Wykład dr Huberta Bilewicza

AKTUALNOŚCI » Wykład dr Huberta Bilewicza

2017-09-26 09:54

W minionym tygodniu podejmowaliśmy znakomitego gościa – dr Huberta Bilewicza, historyka sztuki, wytrawnego znawcę i erudytę sztuki współczesnej, związanego m.in. z gdańską ASP. Nasz szanowny gość podczas zaprezentowanego wykładu, połączonego z prezentacją multimedialną, przybliżył naszym młodym artystom z liceum plastycznego fenomen documenta – jednej z najważniejszych wystaw sztuki współczesnej na świecie.
Documenta jest wystawą sztuki współczesnej, która odbywa się raz na pięć lat w Kassel w Niemczech. Została założona w 1955 przez artystę, nauczyciela oraz kuratora Arnolda Bodego jako część Bundesgartenschau w Kassel. Pierwsza documenta zaprezentowała prace artystów takich jak Pablo Picasso oraz Wassily Kandinsky. Od zapoczątkowania idei documenta każda wystawa trwa dokładnie 100 dni, dlatego często nazywana jest "muzeum 100 dni". W bieżącym roku w Kassel i Atenach odbyła się XIV edycja documenta pod tytułem "14: Ucząc się od Aten".
Serdecznie dziękujemy dr Hubertowi Bilewiczowi za poświęcony czas i przekazaną wiedzę. Do zobaczenia na kolejnych interesujących wykładach.