Wyłącz smartfona - włącz się w życie!

AKTUALNOŚCI » Wyłącz smartfona - włącz się w życie!

2020-05-25 11:50

Za nami kolejna świetna akcja, w której udział wzięli nasi uczniowie i nauczyciele. „Dzień bez telefonu. Wyłącz smartfona - włącz się w życie!” – pod takim hasłem nasza społeczność zorganizowała najnowszą inicjatywę.

Podobno telefonów komórkowych jest już na świecie więcej niż szczoteczek do zębów, a średnio co 57 sekund kupowane jest kolejne urządzenie. Dziś bez smartfona wielu z nas czuje się jak bez ręki – odbieramy maile, sprawdzamy, co na Facebooku, przeglądamy informacje, tweetujemy, czy słuchamy muzyki…

Szanse na to, że na jeden dzień zrezygnujemy z używania komórek są... iluzoryczne. Jednak chwila spokoju i pozorne odcięcie się od świata na pewno dla wszystkich byłoby bardzo korzystne. Dlatego pewnie warto, choć przez chwilę zastanowić się, na ile komórki nam pomagają, a w jakim stopniu utrudniają i dominują nasze życie – to główne założenie naszej akcji.

Nasza szkolna społeczność stawia na życie poza ekranem komórki. Podjęcie naszej akcji jest dobrą okazją, aby zastanowić się, czy aby technologia w naszym życiu nie jest za bardzo obecna. Jak odstawić smartfona na 24 godziny? Czy jest to w ogóle możliwe? My stawiamy na rozwój oraz rozwijanie własnych zainteresowań i pasji. Na wszelaką aktywność! Na kontakty społeczne (oczywiście, respektując zasady bezpieczeństwa obowiązujące w czasie pandemii). Dlatego zachęcamy do wszelkiej aktywności: intelektualnej, twórczej czy sportowej, warto wyłączyć choćby na pół dnia telefon, a na co dzień korzystać z niego tylko w razie konieczności. Dla zdrowia, dobrej jakości życia i dobrych kontaktów z ludźmi.

Kontakty społeczne, niezakłócane dźwiękami sms-ów i powiadomień, to całkiem fajna sprawa! Warto też nauczyć się rozsądnie korzystać z mediów społecznościowych, dokonywać selekcji informacji, które do nas docierają, nie narzucać sobie niepotrzebnej presji. Pamiętajmy – nie musimy być ze wszystkim na bieżąco.

Akcję „Dzień bez telefonu. Wyłącz smartfona - włącz się w życie!” przygotowali: Pani Aneta Samoćko i Pan Daniel Stawski.

Jak sobie radzimy bez telefonu? Zobaczcie sami:
ZAPRASZAMY DO GALERII