Świetny występ uczniów podczas warszawskiego biennale

AKTUALNOŚCI » Świetny występ uczniów podczas warszawskiego biennale

2018-12-18 10:54

Rewelacyjnie spisali się nasi uczniowie Plastyka podczas warszawskiego finału IV Ogólnopolskiego Biennale Aranżacji Przestrzeni.
Jordan Fiszka Borzyszkowski otrzymał zaszczytne wyróżnienie - projekt stworzony przez naszego ucznia w trakcie finałowych warsztatów konkursowych został rewelacyjnie przyjęty przez jurorów – wykładowców ASP w Warszawie.W stolicy Jordan oraz Klaudia Galek i Kajetan Wójcik, którzy również zakwalifikowali się do warszawskiego finału, przez trzy dni rywalizowali z najzdolniejszymi rówieśnikami ze szkół plastycznych z całej Polski. Projekty Klaudii oraz Kajetana zostały także bardzo pozytywnie ocenione przez wykładowców ASP w Warszawie. Całą trójkę do konkursu przygotowały Panie Anna Wojcieszek i Julita Rzeppka.
Ponadto finaliści warszawskiego biennale wzięli udział w wykładach poświęconych zagadnieniom ergonomii w projektowaniu oraz etapom drogi projektowej. Młodzież także uczestniczyła w spotkaniu z profesorami będącymi czynnymi projektantami, architektury wnętrz, wzornictwa oraz scenografii. Z kolei Pani Ania Wojcieszek, która towarzyszyła naszym młodym artystom w Warszawie, uczestniczyła w specjalistycznych szkoleniach z Programu SketchUp 18 oraz szkoleniu marki Kronospan - producenta materiałów drewnopochodnych. W wolnym czasie nasza ekipa miała okazję zwiedzić Galerię Wzornictwa Polskiego w Muzeum Narodowym oraz salon Ekspozycyjny Design Center marki Kronospan.
Organizatorem konkursu był Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. W. Gersona w Warszawie we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie pod patronatem: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Departament Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej oraz Centrum Edukacji Artystycznej.
Brawo!!!