Sukces uczniów w międzynarodowym konkursie plastycznym!

AKTUALNOŚCI » Sukces uczniów w międzynarodowym konkursie plastycznym!

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zostali laureatami XV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie". Na konkurs wpłynęło łącznie 3490 prac z całej Polski oraz 14 państw.
Uczniowie z naszego plastyka: Hanna Lew Kiedrowska, Ewelina Babis, Aleksandra Podlubna, Sara Wencel i Eryk Roman sięgnęli po nagrody i wyróżnienia w XV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie". „Barwy dzieciństwa” – taki był temat przewodni tegorocznej edycji konkursu. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie spojrzeć w głąb siebie oczami dziecka, by odkryć to, co w nich wielkie i niewidzialne, a następnie wyrazić odkryte wartości środkami plastycznymi.
Eryk Roman i Sara Wencel zdobyli nagrody równorzędne w kategorii wiekowej 14- 17 lat, natomiast Hanna Lew Kiedrowska sięgnęła po nagrodę równorzędną w kategorii wiekowej 17-19 – w tej samej kategorii wyróżnienie zdobyły Ewelina Babis i Aleksandra Podlubna. Uczniów do konkursu przygotowywali opiekunowie: Maria Karpińska, Julita Rzeppka oraz Bogdan Jankowski, nauczyciele w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.
Nasi licealiści konkurowali z młodymi artystami z całej Polski oraz 14 państw (Chiny, Bułgaria, Litwa, Węgry, Łotwa, Cypr, Bahrajn, Czechy, Rumunia, Indonezja, Ukraina, Białoruś, Rosja, Kazachstan).
Na konkurs "Inne Spojrzenie" napływa co roku kilka tysięcy prac, będących artystyczną realizacją tematu przewodniego. W dotychczasowych czternastu edycjach organizatorzy mieli okazję oglądać 37026 prac plastycznych z Polski oraz z 51 państw Europy, Azji, Afryki i Ameryki Północnej i Australii. Konkurs „Inne spojrzenie” jest nie tylko ogromnym wsparciem dla utalentowanych dzieci i młodzieży, ale służy też celom charytatywnym.
Rokrocznie organizatorem konkursu jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. Uroczystość podsumowania konkursu połączonego z otwarciem wystawy pokonkursowej odbędzie się 26 maja w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu.
Brawo!!! Serdecznie gratulujemy tak spektakularnego sukcesu!