Światowy Dzień Sztuki z Plastykiem!

AKTUALNOŚCI » Światowy Dzień Sztuki z Plastykiem!

2018-04-09 12:30

Nasze Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza zaprasza młodzież gimnazjalną na warsztaty artystyczne pt. „Światowy Dzień Sztuki z Plastykiem”. Impreza w naszym Plastyku odbędzie się w najbliższy piątek, 13 kwietnia, w godz. 10.00-15.00. Event jest organizowany z myślą o tegorocznym święcie – Światowym Dniu Sztuki – obchodzonym 15 kwietnia. Wstęp wolny.
W ramach warsztatów artystycznych odbędą się zajęcia z fotografii, rysunku i malarstwa, wzornictwa, warsztaty z projektowania w SketchUp, wykłady zaznajamiające młodzież ze specyfiką pracy artysty i ucznia szkoły plastycznej. Warsztaty poprowadzą nasi uczniowie i nauczyciele. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w budynku Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza przy ul. Koszalińskiej 9. Wstęp bezpłatny.
Więcej informacji pod numerem telefonu: 516 248 129.
- Światowy Dzień Sztuki jest bardzo młodym świętem, które obchodzimy dopiero od 15 kwietnia 2012 roku. Celowo wybrano tę datę, ponieważ jest to dzień urodzin Leonarda DaVinci – jednego z najbardziej utalentowanych artystów epoki renesansu. Postanowiliśmy na tę okoliczność zorganizować w naszej szkole wszechstronne warsztaty artystyczne skierowane do młodzieży, których celem jest otwarcie na sztukę, rozwijanie zainteresowań artystycznych, wzajemna inspiracja i eksperyment twórczy. Staramy się uwzględniać zainteresowania, potrzeby i możliwości uczestników, tak by ekspresja twórcza była też świetną zabawą. Serdecznie zapraszamy! – mówi Pani Julita Rzeppka.
Światowy Dzień Sztuki to święto zainicjowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Sztuk Plastycznych, które funkcjonuje od 1956 r. i jednoczy artystów z obrębu pięciu regionów kulturowych: Azji i Oceanii, Ameryki Łacińskiej i Karaibów, Afryki oraz Krajów Arabskich. Celem twórców Światowego Dnia Sztuki było uświadomienie społeczeństwu roli, jaką sztuka odgrywa w życiu człowieka. Dzień Sztuki to święto, w trakcie którego sztuka niemal dosłownie wychodzi na ulice. Tego dnia na całym świecie odbywają się happeningi artystyczne, specjalne pokazy, przedstawienia, wykłady i warsztaty.