Sukces uczennic w wojewódzkim konkursie rysunkowym

AKTUALNOŚCI » Sukces uczennic w wojewódzkim konkursie rysunkowym

2016-06-01 10:10
  • Praca Hanny Lew Kiedrowskiej pt. "Oniryzm"
    Praca Hanny Lew Kiedrowskiej pt. "Oniryzm"
Z przyjemnością informujemy, że nasze uczennice zajęły wysokie miejsca w wojewódzkim konkursie rysunkowym. Dziewczęta tryumfowały podczas III Konkursu Rysunkowego Województwa Pomorskiego. Tematem tej edycji gdyńskiego konkursu był „Obraz surrealistyczny wg Salvadore Dali”. Nasze licealistki zajęły czołowe miejsca w konkursie zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni. Blanka Erbel, Hanna Lew Kiedrowska oraz Marta Wyczlińska sięgnęły po najwyższe laury w kategorii: szkoły ponadgimnazjalne. Blanka zdobyła II nagrodę, Hanna otrzymała nagrodę za III miejsce, natomiast wyróżnienie przypadło Marcie Wyczlińskiej.
- Surrealizm to bardzo intrygujący i fascynujący kierunek w sztuce. reklama Odkrywa on nadrzeczywistość, uzewnętrznia marzenia senne, stany podświadomości i kojarzy wszystkie elementy zupełnie przypadkowo. Bardzo pobudza wyobraźnię i wyzwala kreatywność. Jest w sprzeczności z logicznym porządkiem rzeczywistości. To wszystko fascynuje. Bardzo cieszę się, że wzięłam udział w konkursie – mówi Hanna Lew Kiedrowska.
Celem konkursu było przedstawienie tego co jest nie przedstawiane, prezentacja umiejętności rysunkowych oraz wykazanie się pomysłami twórczymi. Jury konkursu w ocenie prac brało pod uwagę twórczą pomysłowość, wyobraźnię w zakresie przedstawienia tematu, ogólną estetykę wykonania prac oraz stopień opanowania technik rysunkowych. Wernisaż wystawy konkursu i wręczenie nagród laureatom odbędzie się 8 kwietnia w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.