Uczniowie Plastyka na „Interakcjach 2018”

AKTUALNOŚCI » Uczniowie Plastyka na „Interakcjach 2018”

2018-10-13 12:18

Z przyjemnością informujemy, że Kajetan Wójcik i Tadeusz Czomber, uczniowie 3 kl. Plastyka, reprezentowali naszą szkołę podczas V Ogólnopolskiego Pleneru Projektowego „Interakcje 2018”. Wydarzenie odbyło się na terenie Plenerowego Domu Studenckiego Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w miejscowości Skoki.
W tym roku na plener przyjechało 33 uczestników z 17 liceów plastycznych. Pierwsze dwa dni upłynęły naszym licealistom na wykładach i spotkaniach z prof. Bogumiłą Jung z UAP, Małgorzatą Małecką, Mateuszem Płóciennikiem i Karoliną Prymas- Jóźwiak, kolejne dni to zadania projektowe i praca w grupach. Ostatniego dnia nasi uczniowie spotkali się z Anną Orską, przede wszystkim projektantką, ale także profesorem Politechniki Koszalińskiej.
Nasi podopieczni bardzo aktywnie uczestniczyli w tym inspirującym wydarzeniu, m.in. zaprojektowali własną formę użytkową inspirowaną naturą (biotechnika). Ponadto Kajetan i Tadeusz mieli okazję poszerzyć i uzupełnić dotychczasowe formy kształcenia uczestnicząc w wykładach i dyskusjach.
Plener przeznaczony jest dla uczniów posiadających predyspozycje i pragnących kontynuować naukę w zakresie szeroko pojętych działań projektowych, Celem jego jest pobudzenie aktywności konceptualnej, twórcze wykorzystanie wiedzy i umiejętności zdobytych na innych przedmiotach artystycznych, kreatywne myślenie i działanie -doświadczenie pracy w innych warunkach i innym tempie niż w szkole, kształtowanie umiejętności jasnej argumentacji i obrony własnego projektu oraz rozwijanie umiejętności pracy zespołowej. Wyjazd naszych uczniów na plener został ufundowany przez Dyrekcję szkoły.
Plener prowadzili: Mariola Pieprzyk, Ludmiła Kaźmierska, Konrad Juściński i Tomasz Ryszczyński.
Organizatorem V Ogólnopolskiego Pleneru Projektowego było Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu oraz Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Plener jest wpisany do Kalendarza Ogólnopolskich Imprez Szkolnictwa Artystycznego.