II termin egzaminów wstępnych do Liceum Sztuk Plastycznych

Drodzy Uczniowie,

przypominamy, że osoby, które nie uczestniczyły w I terminie egzaminów wstępnych do Liceum Sztuk Plastycznych, mogą podejść do egzaminu w II terminie 29.06.2021 r. o godz. 9:00.

Na egzamin wstępny należy przynieść ołówki, gumki, pędzle, linijkę, nożyczki i klej do papieru.

Czekamy na Was z niecierpliwością!

Egzamin wstępny do Liceum Sztuk Plastycznych

Już 12 czerwca zapraszamy ósmoklasistów na egzaminy wstępne do Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza przy ZSI w Słupsku.

Egzamin rozpocznie się o godz. 9:00 i będzie składał się z IV części:

I- rysunek

II- malarstwo

III- kompozycja

IV- sprawdzian pisemny z wiedzy ogólnej zw. ze sztuką.

Na egzamin wstępny należy przynieść ołówki, gumki, pędzle, linijkę, nożyczki i klej do papieru.

Kandydaci do LSP proszeni są również o wypełnienie podania do szkoły do 7 czerwca 2021 r. Podanie dostępne jest na stronie internetowej LSP (kliknij).

Wypełniony formularz należy przesłać do nas pocztą na adres:

Zespół Szkół Informatycznych

ul. Koszalińska 9

76-200 Słupsk

lub przynieść osobiście.

Formularz można także wypełnić i przesłać online (kliknij).

Czekamy na Was!!!

Konsultacje dla uczniów klas VIII

Drodzy Uczniowie, w tym roku szkolnym zakończyliśmy już konsultacje plastyczne dla ósmoklasistów, w których tak licznie uczestniczyliście. O kolejnych będziemy informować na bieżąco w przyszłym roku szkolnym.

Do zobaczenia!

Dodano 09.06.2021

Zabawa kolorem

Klasy 1A i 1B LSP na lekcji Podstawy projektowania tworzyły „marmurki”. Uczniowie kolorowymi sprayami pryskali na wodę, a następnie moczyli w niej kartki, dłonie, obudowy telefonów i liście.

Dziękujemy P. Katarzynie Serafin za kreatywną zabawę kolorem.

Dodano 09.06.2021

Zajęcia z Rysunku i malarstwa

Zajęcia z Rysunku i malarstwa na świeżym powietrzu? Dlaczego nie! Zapraszamy do naszej galerii.

Dodano 02.06.2021

"Polskie serce pękło. Katyń 1940"

Miło nam poinformować, że Weronika Tarnowska z kl. 1B LSP wzięła udział w konkursie „Polskie serce pękło. Katyń 1940”. Poniżej prezentujemy pracę uczennicy oraz podziękowania od pomysłodawcy konkursu - Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Elżbiety Witek.

Weroniko, wielkie gratulacje!

Dodano 19.05.2021

Wystawa ID_tentity

Już w ten piątek 21 maja odbędzie się wernisaż wystawy ID_tentity studentów Szkoły Filmowej w Łodzi. Wydarzenie będzie miało miejsce w Galerii OT Rondo w Słupsku o godz. 17.

Zdefiniowanie na nowo przestrzeni prywatnej jest dziś ważniejsze niż kiedykolwiek. Własne „cztery ściany” to zarówno symbol bezpieczeństwa oraz swobody, jak i odosobnienia, ukrywania się i dystansu wobec innych. Do wewnątrz skierowane zostały nie tylko nasze codzienne czynności, ale także myśli. W momencie kryzysu wybrzmiały na nowo pytania dotyczące własnej tożsamości. Perspektywa widzenia w wymiarze indywidualnym, ale także społecznym, zmieniła się również w świecie sztuki. Studenci Fotografii w Szkole Filmowej w Łodzi stworzyli wystawę prezentującą różne sposoby poszukiwania odpowiedzi na pytanie: Kim jestem? Niepewność, ból, fantazja, zabawa czy bunt to tylko niektóre z tematów opowieści wizualnych prezentowanych na wystawie ID_tentity.

Organizatorami wydarzenia są: Szkoła Filmowa w Łodzi, Słupski Ośrodek Kultury, Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

Opieka artystyczna: Hubert Humka

Współpraca: Julia Iarko, Natalia Godek, Weronika Jędrzejczak

Autorzy prezentowanych fotografii i prac multimedialnych:

  • Maciek Bernaś
  • Szymon Cyglicki
  • Estella Dandyk
  • Bartosz Fatek
  • Karolina Golis
  • Michalina Kacperak
  • Wioletta Kulas
  • Alicja Lesiów
  • Hanna Nawrot
  • Łukasz Pawłowski
  • Aleksandra Szajnecka

W trakcie wernisażu odbędzie się spotkanie autorskie z twórcami, na którym również nie może Was zabraknąć!

Dodano 12.05.2021

Wystawa ID_tentity

Nasze Liceum Sztuk Plastycznych jest jednym z organizatorów wystawy ID_TENTITY. Widzimy się już 21.05 o 17:00 w Galerii OT Rondo w Słupsku.

Link do wydarzenia.

Dodano 12.05.2021

Witkacy i ja

Mamy sukces w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i Fotograficznym „Witkacy i ja”! I to nie jeden.

W kategorii „Prace plastyczne - Licea Plastyczne” II miejsce zajął Michał Warmiński z pracą „Dychotomia dwoistości”. Opiekunem Michała jest P. Sergiusz Powałka.

W kategorii „Prace fotograficzne - Licea Plastyczne” wyróżnienie otrzymały Gabriela Siecińska z cyklem 5 zdjęć „Żona maszynisty” oraz Maja Kalinowska z cyklem zdjęć 1. „Mrok”, 2. „Huk”, 3. „Szum”, 4. „Wrzask”, 5. „Cisza”. Opiekunem artystycznym Gabrysi i Mai jest P. Grzegorz Bożek.

To ogromny sukces, ponieważ na konkurs wpłynęło aż 276 prac z 27 szkół podstawowych, średnich, liceów plastycznych i placówek kulturalnych z całej Polski!

Gratulujemy!

Dodano 05.05.2021

Obrona dyplomów klasy IV LSP

Za nami obrona dyplomów klasy IV LSP (spec. Fotografia artystyczna, Aranżacja wnętrz i Projektowanie wyrobów artystycznych).

Egzamin dyplomowy składający się z części praktycznej (prezentacja pracy i jej założeń ze specjalizacji oraz aneks) oraz teoretycznej (zagadnienia z historii sztuki) jest podsumowaniem całego cyklu kształcenia w Liceum Plastycznym. Realizacja pracy dyplomowej obejmuje ostatni rok nauki w naszej szkole. Uczniowie wraz z nauczycielami prowadzącymi specjalność artystyczną, omawiają tematy dyplomów i docelowo wybierają jeden do realizacji. Każda ze specjalizacji rządzi się swoimi prawami i wymogami formalnymi, stąd duża różnorodność finalnych prac. Egzamin dyplomowy jest zarówno ukoronowaniem całości pracy na przestrzeni 4 lat, jak i pierwszym, poważnym państwowym egzaminem nadającym tytuł zawodowy PLASTYK.

Prace oceniała komisja, w skład której weszli: P. Dyrektor Monika Stępnik oraz nasi nauczyciele: P. Anna Wojcieszek, P. Katarzyna Serafin, P. Weronika Jędrzejczak, P. Sergiusz Powałka i P. Grzegorz Bożek.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Dodano 24.04.2021

Dzień Otwartej Szkoły za nami!

Dzień Otwartej Szkoły za nami! Szkołę odwiedzili Goście zainteresowani nauką w naszej placówce. Kadra ZSI i SMS prezentowała szeroką ofertę i odpowiadała na pytania.

Poza osobistymi odwiedzinami, przyszli uczniowie mogli wziąć udział w spotkaniach online z naszymi nauczycielami, a także wejść do szkoły wirtualnymi drzwiami na stronie internetowej i zapoznać się z działaniami realizowanymi przez wszystkie nasze zespoły przedmiotowe:

  • Zaczytana edukacja polonistyczna
  • Matematyka wokół nas
  • Świat przedmiotów humanistycznych
  • Języki obce oknem na świat
  • Śladami przedmiotów przyrodniczych
  • Przedmioty zawodowe Technikum Weterynarii
  • Przedmioty zawodowe Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego
  • Świat oczami artystów
  • Sportowe osiągnięcia

Dziękujemy wszystkim za obecność!

Drodzy ósmoklasiści, spotykamy się u nas już we wrześniu?

Dodano 13.04.2021

Współpraca z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie

Z przyjemnością informujemy, że nasze Liceum Sztuk Plastycznych podpisało porozumienie o współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie! Co to dla nas oznacza? Będziemy mogli brać udział w dniach otwartych Uczelni, wykładach tematycznych, zajęciach artystycznych, wystawach, projektach i innych działaniach organizowanych przez Uczelnię.

A może ktoś z Was będzie kontynuował naukę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie? Czas pokaże.

Bardzo cieszymy się na tę współpracę. Wierzymy, że uatrakcyjni ona zajęcia oraz podniesie poziom wiedzy i umiejętności uczniów.

Dodano 12.04.2021

Wystawa Pana Grzegorza Bożka

Już 15 kwietnia w Baszcie Czarownic pojawi się wystawa naszego nauczyciela rysunku i malarstwa P. Grzegorza Bożka.

Wernisaż online odbędzie się 17 kwietnia o godzinie 18:00 na FB Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej.

Wystawa dostępna będzie aż do 30.06.2021r.

Link do wydarzenia na FB

Zapraszamy!!!

Zachęcamy również do obejrzenia zdjęć z przygotowań.

Dodano 08.04.2021

Przełożona wystawa ID_tentity

Ze względu na obowiązujące obostrzenia jesteśmy zmuszeni przełożyć zaplanowaną na 16 kwietnia wystawę „ID_tentity” na inny termin. Czekamy na otwarcie galerii sztuki.

O nowym terminie wystawy poinformujemy tak szybko, jak to możliwe.

Dodano 02.04.2021

Wystawa ID_tentity

Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza, Szkoła Filmowa w Łodzi oraz Słupski Ośrodek Kultury już 16 kwietnia zapraszają do przestrzeni Galerii OT Rondo w Słupsku na wystawę ID_tentity.

Studenci Fotografii w Szkole Filmowej w Łodzi stworzyli wystawę prezentującą różne sposoby poszukiwania odpowiedzi na pytanie: kim jestem? Niepewność, ból, fantazja, zabawa czy bunt to tylko niektóre z tematów opowieści wizualnych prezentowanych na wystawie ID_tentity.

Link do wydarzenia.

Dodano 18.06.2020

Zakończenie roku szkolnego. Ważne informacje!

Zakończenie roku szkolnego 26 czerwca 2020 r.

Ważne informacje

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

w związku z zakończeniem roku szkolnego prosimy o zapoznanie się z harmonogramem spotkań z uczniami (wręczenie świadectw) oraz z zaleceniami Ministra Zdrowia i GIS, które obowiązują w trakcie tych spotkań.

LINK DO HARMONOGRAMU

Dodano 17.06.2020

Food design w Plastyku

Żywność zaczęła inspirować naszych młodych plastyków. Nasi uczniowie uważają, że potrawy mają nie tylko zaspokoić głód, ale dostarczyć również przeżyć artystycznych. Młodzież postanowiła spojrzeć na jedzenie od innej strony i nadać mu dodatkowe funkcje. W efekcie powstały pierwsze, nieśmiałe próby projektowania jedzenia, niektóre inspirowane znanymi obrazami. Czyżby w szkole kształtował się nowy trend food designu? Będziemy bacznie przyglądać się postępom naszych uczniów na polu kulinarnej kreacji. Do akcji rozwijania umiejętności kulinarnych z elementami aranżacji potraw gorąco zachęca uczniów Pani Agata Szczepaniak.

Poznajcie historie niesfornych kanapek i nieokiełznanych omletów:

ZDJĘCIA
Dodano 16.06.2020

Odyseja Umysłu edycja 2019-2020 inna niż wszystkie dotąd

„W świecie, który właśnie pokazał, jak szybko może się zmieniać, coraz bardziej oczywiste jest, że celem edukacji powinno być wspomaganie młodych ludzi w rozwoju elastyczności kompetencyjnej oraz umiejętności budowania relacji pozwalających razem stawiać czoła zaskakującym problemom. Żeby odnajdywać sens w teraźniejszości i budować przyszłość na przekór przeszkodom, młodzież musi umieć marzyć, myśleć i tworzyć. To jest kwintesencja edukacji. To jest właśnie Odyseja Umysłu.”

W Odysei Umysłu droga liczy się bardziej niż cel. W sezonie niestety innym, niż wszystkie dotąd, przepracowanie tej prawdy z Odyseuszami – na poziomie rozumu i emocji – było ważniejsze niż kiedykolwiek przedtem. I stanowiło najistotniejsze zadanie każdego trenera. Ze względu na sytuację w kraju i różne ograniczenia tegoroczna drużyna nie mogła wystartować w eliminacjach ogólnopolskich w Gdańsku. Jednak pragnę zaznaczyć, że drużynę Odyseuszy w tym roku tworzył team żeński:

  1. Patrycja Krzemińska
  2. Julia Sołśnia
  3. Roksana Czapnik
  4. Miriam Żynda
  5. Julia Kułakowska
  6. Dominika Romaniuk
  7. Vanessa Barteczka

Opiekę trenerską sprawowały: Pani Monika Skwarek oraz Pani Ewa Tomaszewska. Natomiast problem nad którym pracowała drużyna to problem nr 4 pt. „Nisko zawieszona poprzeczka”.

Gratulujemy zaangażowania, pracy, która nie była łatwa oraz postępów na drodze rozwijania swojej kreatywności.

Dodano 15.05.2020

"HARCE Z LADY KWARANTANNĄ" TIK TOK KONKURS!

"HARCE Z LADY KWARANTANNĄ" TIK TOK KONKURS!

Czekamy na Wasze filmiki! Do wygrania nagroda niespodzianka oraz dyplomy!

Lubisz korzystać z Tik Toka? Masz kreatywne i odlotowe pomysły? Jeśli tak, to zapraszamy Was do naszego konkursu pod hasłem „Harce z Lady Kwarantanną”.

Aby wziąć udział w konkursie należy:

  • Nagrać filmik w aplikacji TikTok pokazujący jak kreatywnie spędzacie czas podczas kwarantanny
  • Przesłać filmik na adres e-mail: katarzynaserafin00044@wp.pl

W wiadomości należy podać imię i nazwisko autora filmiku.

CZAS NA WYKONANIE ZADANIA DO 23 CZERWCA!

Konkurs jest adresowany do naszych uczniów!

Wasze filmiki opublikujemy w specjalnym poście – wygrywa ta realizacja, która zdobędzie najwięcej pozytywnych reakcji (lajków). Zwycięzca otrzyma nagrodę niespodziankę, pozostali otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Liczymy na Wasze kreatywne i ciekawe filmiki!

Dodano 12.06.2020

Plastyk przeciw przemocy wobec dzieci

Nasza szkoła wyszła z kolejną, rewelacyjną inicjatywą! Tym razem nasi uczniowie pod opieką Pani Mai Frąckowiak i Bartosza Norka stworzyli obszerny spot mający zwrócić uwagę na zjawisko przemocy wobec dzieci i młodzieży. Hasło naszej filmowej kampanii brzmi: „ZSI przeciw przemocy wobec dzieci”.

Zrealizowany przez naszych uczniów i nauczycieli film, jest naszym skromnym wkładem i przyczynianiem się do tworzenia kultury zapobiegania nadużyciom i przemocy wobec dzieci i młodzieży oraz mobilizowania opinii publicznej do działania i rozpowszechnia materiałów prewencyjnych. Realizacja spotu ma również za zadanie promować pozytywne rozwiązania związane z przeciwdziałaniem przemocy, motywowanie społeczności lokalnych do działań na rzecz dzieci krzywdzonych. Powstały materiał filmowy ma także prowokować do pytania - co możemy zrobić aby pomóc dzieciom i młodzieży doświadczającym przemocy?

Przemoc fizyczna, psychiczna, wykorzystywanie seksualne rodzą demony, których usunięcie jest bolesne i długotrwałe. Pamiętajmy Kochani: przemoc wobec dzieci i młodzieży to nie tylko stosowanie kar cielesnych, zadawanie cierpień psychicznych i inne formy poniżania dziecka. To także nie wywiązywanie się z opieki, które ma konsekwencje dla zdrowia fizycznego lub psychicznego dziecka. Przemocą jest także celowe zaniechanie działań, które mogłyby zapobiec krzywdzie dziecka.

Nie bądźmy obojętni wobec przemocy!

Brawo młodzieży! Brawo nauczyciele! Świetna inicjatywa!

W materiale wideo wykorzystano następujące utwory: "Passion" by Sappheiros oraz "Earth 2077" by M83 Anthony Gonzales Joseph Trapanese - Oblivion (Original Motion Picture Soundtrack).

SPOT MOŻNA OBEJRZEĆ TUTAJ:

Dodano 08.06.2020

Powodzenia na maturze 2020!

Drodzy Maturzyści,

przed Wami egzamin, który kończy pewien etap w życiu i równocześnie rozpoczyna kolejny. Z tej okazji życzymy Wam optymizmu i szczęścia oraz tego, abyście mądrze wykorzystali zdobytą wiedzę i umiejętności.

Wierzymy, że osiągnięte wyniki staną się przepustką na wymarzone studia i będą znakomitym wstępem w dorosłe życie.

Za wszystkich trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia!

Dodano 04.06.2020

Uczennice Plastyka stworzyły torby ekologiczne!

Ależ kreatywne są nasze uczennice Plastyka! Nasze młode artystki z klasy 2 i 3 zaprojektowały i finalnie stworzyły torby inspirowane przedstawicielami fauny. Cała akcja odbyła się w ramach zajęć z projektowania wyrobów artystycznych. Większość toreb to materiały z recyklingu. Uczniowie pracowali pod okiem Pani Anny Wojcieszek.

I tak na przykład przy stworzeniu torby wyobrażającej czarną papugę wykorzystano spodnie, krab kieszonkowy był dawniej kurtką przeciwdeszczową, a krokodyl – bluzą z polaru. Nieźle, co?

Podziwiajcie Kochani! Efekt jest niezwykle interesujący!

Brawo młodzieży!

Dodano 01.06.2020

Dzień Dziecka 2020

Drodzy Uczniowie, z okazji Dnia Dziecka składamy Wam życzenia: zdrówka, radości, samych dobrych myśli, odwagi w spełnianiu marzeń, oddanych koleżanek i kolegów, wspaniałych przyjaciół, wiary w siebie, wytrwałości w nauce, wielu dobrych ocen w szkole, prezentów o jakich marzycie, wspaniałych wakacji!

TĘSKNIMY ZA WAMI!

WASI NAUCZYCIELE

Dodano 31.05.2020

AKCJA „ODWZORUJ DZIEŁO SZTUKI!” W PLASTYKU!

Zobaczcie kreatywne zdjęcia naszych uczniów!

Nasi uczniowie wykazali bardzo dużą kreatywność i pomysłowość. Stworzyli własne dzieła w oparciu o doskonałe przykłady ze świata sztuki. Nasza młodzież wybrała swoje ulubione dzieła i kreatywnie odwzorowała je, posługując się tym, co miała akurat pod ręką.

Świetna zabawa! Fajny sposób na wyćwiczenie swojego kreatywnego myślenia w oparciu o doskonałe przykłady ze świata sztuki!

Organizatorem i koordynatorem akcji była Pani Katarzyna Serafin, nasza nauczycielka w Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Dodano 29.05.2020

Dzień Działacza Kultury

Z okazji przypadającego dziś Dnia Działacza Kultury pragniemy podziękować wszystkim Twórcom i Animatorom życia kulturalnego w naszym mieście.

Doceniając Państwa codzienne działania w krzewieniu i upowszechnianiu kultury w naszym regionie, życzymy zdrowia, wytrwałości i wielu sił do podejmowania nowych wyzwań oraz satysfakcji płynącej z wykonywanej pracy. Niech każdy dzień będzie dla Państwa dniem przyjemnym i wartościowym.

Życzą uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku

Dodano 16.06.2020

Odyseja Umysłu edycja 2019-2020 inna niż wszystkie dotąd

„W świecie, który właśnie pokazał, jak szybko może się zmieniać, coraz bardziej oczywiste jest, że celem edukacji powinno być wspomaganie młodych ludzi w rozwoju elastyczności kompetencyjnej oraz umiejętności budowania relacji pozwalających razem stawiać czoła zaskakującym problemom. Żeby odnajdywać sens w teraźniejszości i budować przyszłość na przekór przeszkodom, młodzież musi umieć marzyć, myśleć i tworzyć. To jest kwintesencja edukacji. To jest właśnie Odyseja Umysłu.”

W Odysei Umysłu droga liczy się bardziej niż cel. W sezonie niestety innym, niż wszystkie dotąd, przepracowanie tej prawdy z Odyseuszami – na poziomie rozumu i emocji – było ważniejsze niż kiedykolwiek przedtem. I stanowiło najistotniejsze zadanie każdego trenera. Ze względu na sytuację w kraju i różne ograniczenia tegoroczna drużyna nie mogła wystartować w eliminacjach ogólnopolskich w Gdańsku. Jednak pragnę zaznaczyć, że drużynę Odyseuszy w tym roku tworzył team żeński:

  1. Patrycja Krzemińska
  2. Julia Sołśnia
  3. Roksana Czapnik
  4. Miriam Żynda
  5. Julia Kułakowska
  6. Dominika Romaniuk
  7. Vanessa Barteczka

Opiekę trenerską sprawowały: Pani Monika Skwarek oraz Pani Ewa Tomaszewska. Natomiast problem nad którym pracowała drużyna to problem nr 4 pt. „Nisko zawieszona poprzeczka”.

Gratulujemy zaangażowania, pracy, która nie była łatwa oraz postępów na drodze rozwijania swojej kreatywności.

Dodano 25.05.2020

Wyłącz smartfona - włącz się w życie

Za nami kolejna świetna akcja, w której udział wzięli nasi uczniowie i nauczyciele. „Dzień bez telefonu. Wyłącz smartfona - włącz się w życie!” – pod takim hasłem nasza społeczność zorganizowała najnowszą inicjatywę.

Podobno telefonów komórkowych jest już na świecie więcej niż szczoteczek do zębów, a średnio co 57 sekund kupowane jest kolejne urządzenie. Dziś bez smartfona wielu z nas czuje się jak bez ręki – odbieramy maile, sprawdzamy, co na Facebooku, przeglądamy informacje, tweetujemy, czy słuchamy muzyki…

Szanse na to, że na jeden dzień zrezygnujemy z używania komórek są... iluzoryczne. Jednak chwila spokoju i pozorne odcięcie się od świata na pewno dla wszystkich byłoby bardzo korzystne. Dlatego pewnie warto, choć przez chwilę zastanowić się, na ile komórki nam pomagają, a w jakim stopniu utrudniają i dominują nasze życie – to główne założenie naszej akcji.

Nasza szkolna społeczność stawia na życie poza ekranem komórki. Podjęcie naszej akcji jest dobrą okazją, aby zastanowić się, czy aby technologia w naszym życiu nie jest za bardzo obecna. Jak odstawić smartfona na 24 godziny? Czy jest to w ogóle możliwe? My stawiamy na rozwój oraz rozwijanie własnych zainteresowań i pasji. Na wszelaką aktywność! Na kontakty społeczne (oczywiście, respektując zasady bezpieczeństwa obowiązujące w czasie pandemii). Dlatego zachęcamy do wszelkiej aktywności: intelektualnej, twórczej czy sportowej, warto wyłączyć choćby na pół dnia telefon, a na co dzień korzystać z niego tylko w razie konieczności. Dla zdrowia, dobrej jakości życia i dobrych kontaktów z ludźmi.

Kontakty społeczne, niezakłócane dźwiękami sms-ów i powiadomień, to całkiem fajna sprawa! Warto też nauczyć się rozsądnie korzystać z mediów społecznościowych, dokonywać selekcji informacji, które do nas docierają, nie narzucać sobie niepotrzebnej presji. Pamiętajmy – nie musimy być ze wszystkim na bieżąco.

Akcję „Dzień bez telefonu. Wyłącz smartfona - włącz się w życie!” przygotowali: Pani Aneta Samoćko i Pan Daniel Stawski.

Jak sobie radzimy bez telefonu? Zobaczcie sami:

ZAPRASZAMY DO GALERII

Dodano 17.05.2020

Kolejny Słupski Niedźwiadek Szczęścia

Kolejny Słupski Niedźwiadek Szczęścia pojawił się w przestrzeni Słupska. Najnowszy, niezwykle kolorowy, kunsztownie wykonany miś, stanął przed siedzibą słupskiej firmy edukacyjnej Roboludek Joanna Król-Mazurkiewicz Centrum Innowacji w Edukacji i Matludek Joanna Król-Mazurkiewicz Centrum Innowacji w Edukacji przy ulicy Kołłątaja 32. Z przyjemnością informujemy, że autorem projektu jest Sandra Skurnóg, nasza utalentowana uczennica Liceum Sztuk Plastycznych, która stworzyła koncept projektowy misia według wskazówek i wizji artystycznej Pani Joanny Król-Mazurkiewicz i Pana Mariusza Mazurkiewicza (oboje Państwo prowadzą słupskiego Roboludka i Matludka).

Miś został nazwany RoboMatLudkowym Słupskim Niedźwiadkiem Szczęścia. Jest bardzo wyjątkowy i spełnia marzenia dzieci. Wystarczy tylko szepnąć mu je do uszka.

Cieszymy się bardzo na tę współpracę ! Roboludek to świetna firma edukacyjna wspierająca rozwój dzieci w zakresie matematyki, techniki, robotyki oraz kompetencji społecznych i językowych. Wdraża innowacyjne projekty edukacyjne w placówkach oświatowych propagując nowoczesne metody i formy nauczania.

Brawo Sandra! Brawo Roboludek!

Dodano 15.05.2020

"Uwielbiam polską muzykę i plastykę, więc tworzę!"!

Nasi uczniowie i nauczyciele zorganizowali świetną akcję pod hasłem "Uwielbiam polską muzykę i plastykę, więc tworzę!". Inicjatywę przeprowadzono w związku ze Świętem Polskiej Muzyki i Plastyki, które przypada właśnie dziś.

Za pomocą zdjęć uczniowie i nauczyciele zachęcają w mediach społecznościowych do aktywności twórczej: plastycznej, muzycznej, graficznej, działań o charakterze artystycznym, nie zapominając o roli, dorobku i wpływie polskiej sztuki.

Obchodzone 15 maja Święto Polskiej Muzyki i Plastyki ma za zadanie promować polską sztukę. Należy pamiętać, że mamy doskonałych malarzy, rzeźbiarzy jak również kompozytorów i wykonawców muzyki. Niezwykle ważne jest także dbanie o edukację artystyczną dzieci i młodzieży. W naszej szkole przykładamy ogromną wagę do rozbudzania i rozwijania wśród młodzieży zainteresowań artystycznych. Poprzez naszą akcję chcemy zachęcać, szczególnie młodzież, do wysiłku twórczego, do wyrażania własnej ekspresji poprzez aktywność o charakterze artystycznym. Nasi uczniowie bardzo często tworząc własne prace inspirują się polskimi artystami i ich dorobkiem, choćby Witkacym, który jest patronem naszego Liceum Sztuk Plastycznych. Polska sztuka jest znana i komentowana na Zachodzie. Polscy artyści są bardzo cenieni. Dzieje się dużo, wciąż pojawiają się nowe, interesujące postawy artystyczne.

Akcję koordynowały Panie Katarzyna Serafin, Agata Szczepaniak oraz Pan Daniel Stawski.

Obchodzone dziś Święto Polskiej Muzyki i Plastyki ma za zadanie rozpowszechniać polską sztukę, jest okazją, by zastanowić się nad rolą, jaką odegrały, nie tylko w życiu pojedynczych jednostek, ale i całych pokoleń.

Dodano 13.05.2020

Przyłbice ochronne trafiły do Plastyka

Serdecznie dziękujemy społeczności Politechniki Koszalińskiej oraz Roboludek Joanna Król-Mazurkiewicz Centrum Innowacji w Edukacji za otrzymane przyłbice ochronne, które produkuje zaprzyjaźniona z naszą szkołą koszalińska uczelnia we współpracy ze słupską firmą (Roboludek m.in. drukuje elementy i składa przyłbice) . Przyłbice trafiły do nas na dniach i jak widać na zdjęciach używamy z przyjemnością ochronne nakrycia. Czujemy się bezpiecznie!

Przyłbice ochronne nie tylko zmniejszają ryzyko zakażenia koronawirusem, ale potrafią być także znacznie wygodniejsze od innych akcesoriów ochronnych. Przyłbice, które otrzymaliśmy wytwarzane są w Centrum Druku 3D koszalińskiej uczelni. Trafiają one między innymi do szpitali, ratowników medycznych, służb mundurowych, szkół itp. Polecamy! Świetna jakość wykonania, komfort i bardzo dobre materiały!

Serdecznie dziękujemy za prezenty od koszalińskiej uczelni i słupskiej firmy! Pozdrawiamy całą społeczność Politechniki Koszalińskiej oraz Roboludka. Zdróweczka Kochani, wszystkiego dobrego!

Dodano 11.05.2020

Plastyk z tytułem "Szkoły na Medal"!

Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała zaszczytny tytuł „Szkoły na Medal”. Tytuł ten naszej placówce przyznała firma edukacyjna „Mogalo” w Warszawie – organizator bardzo popularnych w naszym kraju interaktywnych konkursów przedmiotowych takich jak Maks Matematyczny, Verstehen, Understand i Rozumiem.

Nasza placówka otrzymała ten zaszczytny tytuł w związku z zaangażowaniem naszych nauczycielek matematyki - Pani Agnieszki Kałuży-Horbaczewskiej oraz Pani Moniki Skwarek w rozwijanie talentów i zainteresowań uczniów biorących udział w ogólnopolskich interaktywnych konkursach przedmiotowych organizowanych przez „Mogalo”. Kolejnym czynnikiem decydującym o przyznaniu tego tytułu naszej szkole - był fakt uzyskania przez naszych uczniów bardzo dobrych wyników w IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Maks Matematyczny”.

Cieszymy się niezmiernie. To bardzo duży sukces świadczący o wysokim poziomie oraz jakości kształcenia w naszej szkole. To też ogromny powód do dumy, że nasza placówka (i jej sukcesy) została dostrzeżona na mapie edukacyjnej Polski. Wielkie słowa uznania należą się naszym nauczycielkom matematyki Pani Agnieszce oraz Pani Monice za wybitne, konsekwentne i profesjonalne prowadzenie i przygotowywanie naszych uczniów do konkursów ogólnopolskich, oraz oczywiście podziw i równie wielkie słowa pochwały kierujemy w stronę naszych uczniów, którzy osiągają rewelacyjne wyniki w ogólnopolskich konkursach matematycznych.

Wielkie brawa! Chapeau bas!

Dodano 08.05.2020

"Mam Talent online" za nami!

„Mam Talent Online” za nami! Mieliśmy wielką przyjemność podziwiać Kochani Wasze prezentacje talentów. Konkurs miał na celu rozwijanie kreatywności naszych uczniów, nauczycieli, rodziców i sympatyków szkoły, promowanie i odkrywanie nowych talentów, popularyzację działań artystycznych, sportowych i kreatywnych, a także propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu w okresie pandemii.

Wszyscy spisaliście się świetnie wykazując nieprzeciętny talent. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w wydarzeniu. Podziwiamy Waszą odwagę, zaangażowanie i kreatywność. Zaprezentowaliście się wspaniale – wielkie brawa! Musimy pamiętać, że w każdym drzemie jakiś talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować.

Konkurs odbywał się w 4 kategoriach: sport, muzyka, sztuki plastyczne i wyjątkowe hobby. O zwycięstwie uczestników w danej kategorii decydowała największa liczba pozytywnych reakcji – „lajków” na daną prezentację. Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

- Pan Maciej Gubernat, nasz nauczyciel języka angielskiego, zwyciężył w kategorii sport

- Laura Kostrubiec, uczennica naszego Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza zwyciężyła w kategorii muzyka

- Aleksandra Naskiewicz, uczennica naszego Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza zwyciężyła w kategorii sztuki plastyczne

- Izabela Królikowska, uczennica naszego Technikum Weterynarii zwyciężyła w kategorii wyjątkowe hobby

Nagrody i dyplomy jeszcze dziś będą Kochani wysłane na Wasze adresy mailowe.

Jeszcze raz dziękujemy Wam za uczestnictwo w wydarzeniu.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom i zwycięzcom.

„Mam Talent Online” organizowała i koordynowała Pani Katarzyna Serafin, nauczycielka w naszym Plastyku.

Dodano 05.05.2020

Giełda Edukacji w Plastyku. Zadzwoń i umów się na spotkanie.

Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku zaprasza uczniów – kandydatów, rodziców i nauczycieli do uczestnictwa w Giełdzie Edukacji. Celem tego wydarzenia edukacyjnego jest zaprezentowanie oferty edukacyjnej przez nasz Plastyk na rok szkolny 2020/2021, przekazanie młodzieży, rodzicom i nauczycielom obszernych informacji niezbędnych do świadomego wyboru dalszej drogi kształcenia oraz promowanie idei świadomego wyboru dalszej drogi edukacyjnej.

Spotkania z osobami zainteresowanymi będą miały charakter zindywidualizowany, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących w czasie epidemii koronawirusa. Wystarczy zadzwonić na wskazany przez placówkę numer telefonu i umówić się na dowolną godzinę na spotkanie. W trakcie spotkania będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną słupskiego Plastyka, z systemem rekrutacyjnym, poznać specyfikę nauczania na konkretnych specjalnościach artystycznych, zasady funkcjonowania szkoły, wyniki matur. Organizatorzy przybliżą młodym ludziom możliwe ścieżki kariery. Ponadto będzie można zwiedzić pracownie artystyczne, sale lekcyjne oraz zapoznać się z wyposażeniem szkoły.

Rolę przewodnika - informatora będzie pełnił Pan Robert Zając, dyrektor administracyjny w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku. Rejestracja na Giełdę Edukacji w Plastyku odbywa się telefonicznie pod numerem telefonu 698 674 139. Wszystkie spotkania w ramach giełdy odbywać się będą w budynku słupskiego Zespołu Szkół Informatycznych przy ul. Koszalińskiej 9.

Dodano 26.04.2020

Uczniowie Plastyka stworzyli kolorowanki dla przedszkolaków

Nasi uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych ponownie wykazali się kreatywnością i pomysłowością – tym razem nasi utalentowani plastycy stworzyli kolorowanki z myślą o najmłodszych słupszczanach, a konkretnie o maluchach z Przedszkola Miejskiego nr 12 "Niezapominajka" w Słupsku.

Akcję opracowania kolorowanek dla przedszkolaków zainspirowała nasza sympatyczna Pani pedagog – Małgorzata Siupik - Winiszewska. Na odzew naszej młodzieży nie trzeba było długo czekać. I tak np. Agnieszka Kitowska, nasza uczennica Plastyka, stworzyła kolorowankę inspirowaną zagranicznym serialem animowanym pt. „SpongeBob Kanciastoporty”, którego fabuła koncentruje się na tytułowej postaci, energicznej i pozytywnie nastawionej do świata gąbce morskiej z wyglądu przypominającej gąbkę kuchenną. Mało tego: postacie w stworzonej przez naszą licealistkę kolorowance odzwierciedlają kierunki kształcenia w naszej szkole: Technikum Weterynarii, Medyczne Liceum Ogólnokształcące, Policyjne Liceum Ogólnokształcące, Liceum Sztuk Plastycznych oraz Szkołę Mistrzostwa Sportowego.

Wszystkie kolorowanki stworzone przez naszych młodych artystów są świetne. Maluchy z „Niezapominajki” już otrzymały od nas obrazki do pokolorowania. Milusińscy bardzo cieszą się z prezentu, dziękują oraz serdecznie pozdrawiają całą naszą szkolną społeczność. Mamy nadzieję, że przedszkolaki oraz ich rodzice świetnie się bawią.

Kolorowanki stworzone przez naszych plastyków może pobrać, wydrukować i pokolorować każdy. Plik z obrazkami do pobrania tutaj:

KOLOROWANKI DO POBRANIA

Miłej zabawy, liczymy na Waszą kreatywność!

Dodano 24.04.2020

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych!

Drodzy Absolwenci

To już formalnie koniec naszej wspólnej drogi. Spędziliśmy ze sobą szmat czasu. Kończy się pewien etap w Waszym życiu. To moment, w którym podsumowujemy lata nauki, zdobyte umiejętności i wiadomości, przyglądamy się temu co do tej pory osiągnęliśmy i zastanawiamy co dalej chcemy zrobić ze sobą i swoim życiem.

W murach tej szkoły zapisana jest cząstka Waszego życia. Mam nadzieję, że piękna, przyjemna, radosna. Szkoła to jednak nie tylko budynek, oceny i nauka, ale również ludzie, czyli my wszyscy. Przykro jest rozstawać się po wielu wspólnie spędzonych latach. Ale każdy etap w życiu człowieka zawsze ma swój kres i Wy też dotarliście do końca nauki w tej szkole. Taka kolej rzeczy. Nie zapominajcie jednak o sobie i o nas, którzy tu zostajemy.

Mam nadzieję, że te wspólnie przeżyte dni były czasem wartościowym dla Was, dla Waszego rozwoju intelektualnego, fizycznego i emocjonalnego. Że zostaną we wspomnieniach na długo i będą niewyczerpanym źródłem inspiracji i satysfakcji. Czas płynie nieubłaganie. Zanim człowiek się spostrzeże kończy kolejne dziesiątki lat. To co było kiedyś, zwłaszcza doświadczenia przeżyte w młodości, wspomina się zazwyczaj z sentymentem do późnej starości.

Przed Wami egzamin maturalny a dla absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych także egzamin dyplomowy. Tym razem to nie będzie maj, który od lat kojarzył się z egzaminami. Wiem, że wielu z Was towarzyszy niepokój, poczucie lęku i niepewności. Zadajecie pytania, na które jako nauczyciele nie znamy często odpowiedzi. To może działać demotywująco i zniechęcająco. Ale wierzcie, że sercem i myślą jesteśmy z Wami! I zrobimy wszystko, aby wesprzeć Was w tym trudnym czasie. Wspólnie przejdziemy przez to trudne doświadczenie.

Mimo wszystko patrzmy jednak z optymizmem w przyszłość. Przed Wami wiele szans, wiele możliwości i dróg rozwoju. Szukajcie, doświadczajcie, ale przede wszystkim wybierajcie mądrze. Jesteście wspaniałymi, mądrymi ludźmi, którzy z pewnością poradzą sobie z przeciwnościami losu, a zdobyte doświadczenia wykorzystają dla własnego rozwoju. Trzymam za Was kciuki i wierzę, że Wam się uda …

Kochani czeka na Was życie, nowe wyzwania i obowiązki. Przed Wami sukcesy, radości, wielkie ekscytacje, ale także trudności, przeciwności i porażki. Życzę Wam samych wartościowych dni, radości i satysfakcji z tego co robicie i będziecie robić w życiu. Życzę siły, otwartości, miłości do siebie, ludzi i świata. Bądźcie sobą, nie zapominając o innych!

Na „nową drogę życia” pragnę Wam zadedykować słowa z Dezyderaty:

przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy

o ile to możliwe bez wyrzekania się siebie bądź na dobrej stopie ze wszystkimi

wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie wysłuchaj też innych, nawet tępych i nieświadomych oni też mają swoją opowieść

unikaj głośnych i napastliwych są udręką ducha

niech twoje osiągnięcia zarówno jak plany będą dla ciebie źródłem radości

bądź ostrożny w interesach na świecie bowiem pełno oszustwa

bądź sobą, zwłaszcza nie udawaj uczucia ani też nie podchodź cynicznie do miłości bo ona jest wieczna jak trawa

przyjmij spokojnie co ci lata doradzą z wdziękiem wyrzekając się spraw młodości

jesteś dzieckiem wszechświata nie mniej niż drzewa i gwiazdy, masz prawo być tutaj

a więc żyj w zgodzie z bogiem czymkolwiek on ci się wydaje

w zgiełkliwym pomieszaniu życia zachowaj spokój ze swą duszą

przy całej swej złudności, znoju i rozwianych marzeniach jest to piękny świat…

z serdecznością Monika Stępnik Dyrektor ZSI i SMS w Słupsku

Dodano 23.04.2020

Światowy Dzień Książki w Plastyku

Dziś przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To co roku okazja do rozważań na temat kondycji czytelnictwa w Polsce. Sprawdziliśmy także co czyta nasza społeczność szkolna Plastyka.

W związku z dzisiejszym świętem zorganizowaliśmy akcję pod hasłem „Moja ulubiona książka - pochwal się swoją książką!”. Otrzymaliśmy od Was kochani wiele świetnych zdjęć ukazujących naszych uczniów, nauczycieli i pracowników z ulubionymi pozycjami literackimi. Możemy być spokojni - społeczność Plastyka czyta książki! I to na wielką skalę! Z pasją! Warto czytać, bo książki zmieniają nasz świat, dzięki nim możemy poznawać wyobraźnię innych autorów i podróżować - do woli.

A teraz kilka słów o dzisiejszym święcie. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich proklamowany został w 1995 roku na 28. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO. Historycznie, idea święta ma swój początek w Katalonii i sięga roku 1930. Data obchodów – 23 kwietnia – związana jest z rocznicą urodzin lub śmierci kilku wielkich pisarzy: Szekspira, Cervantesa, Druona, Nabokova. Tego dnia w Hiszpanii, każdy kupujący książkę dostaje w prezencie różę.

Poniżej odsyłamy do linku, pod którym można obejrzeć Wasze zdjęcia. Dziękujemy Wam za uczestnictwo w naszej akcji. Happening „Światowy Dzień Książki w Plastyku” przygotowali i koordynowali: Pani Agata Szczepaniak i Pan Daniel Stawski.

CZYTAJMY KSIĄŻKI! WARTO!

Zapraszamy do galerii

Dodano 22.04.2020

List gratulacyjny z Kancelarii Prezydenta RP dla uczennicy

Z przyjemnością informujemy, że Gabriela Siecińska, uczennica naszego Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, otrzymała list gratulacyjny z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Nasza Szanowna licealistka otrzymała dokument pochwalny za zdobycie nagrody w XXII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka.

Słowa uznania dla osiągnięcia Gabrieli zawarte w liście zostały skierowane przez Panią Emilię Błaszak, Dyrektor Biura Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nasza młoda i utalentowana artystka zdobyła Nagrodę w międzynarodowym konkursie, którego celem było szerzenie wiedzy historycznej o niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz, upamiętnianie ofiar i kultywowanie szacunku dla narodów, których udziałem była masowa zagłada, wyrażenie w formie plastycznej własnych refleksji, nawiązujących do słów Zofii Nałkowskiej: „Ludzie ludziom zgotowali ten los”. Naszą licealistkę do konkursu przygotował Pan Sergiusz Powałka, nauczyciel rysunku i malarstwa.

Organizatorem konkursu było Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach.

Serdecznie gratulujemy! Brawa!

Dodano 19.04.2020

Światowy Dzień Książki w Plastyku

Już 23 kwietnia (czwartek) przypada największe święto czytelników obchodzone na całym świecie – Światowy Dzień Książki. Obcowanie z książką to nie tylko czytanie, ale także ekscytująca i pełna niespodzianek przygoda, dostarczająca wiedzy oraz wiele satysfakcji. Czytanie książek rozwija wyobraźnię, wzbogaca język, uczy abstrakcyjnego myślenia, stymuluje rozwój. W naszej szkole staramy się aktywnie propagować idee czytelnictwa wśród młodzieży i promować model spędzania czasu wolnego z książką. Fajnie jest widzieć jak nasi uczniowie stają się aktywnymi uczestnikami kultury czytelniczej.

👉Kochani, w związku z nadchodzącym świętem zapraszamy Was do uczestnictwa w naszej akcji pod hasłem „Moja ulubiona książka - pochwal się swoją książką!”. Zabawa jest bardzo prosta: zróbcie zdjęcie ze sobą i ulubioną książką w rolach głównych, następnie fotkę wyślijcie nam w wiadomości prywatnej naszego szkolnego fanpage’u lub na adres mailowy: danielstaw3@wp.pl

👉W zabawie może uczestniczyć cała nasza szkolna społeczność: uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy, a także sympatycy szkoły.

❗️Termin nadsyłania zdjęć do 22 kwietnia (środa). Wasze zdjęcia opublikujemy w specjalnym poście na naszej stronce facebokowej.

Akcję koordynuje Pani Agata Szczepaniak i Pan Daniel Stawski.

Zapraszamy do uczestnictwa w akcji!

Dodano 18.04.2020

Uczniowie Plastyka promują matematykę za pomocą maseczek

Nowe restrykcje nakazujące zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, dla niektórych okazały się dobrą okazją na wyrażenie swojej osobowości – nasi kreatywni uczniowie w tej kwestii poszli krok dalej – postanowili promować swój ukochany przedmiot – matematykę. Młodzież stworzyła różnorodne wariacje „matematycznych maseczek” ochronnych, które ozdobiła matematycznymi symbolami, wzorami, liczbami i hasłami pełnymi uwielbienia na cześć królowej nauk.

Ten matematyczny happening uczniowie przeprowadzili pod hasłem „Chronię siebie i swoich bliskich, a w wolnym czasie nie rezygnuję z matematyki”. Akcję zainspirowała Pani Monika Skwarek, nasza sympatyczna i powszechnie lubiana przez społeczność szkolną nauczycielka matematyki.

Nasi uczniowie wraz z Panią Moniką wzięli sobie do serca zalecenia specjalistów i noszą maski, by dbać o bezpieczeństwo własne i otoczenia. A przy okazji w oryginalny sposób promują matematykę oraz wykazują kreatywne podejście do kwestii maseczek.

Niezmiennie, życzymy Wam Kochani z całego serducha zdróweczka!

Dbajcie o siebie i bliskich!

ZAPRASZAMY DO GALERII

Dodano 17.04.2020

AKCJA "Jak zostać w domu i nie zwariować"

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy i Sympatycy naszej szkoły zapraszamy Was do włączenia się w naszą akcję pod hasłem „Jak zostać w domu i nie zwariować”!

Czas domowej kwarantanny i ograniczenia spowodowane szalejącą pandemią - nie musi być straconym okresem i kojarzyć się z nudą, biernością oraz bezczynnością. Życie pokazuje, że w tym trudnym dla nas okresie potrafimy sobie świetnie radzić. Odkrywamy w sobie ukryte dotąd talenty, czytamy książki, oglądamy filmy i seriale, uczymy się języków obcych online, zwiedzamy wirtualne muzea i galeria, dbamy o aktywność fizyczną, czy też oddajemy się własnym pasjom. Możliwości jest bardzo dużo. Tak naprawdę wszystko zależy od naszej kreatywności, pozytywnej energii, wyobraźni i pomysłowości. Dlatego proponujemy Wam zabawę. Na czym ona polega?

👉W ramach akcji „Jak zostać w domu i nie zwariować” przesyłajcie nam Kochani Wasze zdjęcia przedstawiające jak pozytywnie i kreatywnie radzicie sobie z izolacją, co robicie, żeby „nie zwariować”. Chodzi o to, żeby zobaczyć pozytywny wymiar tego trudnego dla nas czasu. Może ktoś z Was odnalazł jakąś nową pasję, a może wrócił do czegoś, na co normalnie nie miał dotychczas czasu? Im bardziej kreatywnie i z polotem, tym lepiej! Dajcie czadu! Liczymy na Waszą pomysłowość❗️

👉Zdjęcia obrazujące hasło naszej akcji należy wysłać na adres mailowy: g.siupik@zsi.slupsk.pl do 30 kwietnia br. Wasze fotki opublikujmy w specjalnym poście na naszym szkolnym fanpage’u.

Koordynatorem akcji jest Pani Małgorzata Siupik-Winiszewska, nasza pedagog.

„Wszyscy zwariujemy, to pewne” – to krótkie zdanie z jakże dziś aktualnej „Dżumy” Alberta Camus niech pozostanie wyłącznie literacką, słowną konstrukcją.😉

Zachęcamy Was do włączenia się w naszą akcję!❗️🙂

Dodano 16.04.2020

Dądź jak Pani Małgorzata Siupik - Winiszewska!

W krótkim czasie zmieniło się nie tylko nasze życie prywatne, ale i zawodowe. Coraz więcej osób pracuje zdalnie, wielu przebywa na kwarantannie. Jak wykorzystać ten nagły przypływ, czasem przymusowego, wolnego czasu? Wiele osób wymienia nadrobienie zaległych lektur, obejrzenie filmów, które od dawna czekają na odpowiedni moment czy rozwijanie swoich pasji. Nie zapominajmy jednak o kwestiach podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Dobrym sposobem na nadrobienie zaległości są kursy online - przykładem takiego podejścia jest aktywność Pani Małgorzaty Siupik-Winiszewskiej, naszego pedagoga szkolnego, w obszarze rozwijania kompetencji i kwalifikacji zawodowych.

Pani Gosia bardzo ambitnie i w sposób imponujący podeszła do kwestii podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych, zdobywania nowej wiedzy i umiejętności, samodoskonalenia. W okresie szalejącej pandemii ma za sobą aktualnie już 3 szkolenia online. I na tym nie przestaje, bowiem zamierza uczestniczyć w kolejnych kursach i warsztatach online.

Szczególnie interesującym doświadczeniem dla Pani Gosi było szkolenie pt. "Nauczanie zdalne - wartościowe wsparcie czy konieczność?", które poprowadził Przemysław Staroń – polski nauczyciel i wykładowca, z wykształcenia psycholog, kulturoznawca, religioznawca i filozof. W 2018 został uhonorowany tytułem Nauczyciel Roku. Staroń to jeden z prekursorów wykorzystywania mediów społecznościowych w polskiej edukacji. Jeden z popularyzatorów edukacji filozoficznej w polskim systemie edukacji. Inicjator wielu inicjatyw edukacyjnych i akcji społecznych.

Szczerze podziwiamy postawę i aktywność Pani Gosi oraz życzymy kolejnych, arcyciekawych doświadczeń edukacyjnych, miejmy nadzieję, że już w realu.

Podnoszenie kwalifikacji i doskonalenie umiejętności to najlepsza inwestycja w siebie. Warto rozwijać się i żaden wirus, nawet w koronie, nie jest w stanie stać na przeszkodzie własnemu samodoskonaleniu się.

Zdróweczka Kochani!

Dodano 10.06.2020

Uczennice Plastyka laureatkami międzynarodowego konkursu

Z wielką radością informujemy, że nasze uczennice Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza zostały laureatkami XVIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne Spojrzenie”!!!

Prestiżową nagrodę w kategorii wiekowej 17-19 lat otrzymała Galina Jangol, natomiast wyróżnienie w kategorii wiekowej 14-16 lat zdobyła Alicja Wałaszewska. Nasze uzdolnione licealistki do konkursu przygotowała Pani Agata Szczepaniak, nauczycielka rysunku i malarstwa w naszym Plastyku.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu było hasło: „Ja w świecie tysiąca barw” – uczestnicy mieli za zadanie w sposób plastyczny zinterpretować świat realny, bądź świat wyobraźni, niepowtarzalny, pełen niezwykłych miejsc, bohaterów i ich przygód.

Celem konkursu była m.in. promocja talentu dzieci i młodzieży, zachęcanie młodych ludzi, pochodzących z różnych środowisk i kręgów kulturowych do twórczej refleksji nad otaczającym światem i dialogu o wspólnych wartościach, poszukiwanie nowych form i środków wyrazu artystycznego, wspieranie postaw twórczych dzieci i młodzieży.

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Inne Spojrzenie" organizowany jest od 2002 roku, dla dzieci i młodzieży przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. Na konkurs napływa co roku kilka tysięcy prac z całego świata, będących artystyczną realizacją tematu przewodniego.

Serdecznie gratulujemy uczennicom i Pani Agacie!

To spektakularny sukces! Wielkie brawa!

Dodano 25.05.2020

Uczniowie Plastyka laureatami ogólnopolskiego konkursu

ZZ przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie Plastyka zostali laureatami XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego: „Witkacy i ja”!

W kategorii prace plastyczne (licea plastyczne) I miejsce zajął Tomasz Pyt, za pracę pt. „Pamiątka z wakacji”, natomiast III miejsce zdobyła Milena Mrzygłocka, za pracę pt. „Autodestrukcjoportret”. Ponadto prestiżowe wyróżnienie powędrowało do Gabrieli Siecińskiej – nasza licealistka w ramach konkursu stworzyła pracę pt. „Graffiti pod Witkacym”. Tomka, Milenę i Gabrielę do konkursu przygotował Pan Sergiusz Powałka, nauczyciel rysunku i malarstwa w naszej szkole.

To nie koniec świetnych wiadomości, bowiem w kategorii prace fotograficzne (licea plastyczne) I miejsce zajął Michał Warmiński – nasz młody artysta został doceniony za cykl 3 foto – pt. „2077-mumia”. Michała do konkursu przygotowała Pani Weronika Jędrzejczak, nauczycielka fotografii w naszej szkole.

Na konkurs wpłynęło ogółem 536 prac z 45 szkół podstawowych, szkół średnich, liceów plastycznych i placówek kulturalnych w tym 351 prac plastycznych i 185 fotografii.

Organizatorem XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego: „Witkacy i ja” była Szkoła Podstawowa nr3 im. Janusza Korczaka w Słupsku oraz Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Celem konkursu jest popularyzacja twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz zachęcenie młodych ludzi do poszukiwania inspiracji polskiego malarza, fotografa, pisarza, dramaturga i filozofa.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i opiekunom! Świetny sukces!

Dodano 17.05.2020

Kolejny Słupski Niedźwiadek Szczęścia

Kolejny Słupski Niedźwiadek Szczęścia pojawił się w przestrzeni Słupska. Najnowszy, niezwykle kolorowy, kunsztownie wykonany miś, stanął przed siedzibą słupskiej firmy edukacyjnej Roboludek Joanna Król-Mazurkiewicz Centrum Innowacji w Edukacji i Matludek Joanna Król-Mazurkiewicz Centrum Innowacji w Edukacji przy ulicy Kołłątaja 32. Z przyjemnością informujemy, że autorem projektu jest Sandra Skurnóg, nasza utalentowana uczennica Liceum Sztuk Plastycznych, która stworzyła koncept projektowy misia według wskazówek i wizji artystycznej Pani Joanny Król-Mazurkiewicz i Pana Mariusza Mazurkiewicza (oboje Państwo prowadzą słupskiego Roboludka i Matludka).

Miś został nazwany RoboMatLudkowym Słupskim Niedźwiadkiem Szczęścia. Jest bardzo wyjątkowy i spełnia marzenia dzieci. Wystarczy tylko szepnąć mu je do uszka.

Cieszymy się bardzo na tę współpracę ! Roboludek to świetna firma edukacyjna wspierająca rozwój dzieci w zakresie matematyki, techniki, robotyki oraz kompetencji społecznych i językowych. Wdraża innowacyjne projekty edukacyjne w placówkach oświatowych propagując nowoczesne metody i formy nauczania.

Brawo Sandra! Brawo Roboludek!

Dodano 15.05.2020

Uczennice Plastyka w finale ogólnopolskiego konkursu

Z wielką radością informujemy, że uczennice naszej szkoły zakwalifikowały się do etapu finałowego ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawach Ucznia, którego organizatorem jest Fundacja na rzecz Praw Ucznia w Poznaniu. To spektakularny sukces!

Nasze dziewczyny znalazły się w wąskiej grupie 30 uczniów z całego kraju, która awansowała do ścisłego finału. Zmagania finałowe odbędą się pod koniec maja br. w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski naszą szkołę będą reprezentować: Maja Kalinowska (kl. 1 C Liceum Sztuk Plastycznych) i Sylwia Dubińska (kl. 1 B Liceum Sztuk Plastycznych).

Warto odnotować fakt, że Maja Kalinowska zakwalifikowała się do finału z najlepszym wynikiem w województwie pomorskim oraz najlepszym wynikiem ex æquo w kraju, wśród wszystkich 30 uczestników finału!

Nasze uzdolnione licealistki do konkursu przygotowuje Pan Andrzej Fijałkowski, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w naszej szkole.

Konkurs Wiedzy o Prawach Ucznia składa się z 3 etapów: szkolnego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego, a pula nagród finansowych wynosi 5 000 zł. Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy na temat praw ucznia wśród uczniów. Jego organizatorem jest Fundacja na rzecz Praw Ucznia w Poznaniu.

Rewelacyjny sukces! Serdecznie gratulujemy uczennicom i opiekunowi!

Dodano 07.04.2020

„MAM TALENT ONLINE” w ZSI i SMS

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy naszej szkoły, dnia 20 KWIETNIA br. odbędzie się mega wydarzenie pod nazwą „MAM TALENT ONLINE” W ZSI i SMS.

Jeśli tańczycie, śpiewacie, malujecie, uprawiacie sport, a może niesamowicie gotujecie, możecie podzielić się z nami swoim talentem. Konkurs jest otwarty dla całej naszej szkolnej społeczności!

Czekamy na Wasze filmy i zdjęcia, które należy przesłać nam na adres mailowy: mamtalent.witkacy@gmail.com do 17 KWIETNIA 2020 r❗️❗️❗️

Konkurs będzie podzielony na 5 kategorii:

➡️ sport,

➡️ taniec,

➡️ sztuki plastyczne (malarstwo, rzeźba, fotografia itp.),

➡️ muzyka (śpiew, hip-hop, gra na instrumentach itp.),

➡️ wyjątkowe hobby,

Czekają na Was atrakcyjne nagrody❗️ O zwycięstwie uczestników w danej kategorii będzie decydowała największa liczba pozytywnych reakcji – „lajków” na dany film lub zdjęcie. Nadesłane przez Was filmy i zdjęcia będą publikowane na szkolnym fanpage’ u – ZSI Słupsk.

Koordynatorem wydarzenia jest Pani Katarzyna Serafin, nauczycielka w naszym Plastyku.

Pytania i nurtujące Was problemy odnośnie Konkursu należy przesyłać na adres mailowy:

mamtalent.witkacy@gmail.com

Zapraszamy do świetnej zabawy! Takie wydarzenia tylko w ZSI i SMS!

Dodano 06.04.2020

„ZSI i SMS czytają z artystami!”

„ZSI i SMS czytają z artystami!” Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników literatury na wirtualne spotkanie z naszymi uczniami, nauczycielami, a przede wszystkim z zaproszonymi do współpracy genialnymi artystami. Przygoda z "Małym księciem" - bo to właśnie tytuł utworu, który wspólnie Wam przeczytamy, stanie się nie tylko sposobem na nudę, a również na rozwijanie wyobraźni i produktywne wykorzystanie czasu, który został nam dany przez ogólnonarodową kwarantannę!

Pierwsze pięć rozdziałów zaprezentują WAM:

ROZDZIAŁ I: Karolina Pera - nauczycielka języka polskiego w ZSI i SMS, pomysłodawczyni i koordynatorka akcji

ROZDZIAŁ II: Roksana Czapnik - uczennica II klasy Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego

ROZDZIAŁ III: Wanessa Reiter- uczennica II klasy Medycznego Liceum Ogólnokształcącego

ROZDZIAŁ IV: Aleks Mołdoch - uczeń I klasy Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego

ROZDZIAŁ V: Ilona Zaremba - Aktorka Teatru Lalki „Tęcza”, absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza - Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku

Do zobaczenia i usłyszenia już jutro (7 kwietnia) o godz. 18:00! Akcję „ZSI i SMS czytają z artystami!” będzie można obejrzeć na naszych szkolnych fanpage'ach ZSI Słupsk i Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku oraz na Kulturalny Słupsk.

Dodano 02.04.2020

Akcja „Plastyk Na Niebiesko”

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – na znak solidarności z osobami z autyzmem nasi uczniowie i nauczyciele zorganizowali akcję pod hasłem „Plastyk Na Niebiesko”.

W ramach akcji nasza społeczność szkolna założyła dziś niebieskie ubrania lub stosowała akcenty w tym kolorze. Młodzież działała w przestrzeni social mediów – zamieszczając „niebieskie zdjęcia” i rozpowszechniając w Internecie informacje na temat autyzmu.

W ten sposób nasza szkoła wyraziła wsparcie i solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem.

W Polsce także coraz więcej dzieci, młodzieży i dorosłych ma diagnozę zaburzeń spektrum autyzmu. Na co dzień bardzo często spotykają się z brakiem akceptacji, negatywnymi komentarzami, odrzuceniem. To ważne, żebyśmy w tym dniu pokazali, że jesteśmy otwarci na osoby z autyzmem. Niech poczują się wyjątkowo, wiedząc, że te nasze niebieskie akcenty w ubraniu są specjalnie dla nich.

Pamiętajcie Kochani, każdy może wyrazić swoją solidarność: oświetlić budynek na niebiesko, dodać niebieski kolor do ubrania, zorganizować akcję np. na Facebooku, a także wesprzeć finansowo organizacje działające na rzecz osób z autyzmem

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony w 2007 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy Kataru, by zwrócić uwagę na dyskryminację i izolację ludzi dotkniętych autyzmem i ich najbliżsi.

Dodano 27.03.2020

Akcja „Nasze zwierzaki nie przenoszą koronawirusa"

Nasi wspaniałomyślni uczniowie Plastyka zorganizowali świetną akcję online pod nazwą „Nasze zwierzaki nie przenoszą koronawirusaki! Stop mitom!”.

Akcją jest reakcją uczniów słupskiego Plastyka na nieprawdziwe informacje i fake newsy pojawiające się w przestrzeni Internetu, jakoby zwierzęta domowe przenoszą koronawirusa. W ramach akcji młodzież za pośrednictwem mediów społecznościowych sprzeciwia się takiej szkodliwej dezinformacji, zamieszczając zdjęcia na których można zobaczyć zwierzęta domowe uczniów oraz towarzyszące hasła: „Nie przenosimy koronawirusa!”, „Nie przenoszę COVID-19!”, „Ja nie zarażam!”, „Koronawirus? To nie ode mnie!”, „Nasze zwierzęta nie przenoszą koronawirusa!”, „Gruba też myje łapki!” oraz wiele innych. W inicjatywę uczniowie zaangażowali swoich nauczycieli, którzy również publikują zdjęcia czworonożnych pupili z hasłami uderzającymi w fake newsy.

Akcję wśród uczniów zainicjowała Agata Szczepaniak, nauczycielka rysunku i malarstwa w naszej szkole.

- W tych trudnych dniach troszczmy się nie tylko o swoich najbliższych, ale również czworonożnych członków naszych rodzin! Nie pozwólmy, by padły ofiarą dezinformacji i braku opieki. Nasze zwierzęta domowe nie przenoszą koronawirusa! Prosimy o zachowanie rozwagi. Nie należy popełniać tak ogromnego błędu, nie należy krzywdzić zwierząt, które bezwarunkowo nas kochają. Psy czy koty, nie ważne: to część rodziny. Zgodnie z wiedzą Światowej Organizacji Zdrowia i Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt nie ma obecnie dowodów, iż człowiek może się zarazić koronawirusem od zwierzęcia domowego. Z mitami i fake newsami trzeba walczyć, my to robimy za pomocą naszej akcji online. Zachęcamy do podobnego typu działań wszystkich miłośników i właścicieli zwierząt – mówi Pani Agata Szczepaniak.

Rewelacyjna inicjatywa! Brawa!

Dodano 26.04.2020

Zarządzenie Dyrektora i wytyczne dla uczniów

Poniżej w odsyłających linkach zamieszczamy zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkół Informatycznych oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku z dnia 25 marca 2020 r. w sprawie organizacji zajęć w szkole w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w roku szkolnym 2019/2020 oraz wytyczne dotyczące zdalnego nauczania dla uczniów:

Zarządzenie Dyrektora

Wytyczne dot. zdalnego nauczania dla uczniów