Targi wnętrz i designu Mood Concept 2018

AKTUALNOŚCI » Targi wnętrz i designu Mood Concept 2018

2018-10-26 13:32

Uczniowie naszego Plastyka uczestniczyli w targach wnętrz i designu Mood Concept 2018. Nasza młodzież miała okazję spotkać się z ikonami światowego wzornictwa najbardziej renomowanych marek wnętrzarskich, a także uczestniczyć w warsztatach, konferencjach i prelekcjach tematycznych. Wydarzenie odbyło się w Centrum EXPO XXI w Warszawie.
Podczas pierwszej edycji Mood Concept uczniowie mieli okazję przez kilka dni zapoznać się z ofertą najnowszych kolekcji topowych marek wnętrzarskich, zarówno tych znanych i cenionych na polskim rynku, jak i zagranicznym. Nasi młodzi artyści uczestniczyli także w prelekcjach gwiazd designu oraz wzięli udział w specjalistycznych szkoleniach i warsztatach kreatywnych. Zwiedzający mieli okazję zobaczyć unikatowe produkty zaprojektowane przez najlepszych włoskich, niemieckich, skandynawskich, a także polskich designerów. Ponadto licealiści spotkali się m.in. z gościem specjalnym targów Ferruccio Lavianim - dyrektorem artystycznym marki Kartell, która słynie z nietypowego wykorzystania tworzyw sztucznych do produkcji mebli i oświetlenia.
To nie wszystko.Mood Concept to także bogaty program wydarzeń towarzyszących. - I tak nasi podopieczni uczestniczyli w konferencji „Inspiracja czy plagiat?” z panelami dyskusyjnymi poświęconymi kopiowaniu wzorów form użytkowych, przestrzeganiu praw autorskich oraz ochronie patentowej. Ponadto mogli zobaczyć wystawę na temat problemu nieetycznego podrabiania dzieł największych projektantów. Podczas tej ekspozycji uczniowie poznali inspirujące historie i z bliska zobaczyli najbardziej kultowe projekty gwiazd światowego designu.
Inspirujące doświadczenie! Wyjazd na targi do Warszawy ufundowała nasza szkoła za co serdecznie dziękujemy Dyrekcji.