Warsztaty z monotypii

AKTUALNOŚCI » Warsztaty z monotypii

2019-06-12 10:11
Słupskie przedszkolaki wzięły udział w warsztatach z monotypii, które odbyły się w naszym Liceum Plastycznym.
 
Maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 12 "Niezapominajka" oraz z Przedszkola "Kraina Uśmiechu" uczestniczyły w warsztatach z monotypii - graficznej techniki artystycznej, która pozwala na otrzymanie oryginalnej i niepowtarzalnej odbitki pierwotnego wzoru matrycy. Zajęcia plastyczne odbyły się w naszym Plastyku.
 
Monotypia to bardzo ciekawa technika graficzna, która poniekąd łamie zasady grafiki jako techniki pozwalającej na powielanie odbitek. Podczas warsztatów przedszkolaki dowiedziały się czym właściwie jest monotypia, poznały zasady tworzenia odbitek oraz wykonały swoje prace. Zajęcia miały swoją szczególną specyfikę i atmosferę – to ten typ warsztatów podczas których w pełni objawia się radość tworzenia i improwizacji. Maluchy były bardzo kreatywne i twórcze, wykonały naprawdę świetną robotę. Można by rzec: mali artyści z twórczym podejściem. Warsztaty z monotypii poprowadziła Pani Katarzyna Serafin z Pracowni Aranżacji Przestrzeni.
 
Warsztatom plastycznym towarzyszyły zajęcia edukacyjne na temat bezpieczeństwa dzieci w okresie wakacyjnym, które zrealizowała pedagog Pani Małgorzata Siupik-Winiszewska. Najmłodsi słupszczanie zwiedzili również pracownie artystyczne i sale lekcyjne naszego Liceum Plastycznego.