Sukcesy uczniów w ogólnopolskich konkursach

AKTUALNOŚCI » Sukcesy uczniów w ogólnopolskich konkursach

2016-06-01 11:15
  • Nasi laureaci ogólnopolskich konkursów
    Nasi laureaci ogólnopolskich konkursów
Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie Liceum Plastycznego zajęli czołowe miejsca w ważnych ogólnopolskich konkursach plastycznych.
Nasi utalentowani licealiści szczególnie dobrze spisali się podczas VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego: „Witkacy i ja”. Stach Czomber, uczeń drugiej klasy zajął I miejsce w konkursie o Witkacym w kategorii: Licea Plastyczne. W tej samej kategorii inni nasi uczniowie: Alicja Orłowska, Marta Wyczlińska i Dariusz Begiedza otrzymali prestiżowe wyróżnienia. Celem konkursu była popularyzacja twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz zachęcenie młodych ludzi do poszukiwania inspiracji polskiego malarza, fotografa, pisarza, dramaturga i filozofa. Organizatorem konkursu było Muzeum Pomorza Środkowego i Gimnazjum nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Słupsku.
Wspomniany wyżej Stach Czomber równie dobrze spisał się w VIII Konkursie Rzeźbiarskim im. Stanisława Zagajewskiego – II Edycja Ogólnopolska. Licealista zajął III miejsce w kategorii: prace nadesłane. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowała się praca Czombra oraz jego szkolnego kolegi Dariusza Begiedzy. Organizatorem wydarzenia było Centrum Kultury „Browar B.” i Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej.
Reprezentacja Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza godnie reprezentowała Słupsk w XI Ogólnopolskim Przeglądzie Prac z Rysunku Malarstwa i Rzeźby. Nasi licealiści w składzie: Daria Elwart, Ewelina Babis i Hanna Lew Kiedrowska uplasowali się na 9 pozycji w klasyfikacji generalnej szkół. Szczególnie dobrze wypadła Daria Elwart, która w indywidualnym rankingu wszystkich 45 uczestników uplasowała się na 6 pozycji (z sumą punktów 25,5 na 30 max). Konkurs odbył się w Gdyni.
Wszystkich wyżej wymienionych młodych artystów przygotowała pani Maria Karpińska. Serdecznie gratulujemy!!