Uczennice Plastyka laureatkami międzynarodowego konkursu

AKTUALNOŚCI » Uczennice Plastyka laureatkami międzynarodowego konkursu

2020-04-10 09:04

Z wielką radością informujemy, że nasze uczennice Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza zostały laureatkami XVIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne Spojrzenie”!!!

Prestiżową nagrodę w kategorii wiekowej 17-19 lat otrzymała Galina Jangol, natomiast wyróżnienie w kategorii wiekowej 14-16 lat zdobyła Alicja Wałaszewska. Nasze uzdolnione licealistki do konkursu przygotowała Pani Agata Szczepaniak, nauczycielka rysunku i malarstwa w naszym Plastyku.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu było hasło: „Ja w świecie tysiąca barw” – uczestnicy mieli za zadanie w sposób plastyczny zinterpretować świat realny, bądź świat wyobraźni, niepowtarzalny, pełen niezwykłych miejsc, bohaterów i ich przygód.

Celem konkursu była m.in. promocja talentu dzieci i młodzieży, zachęcanie młodych ludzi, pochodzących z różnych środowisk i kręgów kulturowych do twórczej refleksji nad otaczającym światem i dialogu o wspólnych wartościach, poszukiwanie nowych form i środków wyrazu artystycznego, wspieranie postaw twórczych dzieci i młodzieży.

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Inne Spojrzenie" organizowany jest od 2002 roku, dla dzieci i młodzieży przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. Na konkurs napływa co roku kilka tysięcy prac z całego świata, będących artystyczną realizacją tematu przewodniego.

Serdecznie gratulujemy uczennicom i Pani Agacie!

To spektakularny sukces! Wielkie brawa!