Warsztaty w Instytucie Wzornictwa

AKTUALNOŚCI » Warsztaty w Instytucie Wzornictwa

Uczniowie naszego plastyka uczestniczyli w profesjonalnych warsztatach artystycznych, które odbyły się w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Nasza uzdolniona młodzież miała okazję pracować z tamtejszą kadrą naukową.
Licealiści wzięli udział w szeregu licznych zajęć artystycznych, które odbyły się w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności, biorąc udział w warsztatach architektonicznych i zajęciach w Pracowni Produktu i Małych Form, a także w warsztatach w Pracowni Rysunku i w Pracowni Ubioru. Młodzi artyści mieli też okazję pracować na nowoczesnym skanerze 3D. Zajęcia w Koszalinie poprowadziła tamtejsza kadra naukowa: prof. Anna Orska, prof. Elżbieta Kalinowska, dr Paulina Kminikowska, mgr Jolanta Kwarciak, mgr Sara Betkier, mgr Ola Gołdyn-Witkowska, mgr inż. arch. Bartosz Warzecha, mgr Piotr Stramski i Emilian Reiske.
- Świetne doświadczenie - zajęcia i warsztaty przebiegały w bardzo twórczej, miłej i kreatywnej atmosferze. Wiele wynieśliśmy z wyjazdu do Koszalina. Była okazja, by spotkać się i popracować z koszalińską kadrą naukową – to ludzie oddani swojej pracy, pasjonaci i entuzjaści sztuki. Cieszę się, że zdobyłem cenną wiedzę i wskazówki do dalszej pracy. Wzbogacające doświadczenie – mówi Dariusz Begiedza, uczeń Liceum Plastycznego.