"Uwielbiam polską muzykę i plastykę, więc tworzę!"

AKTUALNOŚCI » "Uwielbiam polską muzykę i plastykę, więc tworzę!"

2020-05-15 15:44

Nasi uczniowie i nauczyciele zorganizowali świetną akcję pod hasłem "Uwielbiam polską muzykę i plastykę, więc tworzę!". Inicjatywę przeprowadzono w związku ze Świętem Polskiej Muzyki i Plastyki, które przypada właśnie dziś.

Za pomocą zdjęć uczniowie i nauczyciele zachęcają w mediach społecznościowych do aktywności twórczej: plastycznej, muzycznej, graficznej, działań o charakterze artystycznym, nie zapominając o roli, dorobku i wpływie polskiej sztuki.

Obchodzone 15 maja Święto Polskiej Muzyki i Plastyki ma za zadanie promować polską sztukę. Należy pamiętać, że mamy doskonałych malarzy, rzeźbiarzy jak również kompozytorów i wykonawców muzyki. Niezwykle ważne jest także dbanie o edukację artystyczną dzieci i młodzieży. W naszej szkole przykładamy ogromną wagę do rozbudzania i rozwijania wśród młodzieży zainteresowań artystycznych. Poprzez naszą akcję chcemy zachęcać, szczególnie młodzież, do wysiłku twórczego, do wyrażania własnej ekspresji poprzez aktywność o charakterze artystycznym. Nasi uczniowie bardzo często tworząc własne prace inspirują się polskimi artystami i ich dorobkiem, choćby Witkacym, który jest patronem naszego Liceum Sztuk Plastycznych. Polska sztuka jest znana i komentowana na Zachodzie. Polscy artyści są bardzo cenieni. Dzieje się dużo, wciąż pojawiają się nowe, interesujące postawy artystyczne.

Akcję koordynowały Panie Katarzyna Serafin, Agata Szczepaniak oraz Pan Daniel Stawski.

Obchodzone dziś Święto Polskiej Muzyki i Plastyki ma za zadanie rozpowszechniać polską sztukę, jest okazją, by zastanowić się nad rolą, jaką odegrały, nie tylko w życiu pojedynczych jednostek, ale i całych pokoleń.