Osiągnięcia rok szkolny 2020/2021
Sukces w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i Fotograficznym „Witkacy i ja”.
W kategorii „Prace plastyczne - Licea Plastyczne” II miejsce zajął Michał Warmiński z pracą „Dychotomia dwoistości”. Opiekunem Michała jest P. Sergiusz Powałka.M
W kategorii „Prace fotograficzne - Licea Plastyczne” wyróżnienie otrzymały Gabriela Siecińska z cyklem 5 zdjęć „Żona maszynisty” oraz Maja Kalinowska z cyklem zdjęć 1. „Mrok”, 2. „Huk”, 3. „Szum”, 4. „Wrzask”, 5. „Cisza”. Opiekunem artystycznym Gabrysi i Mai jest P. Grzegorz Bożek.
To ogromny sukces, ponieważ na konkurs wpłynęło aż 276 prac z 27 szkół podstawowych, średnich, liceów plastycznych i placówek kulturalnych z całej Polski.
Hania Kapiszka z kl. IIIA LSP zajęła I miejsce w kat. powyżej 17 lat w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Buntowniczki”. Dodatkowo Ariel Mohr z kl. IIIA LSP zdobywa wyróżnienie!
Sukces jest tym większy, że na tę edycję konkursu wpłynęło ponad 400 prac.
Konkurs plastyczny miał na celu upowszechnianie wiedzy na temat wybitnych Polek, pogłębianie wiedzy historycznej, kształtowanie postaw społecznych i patriotycznych, a także rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów.
Opiekunem artystycznym uczniów jest P. Grzegorz Bożek.
Wiktoria Piekarz z kl. 2A LSP, pod opieką artystyczną P. Agaty Szczepaniak, otrzymała wyróżnienie w XXIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Ludzie ludziom zgotowali ten los”. Praca uczennicy została również zakwalifikowana do wystawy i katalogu.
Tematyka tegorocznej edycji konkursu to „Dzieciństwo w pasiakach”:
Konkurs ma na celu szerzenie wiedzy historycznej o niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz. Nie mniej ważne jest także upamiętnianie Ofiar tej masowej zagłady.
Konkurs zorganizowany został przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Tychach.
Praca Hanny Kapiszki z Liceum Sztuk Plastycznych została zakwalifikowana do wystawy, którą co dwa lata organizuje Liceum Sztuk Plastycznych w Opolu. Konkurs związany jest z szeroko rozumianym motywem przewodnim miejskiego pejzażu. W każdej edycji uczestnicy skupiają się na innej budowli. W tym roku były to bramy.
Wiktor Boborycki z klasy 1B LSP otrzymał wyróżnienie w konkursie powiatowym za plakat promujący ideę rodzicielstwa zastępczego pod hasłem „Rodzina to Skarb”.
Konkurs zorganizowany został przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku.
Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych zrealizowali ciekawy projekt. Stworzyli kalendarz złożony ze świetnych portretów. Kalendarz, w imieniu uczniów, przekazaliśmy Pani Prezydent Krystynie Danileckiej-Wojewódzkiej.
Wyróżnienie dla Gabrieli Siecińskiej w dziedzinie kultury podczas Gali „Białego Bociana” w Głobine. Gabrysia może poszczycić się licznymi nagrodami i wyróżnieniami, m.in. nagrodą w konkursie malarskim „Ludzie ludziom zgotowali ten los” prezentującym życie w Auschwitz. Gabrysia działa także aktywnie w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej fotografując i tworząc rzeźby. Uczennica jest również posiadaczką Stypendium Starosty Słupskiego w dziedzinie kultury oraz uczestniczką licznych wernisaży.
Udział nauczyciela rysunku i malarstwa Pana Sergiusza Powałki w XIII Międzynarodowych Warsztatach Pisania Ikon w Nowicy. Tegorocznym hasłem przewodnim wrześniowych warsztatów było „Słowo Ciałem się stało”. Uczestnikami pleneru byli zarówno profesorowie ASP, absolwenci różnych artystycznych uczelni oraz osoby bez wykształcenia artystycznego. Efektem tegorocznych warsztatów będzie objazdowa wystawa prac prezentowana w Gdańsku, Warszawie oraz we Lwowie.
Tytuł laureata w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Jan Paweł II – Totus Tuus” dla Wiktora Boboryckiego. Konkurs odbył się w ramach XVII Lęborskiego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Łącznie wpłynęły 163 prace w różnych kategoriach wiekowych. Opiekunem Wiktora był Pan Grzegorz Bożek.
Wyróżnienie indywidualne dla Gabrieli Siecińskiej w VII edycji plebiscytu „Pociąg do kultury”, który Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej realizuje od 2013 roku.. Gabriela otrzymała wyróżnienie za aktywny udział w zajęciach z rzeźby i ceramiki odbywających się pod opieką Michała Żesławskiego oraz za zaangażowanie w zajęciach w pracowni fotograficzno-filmowej, gdzie realizuje swoje pasje pod opieką Krzysztofa Tomasika.
I miejsce ex aequo w szkolnym konkursie na najzabawniejszy strój z okazji światowego Dnia życzliwości i Pozdrowień dla Pani Natalii Hendrych.
Stypendium sportowe dla Zuzanny Martyny – uczennicy 1 a LSP. Uczennica trenuje judo od 2015 roku reprezentując barwy Towarzystwa Sportowego Judo GRYF SŁUPSK.
Nagrody dla uczniów w szkolnym konkursie „15 minut poza”:
Dodatkowo jury przyznało wyróżnienie dla Alicji Wałaszewskiej.