Bądź jak Pani Małgorzata Siupik-Winiszewska!

AKTUALNOŚCI » Bądź jak Pani Małgorzata Siupik-Winiszewska!

2020-04-16 12:08

W krótkim czasie zmieniło się nie tylko nasze życie prywatne, ale i zawodowe. Coraz więcej osób pracuje zdalnie, wielu przebywa na kwarantannie. Jak wykorzystać ten nagły przypływ, czasem przymusowego, wolnego czasu? Wiele osób wymienia nadrobienie zaległych lektur, obejrzenie filmów, które od dawna czekają na odpowiedni moment czy rozwijanie swoich pasji. Nie zapominajmy jednak o kwestiach podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Dobrym sposobem na nadrobienie zaległości są kursy online - przykładem takiego podejścia jest aktywność Pani Małgorzaty Siupik-Winiszewskiej, naszego pedagoga szkolnego, w obszarze rozwijania kompetencji i kwalifikacji zawodowych.

Pani Gosia bardzo ambitnie i w sposób imponujący podeszła do kwestii podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych, zdobywania nowej wiedzy i umiejętności, samodoskonalenia. W okresie szalejącej pandemii ma za sobą aktualnie już 3 szkolenia online. I na tym nie przestaje, bowiem zamierza uczestniczyć w kolejnych kursach i warsztatach online.

Szczególnie interesującym doświadczeniem dla Pani Gosi było szkolenie pt. "Nauczanie zdalne - wartościowe wsparcie czy konieczność?", które poprowadził Przemysław Staroń – polski nauczyciel i wykładowca, z wykształcenia psycholog, kulturoznawca, religioznawca i filozof. W 2018 został uhonorowany tytułem Nauczyciel Roku. Staroń to jeden z prekursorów wykorzystywania mediów społecznościowych w polskiej edukacji. Jeden z popularyzatorów edukacji filozoficznej w polskim systemie edukacji. Inicjator wielu inicjatyw edukacyjnych i akcji społecznych.

Szczerze podziwiamy postawę i aktywność Pani Gosi oraz życzymy kolejnych, arcyciekawych doświadczeń edukacyjnych, miejmy nadzieję, że już w realu.

Podnoszenie kwalifikacji i doskonalenie umiejętności to najlepsza inwestycja w siebie. Warto rozwijać się i żaden wirus, nawet w koronie, nie jest w stanie stać na przeszkodzie własnemu samodoskonaleniu się.

Zdróweczka Kochani!