum Sztuk Plastycznych zdobyło nagrody i wyróżnienia!
Z radością ogłaszamy wyniki konkursu plastyczno-graficznego na zaprojektowanie maskotki członka słupskiej EkoEkipy (EE) pod nazwą „Wodny bohater”. Pięć uczennic z pierwszej klasy naszego Liceum Sztuk Plastycznych zdobyło nagrody i wyróżnienia!
Wyróżnienia:
Nikola Sabadach
Agata Rodzińska
Anastazja Zalamai
III miejsce: Zosia Szewczyk
II miejsce: Margarita Shabelnyk
Nasze utalentowane uczennice zostały przygotowane do konkursu przez nauczycielki: Julitę Rzeppkę i Katarzynę Filipczak.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!
Pociąg do kultury 10. edycja
Zakończyła się 10. - jubileuszowa - edycja plebiscytu Pociąg do Kultury organizowanego przez Bałtycką Galerię Sztuki Współczesnej w Słupsku. W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężyło Liceum Sztuk Plastycznych. Nagroda została przyznana za najaktywniejsze uczestnictwo w tej edycji plebiscytu.
Gratulujemy młodzieży i opiekunom. A organizatorom dziękujemy za docenienie starań uczniów LSP.
Artystyczne egzaminy
Ponad 20 osób przystąpiło do egzaminów wstępnych do pierwszej klasy Liceum Sztuk Plastycznych. Artystycznie uzdolnieni absolwenci szkół podstawowych malowali martwą naturę, ale też tworzyli rzeźby z gliny.
Wyniki egzaminów będą znane już niebawem, ale komisja oceniająca pracę kandydatów już dostrzegła wiele talentów, które od września będzie można rozwijać w naszej szkole.
Młodzież, która chce uczyć się różnych technik artystycznego wyrazu i kreatywności, a przy tym rozwijać swoje pasje i talenty, wciąż może złożyć podanie o przyjęcie do Liceum Sztuk Plastycznych.
Czekamy na Was.
Fotorelacja z wernisażu wystawy 20/20 w Galerii P25
Wystawa dwudziestu absolwentów na dwudziestolecie Liceum Sztuk Plastycznych St. I. Witkiewicza w Słupsku jest częścią obchodów jubileuszowych istnienia szkoły artystycznej . Zbiorowa wystawa "20 na 20" jest formą prezentacji dokonań i postaw artystycznych prezentowanych przez studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych z całej Polski, wychowanków słupskiego Plastyka. Wystawiane dzieła z zakresu malarstwa, rysunku, rzeźby projektowania graficznego, architektury wnętrz, wzornictwa przemysłowego, fotografii są efektem rozwijania pasji i zainteresowań oraz kontynuacją nauki artystycznej, zapoczątkowanej w murach naszej szkoły. Mnogość tematów i poruszanych problemów w pracach wizualnych prezentowanych na jubileuszowej wystawie, daje możliwość zapoznania się różnorodnością kierunków kształcenia w Liceum Sztuk Plastycznych, a wernisaż wystawy jest doskonałą okazją do spotkania z artystami prezentującymi swoje prace.
W wystawie udział biorą:
Stanisław Czomber
Tadeusz Czomber
Daria Elwart
Eliza Galek
Klaudia Galek
Maja Kalinowska
Klaudia Kania
Joanna Laskowska
Aleksandra Łuczaj
Magdalena Majewska
Karolina Małecka
Ariel Mohr
Urszula Mokijewska
Milena Mrzygłocka
Cezary Płusa
Gabriela Siecińska
Antoni Walas
Michał Warmiński
Kajetan Wójcik
Albert Zawada
ZDJĘCIA
Wiktoria Depka Prądzyńska
Obrony dyplomów za nami!
Obrony dyplomów za nami!
Nie zabrakło też tych na 6
W tym roku uczennice i uczniowie podeszli do egzaminu z projektowania przestrzeni, wzornictwa artystycznego, fotografii artystycznej, malarstwa i rzeźby:
Alicja Wałaszewska
Katarzyna Boschke
Patrycja Daniłkiewicz
Amelia Drużba
Julia Nowak
Wiktoria Piekarz
Amelia Pietrzak
Hanna Świder
Agata Grędecka
Tomasz Skawiński
Opiekunami artystycznymi byli:
Julita Rzeppka - projektowanie przestrzeni
Katarzyna Filipczak - wzornictwo artystyczne
Magdalena Machnicka - fotografia artystyczna
Sergiusz Powałka - malarstwo
Klaudia Kania - rzeźba
Wszystkim mocno gratulujemy i życzymy powodzenia na maturach!
3A LSP na plenerze rzeźbiarskim w CRP w Orońsku
Klasa IIIA LSP wróciła z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku
Zadanym przez p. Klaudię Kanię tematem przewodnim pleneru był Autoportret, który klasa wykonała w tydzień. Poza pracą nad własnymi projektami w glinie, uczniowie mieli także warsztaty z cyjanotypii, linorytu, sitodruku, koła garncarskiego czy "mutoszycia", gdzie każdy wykonał swoją maskotkę na bazie wzoru Mutantów Magdaleny Abakanowicz.
Zwiedzając park Centrum Rzeźby Polskiej, grupy realizowały zadanie performatywne polegające na wejście w relację z wybraną rzeźbą Zobaczyliśmy też wystawy „Bezwzględne wyeliminowanie rzeźby. Polska rzeźba pierwszej połowy lat 70" i "z ziemi i ognia" Michała Puszczyńskiego.
Dla umilenia pleneru p. Klaudia Kania i p. Paulina Grosz zorganizowały losowanie na "tajemniczego przyjaciela" i każdy do końca pleneru miał podrzucić wylosowanej osobie spersonalizowany, ręcznie wykonany upominek
Dziękujemy całej ekipie CRP za miły pobyt, oprowadzanie po wystawach, pomoc i wspaniałe warsztaty
Zdjęcia: Iga Treder, uczennice IIIA oraz dzięki uprzejmości CRP
Zapraszamy uczniów w wieku 7-19 lat do udziału w konkursie "Morze, to nie tylko dobre miejsce na wakacje"
Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku oraz SOSW w Damnicy wspólnie organizują konkurs plastyczny "Morze, to nie tylko dobre miejsce na wakacje" i serdecznie zapraszają do udziału uczniów w wieku 7-19 lat!
Zainspirujcie się nadmorskim krajobrazem i w technice kolażu pokażcie, że morze jest nie tylko dobrym miejscem na wakacje
Na prace w formacie A4 czekamy do 20 maja w sekretariacie ZSI Słupsk ul. Koszalińska 9
Szczegóły w regulaminie
Autor plakatu: Marcin Szcześniak
Zajęcia dla nauczycieli plastyki ze szkół podstawowych
Nauczyciele przedmiotów artystycznych Liceum Sztuk Plastycznym im. S. I. Witkiewicza w Słupsku w kwietniu i maju organizują cykl spotkań przy kawce i sztuce. Spotkania odbywać się będą w pracowniach artystycznych LSP przy ul. Przemysłowej 25.
Co proponujemy? Obok twórczej atmosfery zapewniamy także sporo branżowej wiedzy w sympatycznym towarzystwie zgodnie z poniżej podanymi tematami:
Nauczyciele ze Słupska i regionu mogą zgłaszać chęć udziału w zajęciach do sekretariatu szkoły drogą mailową lub telefonicznie najpóźniej 3 dni przed spotkaniem.
E-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl
Nr tel.: 59 845 60 70
Minimalna liczba uczestników to 5 osób. Dla osób biorących udział w spotkaniach przewidziane są artystyczne nagrody-niespodzianki po zakończeniu całego cyklu oraz zaświadczenia udziału w poszczególnych zajęciach.
Ogólnopolski konkurs plastyczny makroregionu zachodnio-pomorskiego w PLSP w Gdyni
Mała fotorelacja z przeglądu prac uczniów z makroregionu północno-zachodniego.
Naszą szkołę w tym roku reprezentowały:
Zuzanna Grabowska, Natalia Bartczak - rysunek
Natalia Surma, Olga Osowska - malarstwo
Zuzanna Majcherska - rzeźba
W czwartek 21.03 w pracowniach PLSP w Gdyni uczniowie zmierzyli się z martwą naturą, rysunkiem postaci i portretem rzeźbiarskim, w piątek po uroczystym ogłoszeniu wyników konkursu uczniowie mogli dostać korekty od wykładowców uczelni artystycznych.
Dziewczyny dały z siebie wszystko :)
Trwają zapisy na warsztaty dla kandydatów do LSP w maju i czerwcu!
Przypominamy że trwają już zapisy na warsztaty dla kandydatów do LSP w maju i czerwcu!
Zapraszamy ósmoklasistów na ćwiczenia z rysunku, malarstwa, rzeźby oraz przegląd teczek
Konsultacje:
Teczka:
Rzeźba:
Rysunek i malarstwo:
Terminy mogą ulec zmianie, o zmianie terminów warsztatów będziemy informować z wyprzedzeniem. Obowiązują zapisy w sekretariacie, liczba miejsc ograniczona.
Telefon
59 845 60 70
E-mail
sekretariat@zsi.slupsk.pl
Gadżety wypromują szkołę!!!
Już są! Pierwsze oficjalne gadżety, które zaprojektowali uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych, i które młodzież z Zespołu Szkół Informatycznych, nauczyciele, kadra, ale też przyjaciele szkoły z całego kraju wybrali podczas głosowania.
Autorką jubileuszowych toreb ZSI i LSP jest Maria Augustynowicz z klasy 3B LSP, natomiast piórniki zaprojektowała Gabriela Ciżmowska z klasy 1A LSP.
Oba rodzaje gadżetów będą wręczane uczniom ostatnich klas szkół podstawowych podczas targów edukacyjnych, które odbywają się w całym naszym regionie.
Niebawem do szkoły dotrą jeszcze zestawy pinów z logotypami wszystkich naszych szkół, które zaprojektował Marcin Szcześniak z klasy 3B LSP.
Modelkami prezentującymi gadżety są: Nikola Bałabuch, Angelika Lacka, Alicja Kochanowska i Nadia Michalak, uczennice klasy 2A TW.
Zapraszamy do udziału w zabawie!
Droga społeczności zapraszamy Was serdecznie do udziału w zabawie!
14 marca to już w ten czwartek wyciągnijcie najlepsze wdzianka z szafy i pokażcie swoje prawdziwe oblicze matematyczne . Może zainspiruje Was słynny Pitagoras, może Albert Einstein, może Hypatia, a może po prostu Euklides🤔 Pokażmy, że potrafimy się bawić ! Na najbardziej ciekawą kreację czeka słodki upominek!
Zespół nauczycieli matematyki
Dzień Kobiet
8 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet.
Z tej okazji zorganizowany został uroczysty apel prowadzony przez uczennice: Annę Bubnowską oraz Michalinę Trześniak.
Wręczone zostały dyplomy oraz drobne podarunki dla Nauczycielek, które zdobyły najwięcej głosów w poszczególnych kategoriach. Oczywiście osobami, które głosowały byli uczniowie ZSI i SMS.
Dodatkowo blasku całości dodały występy uczennic: Mai Kwiatkowskiej oraz Nikoli Kraśnickiej, a także nauczycielki Pani Mai Capar.
Wyróżnione Nauczycielki:
Wszystkim Paniom serdecznie Gratulujemy !
Pięcioro naszych uczniów wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie fotograficznym Portret 2023
Z radością informujemy, że spośród 11 323 uczestników, aż pięcioro uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych w 18 edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Portret 2023”. Jury wyróżniło jak dotąd 12 uczestników konkursu, wśród nich znaleźli się:
Opiekunką artystyczną była Magdalena Machnicka
Nagrodą dla wyróżnionych uczniów jest połowa dofinansowania na udział w prestiżowym kursie fotografii.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Fot. 1. Aleksandra Turzyniecka
Fot. 2. Margarita Shabelnyk
Fot. 3. Martyna Kotowicz
Fot. 4. Antonina Gałecka
Fot. 5. Marcin Szcześniak
Gabriela Czernielewska z nagrodą prezydent
Gabriela Czernielewska z Liceum Sztuk Plastycznych im. S.I Witkiewicza otrzymała Nagrodę specjalną prezydent miasta Słupska za plakat, który stworzyła na konkurs Młodzież dla Przystani.
Podczas wręczania nagrody prezydent miasta Krystyna Danilecka-Wojewódzka podkreślała, że praca Gabrieli w plastyczny sposób przedstawia szanse i możliwości, jakie fundacja Przystań stwarza swoim podopiecznym.
Na konkurs wpłynęło łącznie ponad 70 prac. Uczniowie słupskich szkół średnich stworzyli plakaty i filmiki na temat inkluzyjności, czyli włączania osób z niepełnosprawnościami w życie osób pełnosprawnych.
Gratulacje dla Gabrieli za bardzo wymowną pracę i ogromne podziękowania za wrażliwość na problemy osób z niepełnosprawnościami.
Noc z Witkacym w pracowniach LSP za nami
Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza było jednym z miejsc świętowania 139 rocznicy urodzin Witkacego. W naszej szkole wydarzenia trwały najdłużej, bo aż całą noc.
Poza wspólną zabawą uczniowie realizowali również tematy związane z twórczością i postacią patrona LSP.
W pracowniach projektowych młodzież zajmowała się głównie grami i projektami przestrzeni. Nawiązując do ewolucji formy lub inspirując się pracami Witkacego, uczniowie wplatali w gry i zabawki nowoczesne elementy, eksplorując przy tym kreatywność i rozwój w dziedzinie designu.
Firmę Portretową odwiedziła m. in. wyjątkowa klientka - nauczycielka matematyki Monika Skwarek. Poza portretującymi uczniami, portrety wykonywali także nasi nauczyciele rysunku i malarstwa: Paulina Grosz i Grzegorz Bożek. Każdy z portretów ma swój unikatowy wyraz, a rozpiętość technik wiązała się z konkretną osobą.
Zaczynamy Tydzień Języka Polskiego!!!
Na naszych uczniów czekają liczne niespodzianki i konkursy związane z naszym językiem ojczystym. Nie zapominamy i gazetkach tematycznych i prezentacjach!!! Hasło przewodnie w tym roku to "Czytanie jest cool!!!"
Warto pamiętać, "iż Polacy nie gęsi i swój język mają" i docenić nasz piękny język!
Warsztaty dla kandydatów do LSP powtórnie w maju!
Warsztaty dla kandydatów do LSP powtórnie w maju!
Zapraszamy ósmoklasistów na ćwiczenia z rysunku, malarstwa, rzeźby oraz przegląd teczek.
Konsultacje:
Teczka:
Rzeźba:
Rysunek i malarstwo:
Terminy mogą ulec zmianie, o zmianie terminów warsztatów będziemy informować z wyprzedzeniem. Obowiązują zapisy w sekretariacie, liczba miejsc ograniczona.
Telefon
59 845 60 70
E-mail
sekretariat@zsi.slupsk.pl
Zapraszamy uczniów LSP na Noc z Witkacym, czyli otwarte pracownie!
Z okazji zbliżających się urodzin naszego patrona, zapraszamy uczniów LSP na Noc z Witkacym, czyli otwarte pracownie!
W każdej z nich będziemy realizować temat związany z twórczością Witkacego.
OTWARTE PRACOWNIE prowadzić będą Klaudia Kania, Paulina Grosz, Katarzyna Filipczak, Magdalena Machnicka, Julita Rzeppka
Pracownia Malarstwa - Paulina Grosz
Pracownia Rzeźby - Klaudia Kania
Pracownia Modelowania - Katarzyna Filipczak
Pracownia Projektowania Przestrzeni - Julita Rzeppka
Pracownia Fotografii - Magdalena Machnicka
23/34. 02. 2024
18:00 - 06:00
ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW!
Plakat: Marcin Szcześniak
Wycieczka zabytkoznawcza do Gdańska
Uczennice i uczniowie naszego Liceum Sztuk Plastycznych wraz z panem Hubertem Bilewiczem i paniami Julitą Rzeppką i Pauliną Grosz wzięli udział w poniedziałek 12 lutego 2024 r. w wycieczce zabytkoznawczej do Gdańska. Oglądaliśmy niezwykłą makietę miasta w Instytucie Kultury Miejskiej, a następnie przez Złotą Bramę udaliśmy się Drogą Królewską do Ratusza Głównego Miasta i Dworu Artusa, których zabytkowe wnętrza zrobiły na nas niesamowite wrażenie. Mimo angielskiej pogody (cały czas było deszczowo) mieliśmy szansę poczuć się prawie jak w Amsterdamie czy Wenecji (Gdańsk zwłaszcza w XVII wieku dorównywał ambicjami artystycznymi tym miastom). Pod Fontanną Neptuna figura skąpanego w deszczu władcy mórz dodała nam jednak otuchy!
Za tydzień dłuższa relacja fotograficzna z tego wyjazdu, ponieważ nasi uczniowie otrzymali twórcze zadanie na sfotografowanie obiektów w pewnych kategoriach
Zapraszamy uczniów do udziału w wewnętrznym konkursie Praca Miesiąca!
Ruszamy z małym wewnętrznym konkursem na Pracę Miesiąca.
Możecie wysyłać twórczość każdej kategorii.
Z racji że tym razem luty to krótki miesiąc dla pracowni, nadsyłajcie prace także ze stycznia. Czekamy do końca lutego.
Więcej szczegółów
W treści maila proszę wpisać:
IMIĘ NAZWISKO
KATEGORIA ART/ PRZEDMIOT
TYTUŁ
NAUCZYCIEL PROWADZĄCY
OPIS PRACY (JEŚLI WYSTĘPUJE)
Pięknieje pracownia historii sztuki
Trzeba się spieszyć, żeby zdążyć na czas, ale wszystko wskazuje na to, że się uda. W pracowni historii sztuki trwa generalny remont.
Nowe ściany, podwieszony sufit, nowe grzejniki, wymienione okna, nowa podłoga, zabudowane rury i nowa instalacja elektryczna – zakres prac, jakie trwają w sali numer 7 jest bardzo szeroki. Do odnowionego pomieszczenia prowadzić będą tylko jedne drzwi, nie dwoje, jak dotychczas. Te nowe będą za to szersze. Ekipa remontowa zapewnia, że 12 lutego, gdy uczniowie wrócą do szkoły po feriach, wszystko będzie już gotowe.
Trzymamy za słowo i nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć efekt końcowy…
Promocja czytelnictwa
Z przyjemnością informujemy, że w ramach promocji czytelnictwa w Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza rozpoczyna swoją działalność biblioteka on-line. Oprócz tradycyjnej biblioteki, uczniowie będą mogli wypożyczać ebooki w systemie Legimi, który obejmie wszystkich uczniów szkoły. Aplikacja dostępna jest na smartfony i tablety z iOSem (iPhone oraz iPad) i Androidem. Można też korzystać z niej na urządzeniach z Windowsem 8/10 (tablety i komputery) oraz na certyfikowanych czytnikach. Uczniowie będą mieli dostęp do tysięcy publikacji; nowości, lektur, beletrystyki oraz pozycji książkowych z różnych dziedzin nauki i sztuki. Jak widać, nasza szkoła idzie z duchem czasu i wychodzi naprzeciw potrzebom uczniów i wyzwaniom XXI wieku. Chcemy zachęcić uczniów do korzystania z pakietu Legimi, który oferuje dogodny sposób czytania według własnych upodobań co do miejsca obcowania z elektroniczną książką. Udostępnianiem kodów dla uczniów zajmuje się pani Ewelina Walczak, która służy pomocą w pierwszych krokach poruszania się po aplikacji. Gorąco zapraszamy i życzymy przyjemnej lektury.
Warsztaty fotografii rozszerzonej dla uczniów LSP
W poniedziałek 18 grudnia w pracowni fotografii dla uczniów ze starszych klas specjalizacji fotografia artystyczna odbyły się warsztaty z fotografii rozszerzonej prowadzone przez wykładowcę Katedry Multimediów Szkoły Filmowej w Łodzi, dr. Filipa Pudło. Na warsztatach poruszane były takie tematy jak sztuka generatywna, transgresja fotografii w kierunku innych mediów, ruchoma fotografia, permutacje w sztuce multimedialnej, wirtualna scenografia i inne.
Podczas zajęć praktycznych uczniowie mieli za zadanie wykonać serię portretów w technice filmowej z wykorzystaniem wirtualnej scenografii, a następnie wspólnie przygotować instalację audiowizualną z dźwiękiem i projekcją.
Było to dla uczniów naszej szkoły ciekawe i inspirujące doświadczenie, które z pewnością zaowocuje w ich przyszłych realizacjach artystycznych.
Dziękujemy Filipowi za przyjazd specjalnie do naszej szkoły z daleka i pokazanie młodzieży jak między innymi pracują studenci łódzkiej Filmówki.
Dyplom na 6 - wystawa naszych absolwentów w Słupskim Ośrodku Kultury
Dyplom na 6
Ubiegłoroczni absolwenci Liceum Sztuk Plastycznych im. S.I. Witkiewicza zaprezentowali swoje prace na wystawie „Dyplom na 6”, którą można zobaczyć w Galerii Ośrodka Teatralnego Rondo.
Autorami najlepszych dyplomów w roku szkolnym 2022/2023 są: Laura Kostrubiec, Mieszko Haładyn, Zofia Basarab, Marta Mallek, Patrycja Dzienisz, Maja Kalinowska, Aniela Ostrowska, Weronika Renka i Oliwia Wojtanowska.
Byli uczniowie liceum rozwijali swój talent na specjalizacjach: wzornictwo, projektowanie przestrzeni, fotografia artystyczna, rzeźba i malarstwo. Na wystawie widzimy efekty ich niemal rocznej pracy. Gośćmi wernisażu były między innymi wiceprezydentka Słupska Marta Makuch i dyrektorka Słupskiego Ośrodka Kultury Jola Krawczykiewicz.
Ekspozycję zobaczyć można będzie do końca stycznia. Dziękujemy Słupski Ośrodek Kultury za to, że już szósty raz absolwenci Liceum Sztuk Plastycznych mogą pokazać mieszkańcom miasta swoje prace w Galerii Ośrodka Teatralnego Rondo.
Naszym absolwentom gratulujemy znakomitych prac i życzymy jak najwięcej sukcesów artystycznych i jeszcze wielu podobnych wystaw.
Fot. Daniel Klusek
Zapraszamy uczniów klas VIII szkół podstawowych na warsztaty dla kandydatów do Liceum Sztuk Plastycznych
Zapraszamy uczniów klas VIII szkół podstawowych na warsztaty dla kandydatów do Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza. Warsztaty trwają 90 minut, prosimy o zabranie ze sobą ołówków, gumek oraz pędzli.
Osoby chętne prosimy o zapisywanie się w sekretariacie szkoły pod numerem telefonu 59845 60 70 lub adresem mailowym: sekretariat@zsi.slupsk.pl
Liczba miejsc ograniczona! Kolejna runda warsztatów w połowie maja!
Harmonogram spotkań
Teczka:
9.01 16.01 i 23 stycznia godz: 15:30-17:00 - pracownie specjalizacji artystycznych na I piętrze
Rzeźba (pracownia rzeźby na parterze)
Rysunek i malarstwo: (pracownie malarstwa na parterze i II piętrze)
Nasi uczniowie nagrodzeni w konkursie "Człowiek w przestrzeni miasta Słupska"!
Większość nagród i wyróżnień zdobyli uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku w konkursie „Człowiek w przestrzeni miasta Słupska”, którego głównym organizatorem była spółka Granit budująca w centrum miasta osiedle mieszkaniowe Wileńska Park Słupsk. Współorganizatorem konkursu było Liceum Sztuk Plastycznych w Słupsku, a patronatem wydarzenie objęła prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka.
Oto wyniki naszej mega zdolnej młodzieży:
I miejsce - Marcin Szcześniak, klasa 3B LSP
I miejsce - Iga Treder, klasa 3A LSP (opiekun art. Paulina Grosz)
II miejsce - Alicja Bojakowska, klasa 4B LSP (opiekun art. Grzegorz Bożek)
III miejsce - Hanna Guźniczak, klasa 4A LSP (opiekun art. Grzegorz Bożek)
Nagroda specjalna Architekta Granit - Rozalia Jankowska, klasa 3A LSP (opiekun art. Paulina Grosz)
Nagroda specjalna Prezydentki Miasta Słupsk za obraz przedstawiający bar Poranek - Olga Osowska, klasa 4B LSP (opiekun art. Grzegorz Bożek)
Ponadto w konkursie wyróżnienia za udział otrzymali:
Filip Kozłowski, Anhelika Kovalenko, Viktoriia Luzhniak, Illia Nikonorov-Oborski, Amelia Ostapko, Jagoda Polańska, Klaudia Goebel, Amelia Mimiec, Sofia Aleksandrowicz, Julia Wieczyńska, Martyna Halmann, Natalia Surma, Amelia Zgórska, Natalia Bartczak, Gabriela Czernielewska, Zuzanna Majcherska, Magdalena Rut i Maja Zieman.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym!
Prace uczestników konkursu do świąt można zobaczyć na pierwszym piętrze słupskiego ratusza. Docelowo znajdą się w przestrzeniach wspólnych osiedla Wileńska Park.
Przedstawiamy fotorelację z uroczystego otwarcia wystawy oraz kilka prac naszych uczennic i uczniów m. in. z 3A i 2B LSP.
Zapraszamy na wystawę naszych absolwentów "Dyplom na 6"
Tegoroczna edycja „Dyplom na 6” w przeważającej tematyce skupia się na ludzkich emocjach i wspomnieniach. Znakomite fotografie, pełne zapachu lata i kwiatów, sennych marzeń oraz młodzieńczego życia spotykają się z aranżacją nowej przestrzeni w sercu miasta – mostu. Most jako miejsce spotkań towarzyskich i kulturalnych, łączących różne światy, jest również fragmentem pejzażu w którym można spotkać się z bioniczną formą elementów garderoby. Cała intensywność nastoletnich emocji i wspomnień łapie chwile odpoczynku, leniwie patrząc w niebo z nosem pełnym aromatów łąki.
4 stycznia, godz. 12:30
Galeria Teatru RONDO
ul. Niedziałkowskiego 5, Słupsk
Wystawa potrwa do końca stycznia
Uczestnicy wystawy:
Laura Kostrubiec
Mieszko Haładyn
Zofia Basarab
Marta Mallek
Patrycja Dzienisz
Maja Kalinowska
Aniela Ostrowska
Weronika Renka
Wernisaż wystawy Ingi Levi
Podwójna ekspozycja
Pełnoskalowy atak Rosji na Ukrainę 24 lutego zastał mnie we Lwowie, skąd miałam jechać do karpackiej wsi Kryworiwnya. Rzeczywiście udało mi się wyjechać, cały dzień w drodze spędzając z telefonem w rękach, czytając wiadomości. Kiedy traciłam zasięg patrzyłam przez okno autobusu na spokojne góry, aletak naprawdę nieprzerwanie widziałam przed sobą ekspolzje w miastach Ukrainy, w moim mieście.
Zaczęłam rysować 26 lutego, wykonując jeden rysunek na każdy kolejny dzień wojny. Każda rysunek przedstawia dwa nałożone przedstawienia: ze spokojnego miejsca, w którym jestem i obraz jaki stoi przede mną, kiedy otrzymuję wiadomości z kraju rozdartego wojną.
Czasem zostawiam jedną warstwę obrazu, kiedy wojna przychodzi dosyć blisko do mnie osobiście.
Spotkanie i warsztaty z Krzysztofem Miruciem
Najpierw wykład, potem warsztaty - Krzysztof Miruć, popularny architekt i projektant był gościem uczniów Liceum Sztuk Plastycznych im. S.I. Witkiewicza.
W siedzibie Zespołu Szkół Informatycznych Krzysztof Miruć opowiadał o swojej karierze zawodowej, zdradził także kulisy realizacji programów telewizyjnych, które prowadzi i w których odmienia mieszkania bohaterów poszczególnych odcinków.
W drugiej części pobytu w Słupsku, w Liceum Sztuk Plastycznych poprowadził warsztaty dla przyszłych projektantów wnętrz.
Był też czas na autografy i wspólne zdjęcia.
Fot. Marcin Szcześniak
Uczniowie z IIIB Liceum Sztuk Plastycznych im S.I. Witkiewicza w Słupsku pomagają!
Klasa pani Julity Rzeppki wsparła swoich kolegów z SOSW w Damnicy kwotą 1000 zł na sztandar dla ośrodka.
Uczniowie już od 2021 roku prowadzą dla podopiecznych placówki liczne zajęcia. Grupa "Plastusie" w grudniu 2021 roku zaoferowała Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Damnicy współpracę, mającą na celu, organizację zajęć otwierających osoby z niepełnosprawnością na rozwój artystyczny. Po zakończeniu tego projektu nasza młodzież kontynuowała współpracę, organizując zajęcia w placówce i w nowej siedzibie Liceum na ul. Przemysłowej 25.
Następny projekt uczniów z słupskiego plastyka pod nazwą "Regionalni" również angażował podopiecznych ośrodka na organizowane warsztaty.
Kiedy uczniowie klasy IIIB składającej się z 13 osób usłyszeli, że Damnicki ośrodek otworzył zbiórkę na Sztandar, który jest dla społeczności szkolnej symbolem małej ojczyzny, jaką jest szkoła i najbliższe otoczenie, od razu zabrali się do pracy i zorganizowali dwa kiermasze w swojej szkole, w czasie których zbierano fundusze na sztandar. Łącznie zebrano 1000 zł
Brawo!! Dziękujemy za zaangażowanie naszej szkolnej społeczności w tak szczytnym celu!
Fot. Marcin Szcześniak
Dyplom Michała Warmińskiego wyróżniony na Przeglądzie Szkół Plastycznych w Bydgoszczy!
Wyróżnione prace Michała Warmińskiego na przeglądzie Szkół Plastycznych w Bydgoszczy!
16 listopada w Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej "Biennale Dyplomy 23". W konkursie brało udział 15 szkół z makroregionu północno-zachodniego, a jego ideą był przegląd najlepszych dyplomów Liceów Plastycznych z lat 2022 i 2023. Naszą szkołę reprezentowali: Hanna Kapiszka, Mirra Fesun, Michał Warmiński, Marta Mallek, Zofia Basarab i Laura Kostrubiec. Na przegląd wpłynęło ok 100 prac dyplomowych, a jury przyznało 8 równorzędnych nagród, w tym dla naszego absolwenta, Michała Warmińskiego.
Michał w 2022 roku ukończył naszą szkołę, dyplom wykonał pod opieką pani Julity Rzeppki "Samowystarczalna żegluga rekreacyjna", a aneks do dyplomu z malarstwa u pana Sergiusza Powałki.
Obecnie Michał jest studentem 2 roku Wydziału Wzornictwa gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.
W lutym 2024 będziemy gościć Michała w naszej galerii P25. Pokaże co robi na studiach i opowie o tym jak się na ASP studiuje oraz jak tam się dostać.
Gratulujemy sukcesu zarówno Michałowi jak i nauczycielom prowadzącym!
27 prac wpłynęło na konkurs „Człowiek w przestrzeni miasta Słupska”!
Człowiek w przestrzeni miasta Słupska.
27 prac wpłynęło na konkurs „Człowiek w przestrzeni miasta Słupska”, który pod patronatem prezydent miasta Słupska zorganizowała firma deweloperska Granit oraz Liceum Sztuk Plastycznych im. S.I. Witkiewicza w Słupsku. Komisja oceniła prace i wybrała te najlepsze. Laureatów poznamy na początku grudnia, podczas otwarcia wystawy prac konkursowych.
Młodzi twórcy ze Słupska, ale również z całego Pomorza Środkowego, nadesłali na konkurs swoje pomysły na ujęcie człowieka w przestrzeni miasta. Autorzy wybrali różne techniki: głównie malarstwo i rysunek, ale również grafikę i fotografię. Komisja konkursowa, w skład której wchodzili przedstawiciele spółki Granit, prezydent miasta Krystyna Danilecka-Wojewódzka oraz Monika Stępnik, dyrektor Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku, postanowiła przyznać aż trzy pierwsze nagrody, a także jedną drugą i jedną trzecią. Autorom pozostałych prac przyznano wyróżnienia, w tym trzy specjalne.
Dla zwycięzców przewidziano nagrody finansowe w wysokości trzech tysięcy złotych, nagroda za drugie miejsce to dwa tysiące złotych, a za trzecie – tysiąc złotych. Nagrodą dodatkową dla każdego uczestnika konkursu będzie przeniesienie jego pracy na inwestycję spółki Granit w Słupsku, czyli na osiedle Wileńska Park. Będą one zdobić części wspólne w poszczególnych nieruchomościach.
- Chcemy, aby nasza inwestycja – Wileńska Park – czymś się wyróżniała. Od początku nawiązujemy do kultury i sztuki Słupska – mówi Marcin Białkowski, wiceprezes Granit S.A. – Dzięki temu konkursowi możemy zachęcić młodzież do twórczej pracy, nagrodzić ją za nią i otrzymać coś fajnego od osób, które tutaj mieszkają i się uczą.
Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace zobaczyć będzie można na wystawie, której otwarcie zaplanowano na 4 grudnia w słupskim ratuszu. Podczas wernisażu ich autorzy otrzymają nagrody i wyróżnienia.
Wycieczka na Warsaw Home&Contract 2023!
Dzielimy się wrażeniami z niesamowitej wycieczki na Warsaw Home & Contract 2023! Nasze Liceum Sztuk Plastycznych brało udział w kolejnej edycji tych fantastycznych targów wnętrzarskich. Spotkaliśmy nawet słynnego projektanta Oskara Ziętę! Opowiedział nam o swojej pasji, a my zgarnęliśmy garść inspiracji do dalszej pracy.
Opiekunkami wycieczki były panie Julita Rzeppka, Natalia Bukowska i Katarzyna Filipczak.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Dzięki temu zasoby naszej szkolnej biblioteki powiększą się o kolejne ciekawe pozycje.
Szkolny Budżet Obywatelski
Drodzy uczniowie! Jeśli macie pomysł na to, jak można jeszcze zmienić naszą szkołę, wzbogacić ją o jakieś pomoce dydaktyczne, narzędzia, materiały, a może marzycie o tym, by zrealizować jakąś akcję/ działanie, które bezpośrednio będzie skierowane do naszej społeczności szkolnej, to ten konkurs na projekt jest zdecydowanie dla Was!!!
Zbierzcie grupę minimum 3 osób, zaproście mentora-nauczyciela do współpracy i działajcie!!!
Razem możemy stworzyć coś wielkiego!!!
Amelia Pietrzak na plenerze dla najzdolniejszych uczniów LSP w Polsce!
Amelia Pietrzak, uczennica klasy V brała udział w plenerze dla najzdolniejszych uczniów Liceów Plastycznych z całej Polski!
Podczas 2 tygodni spędzonych w Rychwale, pod okiem wykładowców Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Amelia wykonała prace rysunkowe i malarskie. Plener był także dobrym sprawdzianem swoich umiejętności, poznaniem nowych metod rozwiązywania prac plastycznych a przede wszystkim stycznością z rówieśnikami zainteresowanymi sztuką. Przedstawiamy Wam zdjęcia z pleneru.
Nagroda specjalna dla Marcina Szcześniaka podczas wystawy Międzynarodowego Biennale Fotografii "Wehikuł czasu"
Marcin Szcześniak w zeszły piątek brał udział w wystawie laureatów VIII Międzynarodowego Biennale Fotografii /Wehikuł czasu w Galerii Debiut w Gdyni, gdzie za pracę „Symetria” otrzymał nagrodę specjalną!
Gratulujemy bardzo Marcinowi jak i prowadzącej Weronice Jędrzejczak.
To już było
czwartek, 18.05.2023, godzina 12:30
wystawa czynna w dniach nauki szkolnej od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00
Zapraszamy na otwarcie wystawy Małgorzaty Pawlak i Mikołaja Kowalskiego. Tematem przewodnim jest czas. Artyści przejadą dystans ok. 641 kilometrów z Lublina, aby spotkać się z nami na Pomorzu i opowiedzieć o swojej działalności poruszającej się pomiędzy malarstwem, site-specific – realizacjom wobec określonego miejsca, oraz elektronicznymi i dźwiękowymi instalacjami. Zobaczymy obrazy z dziuplami, roślinami, oraz zegary i prace elektroniczne. Podczas otwarcia zrobimy oprowadzanie, a także porozmawiamy jak żyje się i tworzy na Lubelszczyźnie oraz w samym Lublinie.
Małgorzata Pawlak
Urodzona w 1991 roku w Opolu Lubelskim, od 2007 roku mieszka w Lublinie. Studiowała Malarstwo na Wydziale Artystycznym UMCS, w pracowni profesora Jacka Wojciechowskiego. W roku 2014 obroniła z wyróżnieniem dziekańskim dyplom licencjacki, w roku 2016 otrzymała wyróżnienie za dyplom magisterski. Prezentowała prace na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i kilku indywidualnych, w kraju i za granicą. Brała udział w dwóch programach rezydencyjnych: w Les ateliers des Sœurs Macarons (Nancy, Francja, 2017) oraz w Atelier Salzamt (Linz, Austria, 2019). W 2019 roku za działalność artystyczną otrzymała na Lubelskiej Gali Kultury Nagrodę Okolicznościową. W roku 2020 została laureatką dwóch nagród: Grand Prix na 13. edycji Konkursu im Eugeniusza Gepperta oraz Lubelskiej Nagrody Kulturalnej Żurawie w kategorii Obrazu. Jej działalność artystyczna została także wyróżniona Nagrodą Artystyczną Miasta Lublin (2021). Obecnie jest doktorantką na macierzystej uczelni.
Mikołaj Kowalski
Artysta urodzony w 1991 roku w Lublinie, gdzie mieszka i pracuje. Studiował Malarstwo na Wydziale Artystycznym UMCS w pracowni profesora Jacka Wojciechowskiego. W roku 2014 został nagrodzony wyróżnieniem dziekana za dyplom licencjacki pod tytułem Obraz Przedmiotu, następnie w roku 2016 otrzymał wyróżnienie za dyplom magisterski pod tytułem Farbopłot. Wystawiał swoje prace na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i kilku indywidualnych w kraju i za granicą. Brał udział w dwóch programach rezydencyjnych: Pieńków Art Residency (Lipinki, Polska, 2016) oraz w Les ateliers des Sœurs Macarons (Nancy, Francja, 2017). Był stypendystą kilku programów stypendialnych w tym Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W roku 2016 otrzymał Pierwszą nagrodę Fundacji Marka M. Pieńkowskiego. Rok później zdobył Grand Prix w konkursie Promocje 2017 w Legnicy. W maju 2019 roku na Lubelskiej Gali Kultury otrzymał za działalność artystyczną Nagrodę Okolicznościową. Jest też laureatem Lubelskiej Nagrody Kulturalnej Żurawie w kategorii Obrazu (2021 rok) oraz Nagrody Marszałka Województwa na ogólnopolskim konkursie malarskim Lubelska Wiosna (2023 rok). Obecnie jest doktorantem na macierzystej uczelni.
Dzień Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole został zorganizowany uroczysty apel. W części oficjalnej wystąpiła Pani Dyrektor Monika Stępnik i złożyła życzenia wszystkim pracownikom, wręczyła nagrody i złożyła gratulacje nauczycielom, którzy zdobyli kolejny stopień stażu.
Naszą uroczystość uświetnili goście: Pan Piotr Świerczewski, reprezentant Polski w piłce nożnej oraz Pan Rafał Maserak, tancerz, choreograf, zdobywca wielu nagród w konkursach tanecznych.
Bardzo dziękujemy!!!
Fotorelacja z otwarcia wystawy poplenerowej Poddąbie '23!
Wystawa poplenerowa klas II Poddąbie'23 otwarta! Zapraszamy wszystkich serdecznie do odwiedzania Galerii P25 do końca października.
Opiekunowie pleneru: Paulina Grosz i Sergiusz Powałka
Uczestnicy wystawy:
Maria Augustynowicz
Agata Bartczak
Wiktoria Depka Prądzyńska
Weronika Frelik
Kinga Krefft
Marcel Łazarek
Nikola Okunowicz
Kalina Pytkowska
Magdalena Grzegorzewicz
Hanna Rydzewska
Marcin Szcześniak
Faustyna Terefenko
Natalia Trzebiatowska
Maria Engel
Agnieszka Gawęda
Klaudia Goebel
Rozalia Jankowska
Viktoriia Luzhniak
Oliwia Mazurek
Amelia Mimiec
Julia Muchla
Kinga Nowak
Julia Osińska
Amelia Ostapko
Sofiia Podolchuk
Jagoda Polańska
Kamila Sheptytska
Alicja Toczek
Iga Treder
Relacja z wystawy
Marcin Szcześniak, Antonina Gałecka
IB i IIIB na wystawie Sainera w Oddziale Sztuki Nowoczesnej MN w Gdańsku
Klasy 1B i 3B LSP wraz z wychowawczyniami p. Julitą Rzeppką i p. Pauliną Grosz były na wystawach sztuki współczesnej w Gdańsku i Sopocie.
W Pałacu Opatów w Parku Oliwskim oglądaliśmy wystawę Sainera, którego malarstwo jest silnie związane z nurtem polskiego koloryzmu, a w Państwowej Galerii Sztuki Sopocie zwiedziliśmy wystawy Glasstress, czyli wielowątkową zbiorową prezentację szkła z Murano artystów, którzy tworzyli we współpracy ze studiem A. Berengo oraz rzeźbiarsko - rysunkową twórczość Tony'ego Cragga "Alternatywna Rzeczywistość".
Dziękujemy Marcinowi za piękną dokumentację!
Wizyta p. Klaudii Kani na konferencji KSZTAŁTOWANIE we Wrocławiu
P. Klaudia Kania 29.09. .była we Wrocławiu na konferencji KSZTAŁTOWANIE, zorganizowanej przez Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Centrum Edukacji Artystycznej. Spotkanie dotyczyło szeroko pojętych form przestrzennych, a na konferencji prezentowało się 16 liceów plastycznych z całej Polski… wydarzenie było połączone ze zwiedzaniem wystawy malarstwa dyplomów wrocławskiego LSP, budynku wrocławskiej ASP oraz podsumowane finisażem wystawy PRZESTRZEŃ JEST MATERIALNA na której prezentowano wybrane formy przestrzenne z liceów plastycznych z całej Polski. Prezentacje liceów polegały głównie na przedstawieniu się, swoich szkół i tego co robią w kontekście szeroko pojętej przestrzeni.
Prezentowano działania uczniów w zakresie rzeźby i technik rzeźbiarskich takich jak, ceramika artystyczna, snycerstwo, kowalstwo artystyczne. Dzielono się dorobkiem uczniów, przestrzeniami do pracy i wystaw, zadaniami jakie są wykonywane na różnych zajęciach oraz ogólnymi refleksjami dotyczącymi tematu spotkania…
IIIB zorganizowała zbiórkę na sztandar dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy!
Dzięki inicjatywie p. Julity Rzeppki, 3B, ich pomysłowi na wspólne działanie takie jak sprzedaż ciast i frytek oraz dzięki zapewnieniu zaangażowania naszej Społeczności, młodzież mogła uzyskać tysiąc złotych (!) na sztandar dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy. To ogromny sukces, który powoduje jednocześnie współpracę między nami.
Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego podarunku. Wasza pomoc jest nieoceniona i przekłada się bezpośrednio na warunki nauki i rozwoju naszych Uczniów.
Wielkie dzięki dla Was!
Zapraszamy na wystawę poplenerową klas II - Poddąbie 23 w Galerii P25
‘Poddąbie 23. Wystawa poplenerowa klas II Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza w Słupsku’
otwarcie wystawy: czwartek, 05.10.2023, godzina 12:30
Galeria P25
Liceum Sztuk Plastycznych
im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku
ul. Przemysłowa 25, Słupsk
wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00
zakończenie wystawy: 26.10.2023
Serdecznie zapraszamy na otwarcie pierwszej wystawy w galerii P25 w roku szkolnym 2023/2024.
"Światło/cień", „Na tle nieba", "Multiplikacja" oraz "Wyrwane z kontekstu" to tematy pleneru malarskiego klas II, który odbył się w Poddąbiu w czerwcu tego roku. Realizacja postawionych przez prowadzących problemów, skłaniała młodzież do poszukiwań odpowiednich motywów oraz kadrów przyrody. Uczestnicy wykonali prace malarskie, a także dokumentacje działań performatywnych i happeningów, które zostaną zaprezentowane na wystawie.
Plener malarski dostarczył uczniom klas II nowych umiejętności warsztatowych. Podczas niespełna tygodniowego pobytu pierwszy raz zetknęli się z malarstwem olejnym. Plener stał się również idealną okazją do nauki organizacji pracy w plenerze - warunkach skrajnie odbiegających od tych na co dzień zastanych w pracowni.
Na wystawie nie zobaczymy klasycznego przedstawienia morza, nieba, oraz plaży, co świadczy o chęci odpowiadania na problemy wizualne w sposób nowatorski i kreatywny.
Prezentowane prace są wynikiem pięciodniowego pleneru, który oprócz doświadczeń malarskich i estetycznych był doskonałą okazją do zacieśnienia relacji między uczniami klas II.
Prowadzącymi plener byli Paulina Grosz i Sergiusz Powałka.
Wystawa trwa do 26.10.2023
Zapraszamy!
Zapraszamy do udziału w konkursie "Człowiek w przestrzeni miasta Słupska"!
Prezydent miasta Słupsk – Krystyna Danilecka-Wojewódzka, Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, oraz Deweloper Granit SA, zapraszają wszystkich uczniów szkół licealnych i technicznych w całej Polsce, do udziału w konkursie plastycznym „Człowiek w przestrzeni miasta Słupska”
CEL KONKURSU:
Celem konkursu jest promowanie sztuki i kreatywności wśród młodzieży, a przede wszystkim zachęcenie do włączenia się w projektowanie i dekorowanie wnętrz części wspólnych inwestycji deweloperskiej Wileńska Park w Słupsku.
ZASADY KONKURSU:
Prace plastycznie mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (malarstwo, rysunek, grafika komputerowa, kolaż), format pracy 70cm x 100cm (nieoprawiony), orientacja pionowa. Prace plastyczne mogą być wykonane ręcznie lub przy użyciu narzędzi komputerowych przeznaczonych do tworzenia grafik lub prac pisemnych. Prosimy nie używać materiałów łatwo psujących się i spożywczych.
TERMIN KONKURSU:
Konkurs odbywa się w terminie od 15.05.2023 r. do 31 października 2023 r. Prace dostarczone po tym terminie nie będą podlegały ocenie.
NAGRODY:
Za zajęcie określonych miejsc w Konkursie Organizator przewiduje nagrody:
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!!
'Malarski jam session ~ 1', czyli performatywne malowanie podczas kolejnej edycji Witkacy pod strzechy!
'Malarski jam session ~ 1', czyli performatywne malowanie podczas kolejnej edycji Witkacy pod strzechy!
Udział wzięły osoby z klas 4A i 4B LSP wraz ze swoim nauczycielem malarstwa i rysunku p. Grzegorzem Bożkiem, Mają Kwiatkowska, Gabriela Czernielewska, Wiktoria Breza, Sofia Aleksandrowicz, Pola Obarska, Natalia Wdówka, Natalia Bartczak, Zuzanna Majcherska, Julia Wieczyńska, Martyna Halman, Natalia Surma oraz osoby nieznajome, które wzięły udział w malowaniu
Rozpoczęcie roku szkolnego
Dziś rozpoczynamy nowy rok szkolny 2023/2024! Uczniowie wspólnie z nauczycielami wzięli udział w uroczystym apelu zorganizowanym z tej okazji.
Wszystkim uczniom życzymy owocnej nauki!
Razem stworzymy kolejny rozdział naszej szkolnej historii!
Powodzenia, drodzy uczniowie!!!
Wyjazd integracyjny
Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele
Pragniemy przedstawić propozycję wyjazdu integracyjnego dla uczniów klas pierwszych do Łeby. Zależy nam na tym, aby społeczność szkolna ZSI działała razem i nawiązała bliższe relacje - nie tylko w obrębie swojej klasy.
Wyjazd ma charakter krajoznawczo-rekreacyjny. Odwiedzimy Słowiński Park Narodowy, Wydmę Łącką, bałtyckie plaże oraz jezioro Sarbsko.
Spędzicie te 3 dni na świeżym powietrzu, poznacie Waszych wychowawców oraz siebie nawzajem.
Program ( klasy pierwsze)
24 września
9.00 - wyjazd plac przy ZSI
10.30 - Słowiński Park Narodowy (Wydma Łęcka)
13.30 - transport „ciuchcią” lub melexami do ośrodka
14.00 - obiad
15.00 - wspólny spacer nad morze
17.00 - basen kryty/gry zespołowe
19.00 - kolacja
20.00 - dyskoteka
25 września
08.45 - śniadanie
09.30 - wymarsz do Parku Rozrywki Labirynt Łeba
13.00 - powrót do ośrodka
13.30 - obiad
15.00 - 18.00 - mini golf, ścianka wspinaczkowa, gry zespołowe, wyprawa kajakami po jeziorze Sarbsko
19.00 - kolacja
20.00 - dyskoteka/ognisko
26 września
09.00 - śniadanie
10.00 - 12.00 basen/sporty zespołowe
12.00 - wyruszamy w drogę powrotną
13.00 - odbiór uczniów – plac przy ZSI.
Cena: 650zł
W cenę wliczony jest: nocleg, transport, wyżywienie, ubezpieczenie, kajaki, bilety wstępów do atrakcji zewnętrznych, wszystkie atrakcje na terenie ośrodka oraz ich obsługa.
Zapisy i płatność: do 12 września zapisujemy się u wychowawców klas wpłacając pełną kwotę jednorazowo.