Warsztaty z bioniki z zastosowaniem drukarki 3D

AKTUALNOŚCI » Warsztaty z bioniki z zastosowaniem drukarki 3D

2016-11-28 11:46

W naszym Liceum Plastycznym odbyły się bezpłatne warsztaty artystyczne w ramach „Fabryki Sztuki” – projektu zakładającego comiesięczne zajęcia warsztatowe dla młodzieży w pracowniach plastyka. Cykl został otwarty warsztatami z bioniki z zastosowaniem drukarki 3D. W zajęciach uczestniczyło blisko stu gimnazjalistów z regionu.
Zebrana w auli szkolnej młodzież gimnazjalna ze Słupska i okolic uczyła się projektować i drukować w 3D. Inspiracją dla młodych projektantów był świat natury i jego walory przyrodnicze. Zajęcia miały charakter interdyscyplinarny – na warsztatach inspirowano się osiągnięciami bioniki - nauki badającej budowę i zasady działania organizmów oraz ich adaptowanie w technice i budowie urządzeń technicznych na wzór organizmu. Warsztaty były poprzedzone prezentacją i wykładem.
- Mamy taką ideę, aby rozbudzać w młodych ludziach zainteresowania różnymi dziedzinami sztuki. Chcemy rozwijać w szerokim kontekście pasje młodych artystów, dlatego wyszliśmy z bogatą ofertą artystyczną naprzeciw oczekiwaniom młodym i zdolnym ludziom. Na pierwsze spotkanie przybyło blisko stu gimnazjalistów z regionu, co nas bardzo cieszy. Wszystkie zajęcia warsztatowe są bezpłatne. Już teraz zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu, która będzie miała miejsce w grudniu w naszej pracowni rzeźby. A to nie wszystko - w programie mamy kolejne zajęcia: z fotografii, rysunku i malarstwa oraz aranżacji przestrzeni – mówi Pani Julita Rzeppka.

Terminy kolejnych spotkań:
14 grudnia 2016 – Pracownia Rzeźby
10 stycznia 2017 – Pracownia Fotografii
16 luty 2017 - Pracownia Rysunku i Malarstwa
16 marca 2017 – Pracownia Aranżacji Przestrzeni
11 kwietnia 2017 – Pracownia Rzeźby
11 maja 2017 – Pracownia Fotografii
31 maja 2017 – Pracownia Rysunku i Malarstwa
Więcej informacji i rezerwacja pod numerem tel. 59 845 60 70 lub 516 248 129.