Uczestnictwo w arena Design

AKTUALNOŚCI » Uczestnictwo w arena Design

Uczniowie Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza przez kilka dni uczestniczyli w tegorocznej edycji arena Design – międzynarodowym wydarzeniu dedykowanym tematyce współczesnego wzornictwa, projektowania przemysłowego i architektury. Wydarzenie odbywało się w ramach tegorocznych Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Nasi licealiści mieli okazję m.in. uczestniczyć w warsztatach i konferencjach prowadzonych przez polskich i zagranicznych ekspertów w dziedzinie designu. Młodzież mogła obejrzeć inspirujące wystawy i prezentacje, m.in. wystawę finalistów konkursu Top Design award, a także zapoznać się z najciekawszymi projektami studentów kierunków o profilu wzornictwo przemysłowe i architektura wnętrz. Poza tym słupszczanie uczestniczyli w targach z branży meblowej - Targi Meble Polska połączone z Home Decor (targi wyposażenia wnętrz).

- Arena Design to jedyne w Polsce miejsce, gdzie prezentowane są najbardziej aktualne osiągnięcia w dziedzinie designu. Mieliśmy okazję porozmawiać m.in. z gośćmi specjalnymi z różnych krajów świata – gwiazdami designu na temat trendów, problemów i możliwości jakie pojawiają się w świecie wzornictwa przemysłowego. Nasza młodzież mogła podziwiać inspirujące wystawy i arcyciekawe projekty w dziedzinie designu. Licealiści uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez polskich i zagranicznych ekspertów. Wyjechaliśmy z Poznania bogatsi o nową wiedzę z zakresu szeroko pojętej aranżacji przestrzeni. Dziękujemy dyrekcji szkoły, że umożliwiła nam wyjazd na tak świetne i inspirujące wydarzenie – mówi Julita Rzeppka, nauczyciel w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza.