Uczniowie zgłębiali nowatorską metodę design thinking!

AKTUALNOŚCI » Uczniowie zgłębiali nowatorską metodę design thinking!

2018-03-21 11:11

Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez trenerów z Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS oraz School of Form. Licealiści na zajęciach zgłębiali tajniki nowatorskiej metody pracy projektowej - design thinking.
Design thinking to nowatorska metoda pracy projektowej. Pomaga w tworzeniu innowacji nie poprzez kopiowanie i ulepszanie, lecz wdrażanie oryginalnych rozwiązań na podstawie głęboko rozpoznanych potrzeb użytkowników. Nasza młodzież dowiedziała się jak tworzyć innowacje przy pomocy metody design thinking oraz efektywnie pracować w zespole.
Założeniem design thinking jest koncentracja na użytkowniku – zrozumienie jego uświadomionych i nieuświadomionych potrzeb oraz spojrzenie na problem z wielu perspektyw. Istotnym elementem jest też eksperymentowanie i częste testowanie hipotez – budowanie prototypów i zbieranie feedbacku od użytkowników. Celem metody jest kreowanie i wdrażanie nowatorskich rozwiązań m.in. w postaci nowych produktów, innowacyjnych technologii, usług, strategii, procesów, programów edukacyjnych, a nawet modeli biznesowych. Miejscem narodzin i rozwoju design thinking jest Uniwersytet Stanforda w Kalifornii.
Świetne zajęcia! Dziękujemy trenerom z Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS oraz School of Form!