Projekt „Hip – Hop Druga Szansa” w Plastyku

AKTUALNOŚCI » Projekt „Hip – Hop Druga Szansa” w Plastyku

2019-11-28 16:04

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach projektu edukacyjno-profilaktycznego „Hip – Hop Druga Szansa”. Świetne zajęcia poprowadził autor tegoż interesującego projektu, zaprzyjaźniony z naszą szkołą – Pan Przemysław Kaca, pedagog i społecznik, związany ze środowiskiem hip-hopowym, autor książki „Hip Hop jako narzędzie resocjalizacji młodzieży”.

Pan Przemek mówił o roli, jaką w społeczeństwie odgrywa kultura hip-hopowa. Poruszany był również temat wzajemnego szacunku oraz wyrażania własnego zdania przez młodzież. Celem spotkania było także uświadomienie postaw i zachowań ryzykownych wśród młodzieży, a także pokazanie alternatywy na spędzanie wolnego czasu.

Nasz Szanowny Gość zachęcał nas do tego, żeby zawsze walczyć o siebie, swoje marzenia i pasje, by być sobą, nie dopasowywać się do innych, ich poglądów i przekonań. Pan Przemek przybliżył także sylwetki słynnych raperów oraz wartości poruszane w komponowanych przez nich utworach.

Świetne spotkanie! Dziękujemy Panu Przemysławowi za wspólne zajęcia i mile, a przede wszystkim pożytecznie spędzony czas. Serdecznie pozdrawiamy!