Warsztaty artystyczne z Maciejem Witkiewiczem

AKTUALNOŚCI » Warsztaty artystyczne z Maciejem Witkiewiczem

2019-03-29 13:32

W naszym Plastyku odbyły się warsztaty z procesu twórczego, które poprowadził Maciej Witkiewicz, stryjeczny wnuk Witkacego. Nasi młodzi artyści m.in. tworzyli portrety w duchu witkacowskich założeń „Czystej Formy”.
Podczas warsztatów młodzież miała okazję m.in. obejrzeć monodram w wykonaniu Macieja Witkiewicza , który jest potomkiem słynnego artysty. Jego dziadek był stryjecznym bratem Witkacego. Uczniowie uczestniczyli także w warsztatach z procesu twórczego – tworzyli portrety według założeń „Czystej Formy” - koncepcji artystycznej stworzonej przez Stanisława Ignacego Witkiewicza, wiążącej się z jego przekonaniami filozoficznymi. W trakcie zajęć warsztatowych wykorzystywano elementy muzyczne, parateatralne oraz plastyczne. Maciej Witkiewicz przybliżył także naszym licealistom mało znane fakty na temat życia i twórczości Witkacego.
- Rewelacyjne zajęcia! Otrzymaliśmy wspaniałą lekcję kreatywnego i twórczego podejścia do zagadnień sztuki. Pan Maciej to wspaniała osobowość i bardzo dużo nas nauczył. Poza tym przytaczał mało znane fakty z życia Witkacego, naszego ukochanego patrona szkoły. Jestem pod ogromnym wrażeniem prowadzenia zajęć – mówi Michał, uczeń naszego Plastyka.
Maciej Witkiewicz jest absolwentem warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej, odtwórca szeregu ról operowych, chętnie wykonujący utwory oratoryjne i pieśni. Przez wiele lat występował na scenie oper w Polsce i za granicą. Zajmował się też kształceniem młodych śpiewaków.