Dodano 15.05.2020

"HARCE Z LADY KWARANTANNĄ" TIK TOK KONKURS!

"HARCE Z LADY KWARANTANNĄ" TIK TOK KONKURS!

Czekamy na Wasze filmiki! Do wygrania nagroda niespodzianka oraz dyplomy!

Lubisz korzystać z Tik Toka? Masz kreatywne i odlotowe pomysły? Jeśli tak, to zapraszamy Was do naszego konkursu pod hasłem „Harce z Lady Kwarantanną”.

Aby wziąć udział w konkursie należy:

  • Nagrać filmik w aplikacji TikTok pokazujący jak kreatywnie spędzacie czas podczas kwarantanny
  • Przesłać filmik na adres e-mail: katarzynaserafin00044@wp.pl

W wiadomości należy podać imię i nazwisko autora filmiku.

CZAS NA WYKONANIE ZADANIA DO 23 CZERWCA!

Konkurs jest adresowany do naszych uczniów!

Wasze filmiki opublikujemy w specjalnym poście – wygrywa ta realizacja, która zdobędzie najwięcej pozytywnych reakcji (lajków). Zwycięzca otrzyma nagrodę niespodziankę, pozostali otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Liczymy na Wasze kreatywne i ciekawe filmiki!

Dodano 12.06.2020

Plastyk przeciw przemocy wobec dzieci

Nasza szkoła wyszła z kolejną, rewelacyjną inicjatywą! Tym razem nasi uczniowie pod opieką Pani Mai Frąckowiak i Bartosza Norka stworzyli obszerny spot mający zwrócić uwagę na zjawisko przemocy wobec dzieci i młodzieży. Hasło naszej filmowej kampanii brzmi: „ZSI przeciw przemocy wobec dzieci”.

Zrealizowany przez naszych uczniów i nauczycieli film, jest naszym skromnym wkładem i przyczynianiem się do tworzenia kultury zapobiegania nadużyciom i przemocy wobec dzieci i młodzieży oraz mobilizowania opinii publicznej do działania i rozpowszechnia materiałów prewencyjnych. Realizacja spotu ma również za zadanie promować pozytywne rozwiązania związane z przeciwdziałaniem przemocy, motywowanie społeczności lokalnych do działań na rzecz dzieci krzywdzonych. Powstały materiał filmowy ma także prowokować do pytania - co możemy zrobić aby pomóc dzieciom i młodzieży doświadczającym przemocy?

Przemoc fizyczna, psychiczna, wykorzystywanie seksualne rodzą demony, których usunięcie jest bolesne i długotrwałe. Pamiętajmy Kochani: przemoc wobec dzieci i młodzieży to nie tylko stosowanie kar cielesnych, zadawanie cierpień psychicznych i inne formy poniżania dziecka. To także nie wywiązywanie się z opieki, które ma konsekwencje dla zdrowia fizycznego lub psychicznego dziecka. Przemocą jest także celowe zaniechanie działań, które mogłyby zapobiec krzywdzie dziecka.

Nie bądźmy obojętni wobec przemocy!

Brawo młodzieży! Brawo nauczyciele! Świetna inicjatywa!

W materiale wideo wykorzystano następujące utwory: "Passion" by Sappheiros oraz "Earth 2077" by M83 Anthony Gonzales Joseph Trapanese - Oblivion (Original Motion Picture Soundtrack).

SPOT MOŻNA OBEJRZEĆ TUTAJ:

Dodano 08.06.2020

Powodzenia na maturze 2020!

Drodzy Maturzyści,

przed Wami egzamin, który kończy pewien etap w życiu i równocześnie rozpoczyna kolejny. Z tej okazji życzymy Wam optymizmu i szczęścia oraz tego, abyście mądrze wykorzystali zdobytą wiedzę i umiejętności.

Wierzymy, że osiągnięte wyniki staną się przepustką na wymarzone studia i będą znakomitym wstępem w dorosłe życie.

Za wszystkich trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia!

Dodano 04.06.2020

Uczennice Plastyka stworzyły torby ekologiczne!

Ależ kreatywne są nasze uczennice Plastyka! Nasze młode artystki z klasy 2 i 3 zaprojektowały i finalnie stworzyły torby inspirowane przedstawicielami fauny. Cała akcja odbyła się w ramach zajęć z projektowania wyrobów artystycznych. Większość toreb to materiały z recyklingu. Uczniowie pracowali pod okiem Pani Anny Wojcieszek.

I tak na przykład przy stworzeniu torby wyobrażającej czarną papugę wykorzystano spodnie, krab kieszonkowy był dawniej kurtką przeciwdeszczową, a krokodyl – bluzą z polaru. Nieźle, co?

Podziwiajcie Kochani! Efekt jest niezwykle interesujący!

Brawo młodzieży!

Dodano 01.06.2020

Dzień Dziecka 2020

Drodzy Uczniowie, z okazji Dnia Dziecka składamy Wam życzenia: zdrówka, radości, samych dobrych myśli, odwagi w spełnianiu marzeń, oddanych koleżanek i kolegów, wspaniałych przyjaciół, wiary w siebie, wytrwałości w nauce, wielu dobrych ocen w szkole, prezentów o jakich marzycie, wspaniałych wakacji!

TĘSKNIMY ZA WAMI!

WASI NAUCZYCIELE

Dodano 31.05.2020

AKCJA „ODWZORUJ DZIEŁO SZTUKI!” W PLASTYKU!

Zobaczcie kreatywne zdjęcia naszych uczniów!

Nasi uczniowie wykazali bardzo dużą kreatywność i pomysłowość. Stworzyli własne dzieła w oparciu o doskonałe przykłady ze świata sztuki. Nasza młodzież wybrała swoje ulubione dzieła i kreatywnie odwzorowała je, posługując się tym, co miała akurat pod ręką.

Świetna zabawa! Fajny sposób na wyćwiczenie swojego kreatywnego myślenia w oparciu o doskonałe przykłady ze świata sztuki!

Organizatorem i koordynatorem akcji była Pani Katarzyna Serafin, nasza nauczycielka w Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Dodano 29.05.2020

Dzień Działacza Kultury

Z okazji przypadającego dziś Dnia Działacza Kultury pragniemy podziękować wszystkim Twórcom i Animatorom życia kulturalnego w naszym mieście.

Doceniając Państwa codzienne działania w krzewieniu i upowszechnianiu kultury w naszym regionie, życzymy zdrowia, wytrwałości i wielu sił do podejmowania nowych wyzwań oraz satysfakcji płynącej z wykonywanej pracy. Niech każdy dzień będzie dla Państwa dniem przyjemnym i wartościowym.

Życzą uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku

Dodano 16.06.2020

Odyseja Umysłu edycja 2019-2020 inna niż wszystkie dotąd

„W świecie, który właśnie pokazał, jak szybko może się zmieniać, coraz bardziej oczywiste jest, że celem edukacji powinno być wspomaganie młodych ludzi w rozwoju elastyczności kompetencyjnej oraz umiejętności budowania relacji pozwalających razem stawiać czoła zaskakującym problemom. Żeby odnajdywać sens w teraźniejszości i budować przyszłość na przekór przeszkodom, młodzież musi umieć marzyć, myśleć i tworzyć. To jest kwintesencja edukacji. To jest właśnie Odyseja Umysłu.”

W Odysei Umysłu droga liczy się bardziej niż cel. W sezonie niestety innym, niż wszystkie dotąd, przepracowanie tej prawdy z Odyseuszami – na poziomie rozumu i emocji – było ważniejsze niż kiedykolwiek przedtem. I stanowiło najistotniejsze zadanie każdego trenera. Ze względu na sytuację w kraju i różne ograniczenia tegoroczna drużyna nie mogła wystartować w eliminacjach ogólnopolskich w Gdańsku. Jednak pragnę zaznaczyć, że drużynę Odyseuszy w tym roku tworzył team żeński:

  1. Patrycja Krzemińska
  2. Julia Sołśnia
  3. Roksana Czapnik
  4. Miriam Żynda
  5. Julia Kułakowska
  6. Dominika Romaniuk
  7. Vanessa Barteczka

Opiekę trenerską sprawowały: Pani Monika Skwarek oraz Pani Ewa Tomaszewska. Natomiast problem nad którym pracowała drużyna to problem nr 4 pt. „Nisko zawieszona poprzeczka”.

Gratulujemy zaangażowania, pracy, która nie była łatwa oraz postępów na drodze rozwijania swojej kreatywności.

Dodano 25.05.2020

Wyłącz smartfona - włącz się w życie

Za nami kolejna świetna akcja, w której udział wzięli nasi uczniowie i nauczyciele. „Dzień bez telefonu. Wyłącz smartfona - włącz się w życie!” – pod takim hasłem nasza społeczność zorganizowała najnowszą inicjatywę.

Podobno telefonów komórkowych jest już na świecie więcej niż szczoteczek do zębów, a średnio co 57 sekund kupowane jest kolejne urządzenie. Dziś bez smartfona wielu z nas czuje się jak bez ręki – odbieramy maile, sprawdzamy, co na Facebooku, przeglądamy informacje, tweetujemy, czy słuchamy muzyki…

Szanse na to, że na jeden dzień zrezygnujemy z używania komórek są... iluzoryczne. Jednak chwila spokoju i pozorne odcięcie się od świata na pewno dla wszystkich byłoby bardzo korzystne. Dlatego pewnie warto, choć przez chwilę zastanowić się, na ile komórki nam pomagają, a w jakim stopniu utrudniają i dominują nasze życie – to główne założenie naszej akcji.

Nasza szkolna społeczność stawia na życie poza ekranem komórki. Podjęcie naszej akcji jest dobrą okazją, aby zastanowić się, czy aby technologia w naszym życiu nie jest za bardzo obecna. Jak odstawić smartfona na 24 godziny? Czy jest to w ogóle możliwe? My stawiamy na rozwój oraz rozwijanie własnych zainteresowań i pasji. Na wszelaką aktywność! Na kontakty społeczne (oczywiście, respektując zasady bezpieczeństwa obowiązujące w czasie pandemii). Dlatego zachęcamy do wszelkiej aktywności: intelektualnej, twórczej czy sportowej, warto wyłączyć choćby na pół dnia telefon, a na co dzień korzystać z niego tylko w razie konieczności. Dla zdrowia, dobrej jakości życia i dobrych kontaktów z ludźmi.

Kontakty społeczne, niezakłócane dźwiękami sms-ów i powiadomień, to całkiem fajna sprawa! Warto też nauczyć się rozsądnie korzystać z mediów społecznościowych, dokonywać selekcji informacji, które do nas docierają, nie narzucać sobie niepotrzebnej presji. Pamiętajmy – nie musimy być ze wszystkim na bieżąco.

Akcję „Dzień bez telefonu. Wyłącz smartfona - włącz się w życie!” przygotowali: Pani Aneta Samoćko i Pan Daniel Stawski.

Jak sobie radzimy bez telefonu? Zobaczcie sami:

ZAPRASZAMY DO GALERII

Dodano 17.05.2020

Kolejny Słupski Niedźwiadek Szczęścia

Kolejny Słupski Niedźwiadek Szczęścia pojawił się w przestrzeni Słupska. Najnowszy, niezwykle kolorowy, kunsztownie wykonany miś, stanął przed siedzibą słupskiej firmy edukacyjnej Roboludek Joanna Król-Mazurkiewicz Centrum Innowacji w Edukacji i Matludek Joanna Król-Mazurkiewicz Centrum Innowacji w Edukacji przy ulicy Kołłątaja 32. Z przyjemnością informujemy, że autorem projektu jest Sandra Skurnóg, nasza utalentowana uczennica Liceum Sztuk Plastycznych, która stworzyła koncept projektowy misia według wskazówek i wizji artystycznej Pani Joanny Król-Mazurkiewicz i Pana Mariusza Mazurkiewicza (oboje Państwo prowadzą słupskiego Roboludka i Matludka).

Miś został nazwany RoboMatLudkowym Słupskim Niedźwiadkiem Szczęścia. Jest bardzo wyjątkowy i spełnia marzenia dzieci. Wystarczy tylko szepnąć mu je do uszka.

Cieszymy się bardzo na tę współpracę ! Roboludek to świetna firma edukacyjna wspierająca rozwój dzieci w zakresie matematyki, techniki, robotyki oraz kompetencji społecznych i językowych. Wdraża innowacyjne projekty edukacyjne w placówkach oświatowych propagując nowoczesne metody i formy nauczania.

Brawo Sandra! Brawo Roboludek!

Dodano 15.05.2020

"Uwielbiam polską muzykę i plastykę, więc tworzę!"!

Nasi uczniowie i nauczyciele zorganizowali świetną akcję pod hasłem "Uwielbiam polską muzykę i plastykę, więc tworzę!". Inicjatywę przeprowadzono w związku ze Świętem Polskiej Muzyki i Plastyki, które przypada właśnie dziś.

Za pomocą zdjęć uczniowie i nauczyciele zachęcają w mediach społecznościowych do aktywności twórczej: plastycznej, muzycznej, graficznej, działań o charakterze artystycznym, nie zapominając o roli, dorobku i wpływie polskiej sztuki.

Obchodzone 15 maja Święto Polskiej Muzyki i Plastyki ma za zadanie promować polską sztukę. Należy pamiętać, że mamy doskonałych malarzy, rzeźbiarzy jak również kompozytorów i wykonawców muzyki. Niezwykle ważne jest także dbanie o edukację artystyczną dzieci i młodzieży. W naszej szkole przykładamy ogromną wagę do rozbudzania i rozwijania wśród młodzieży zainteresowań artystycznych. Poprzez naszą akcję chcemy zachęcać, szczególnie młodzież, do wysiłku twórczego, do wyrażania własnej ekspresji poprzez aktywność o charakterze artystycznym. Nasi uczniowie bardzo często tworząc własne prace inspirują się polskimi artystami i ich dorobkiem, choćby Witkacym, który jest patronem naszego Liceum Sztuk Plastycznych. Polska sztuka jest znana i komentowana na Zachodzie. Polscy artyści są bardzo cenieni. Dzieje się dużo, wciąż pojawiają się nowe, interesujące postawy artystyczne.

Akcję koordynowały Panie Katarzyna Serafin, Agata Szczepaniak oraz Pan Daniel Stawski.

Obchodzone dziś Święto Polskiej Muzyki i Plastyki ma za zadanie rozpowszechniać polską sztukę, jest okazją, by zastanowić się nad rolą, jaką odegrały, nie tylko w życiu pojedynczych jednostek, ale i całych pokoleń.

Dodano 13.05.2020

Przyłbice ochronne trafiły do Plastyka

Serdecznie dziękujemy społeczności Politechniki Koszalińskiej oraz Roboludek Joanna Król-Mazurkiewicz Centrum Innowacji w Edukacji za otrzymane przyłbice ochronne, które produkuje zaprzyjaźniona z naszą szkołą koszalińska uczelnia we współpracy ze słupską firmą (Roboludek m.in. drukuje elementy i składa przyłbice) . Przyłbice trafiły do nas na dniach i jak widać na zdjęciach używamy z przyjemnością ochronne nakrycia. Czujemy się bezpiecznie!

Przyłbice ochronne nie tylko zmniejszają ryzyko zakażenia koronawirusem, ale potrafią być także znacznie wygodniejsze od innych akcesoriów ochronnych. Przyłbice, które otrzymaliśmy wytwarzane są w Centrum Druku 3D koszalińskiej uczelni. Trafiają one między innymi do szpitali, ratowników medycznych, służb mundurowych, szkół itp. Polecamy! Świetna jakość wykonania, komfort i bardzo dobre materiały!

Serdecznie dziękujemy za prezenty od koszalińskiej uczelni i słupskiej firmy! Pozdrawiamy całą społeczność Politechniki Koszalińskiej oraz Roboludka. Zdróweczka Kochani, wszystkiego dobrego!

Dodano 11.05.2020

Plastyk z tytułem "Szkoły na Medal"!

Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała zaszczytny tytuł „Szkoły na Medal”. Tytuł ten naszej placówce przyznała firma edukacyjna „Mogalo” w Warszawie – organizator bardzo popularnych w naszym kraju interaktywnych konkursów przedmiotowych takich jak Maks Matematyczny, Verstehen, Understand i Rozumiem.

Nasza placówka otrzymała ten zaszczytny tytuł w związku z zaangażowaniem naszych nauczycielek matematyki - Pani Agnieszki Kałuży-Horbaczewskiej oraz Pani Moniki Skwarek w rozwijanie talentów i zainteresowań uczniów biorących udział w ogólnopolskich interaktywnych konkursach przedmiotowych organizowanych przez „Mogalo”. Kolejnym czynnikiem decydującym o przyznaniu tego tytułu naszej szkole - był fakt uzyskania przez naszych uczniów bardzo dobrych wyników w IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Maks Matematyczny”.

Cieszymy się niezmiernie. To bardzo duży sukces świadczący o wysokim poziomie oraz jakości kształcenia w naszej szkole. To też ogromny powód do dumy, że nasza placówka (i jej sukcesy) została dostrzeżona na mapie edukacyjnej Polski. Wielkie słowa uznania należą się naszym nauczycielkom matematyki Pani Agnieszce oraz Pani Monice za wybitne, konsekwentne i profesjonalne prowadzenie i przygotowywanie naszych uczniów do konkursów ogólnopolskich, oraz oczywiście podziw i równie wielkie słowa pochwały kierujemy w stronę naszych uczniów, którzy osiągają rewelacyjne wyniki w ogólnopolskich konkursach matematycznych.

Wielkie brawa! Chapeau bas!

Dodano 08.05.2020

"Mam Talent online" za nami!

„Mam Talent Online” za nami! Mieliśmy wielką przyjemność podziwiać Kochani Wasze prezentacje talentów. Konkurs miał na celu rozwijanie kreatywności naszych uczniów, nauczycieli, rodziców i sympatyków szkoły, promowanie i odkrywanie nowych talentów, popularyzację działań artystycznych, sportowych i kreatywnych, a także propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu w okresie pandemii.

Wszyscy spisaliście się świetnie wykazując nieprzeciętny talent. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w wydarzeniu. Podziwiamy Waszą odwagę, zaangażowanie i kreatywność. Zaprezentowaliście się wspaniale – wielkie brawa! Musimy pamiętać, że w każdym drzemie jakiś talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować.

Konkurs odbywał się w 4 kategoriach: sport, muzyka, sztuki plastyczne i wyjątkowe hobby. O zwycięstwie uczestników w danej kategorii decydowała największa liczba pozytywnych reakcji – „lajków” na daną prezentację. Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

- Pan Maciej Gubernat, nasz nauczyciel języka angielskiego, zwyciężył w kategorii sport

- Laura Kostrubiec, uczennica naszego Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza zwyciężyła w kategorii muzyka

- Aleksandra Naskiewicz, uczennica naszego Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza zwyciężyła w kategorii sztuki plastyczne

- Izabela Królikowska, uczennica naszego Technikum Weterynarii zwyciężyła w kategorii wyjątkowe hobby

Nagrody i dyplomy jeszcze dziś będą Kochani wysłane na Wasze adresy mailowe.

Jeszcze raz dziękujemy Wam za uczestnictwo w wydarzeniu.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom i zwycięzcom.

„Mam Talent Online” organizowała i koordynowała Pani Katarzyna Serafin, nauczycielka w naszym Plastyku.

Dodano 05.05.2020

Giełda Edukacji w Plastyku. Zadzwoń i umów się na spotkanie.

Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku zaprasza uczniów – kandydatów, rodziców i nauczycieli do uczestnictwa w Giełdzie Edukacji. Celem tego wydarzenia edukacyjnego jest zaprezentowanie oferty edukacyjnej przez nasz Plastyk na rok szkolny 2020/2021, przekazanie młodzieży, rodzicom i nauczycielom obszernych informacji niezbędnych do świadomego wyboru dalszej drogi kształcenia oraz promowanie idei świadomego wyboru dalszej drogi edukacyjnej.

Spotkania z osobami zainteresowanymi będą miały charakter zindywidualizowany, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących w czasie epidemii koronawirusa. Wystarczy zadzwonić na wskazany przez placówkę numer telefonu i umówić się na dowolną godzinę na spotkanie. W trakcie spotkania będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną słupskiego Plastyka, z systemem rekrutacyjnym, poznać specyfikę nauczania na konkretnych specjalnościach artystycznych, zasady funkcjonowania szkoły, wyniki matur. Organizatorzy przybliżą młodym ludziom możliwe ścieżki kariery. Ponadto będzie można zwiedzić pracownie artystyczne, sale lekcyjne oraz zapoznać się z wyposażeniem szkoły.

Rolę przewodnika - informatora będzie pełnił Pan Robert Zając, dyrektor administracyjny w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku. Rejestracja na Giełdę Edukacji w Plastyku odbywa się telefonicznie pod numerem telefonu 698 674 139. Wszystkie spotkania w ramach giełdy odbywać się będą w budynku słupskiego Zespołu Szkół Informatycznych przy ul. Koszalińskiej 9.

Dodano 26.04.2020

Uczniowie Plastyka stworzyli kolorowanki dla przedszkolaków

Nasi uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych ponownie wykazali się kreatywnością i pomysłowością – tym razem nasi utalentowani plastycy stworzyli kolorowanki z myślą o najmłodszych słupszczanach, a konkretnie o maluchach z Przedszkola Miejskiego nr 12 "Niezapominajka" w Słupsku.

Akcję opracowania kolorowanek dla przedszkolaków zainspirowała nasza sympatyczna Pani pedagog – Małgorzata Siupik - Winiszewska. Na odzew naszej młodzieży nie trzeba było długo czekać. I tak np. Agnieszka Kitowska, nasza uczennica Plastyka, stworzyła kolorowankę inspirowaną zagranicznym serialem animowanym pt. „SpongeBob Kanciastoporty”, którego fabuła koncentruje się na tytułowej postaci, energicznej i pozytywnie nastawionej do świata gąbce morskiej z wyglądu przypominającej gąbkę kuchenną. Mało tego: postacie w stworzonej przez naszą licealistkę kolorowance odzwierciedlają kierunki kształcenia w naszej szkole: Technikum Weterynarii, Medyczne Liceum Ogólnokształcące, Policyjne Liceum Ogólnokształcące, Liceum Sztuk Plastycznych oraz Szkołę Mistrzostwa Sportowego.

Wszystkie kolorowanki stworzone przez naszych młodych artystów są świetne. Maluchy z „Niezapominajki” już otrzymały od nas obrazki do pokolorowania. Milusińscy bardzo cieszą się z prezentu, dziękują oraz serdecznie pozdrawiają całą naszą szkolną społeczność. Mamy nadzieję, że przedszkolaki oraz ich rodzice świetnie się bawią.

Kolorowanki stworzone przez naszych plastyków może pobrać, wydrukować i pokolorować każdy. Plik z obrazkami do pobrania tutaj:

KOLOROWANKI DO POBRANIA

Miłej zabawy, liczymy na Waszą kreatywność!