Sukces Weroniki Baziuk w ogólnopolskim konkursie!

AKTUALNOŚCI » Sukces Weroniki Baziuk w ogólnopolskim konkursie!

2018-05-16 13:22

Miło nam poinformować, że Weronika Baziuk, uczennica drugiej klasy naszego Plastyka, zdobyła trzecie miejsce w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu matematyczno-humanistycznego „ Z matematyką do rymu”.
Zadaniem konkursowym było zapisanie mową wiązaną treści zadania matematycznego, twierdzenia, definicji lub rozważań o matematyce. Weronika wybrała rozważania o matematyce. Została nagrodzona za pracę pt. „Podróż po dziedzinie”. Warto dodać, że nasza utalentowana artystka z matematyką na co dzień nie ma żadnych problemów - chętnie bierze udział w konkursach związanych z przedmiotem np. Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus, Matematyka w Obiektywie, a także angażuje się w życie szkoły. Wspólnie z innymi uczniami ze swojej klasy prowadziła warsztaty matematyczne „Liczby nie kłamią” w ramach Dni Młodego Naukowca w ZSI i SMS. Weronika należy do grupy „Uczeń Zdolny” działającej w naszej szkole. Opiekunem uczennicy jest Pani Agnieszka Kałuża-Horbaczewska.
Organizatorem konkursu było Centrum Popularyzacji Matematyki "SIGNUM" działające przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej.
Serdecznie gratulujemy!
Z nagrodzoną pracą Weroniki można zapoznać się pod tym linkiem:

http://signum.pb.bialystok.pl/index.php/wiersze-zgloszone-do-konkursu