Media o nas

Słupsk bliżej Zakopanego

Liceum Plastyczne przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku podpisało w lutym porozumienie o współpracy z Teatrem im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem. Więcej na stronach Zbliżeń, Głosu Pomorza, Gryf24, 10minut.tv, Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Uczniowie poznawali tajniki animacji

W Liceum Plastycznym odbyły się warsztaty animacji poklatkowej, które prowadziła Monika Kuczyniecka, autorka filmów animowanych. Więcej na stronach Głosu Pomorza, 10minut.tv oraz Portalpomorza.pl.

Sukcesy uczennic

Uczennice słupskiego Liceum Plastycznego zostały zauważone w ogólnopolskich konkursach. Więcej na stronie Kanału 6.

Licealiści z "Plastyka" na warsztatach "Tribute to Witkacy"

Młodzież z Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku wzięła udział w warsztatach fotograficznych "Tribute to Witkacy" poświęconych twórczości fotograficznej "Wariata z Krupówek". Więcej na stronach Naszego Miasta, 10minut.tv oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Klaudia Zając wyróżniona w ogólnopolskim konkursie

Klaudia Zając, uczennica klasy pierwszej Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej. Więcej na stronach Głosu Pomorza, Gryf24, 10minut.tv oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Duży talent w Liceum Plastycznym

"Fraktalny liść paproci" to praca słupskiej uczennicy Darii Elwart. Będzie ją mógł podziwiać każdy, kto nabędzie kalendarz "Matematyka w obiektywie 2016". To nie pierwszy sukces artystyczny 18-latki. Więcej na stronie Głosu Pomorza.

Kiermasze świąteczne

Rękodzieło lokalne: w czwartek w starostwie, od piątku w Galerii Słupsk. Więcej na stronie Gryf24.

wystawa-rysunku-i-malarstwa-na-dworcu-pkp-w-slupsku,306">Wystawa rysunku i malarstwa na dworcu PKP w Słupsku

Na holu dworca PKP w Słupsku trwa wystawa rysunku i malarstwa uczniów Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku. Wystawę można obejrzeć do 17 grudnia. Więcej w papierowym wydaniu Głosu Pomorza oraz na stronach Głosu Pomorza, Radia Koszalin, Radia Fama, Gryf24, 10minut.tv, Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Młodzi słupszczanie będą poznawali tajniki architektury

Liceum Plastyczne przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku podpisało porozumienie o współpracy z Instytutem Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Więcej na stronach 10minut.tv oraz Głosu Pomorza.

Sukces uczennicy w konkursie „Choinki Jedynki 2015”

Maria Walas, uczennica klasy pierwszej Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku została wyróżniona w konkursie plastycznym „Choinki Jedynki 2015” zorganizowanym przez Pierwszy Program Polskiego Radia. Więcej na stronach Głosu Pomorza, Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Tak rysują młode plastyczki ze Słupska. Cenione w Polsce

Uczennice Liceum Plastycznego w Słupsku przy Zespole Szkół Informatycznych Daria Elwart oraz Hanna Lew Kiedrowska otrzymały wyróżnienia w prestiżowym XII Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych - Koszalin 2015. Więcej na stronach 10minut.tv, Głosu Pomorza oraz Zbliżeń.

Liceum Plastyczne ze Słupska otrzymało prestiżowe wyróżnienie

Liceum Plastyczne ze Słupska otrzymało wyróżnienie za aktywne uczestnictwo w wydarzeniach Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej oraz udział w wielu projektach artystycznych. Więcej na stronie Głosu Pomorza.

Recykling w Domówce

W środę 17 czerwca o godz. 17.00 w Domówce przy ul. Tuwima 17 w Słupsku otwarta zostanie nietypowa i oryginalna wystawa eksponatów recyklingowych - ART 3R Reduce. Reuse. Recycle. Wystawę przygotowała młodzież z Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku. Więcej na stronach Zbliżenia oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Wystawa młodych adeptów fotografii artystycznej

W poniedziałek 8 czerwca br. o godz. 16.00 w Herbaciarni Filar't przy ulicy Filmowej 5 odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej - "Architecture & Design". Więcej na stronach Gryf24 oraz Zbliżenia.

Maszerowali z miłości

Marsz pod hasłem "Kochamy nasze miasto Słupsk" przeszedł ulicami centrum miasta. Inicjatorem imprezy był Zespół Szkół Informatycznych oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku. Więcej na stronach Kanału 6, Gryf24, TVP Gdańsk (od 09:41 do 11:54 min), TV Słupsk (od 12:16 do 13:17 min), Głosu Pomorza, Zbliżenia oraz Strefa Imprez.pl.

Ewelina Babis w gronie najzdolniejszych artystów

Ewelina Babis z Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku została laureatką międzynarodowego konkursu plastycznego "Inne spojrzenie". Więcej na stronach Kanału 6 oraz TV Słupsk (od 19:54 do 25:07 min).

W pracowni Liceum Plastycznego powstał "Słupski Chłopczyk"

Uczniowie Liceum Plastycznego przy ZSI w Słupsku na życzenie Przedszkola Miejskiego nr 19 w Słupsku wykonali lalkę - tzw. "Słupskiego Chłopczyka". Oprócz lalki młodzież z "Plastyka" stworzyła obraz eksponujący architekturę miasta - Słupsk. Więcej na stronie Głosu Pomorzu oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Otwarcie Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku

W poniedziałek, 11 maja, nastąpi otwarcie słupskiego Centrum Informacji Turystycznej. Już od 11.30 młodzież z Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych zaprasza na plener malarski pt. "Atrakcje Słupska". Więcej na stronie Gryf24.

Podwójny sukces

Daria Elwart, uczennica Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku, została podwójną laureatką ogólnopolskiego konkursu "Witkacy i ja". Dziewczyna okazała się bezkonkurencyjna zarówno w fotografii jak i w rysunku. Więcej na stronach Kanału 6, Gryf24, Głosu Pomorza, Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Bliżej kultury

Będą kształcić przyszłych aktorów. Zespół Szkół Informatycznych otwiera nowy kierunek kształcenia. Dyrekcja szkoły chce wzbogacić ofertę edukacyjną m.in. o zajęcia z monologu i sceny, emisji głosu i dykcji. Więcej na stronie Kanału 6.

Sukces słupskich uczniów w międzynarodowym konkursie

Uczniowie Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku wzięli udział w VI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Sport nas łączy" pod hasłem "Kochamy taniec" organizowanym przez Zespół Szkół w Postominie. Najważniejszą nagrodę konkursu - Grand Prix - zdobyła Hanna Lew Kiedrowska, uczennica Liceum Plastycznego w Słupsku. Więcej na stronie Radia Fama oraz Głosu Pomorza.

Kolejny młody zdolny artysta ze Słupska

Kolejny sukces ucznia Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku w ogólnopolskim konkursie plastycznym. Więcej na stronie Gryf24.

Listy w obronie praw

Każdy może napisać w obronie osób represjonowanych. W ZSI trwa dzisiaj Maraton Pisania Listów Amnesty International. Więcej na stronie oraz w Głosie Pomorza.

>Sukces uczennicy Liceum Plastycznego w Słupsku

Uczennica Liceum Plastycznego w Słupsku (ZSI w Słupsku przy ul. Koszalińskiej) Magdalena Łozińska (kl. II) została laureatką ogólnopolskiego konkursu plastycznego ogłoszonego przez Program I Polskiego Radia, pod patronatem honorowym żony Prezydenta RP Anny Komorowskiej.Więcej w Głosie Pomorza, na stronach Głosu Pomorza, Gryf24, Nasze Miasto.

Wypowiedź Magdaleny Łozińskiej w serwisie Polskiego Radia oraz ocena jurorki konkursu prof. Danuty Kołwzan - Nowickiej pracy naszej uczennicy.

Teatralnie o przemocy

Szeroko rozumiana przemoc w szkołach to problem. Aby z nią walczyć, trzeba przede wszystkim rozmawiać. Okazję do refleksji na ten temat mieli uczniowie słupskiego Zespołu Szkół Informatycznych, w którym odbył się spektakl ukierunkowany na przeciwdziałanie agresji. Więcej na stronach Kanału 6, Radia Fama oraz TV Słupsk (od 06:59 do 08:25 min).

Ekologiczny Dzień Spódnicy w Słupsku

Uczniowie Liceum Plastycznego oraz członkowie stowarzyszenia "Aktywne Pomorze" postanowili zorganizować nietypowy happening. Więcej na stronie Radia Koszalin oraz Głosu Pomorza.

Happy Szkoły ze Słupska. Moda trwa

HAPPY szaleństwo trwa. Niedawno mieliśmy teledyski miejskie Słupska i Darłowa teraz HAPPY są słupskie szkoły. Pojawiły się bowiem teledyski Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz Mechanika czyli Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych. Więcej na stronie GRYF24.

Spotkanie z Marcinem Prokopem w Słupsku

- Jasne, że ci, którzy mają mamę w Warszawie i mogą do niej pójść na kotleta mają trochę łatwej niż ktoś ze Słupska, kto mieszka z pięcioma kolegami na stancji, ale szanse na odniesienie sukcesu wszyscy mają takie same - przekonywał we wtorek Marcin Prokop. Więcej na stronie Głosu Pomorza.

Kolorowy happening w Słupsku na pierwszy dzień wiosny

W piątek uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku zachęcali przechodniów do wspólnego udziału w Kolorowym Happeningu. Była to już druga odsłona happeningu organizowanego przez Słupskie Porozumienie Obywatelskie i ZSI w Słupsku w tym tygodniu. Więcej na stronie Głosu Pomorza, oraz TV Słupsk (od 29:42 do 34:59 min).

Happening na al. Wojska Polskiego. Starły się siły dobra i zła

Na deptaku na al. Wojska Polskiego młodzież stanęła po dwóch końcach liny. Jeden jej koniec ciągnęli młodzi z napisami "gryf w I lidze", "kultura i koncerty dla młodych","tańsze mzk", na drugim końcu stanęli przebrani w czarne t-shirty słupszczanie z napisami: "szare miasto", "nikt nas nie słucha", "brak życia". Wszystko to działo się przy dźwiękach jazzu granego na żywo. Więcej na stronie Głosu Pomorza.

Uczniowie piszą listy walcząc o wolność

W Zespole Szkół Informatycznych rozpoczął się maraton, którego celem jest obrona osób, którzy doświadczyli łamania praw człowieka. Więcej na stronie Radia Koszalin.

Spotkanie z Grzegorzem Kowszewiczem - specjalistą Facebook'a

Dnia 17 grudnia Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku będzie gościł specjalistę Facebook'a - pana Grzegorza Kowszewicza. Nasz niezwykły gość przybędzie do nas wprost ze Stanów Zjednoczonych, aby podzielić się z nami wiedzą na temat działań portalu FB. Więcej na stronie Głosu Pomorza.

Słupscy licealiści w obronie praw człowieka

Przez kilka godzin licealiści z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku odręcznie pisali apele w sprawie osób, których prawa są łamane. Ale jak przyznaje Małgorzata Siupik, koordynatorka maratonu, wielu uczniów bało się wziąć udział w akcji. Wśród licealistów, którzy poświęcili swój czas i siły by pomóc innym była Marika, która postanowiła wysłać pocztówkę do mieszkańca Tajwanu, który czeka na karę śmierci. Licealiści Zespołu Szkół Informatycznych zapowiadają, że w przyszłym roku zorganizują maraton, do udziału w którym zachęcą wszystkich słupszczan. Wiecej na stronie Radia Koszalin.

Plastycy dzieciom zmalowali

Młodzież z Liceum Plastycznego znajdującego się w Zespole Szkół Informatycznych przy ulicy Koszalińskiej czwartkowy dzień spędziła na oddziale dziecięcym. Uczniowie razem z chorymi dziećmi miło spędzali czas na zabawach, grach i malowaniu. Więcej na stronie Głosu Pomorza.

Artykuł o ZSI w "Zbliżeniach"

Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku należy do nielicznej grupy placówek oświatowych, w których powstawanie każdego nowego kierunku poprzedzone było badaniami regionalnego rynku pracy. Uznając za priorytet przygotowanie uczniów do podjęcia studiów wyższych, kadra pedagogiczna realizuje jednocześnie programy dające młodzieży konkretne umiejętności zawodowe, pozwalające na elastyczne dostosowanie się do potrzeb pracodawców. Więcej w Zbliżeniach.

Design z odpadów

W dniu 19 maja br. w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku odbył się Dzień Otwartej Szkoły. Na tę okoliczność pojawiło się tu kilkaset młodych ludzi pragnących podjąć naukę w działających w ZSI Technikum Informatycznym, Technikum Weterynarii, Policyjnym Liceum Ogólnokształcącym, Liceum Plastycznym i Szkole Mistrzostwa Sportowego. Więcej w Miesięczniku Targowym.