Akcja „Plastyk Na Niebiesko”

AKTUALNOŚCI » Akcja „Plastyk Na Niebiesko”

2020-04-02 11:36

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – na znak solidarności z osobami z autyzmem nasi uczniowie i nauczyciele zorganizowali akcję pod hasłem „Plastyk Na Niebiesko”.

W ramach akcji nasza społeczność szkolna założyła dziś niebieskie ubrania lub stosowała akcenty w tym kolorze. Młodzież działała w przestrzeni social mediów – zamieszczając „niebieskie zdjęcia” i rozpowszechniając w Internecie informacje na temat autyzmu.

W ten sposób nasza szkoła wyraziła wsparcie i solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem.

W Polsce także coraz więcej dzieci, młodzieży i dorosłych ma diagnozę zaburzeń spektrum autyzmu. Na co dzień bardzo często spotykają się z brakiem akceptacji, negatywnymi komentarzami, odrzuceniem. To ważne, żebyśmy w tym dniu pokazali, że jesteśmy otwarci na osoby z autyzmem. Niech poczują się wyjątkowo, wiedząc, że te nasze niebieskie akcenty w ubraniu są specjalnie dla nich.

Pamiętajcie Kochani, każdy może wyrazić swoją solidarność: oświetlić budynek na niebiesko, dodać niebieski kolor do ubrania, zorganizować akcję np. na Facebooku, a także wesprzeć finansowo organizacje działające na rzecz osób z autyzmem

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony w 2007 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy Kataru, by zwrócić uwagę na dyskryminację i izolację ludzi dotkniętych autyzmem i ich najbliżsi.