Sukces uczniów w ogólnopolskim konkursie plastycznym

AKTUALNOŚCI » Sukces uczniów w ogólnopolskim konkursie plastycznym

2018-03-21 18:32

Miło nam poinformować, że Sandra Skurnóg i Tomasz Pyt, nasi uczniowie z Plastyka, zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kolorowa skarpetka – symbol niepasującego chromosomu, tolerancji i zrozumienia”.
W niniejszym konkursie Tomasz Pyt zajął II miejsce, natomiast Sandra Skurnóg zdobyła III miejsce. Naszych młodych, zdolnych artystów do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska. Na konkurs wpłynęło ponad 300 prac z całej Polski. Motywem przewodnim konkursu są osoby z zespołem Downa, ich radości i miłości, a także ich smutki i troski, ich zabawy, psoty, harce.
Ogólnopolski zasięg konkursu ma na celu zjednoczenie osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych w całej Polsce. Ma umożliwić artystyczny dialog między ludźmi. Poprzez akcję organizatorzy chcą pokazać, iż osoby z zespołem Downa, z dodatkowym – niepasującym chromosomem cieszą się z życia, radują i bawią tak samo jak ich rówieśnicy.
Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Zespolaki” w Bydgoszczy, działające na rzecz dzieci z zespołem Downa.
JEDNOCZEŚNIE PRZYPOMINAMY, ŻE 21 MARCA OBCHODZIMY ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA, KTÓREGO SYMBOLEM SĄ SKARPETKI NIE DO PARY. Zakładając tego dnia dwie RÓŻNE skarpetki solidaryzujemy się z osobami z zespołem Downa.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!