Uczniowie Plastyka laureatami ogólnopolskiego konkursu

AKTUALNOŚCI » Uczniowie Plastyka laureatami ogólnopolskiego konkursu

2020-04-09 11:00

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie Plastyka zostali laureatami XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego: „Witkacy i ja”!

W kategorii prace plastyczne (licea plastyczne) I miejsce zajął Tomasz Pyt, za pracę pt. „Pamiątka z wakacji”, natomiast III miejsce zdobyła Milena Mrzygłocka, za pracę pt. „Autodestrukcjoportret”. Ponadto prestiżowe wyróżnienie powędrowało do Gabrieli Siecińskiej – nasza licealistka w ramach konkursu stworzyła pracę pt. „Graffiti pod Witkacym”. Tomka, Milenę i Gabrielę do konkursu przygotował Pan Sergiusz Powałka, nauczyciel rysunku i malarstwa w naszej szkole.

To nie koniec świetnych wiadomości, bowiem w kategorii prace fotograficzne (licea plastyczne) I miejsce zajął Michał Warmiński – nasz młody artysta został doceniony za cykl 3 foto – pt. „2077-mumia”. Michała do konkursu przygotowała Pani Weronika Jędrzejczak, nauczycielka fotografii w naszej szkole.

Na konkurs wpłynęło ogółem 536 prac z 45 szkół podstawowych, szkół średnich, liceów plastycznych i placówek kulturalnych w tym 351 prac plastycznych i 185 fotografii.

Organizatorem XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego: „Witkacy i ja” była Szkoła Podstawowa nr3 im. Janusza Korczaka w Słupsku oraz Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Celem konkursu jest popularyzacja twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz zachęcenie młodych ludzi do poszukiwania inspiracji polskiego malarza, fotografa, pisarza, dramaturga i filozofa.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i opiekunom! Świetny sukces!