Warsztaty scenograficzne w ASP w Katowicach

AKTUALNOŚCI » Warsztaty scenograficzne w ASP w Katowicach

2015-11-15 14:53

Nasze liceum zgłasza swój akces! Będziemy uczestnikami warsztatów scenograficznych w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Warsztaty mają na celu odkryć tajniki pracy scenografa na planie filmowym i teatralnym. Poprowadzą je dr Katarzyna Sobańska i dr Marcela Sławińskiego, autorzy scenografii m.in. do oscarowej „Idy”! Wydarzenie odbędzie się 25 listopada br.
PROGRAM WARSZTATÓW:
10.30 – 12.30
Pokaz, wykład, konserwatorium z elementami quizu. Czym jest scenografia? Czyli ABC dotyczące pojęć , zagadnień i elementów tworzących scenografię. Gościem spotkania będzie Adam Kowalski – Dyrektor Centrum Scenografii Polskiej przy Muzeum Śląskim.

13.00 – 13 30
Wprowadzenie i analiza wybranych zagadnień z zakresu scenografii, stanowiących pretekst do zabawy warsztatowej pod hasłem: „Co jest najważniejsze we mnie, w człowieku”.

14.00 – 18.00
Zajęcia warsztatowe, praca w grupach lub indywidualnie, rozmowy i korekty. Ponadto zapis fotograficzny i filmowy działań warsztatowych, ze szczególnym uwzględnieniem tych przybierających formę instalacji lub performance’u scenograficznego.

18.00 – 19.30
Omówienie, ocena i zapis poszczególnych realizacji.