Warsztaty z rysunku z prof. Marią Targońską

AKTUALNOŚCI » Warsztaty z rysunku z prof. Marią Targońską

Nasi uczniowie z liceum brali udział w warsztatach rysunkowych, które odbyły się na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Licealiści uczyli się od najlepszych – zajęcia warsztatowe z rysunku poprowadziła profesor Maria Targońska, ceniona polska malarka i rysowniczka, kierownik Katedry Rysunku na Wydziale Malarstwa w ASP w Gdańsku.
Podczas zajęć nasi licealiści zgłębiali tajemnice technik rysunkowych i uważnej obserwacji. Uczniowie pracowali pod okiem pani profesor uważnie słuchając korekt w trakcie pracy. Po zakończeniu rysowania odbyło się podsumowanie pracy, wskazówki do dalszej pracy.
- Jesteśmy przekonani, że dzięki pomocy doświadczonych artystów-pedagogów udział naszych uczniów w warsztatach pozwoli im na zdobycie cennego artystycznego doświadczenia, umożliwi poszerzenie horyzontów oraz otwarcie się na intrygujący proces twórczy. Zachęcamy naszą młodzież do nieustannego poszerzania wiedzy oraz rozwijania swoich artystycznych pasji i talentów – mówi Pani Maria Karpińska, nauczyciel rysunku i malarstwa w naszym liceum.
Profesor Maria Targońska na co dzień kieruje Katedrą Rysunku na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 1990 roku prowadzi pracownię rysunku. Jej rysunki można było oglądać podczas wystaw na całym świecie, jej prace znajdują się w Europie, USA, Kanadzie i Australii. Twórczością artystki zachwycał się Franciszek Starowieyski - polski grafik, malarz i scenograf, jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich twórców drugiej połowy XX wieku.