Światowy Dzień Życzliwości w Plastyku

AKTUALNOŚCI » Światowy Dzień Życzliwości w Plastyku

2019-11-21 16:50

Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Miła atmosfera, zawsze panująca w naszej szkole, dziś stała się jeszcze przyjemniejsza za sprawą uczestników Światowego Dnia Życzliwości.

Uściski, wymiana serdeczności, cukierki i naklejki z uśmiechem rozdawane naszym uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, różne, cudowne akty życzliwości, stworzyły niezwykły klimat, jaki wypełnił naszą szkołę. Tego dnia roznosiliśmy również pocztę życzliwości, zamykaliśmy dzienniki na złe oceny i uwagi, rozdawaliśmy kolorowe balony. Była to wspaniała okazja, aby wręczyć każdemu dawkę uprzejmości, serdeczności i życzliwości.

Światowy Dzień Życzliwości, to moment refleksji nad rzeczywistością, którą kreujemy. Wszystko zależy od nas i naszej dobrej woli. Aby włączyć się w obchody Święta wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. Dobro wraca! Pamiętajmy jednak, że tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy. Bądźmy życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień, ale przez cały rok!!!

Dzisiejszą akcję przygotowała Pani Maria Lelakowska (opiekunka szkolnego wolontariatu) wraz z uczniami! Piękna inicjatywa!