Uczniowie Plastyka częścią projektu "Bezpieczny Słupsk"

AKTUALNOŚCI » Uczniowie Plastyka częścią projektu "Bezpieczny Słupsk"

2019-11-25 15:00

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła będzie częścią bardzo ważnego przedsięwzięcia, szalenie ważnego dla kwestii bezpieczeństwa w naszym mieście.

Nasi uczniowie wspólnie z opiekunami z naszej placówki będą przeprowadzać w najbliższym czasie wśród mieszkańców Słupska ankietę na temat bezpieczeństwa w mieście. Badanie ma dać odpowiedź na pytanie, w jakich obszarach słupszczanie oczekują poprawy i gdzie widzą potencjalne zagrożenia. To zadanie badawcze realizuje kadra naukowo – dydaktyczna i dydaktyczna Katedry Bezpieczeństwa Narodowego z Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej w Słupsku. Nasza szkoła aktywnie włączyła się w tę inicjatywę i już niedługo na terenie miasta pojawią się nasi uczniowie - ankieterzy z opiekunami, którzy będą nawiać mieszkańców do wzięcia udziału w badaniu. Wyniki posłużą do stworzenia opracowania, które odpowie, co w mieście pod względem bezpieczeństwa jest do poprawy.

W związku z tym w dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Robertem Czyżem z Akademii Pomorskiej w Słupsku na temat projektu dotyczącego badania poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Słupska, w tym badania ankietowego. W spotkaniu wzięła udział licznie nasza młodzież.

Projekt badawczy z ramienia naszej szkoły koordynują Panie Maja Frąckowiak i Małgorzata Siupik- Winiszewska oraz Pan Daniel Stawski.

Cieszymy się niezmiernie, że mamy możliwość wzięcia udziału w tak ważnym przedsięwzięciu, które ma na celu wskazanie jaka jest rola bezpieczeństwa w życiu społeczności lokalnej, które ma coraz większe znaczenie i budzi uzasadnione, wieloelementowe zainteresowanie wielu dziedzin naukowych w wymiarze lokalnym, regionalnym oraz globalnym.

Świetna sprawa!